Zasto je Bog toliko cekao?

A gde da nadje coveka sa malo.mozga a kamoli srca u to kamerno doba..

Господ видећи да је неваљалство људско велико на земљи, и да су све мисли срца њиховог свагда само зле,
6:6 Покаја се Господ што је створио човека на земљи, и би му жао у срцу.
6:7 И рече Господ: Хоћу да истребим са земље људе, које сам створио, од човека до стоке и до ситне животиње и до птица небеских; јер се кајем што сам их створио.
 
A gde da nadje coveka sa malo.mozga a kamoli srca u to kamerno doba..

Господ видећи да је неваљалство људско велико на земљи, и да су све мисли срца њиховог свагда само зле,
6:6 Покаја се Господ што је створио човека на земљи, и би му жао у срцу.
6:7 И рече Господ: Хоћу да истребим са земље људе, које сам створио, од човека до стоке и до ситне животиње и до птица небеских; јер се кајем што сам их створио.
cekaj, mene malo generalno biblijski tajmlajn zbunjuje.
da li su postojali pecinski ljudi u bibliji?
adam je bio na naprednijem nivou od pecinskih ljudi.
 
A gde da nadje coveka sa malo.mozga a kamoli srca u to kamerno doba..

Господ видећи да је неваљалство људско велико на земљи, и да су све мисли срца њиховог свагда само зле,
6:6 Покаја се Господ што је створио човека на земљи, и би му жао у срцу.
6:7 И рече Господ: Хоћу да истребим са земље људе, које сам створио, од човека до стоке и до ситне животиње и до птица небеских; јер се кајем што сам их створио.
i bog sve stvori dobro.
a onda se nešto pokvarilo :think:
 
A gde da nadje coveka sa malo.mozga a kamoli srca u to kamerno doba..

Господ видећи да је неваљалство људско велико на земљи, и да су све мисли срца њиховог свагда само зле,
6:6 Покаја се Господ што је створио човека на земљи, и би му жао у срцу.
6:7 И рече Господ: Хоћу да истребим са земље људе, које сам створио, од човека до стоке и до ситне животиње и до птица небеских; јер се кајем што сам их створио.
Šta su mu životinje sad skrivile? 🙄
 
to su dve teorije kreacionistička i evolucionistička.
kreacija je odma stovorena pametna i razumna, evolucija ide polako, ništa preko reda.
i sta je po tvom msiljenu pravo.
nisu postojali pecinski ljudi?

iskreno meni tajmlajn koji stoji u biliji malo manjka sa podacima jer se preskacu citave hiljade godina dokazanih ljudi..ili mislis da su oslikane pecine i skeleti lazirani?
ono bese ti si rekao da su i dinosaurusi izmisljeni?
 
cekaj, mene malo generalno biblijski tajmlajn zbunjuje.
da li su postojali pecinski ljudi u bibliji?
adam je bio na naprednijem nivou od pecinskih ljudi.
Posle potopa inamo neke pecinske ljude.
Deformisane.
Ljudi se i tu nastanjivali.
Posle potopa je zemljina prasina dugo zaklanjala sunce a n nekim delovima zemlje i vise decenija.
Neki naucnici to potvrdjuju.
Postavljano je vec na forumu.
Sto je dovelo do koscane degradacije nekih ljudi.
Koji se danasnjim ljudima serviraju kao evolucionski lanac u razvitku coveka.

Naravno to se ne dovodi u pitanje.
Skola se pobrinula da se to bez pogovora prihvati i ne proverava.😉
 
Posle potopa inamo neke pecinske ljude.
Deformisane.
Ljudi se i tu bastanjivali.
Posle potopa je zemljina prasina dugo zaklanjala sunce a n nekim delovima zemlje i vise decenija.
Neki naucnici to potvrdjuju.
Sto je dovelo do koscane degradacije nekih ljudi.
Koji se danasnjim ljudima serviraju kao evolucionski lanac u razvitku coveka.

