ZAŠTO JE DEBILIZAM KUPITI AJFON U SRBIJI?

Jel debilizam kupiti ajfon u Srbiji?

  • Jeste , ajfon je sranje

    glasova: 9 100,0%
  • Ne , ajfon je najbolji

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    9
Vidi ovako...Nisam koristio ali drugar koji je trenutno preko i koji je probao SVE ZIVO-najbolje Android telefone, Samsung Galaxy Note, Xiaomi top modele, top modele Microsofta, I kad je kupio iPhone rekao covek-to je TO nema dalje, najbolji phon! A sad to sto nije zvaka za seljaka..hbg...Gde bre da se poredi Huawei sa Iphoneom..? I to verovatno ne govorimo o TOP modelu Huawei-P30 Pro npr...E sad to je iPhone kod nas preskup/precenjen...to je nesto drugo..

iPhone je precenjen u celom svetu

Jesi gledao dokumentarac o Steve Jobs-u ? Tu ti sve kaze kako su oni poceli od samog pocetka
 
iPhone je precenjen u celom svetu

Jesi gledao dokumentarac o Steve Jobs-u ? Tu ti sve kaze kako su oni poceli od samog pocetka
Nisam gledao osim ako mislis bas na film JOBS...Ali ti nikako ne stoji izjava "iPhone je najgori od svih telefona"jedna stvar kod njih koja je dobra-taj softver je pisan SAMO I ISKLJUCIVO za iPhone I zato radi savrseno!Druga, losa stvar sto je sam iPhone preskup i sto se vecina, dobrih aplikacija placa..Ali da je najgori telefon daleko od toga bas naprotiv..
 
Nisam gledao osim ako mislis bas na film JOBS...Ali ti nikako ne stoji izjava "iPhone je najgori od svih telefona"jedna stvar kod njih koja je dobra-taj softver je pisan SAMO I ISKLJUCIVO za iPhone I zato radi savrseno!Druga, losa stvar sto je sam iPhone preskup i sto se vecina, dobrih aplikacija placa..Ali da je najgori telefon daleko od toga bas naprotiv..

... a to sto baterija crkne pet minuta posle izlaska napolje zimi na -10 i hladnije ?
Licno testirano gde sam ostao u SRED dana sa PUNIM mobilnim bez telefona da nisam mogao da nadjem radnike
 
... a to sto baterija crkne pet minuta posle izlaska napolje zimi na -10 i hladnije ?
Licno testirano gde sam ostao u SRED dana sa PUNIM mobilnim bez telefona da nisam mogao da nadjem radnike
Ne znam ja sta ti hoces da kazes..Ja sam ti dao ARGUMENTE iz ruke coveka koga licno jako dobro znam I koji jako dobro zna oko telefona I znam sta mi je covek rekao.. Brzina rada Iphonea, svega, kamere, celog sistema, kvalitet izrade, softverska podrska I optimizacija...podvlacim covekje koristio VRHUNSKE ANdorid uredjaje! Tako da jako dobro zna o cemu prica..
 
Ne znam ja sta ti hoces da kazes..Ja sam ti dao ARGUMENTE iz ruke coveka koga licno jako dobro znam I koji jako dobro zna oko telefona I znam sta mi je covek rekao.. Brzina rada Iphonea, svega, kamere, celog sistema, kvalitet izrade, softverska podrska I optimizacija...podvlacim covekje koristio VRHUNSKE ANdorid uredjaje! Tako da jako dobro zna o cemu prica..
Razumem i nisam ni rekao da tvoje informacije nisu validne ; ja samo kazem iz svog licnog iskustva zasto je za mene iPhone najgori ; a nisam jedini koji tako misli posto za dosta ljudi nije vazna grafika nego to da mogu da koristim telefon kad hocu a ne da mi se ugasi u sred poziva
 
Od kvaliteta izrade pa do ugradjenih komponenti, software-a i kvaliteta aplikacija iPhone je mnogo ispred ostale konkurencije raznih android telefona. Sama pre prodajna cena polivnih iphone-a govori sve. Pa ako neko misli da smo mi u Srbiji budale što ga kupujemo znači da su i ljudi u ostalim delovima sveta isti. Zajebite bre takva sranja. Ljudi prepoznaju kvalitet i to kupuju a kvalitet košta i drži cenu.
 
