Zašto je brak značajan?

Гром

Domaćin
Poruka
4.834
Sada treba da se odlučiš dali je Isus Hrist bio Bog ili je bio poslat od Boga? Oba ne može.
Ne vidim ja tu nikakvu nauku već pričanje gluposti kako ne treba uživati u životu i u ženama.
Što se tiče uživanja u ženama, Možeš da uživaš u svojoj ženi a ne utuđoj. brak je prvo mesto gde se čovek uči životu za zajednicu, jedan sebičan čovek treba svoja sebična zadovoljstav da podredi zajednici koju gradi sa svojom ženiom. Hoće li žena imati pverenja u kockara, kurvara, lažova. hoće li njegova deca imati poverenja u njega, kakvo će vaspitanje dati svojoj deci. da budu lopovi, lažovi, kurvari...? Tršeći za drugim ženama upropastiće svoj brak i svoj život a da neće biti ni svestan da je to sam sebi uradio, i kad ga stigne ono šta je radio on će u drugima tražiti krivca za svoju zlu sudbinu. Nevidiš nauku jer slepo veruješ svom intelektu koji te nagovara na zlo. A sutra kad te žena i deca ostave ili se ponašaju prema tebi kao prema skotu, tvoj intelekt će te nagovarati da se ubiješ ili da ubiješ ženu i decu. e moj doktore, znaš li šta ja vidim slušajući tebe šta pričaš?
 
Što se tiče uživanja u ženama, Možeš da uživaš u svojoj ženi a ne utuđoj. brak je prvo mesto gde se čovek uči životu za zajednicu, jedan sebičan čovek treba svoja sebična zadovoljstav da podredi zajednici koju gradi sa svojom ženiom. Hoće li žena imati pverenja u kockara, kurvara, lažova. hoće li njegova deca imati poverenja u njega, kakvo će vaspitanje dati svojoj deci. da budu lopovi, lažovi, kurvari...? Tršeći za drugim ženama upropastiće svoj brak i svoj život a da neće biti ni svestan da je to sam sebi uradio, i kad ga stigne ono šta je radio on će u drugima tražiti krivca za svoju zlu sudbinu. Nevidiš nauku jer slepo veruješ svom intelektu koji te nagovara na zlo. A sutra kad te žena i deca ostave ili se ponašaju prema tebi kao prema skotu, tvoj intelekt će te nagovarati da se ubiješ ili da ubiješ ženu i decu. e moj doktore, znaš li šta ja vidim slušajući tebe šta pričaš?
To su te gluposti o kojima ja pričam. Hoću da uživam u životu, a ne da me u tome sprečava neka religija. Osim toga ja nisam oženjen niti ću to i da budem jer me to ne interesuje.
 
Što se tiče uživanja u ženama, Možeš da uživaš u svojoj ženi a ne utuđoj. brak je prvo mesto gde se čovek uči životu za zajednicu, jedan sebičan čovek treba svoja sebična zadovoljstav da podredi zajednici koju gradi sa svojom ženiom. Hoće li žena imati pverenja u kockara, kurvara, lažova. hoće li njegova deca imati poverenja u njega, kakvo će vaspitanje dati svojoj deci. da budu lopovi, lažovi, kurvari...? Tršeći za drugim ženama upropastiće svoj brak i svoj život a da neće biti ni svestan da je to sam sebi uradio, i kad ga stigne ono šta je radio on će u drugima tražiti krivca za svoju zlu sudbinu. Nevidiš nauku jer slepo veruješ svom intelektu koji te nagovara na zlo. A sutra kad te žena i deca ostave ili se ponašaju prema tebi kao prema skotu, tvoj intelekt će te nagovarati da se ubiješ ili da ubiješ ženu i decu. e moj doktore, znaš li šta ja vidim slušajući tebe šta pričaš?
Meni ovo boldovano nije jasno.
Kako će čovek tada prvi put da se uči šta je zajednica?
Kao da je s Marsa pao.
 
Meni ovo boldovano nije jasno.
Kako će čovek tada prvi put da se uči šta je zajednica?
Kao da je s Marsa pao.