Naravno to se ne dovodi u pitanje.
Skola se pobrinula da se to bez pogovora prihvati i ne proverava.😉
znaci po bibliji pecinski ljudi su nastali kasnije posle potopa?

ali zar se to ne kosi sa staroscu zemlje?
nesto sam citao, ispravite me ako gresim, ali po bibliji zemlja uopste nije nesto puno stara, par hiljada godina..jel tako?
 
znaci po bibliji pecinski ljudi su nastali kasnije posle potopa?

ali zar se to ne kosi sa staroscu zemlje?
nesto sam citao, ispravite me ako gresim, ali po bibliji zemlja uopste nije nesto puno stara, par hiljada godina..jel tako?
Iznedju 6000 i 10.000.
Ljudi se i tu nastanjivali.
Posle potopa je zemljina prasina dugo zaklanjala sunce a na nekim delovima zemlje i vise decenija.
Neki naucnici to potvrdjuju.
Postavljano je vec na forumu.
Sto je dovelo do koscane degradacije nekih ljudi.
Koji se danasnjim ljudima serviraju kao evolucionski lanac u razvitku coveka
 
i sta je po tvom msiljenu pravo.
nisu postojali pecinski ljudi?

iskreno meni tajmlajn koji stoji u biliji malo manjka sa podacima jer se preskacu citave hiljade godina dokazanih ljudi..ili mislis da su oslikane pecine i skeleti lazirani?
ono bese ti si rekao da su i dinosaurusi izmisljeni?
nemam predstavu, raznih teorija ima.
najbliža mi da je bio neki reset, kao što će biti uskoro kad se svi pobijemo. u sz ima elemenata nekih božijih sinova koji su uzimali za žene ljudske žene. da li je nagoveštaj neke naprednije civilizacije, bog zna. imaš na jednoj pravoslavnoj ikoni iz mislim 14 veka dva spejs šatla.
serija stotina mi ima smisla, mada na kraju kao i svaka zasere.
tako da nije nemoguće da smo razasuti po svemiru.
 
nemam predstavu, raznih teorija ima.
najbliža mi da je bio neki reset, kao što će biti uskoro kad se svi pobijemo. u sz ima elemenata nekih božijih sinova koji su uzimali za žene ljudske žene. da li je nagoveštaj neke naprednije civilizacije, bog zna. imaš na jednoj pravoslavnoj ikoni iz mislim 14 veka dva spejs šatla.
serija stotina mi ima smisla, mada na kraju kao i svaka zasere.
tako da nije nemoguće da smo razasuti po svemiru.
a da li mozes da verujes u teoriju o ciklicnom ponavljaju?
ona bi cak mogla da se uklopi i u bilijsku pricu..da je u stvari stvaranje zemlje u 7 dana nov ciklus.
neka civilizacija dostigne maksimum, unisti samu sebe kao sto rece i mi smo pred unistenjem nas samih i onda opet ispocetka..
dakle svakih desetak hiljada godina nov reset.. to bi pokrilo i razna nalazenja u zemlji koja datiraju iz bas bas davnog doba, kao i naucnu procenu starosti zemlje koja sad po novim istrazivanjima je i starija od 4.5 milijarde godina kako se do sad mislilo a pokrilo bi i bilijskih desetak hiljada godina.

inace ta prica o bozijim sinovima koji su uzimali ljudske zene je u stvari prica o anunakijima kojio su dosli na zemlju zbog zlata i stvorili ljude da bi im rudarili i onda se oni izmedju sebe pocepali i zaratili, sa jedne strane oni koji su se poozenili i udruzili sa ljiudima i oni koji su bili tvrdokorni protiv toga..

zanimljiv klip

 
ali dokazano je da gobeklitepe ima starost od 12.000 godina sto prkopsi ne samo bilbiji nego i mejnstrim nauci.
A Koristili naucni metod izracunjavanja koji je pogresan a koji se zasniva na predpostavci.
Mnog inaucnici svedoce o tome.
Postavljano je to na forumu vec.