Kako znam da je kvalitet? Evo recimo imam nexus 5 (LG) iz 2013 i sasvim dobro mi radi, ne vidim da mu nesto fali, da li
bi mi radio i iPhone i da li bi me Apple aplikacije kostale za osnovni rad? Sta je tu kvalitetnije?
Pa evo ovako. Tvoj Nexus i jeste bio dobar telefon u svoje vreme, ali da li možeš da se setiš kada si dobio poslednji update? Na primer moj iphone 4s iz 2012 koji je otišao odavno u penziju je dobio security update pre mesec-dva. Sve to ide u cenu.
 
Pa evo ovako. Tvoj Nexus i jeste bio dobar telefon u svoje vreme, ali da li možeš da se setiš kada si dobio poslednji update? Na primer moj iphone 4s iz 2012 koji je otišao odavno u penziju je dobio security update pre mesec-dva. Sve to ide u cenu.
Ne mogu da komentarišem ajfon, jer ga nisam koristio, ali dosta čitam, pa da te pitam: da li si sa apdejtom dobio ono usporenje procesora o kome su pisali ili ćeš kao i većina da se kuneš da se to tebi nije desilo (samo u Srbiji se to "nikome nije desilo", po svetu su primetili...)?
 
Ne mogu da komentarišem ajfon, jer ga nisam koristio, ali dosta čitam, pa da te pitam: da li si sa apdejtom dobio ono usporenje procesora o kome su pisali ili ćeš kao i većina da se kuneš da se to tebi nije desilo (samo u Srbiji se to "nikome nije desilo", po svetu su primetili...)?
E vidiš ja mogu da komentarišem i android i ios jer sam ih imao baš dosta i jednih i drugih. 4s je bio usporen mnogo pre toga. Radio je ok dok je bio na 8-ici. Kada je došla 9-ka usporio je ali je i dalje upotrebljiv. Nije to poenta uopšte da li je spor ili nije, nego podrška kompanije, odnosno customer care kako to kažu vani. To se naplaćuje debelo svuda u svetu. A taj poslednji security update mi omogućava da pristupim nekim osetljivim i poverljivim informacijama na netu (banking uglavnom) sa malo više sigurnosti nego sa nekim androidom koji je pun bezbednosnih rupa u sistemu jer nije ažuriran godinama. Ovo se ne odnosi samo na tvoj Nexus nego i na hrpu sličnih nekadašnjih vrhunskih modela. Inače ne koristim više taj 4s ali sam ga dao kao primer samo.
 
Na početku sam se ogradio da NE KOMENTARIŠEM, već PITAM. A ti odmah đonom.

Zašto vlasnici ajfona smatraju za ličnu uvredu ako im neko postavi pitanje u vezi telefona? Čini mi se da se ne bi toliko trzali ni kada bi im neko opsovao majku, ali za ajfon ujedaju.

Podrška kompanije da ti namerno uspori telefon da bi kupio novi? OK, ako ti kažeš da je to u redu...
Inače, što se sigurnosti Epla tiče, mogle bi Dženifer Lorens, Bri Larson i još neke da prozbore.
 
Na početku sam se ogradio da NE KOMENTARIŠEM, već PITAM. A ti odmah đonom.

Zašto vlasnici ajfona smatraju za ličnu uvredu ako im neko postavi pitanje u vezi telefona? Čini mi se da se ne bi toliko trzali ni kada bi im neko opsovao majku, ali za ajfon ujedaju.

Podrška kompanije da ti namerno uspori telefon da bi kupio novi? OK, ako ti kažeš da je to u redu...
Inače, što se sigurnosti Epla tiče, mogle bi Dženifer Lorens, Bri Larson i još neke da prozbore.
Pa šta se bre cimaš čoveče. Ja sam ti argumetovano odgovorio i izneo moje lično mišljenje. Niti sam uvredjen a ne bi trebalo ni ti da budeš. Nije to cilj ove konverzacije.
 