наравно, ономе што није природно, треба додатна потпора да би људски ум то прихватио.
Брак, је измишљотина смишљена да се људски род упрегне у јарам и да целога века оре и копа земљу,
и живи од житарица, уместо да слободно лута храстовим и буковим шумама старе Европе, и једе МЕСО.
Ловци, су због природе начина исхране, били у стрнџарском фазону, и то је једино природно за људски род.

https://sr.m.wikipedia.org/sr-ec/Стрнџање
 
Što se tiče uživanja u ženama, Možeš da uživaš u svojoj ženi a ne utuđoj. brak je prvo mesto gde se čovek uči životu za zajednicu, jedan sebičan čovek treba svoja sebična zadovoljstav da podredi zajednici koju gradi sa svojom ženiom. Hoće li žena imati pverenja u kockara, kurvara, lažova. hoće li njegova deca imati poverenja u njega, kakvo će vaspitanje dati svojoj deci. da budu lopovi, lažovi, kurvari...? Tršeći za drugim ženama upropastiće svoj brak i svoj život a da neće biti ni svestan da je to sam sebi uradio, i kad ga stigne ono šta je radio on će u drugima tražiti krivca za svoju zlu sudbinu. Nevidiš nauku jer slepo veruješ svom intelektu koji te nagovara na zlo. A sutra kad te žena i deca ostave ili se ponašaju prema tebi kao prema skotu, tvoj intelekt će te nagovarati da se ubiješ ili da ubiješ ženu i decu. e moj doktore, znaš li šta ja vidim slušajući tebe šta pričaš?

Da li praviš referencu na Bibliju?
 
Ne bih rekla da je prevaziđen. Obesmišljen jeste. Neprirodni
način života je sve obesmislio.
ista stvar, samo drugo pakovanje

hocete toliko reklamiranu slobodu
hocete decija prava da mogu da ucenjuju roditelje od ranog puberteta :lol:

sve sto sledi posle toga samo ja narativ
prapocetka pogresno shvacenje zelje
koju ich niko nije razumeo sta sa sobom nosi
 
ista stvar, samo drugo pakovanje

hocete toliko reklamiranu slobodu
hocete decija prava da mogu da ucenjuju roditelje od ranog puberteta :lol:

sve sto sledi posle toga samo ja narativ
prapocetka pogresno shvacenje zelje
koju ich niko nije razumeo sta sa sobom nosi
Naravno da hoćemo slobodu. Šta je loše u tome?
Naravno da decu treba podizati kao razmišljajuća bića a ne
kao botove koji slušaju naredbe i klimaju glavom.
 
Naravno da hoćemo slobodu. Šta je loše u tome?
Naravno da decu treba podizati kao razmišljajuća bića a ne
kao botove koji slušaju naredbe i klimaju glavom.
jok :lol:
nisam mislio na to znas dobro i sama.

aj da pokusam
slobodu si imala koliko znam, niko ti nije osporavao moc izrazavanja misljenja koju sloboda poseduje. da li si danas slobodnija no pre 30 godina :lol:
mislim da je stvar regresivno bolna ako malo pametnije i studioznije razmislimo.

deca..nije pitanje dal deca imaju hrabrost da izraze svoj karakter i ono sto ih kolje, vec sam jasno rekao, ucena...ako im se nesto ne svidi a nisu garant razmisljajuca bica sa 12-13 ili tu negde do 15-16, razmisljajuca u onoj meri da su napravili jasnu distinkciju zelja i mogucnosti a nisu jer ih ebu hormoni pa rasturaju..onda sledi njino pravilo sa krvlju koja jurne u lepe obraze sa poznatim, samo podignite glas na mene ili mi zabranite da izadjem veceras, ima da zovem i da vas prijavim za maltretiranje deteta :rotf:

i onda skontas da dete razmislja..cak vise no sto treba... i gledas oko sebe dal ima neka oklagija da mu to razmisljanje svedes na meru da mu okasni jos nekoliko godina kasnije :lol:
 
Pa reci mi sta bi zene da nema braka u vremenima kada su muskzrci bili vlasnici svega? Kako da ne slusa muza kad ce na ulicu i jos pride odbacema od drustav kao losa zena.
Naravno to nije jedini razlog ali je dominantan.
Da, žene su na razne načine držane pod kontrolom. Tu je ljubav bila
samo retka slučajna pojava.
Međutim, ne mislim da je dominantan razlog za stupanje u brak
finansijska ili bilo koja druga zavisnost. Brak bi postojao, a imao bi
i smisla, tek kada svega toga ne bi bilo.
 

Back
Top