ZAŠTO JE DEBILIZAM KUPITI AJFON U SRBIJI?

Jel debilizam kupiti ajfon u Srbiji?

  • Jeste , ajfon je sranje

    glasova: 9 100,0%
  • Ne , ajfon je najbolji

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    9

Rankez

Početnik
Poruka
8
Skoro pola moje familije ima ajfon i kažu da je to telefon sto puta bolji od Huawei-a.Kad sam uzeo bratovljev ajfon da vidim kakav je i kako radi,shvatio sam da je ajfon go ***** da izvinete.Pola igrica koje ja imam na Huawei-u ajfon ne može da
Da li vi mislite da je ajfon bolji od Huawei a?
 
Šta vi mislite da li je debilizam kupiti ajfon u Srbiji??
IMG-b638f0156a7bfad6fbffb96baba18cbc-V.jpg
 
Ne mislim da je debilizam ali malo je glupo kupiti ajfon ako ne zivis ajfon stil zivota. Kao sto neko rece to je statusni simbol i ne ide da ga kupis ako si srednji sloj. Mislim, imas pravo da radis sa svojim parama sta zelis, ali ajfon po cenu nekih stvari - ne.
Обратимо пажњу колико често срећемо особе са обесним (и наравно - скупим) телефонима, а по свему видиш да немају леба да једу нити рецимо сапун да се оперу. Психологија беде која хоће да се дува. Давно је рекао један министар да је многима у Србији мањи рачун за струју него за мобилни. Па се мобилни плаћа редовно, а за струју се траже репрограми.
 
Успут, може ли ми неко укратко обајснити разлику између"обичног" смартфона, андорида и ајфона?
ја и даље користим стари тип телефона, пада је много пута на бетон и ништа. Да је једном пао овај нови... Вибер ми не треба, имам бесплатне минуте овде, за вани имам скајп а и Фб подржава звање. Једино ми је камера преслаба. Не видим зашта ће ми да знам географску шриниу и дужину где се налазим, надморску висину итд. Фејсбукујем се од куће, када сам напољу радим нешто друго. Кад седнем с неким, поставим услов: или гашење мобилног или кратки разговори ако је нешто баш хитно. Јер, ако ћемо сви буљити у те справе а не причати, због чега би плаћали неко пиће, можемо и кући то радити.
Или: ретуширање фотоса. Па не морам одмах, дођем кући, убацим у комп и радим шта хоћу.
 
Osim ako se ne grejes na struju...
Хм.. И ко се греје на струју, ако има ЗА, па је пуни ноћу, за време јевтине тарифе. А ЦГ? Евро по квадрту, значи за стан од 46 квм сваки емсец,а афективно греју не више од 5 мсеци. Не може ТА да потроши толико.
 
Обратимо пажњу колико често срећемо особе са обесним (и наравно - скупим) телефонима, а по свему видиш да немају леба да једу нити рецимо сапун да се оперу. Психологија беде која хоће да се дува. Давно је рекао један министар да је многима у Србији мањи рачун за струју него за мобилни. Па се мобилни плаћа редовно, а за струју се траже репрограми.
Ako tu osobu cini srecnim ajfon ko sam ja da se zbog toga nerviram? U stvari mi je drago ako je ispunio svoju zelju. Ali licno za mene kao prosecnog gradjanina je dobar i Huawei.
 
Хм.. И ко се греје на струју, ако има ЗА, па је пуни ноћу, за време јевтине тарифе. А ЦГ? Евро по квадрту, значи за стан од 46 квм сваки емсец,а афективно греју не више од 5 мсеци. Не може ТА да потроши толико.
Meni racun za struju zimi od 8-12 k leti 4k. Grejem se na 3 TA peci jedna od 4.5 i dva od po 2.5 kw
Koji racun za telefon je tolki?

a pre par godina za decembar i janura racuni bili vise od 20k, mnogima i preko 40k.
 
Meni racun za struju zimi od 8-12 k leti 4k. Grejem se na 3 TA peci jedna od 4.5 i dva od po 2.5 kw
Koji racun za telefon je tolki?

a pre par godina za decembar i janura racuni bili vise od 20k, mnogima i preko 40k.
Скренусмо са теме али да питам колики је то стан да требају 3 ТА пећи, Барем 100 квм. Што значи, да је са ЦГ, плаћао би 10.000 сваки месец, чак и у време летње жеге. А у толиком стану не живе само 2 особе, јер би то било нерационално. Да кажемо 4, мада је 100 квм превише и за 4. Па сад видимо, 4 ајфона од по 300 еврића, па сваки месец претплата... А на струју нам је и расвета и спремање јела, бојлер, и сва бела техника, па и тај мобилни, мобилни само за звање, музику, и некоме игрице. Па ти упореди шта све добијаш за једно а шта за друго.
 
"Скренусмо са теме али да питам колики је то стан да требају 3 ТА пећи, Барем 100 квм "

65 kvadrata.

"Што значи, да је са ЦГ, плаћао би 10.000 сваки месец, чак и у време летње жеге "

Tacno.

"Па сад видимо, 4 ајфона од по 300 еврића, па сваки месец претплата... "

Od kud 4 ajfona? Pretplata za dva telefona je ukupno 2300 din. Dete ima prepaid.
 
Dve teme su spojene u jednu ; Iphone je inace najgori od telefona ( po mom misljenju ) bez obzira gde u svetu kupljen.
Vidi ovako...Nisam koristio ali drugar koji je trenutno preko i koji je probao SVE ZIVO-najbolje Android telefone, Samsung Galaxy Note, Xiaomi top modele, top modele Microsofta, I kad je kupio iPhone rekao covek-to je TO nema dalje, najbolji phon! A sad to sto nije zvaka za seljaka..hbg...Gde bre da se poredi Huawei sa Iphoneom..? I to verovatno ne govorimo o TOP modelu Huawei-P30 Pro npr...E sad to je iPhone kod nas preskup/precenjen...to je nesto drugo..
 

Back
Top