Pa evo ovako. Tvoj Nexus i jeste bio dobar telefon u svoje vreme, ali da li možeš da se setiš kada si dobio poslednji update? Na primer moj iphone 4s iz 2012 koji je otišao odavno u penziju je dobio security update pre mesec-dva. Sve to ide u cenu.
Znas kako ne trebaju mi apdejti na telefonu, treba mi da mi radi. Ako cu ga baciti posle 3 godine onda mi ne treba...
 
Ovo je novi iPhone 11 FOTO / VIDEO

Kompanija Apple upravo je predstavila 11. generaciju svog pametnog telefona - iPhone, za koga je direktor tehnološkog giganta iz Kupertina Tim Kuk rekao "da je najbolji pametni telefon do sada".

Foto: GettyImages / Justin Sullivan

Foto: GettyImages / Justin Sullivan​

Uređaj dolazi u tri verzije: kao osnovni iPhone 11, i dve premijum verzije iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max.
Najveća promena kod novog modela je dodavanje još jedne kamere na poleđini uređaja, pa "jedanaestica", u odnosu na prošlogodišnji iPhone XR koji je imao samo jednu širokougaonu kameru od 12MP, dolazi sa još jednom 12MP ultraširokom kamerom sa podrškom sa 2X optičkim zumom. Novina kod kamera je i uvođenje Night moda.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&nav_id=1589649
 
"To poprilično može da onesposobi ljude": Samo dan posle predstavljanja novi iPhone na meti optužbi

Samo dan nakon predstavljanja novog iPhonea 11, društvene mreže su zasute komentarima o tome kako novi dizajn tog telefona može dodatno da podstakne jedan od strahova kod ljudi.

Naime, ljudi koji pate od straha od malih rupa tvrde da dizajn Appleovog iPhona 11 Pro podstiče njihovu fobiju.
Mnogima je na predstavljanju pažnju privukla "ultra-široka" zadnja kamera sa tri objektiva, koji su pozicionirana veoma blizu. Objektivi se nalaze i blizu mikrofona i blizu ulaza za slušalice.

Stotine korisnika pametnih telefona tvrde da je novi dizajn podstakao njihovu Tripofobiju, odnosno strah od malih rupa.
Izraz Tripofobija prvi put je upotrebljen 2005. godine na poznatom forumu Reddit, i od tada se vrlo često govori o njoj, pogotovo na društvenim mrežama. Glumica Sara Polson i manekenka Kendal Džener su među onima koji tvrdi da imaju Tripofobiju.
Trypophobia is an intense, irrational fear of small holes and clusters of circles and bumps.
Is the new design triggering your trypophobia? https://t.co/BiqH5yzDqI
— CNN Philippines (@cnnphilippines) September 11, 2019

Džef Kol i Arnold Vilkins, sa Univerziteta Eseks, učestvovali su u prvom naučnom istraživanju o Tripofobiji. Kol je, ranije ove godine, za BBC News izjavio: "Svi je mi imamo, samo je pitanje u kojoj meri!"
Reakcija na male rupe može da bude i ekstremna, tvrdi se u zaključku njihovog istraživanja. Kol i Vilkins su došli do svedočenja ljudi koji kažu da su čak povraćali i nisu danima mogli da idu na posao.
"To poprilično može da onesposobi ljude!", zaključio je Vilkins.
Naravno, kao što to obično i biva, priča o povezanosti novog iPhonea i Tripofobije izazvala je i brojne šaljive reakcije na drušvenim mrežama...
New iPhone 11 giving me trypophobia feeling. Don’t be flexing that ugly ass phone around me if you buy it. 🤢🤮 pic.twitter.com/UGY3GZreiL
— itsjudythenerddd (@itsjudythenerd) September 11, 2019




https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&nav_id=1590172

:whistling: Свашта ћу да прочитам на овоме интернату
 
IPhone je još uvek jedan od najbolje ispoliranih proizvoda .. Sto se tice precenjenosti to je stvar procene kompanije koliko misle da su ljudi spremni da plate iPhone 11 pad od 50$ na najjeftinijem modelu u odnosu na prošli vam govori da su shvatili poruku . ... Ne kupujem ga iz ličnih razloga ali da ne valja to nije istina... Imate i drugi razlog polovni Apple prizvodi drže bolje cene nego npr Huawei i lakše ih je prodati tako da ta razlika nije tolika koliko vi, mislite .
 