Da bi nesto moglo da se tacno izracuna moramo da imamo nekoga ko je bio tada tamo.
I da znamo 100% uslove..
A to nemamo.
Pa se svi proracuni zasnivaju na predpostavkama tadaanjeg stanja itd, itd.
 
a da li mozes da verujes u teoriju o ciklicnom ponavljaju?
ona bi cak mogla da se uklopi i u bilijsku pricu..da je u stvari stvaranje zemlje u 7 dana nov ciklus.
neka civilizacija dostigne maksimum, unisti samu sebe kao sto rece i mi smo pred unistenjem nas samih i onda opet ispocetka..
dakle svakih desetak hiljada godina nov reset.. to bi pokrilo i razna nalazenja u zemlji koja datiraju iz bas bas davnog doba, kao i naucnu procenu starosti zemlje koja sad po novim istrazivanjima je i starija od 4.5 milijarde godina kako se do sad mislilo a pokrilo bi i bilijskih desetak hiljada godina.

inace ta prica o bozijim sinovima koji su uzimali ljudske zene je u stvari prica o anunakijima kojio su dosli na zemlju zbog zlata i stvorili ljude da bi im rudarili i onda se oni izmedju sebe pocepali i zaratili, sa jedne strane oni koji su se poozenili i udruzili sa ljiudima i oni koji su bili tvrdokorni protiv toga..

zanimljiv klip

pa vidi sve je moguće, kad uđemo u taj sedmi dan ide reset i sve jovo nanovo. po bibliji smo još uvek u šestom (pri kraju).
mislim nije sz baš toliko naivan samo što favorizuje jedan narod kao božiji a ostali demonski. kasnije je Isus bio prinuđen da siđe i objasni da nebitno koji je po "naciji" božiji narod nego ko tvori božiju volju.
 
ali dokazano je da gobeklitepe ima starost od 12.000 godina sto prkopsi ne samo bilbiji nego i mejnstrim nauci.
Jedna od premisa od kojih se polazi pri utvrđivanju starosti putem metode C 14 je da je jačina kosmičkog zračenja, koja formira radioaktivni C 14, uvek bila konstantna.

Međutim, samo kosmičko zračenje pokazuje oscilacije u svom intenzitetu, kao što oscilacije pokazuje i magnetno polje Zemlje koje umanjuje kosmičko zračenje srazmerno svojoj jačini i uglu linija sila.

A kako Zemljino magnetno polje konstantno opada (period poluraspada je 1.200 godina), očigledno je da stariji ostaci organske materije pokazuju nesrazmerno veliku starost, zato što je pre više hiljada godina proizvodnja C 14 bila veoma mala.



Takođe nepouzdana metoda je utvrđivanje starosti na osnovu visine nataloženih soli koji se formiraju u obliku stalaktita i stalagmita.



Metoda C 14 na osnovu koje danas uginuli potočni rakovi mogu dati rezultat starosti od više hiljada godina, zato što u svom tkivu sadrže ugljenik (iz karbonatnih soli), koji nije poreklom od radioaktivnog ugljen-dioksida nastalog u višim slojevima atmosfere, pa otuda ta metoda često prikazuje veću starost od stvarne.

Kako objasniti fosilizovanog slepog miša u jednom pećinskom stalagmitu. (Po priznatoj metodi sledilo bi da je svaki sledeći milimetar fosila stariji hiljade godina od prethodnog). Npr. parče stalagmita dužine nekoliko centimetara je nastalo samo za tridesetak godina u prostorijama prirodnjačkog muzeja na Kalemegdanu, odnosno u muzeju se formirao stalagmit koji osporava metodu utvrđivanja starosti putem merenja dužine stalagmita.


Pariska akademija nauka utvrdila starost jednog ćupa pronađenog u Francuskoj na preko 2000. godina. Na tom ćupu je pisalo "M.J.D.D". Naučnici su bili ubeđeni da je to skraćenica od teksta ”Velikom Jupiteru bogu bogova”, ali se ubrzo utvrdilo da je to bio ćup za senf koji se u trenutku procene starosti proizvodio u Dižonu na hiljade primeraka.
 

Back
Top