Quantcast

ZAŠTO JE DEBILIZAM KUPITI AJFON U SRBIJI?

Jel debilizam kupiti ajfon u Srbiji?

• Jeste , ajfon je sranje

glasova: 5 100,0%
  • Ne , ajfon je najbolji

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    5

Rankez

Početnik
Poruka
3
Skoro pola moje familije ima ajfon i kažu da je to telefon sto puta bolji od Huawei-a.Kad sam uzeo bratovljev ajfon da vidim kakav je i kako radi,shvatio sam da je ajfon go ***** da izvinete.Pola igrica koje ja imam na Huawei-u ajfon ne može da
Da li vi mislite da je ajfon bolji od Huawei a?

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
39.971
Фамилија те зеза зато што немаш ајфон и сад си нама овде дошао да се истресаш?

Јасно си ставио до знања на другој теми, пре ове да те зеза цела фамилија.

Реши то са њима, нас остави на миру.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
Ne mislim da je debilizam ali malo je glupo kupiti ajfon ako ne zivis ajfon stil zivota. Kao sto neko rece to je statusni simbol i ne ide da ga kupis ako si srednji sloj. Mislim, imas pravo da radis sa svojim parama sta zelis, ali ajfon po cenu nekih stvari - ne.
Обратимо пажњу колико често срећемо особе са обесним (и наравно - скупим) телефонима, а по свему видиш да немају леба да једу нити рецимо сапун да се оперу. Психологија беде која хоће да се дува. Давно је рекао један министар да је многима у Србији мањи рачун за струју него за мобилни. Па се мобилни плаћа редовно, а за струју се траже репрограми.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
Успут, може ли ми неко укратко обајснити разлику између"обичног" смартфона, андорида и ајфона?
ја и даље користим стари тип телефона, пада је много пута на бетон и ништа. Да је једном пао овај нови... Вибер ми не треба, имам бесплатне минуте овде, за вани имам скајп а и Фб подржава звање. Једино ми је камера преслаба. Не видим зашта ће ми да знам географску шриниу и дужину где се налазим, надморску висину итд. Фејсбукујем се од куће, када сам напољу радим нешто друго. Кад седнем с неким, поставим услов: или гашење мобилног или кратки разговори ако је нешто баш хитно. Јер, ако ћемо сви буљити у те справе а не причати, због чега би плаћали неко пиће, можемо и кући то радити.
Или: ретуширање фотоса. Па не морам одмах, дођем кући, убацим у комп и радим шта хоћу.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
Osim ako se ne grejes na struju...
Хм.. И ко се греје на струју, ако има ЗА, па је пуни ноћу, за време јевтине тарифе. А ЦГ? Евро по квадрту, значи за стан од 46 квм сваки емсец,а афективно греју не више од 5 мсеци. Не може ТА да потроши толико.

asd221

Veoma poznat
Poruka
12.249
Обратимо пажњу колико често срећемо особе са обесним (и наравно - скупим) телефонима, а по свему видиш да немају леба да једу нити рецимо сапун да се оперу. Психологија беде која хоће да се дува. Давно је рекао један министар да је многима у Србији мањи рачун за струју него за мобилни. Па се мобилни плаћа редовно, а за струју се траже репрограми.
Ako tu osobu cini srecnim ajfon ko sam ja da se zbog toga nerviram? U stvari mi je drago ako je ispunio svoju zelju. Ali licno za mene kao prosecnog gradjanina je dobar i Huawei.

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.521
Хм.. И ко се греје на струју, ако има ЗА, па је пуни ноћу, за време јевтине тарифе. А ЦГ? Евро по квадрту, значи за стан од 46 квм сваки емсец,а афективно греју не више од 5 мсеци. Не може ТА да потроши толико.
Meni racun za struju zimi od 8-12 k leti 4k. Grejem se na 3 TA peci jedna od 4.5 i dva od po 2.5 kw
Koji racun za telefon je tolki?

a pre par godina za decembar i janura racuni bili vise od 20k, mnogima i preko 40k.

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
322
Meni racun za struju zimi od 8-12 k leti 4k. Grejem se na 3 TA peci jedna od 4.5 i dva od po 2.5 kw
Koji racun za telefon je tolki?

a pre par godina za decembar i janura racuni bili vise od 20k, mnogima i preko 40k.
Скренусмо са теме али да питам колики је то стан да требају 3 ТА пећи, Барем 100 квм. Што значи, да је са ЦГ, плаћао би 10.000 сваки месец, чак и у време летње жеге. А у толиком стану не живе само 2 особе, јер би то било нерационално. Да кажемо 4, мада је 100 квм превише и за 4. Па сад видимо, 4 ајфона од по 300 еврића, па сваки месец претплата... А на струју нам је и расвета и спремање јела, бојлер, и сва бела техника, па и тај мобилни, мобилни само за звање, музику, и некоме игрице. Па ти упореди шта све добијаш за једно а шта за друго.

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.521
"Скренусмо са теме али да питам колики је то стан да требају 3 ТА пећи, Барем 100 квм "

65 kvadrata.

"Што значи, да је са ЦГ, плаћао би 10.000 сваки месец, чак и у време летње жеге "

Tacno.

"Па сад видимо, 4 ајфона од по 300 еврића, па сваки месец претплата... "

Od kud 4 ajfona? Pretplata za dva telefona je ukupno 2300 din. Dete ima prepaid.

Poruka
3.164
Dve teme su spojene u jednu ; Iphone je inace najgori od telefona ( po mom misljenju ) bez obzira gde u svetu kupljen.
Vidi ovako...Nisam koristio ali drugar koji je trenutno preko i koji je probao SVE ZIVO-najbolje Android telefone, Samsung Galaxy Note, Xiaomi top modele, top modele Microsofta, I kad je kupio iPhone rekao covek-to je TO nema dalje, najbolji phon! A sad to sto nije zvaka za seljaka..hbg...Gde bre da se poredi Huawei sa Iphoneom..? I to verovatno ne govorimo o TOP modelu Huawei-P30 Pro npr...E sad to je iPhone kod nas preskup/precenjen...to je nesto drugo..