"To poprilično može da onesposobi ljude": Samo dan posle predstavljanja novi iPhone na meti optužbi

Samo dan nakon predstavljanja novog iPhonea 11, društvene mreže su zasute komentarima o tome kako novi dizajn tog telefona može dodatno da podstakne jedan od strahova kod ljudi.

Naime, ljudi koji pate od straha od malih rupa tvrde da dizajn Appleovog iPhona 11 Pro podstiče njihovu fobiju.
Mnogima je na predstavljanju pažnju privukla "ultra-široka" zadnja kamera sa tri objektiva, koji su pozicionirana veoma blizu. Objektivi se nalaze i blizu mikrofona i blizu ulaza za slušalice.

Stotine korisnika pametnih telefona tvrde da je novi dizajn podstakao njihovu Tripofobiju, odnosno strah od malih rupa.
Izraz Tripofobija prvi put je upotrebljen 2005. godine na poznatom forumu Reddit, i od tada se vrlo često govori o njoj, pogotovo na društvenim mrežama. Glumica Sara Polson i manekenka Kendal Džener su među onima koji tvrdi da imaju Tripofobiju.


Džef Kol i Arnold Vilkins, sa Univerziteta Eseks, učestvovali su u prvom naučnom istraživanju o Tripofobiji. Kol je, ranije ove godine, za BBC News izjavio: "Svi je mi imamo, samo je pitanje u kojoj meri!"
Reakcija na male rupe može da bude i ekstremna, tvrdi se u zaključku njihovog istraživanja. Kol i Vilkins su došli do svedočenja ljudi koji kažu da su čak povraćali i nisu danima mogli da idu na posao.
"To poprilično može da onesposobi ljude!", zaključio je Vilkins.
Naravno, kao što to obično i biva, priča o povezanosti novog iPhonea i Tripofobije izazvala je i brojne šaljive reakcije na drušvenim mrežama...





https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&nav_id=1590172

:whistling: Свашта ћу да прочитам на овоме интернату
A ima i ovo...

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2019&mm=09&nav_id=1591020
 
IPhone je još uvek jedan od najbolje ispoliranih proizvoda .. Sto se tice precenjenosti to je stvar procene kompanije koliko misle da su ljudi spremni da plate iPhone 11 pad od 50$ na najjeftinijem modelu u odnosu na prošli vam govori da su shvatili poruku . ... Ne kupujem ga iz ličnih razloga ali da ne valja to nije istina... Imate i drugi razlog polovni Apple prizvodi drže bolje cene nego npr Huawei i lakše ih je prodati tako da ta razlika nije tolika koliko vi, mislite .
najbolji i najkvalitetniji hardwer uvek kosta.. to sto su cigani nema veze.
 
Postavio si da se izabere izmedju toga da li je sranje ili je najbolji,sto je jako glupo jer ne moze da se tvrdi ni jedno ni drugo.
On jeste u rangu sa Samsungom i Huaweiom,tu nema dileme. Medjutim,na kraju se radi o tome kakvi telefoni ti se vise svidjaju i da li ti se najvise svidjaju od odredjene firme.
Iphone je u Americi normalno jeftiniji nego kod nas jer je domaci proizvod tamo,plus tamo su plate dosta vece pa te velike cene njih ne pogadjaju mnogo,mada i tamo se dosta ljudi zali na cene,jer realno svi telefoni su mnogo poskupeli u poslednjih par godina.
Na kraju krajeva,debilizam je kupiti nesto samo da bi se kurcio,bilo sta bilo. A ako ti se nesto stvarno svidja i izdvojis pare da kupis i ne sepuris se time,onda naravno nije.
Nije nuzno kompleksas neko ko nosi markirano,niti je nuzno fin neko ko ne nosi.
 

Back
Top