Zasto je Bog stvorio zivotinje?

Pa eto, i to je dobar dokaz da covek ipak nije nastao od majmuna, jer se covek hrani i mesom a narocito tada kad je ziveo u plemenskim zajednicama.

A majmuni kao sto vidis, samo vocem.
Na slici je Australopiteskus bozija kreacija, a ne majmun.
160829122724-lucy-early-human-fossil-super-169.jpg
 
PRVI LJUDI SU SE PRIDRŽALI VEGANSKE PREHRANE KAKO SE TRAVA ŠIRILA AFRIKOM
In a major philosophical victory for vegans everywhere, new evidence suggests that the earliest humans evolved from ape-like ancestors without first shifting to a meat-based diet. Research published Monday in Nature Ecology & Evolution suggests that the first members of the Homo genus ate mostly vegetation from trees and shrubs, just like their ancestors Australopithecus.
 
Ma ko je to odvalio da su meso samo za praznike jeli?
Možda to važi za ljude koji su u gradovima živeli. Na selu se jelo
meso.
Hmmm..moj otac je sa sela. Bilo ih je 13 dece. Kaže, meso se jelo jednom nedeljno i to ako imaš sreće. Malo se ubaci komad slanine u pasulj čisto da da ukus i to je to. Nedeljom uglavnom. Prosto, nije bila takva hiperprodukcija stoke kakvu danas imamo. Da se jelo meso svaki dan, pa samo kod njih u porodici bi morali da kolju maltene jedno prase nedeljno. A imalo se po dve tri svinje. Kaže, uglavnom se jelo to što može dugo da stoji. Pasulj, boranija, krompir...
 
Pa eto, i to je dobar dokaz da covek ipak nije nastao od majmuna, jer se covek hrani i mesom a narocito tada kad je ziveo u plemenskim zajednicama.

A majmuni kao sto vidis, samo vocem.
E moj ti :D

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33137551/

" Most nonhuman primates prey on vertebrates. Meat-eating, defined as ingestion of vertebrate tissue, occurs in 12 families, ≥39 genera, and ≥89 species "

Meso jedu mnoge vrste primata ( u koje i mi spadamo ) kao i nasi najblizi rodjaci iz prirode , simpanze.

Najbolji nacin da pogodimo sta su jeli prvi ljudi je da pogledamo sta jedu danasnja plemena koja zive na isti nacin kao i prvi ljudi

 
E moj ti :D

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33137551/

" Most nonhuman primates prey on vertebrates. Meat-eating, defined as ingestion of vertebrate tissue, occurs in 12 families, ≥39 genera, and ≥89 species "

Meso jedu mnoge vrste primata ( u koje i mi spadamo ) kao i nasi najblizi rodjaci iz prirode , simpanze.

Najbolji nacin da pogodimo sta su jeli prvi ljudi je da pogledamo sta jedu danasnja plemena koja zive na isti nacin kao i prvi ljudi

Pa lovili su zivotinje i to jeli.
 
Ja ne pricam o dobrim bakterijama i ti to dobro znas :)
Не, не знам о чему ти причаш. Вероватно о нечему што ти је
сервирано и о чему ниси размишљао.
Све има своју улогу у овом свету, чак и када ми нисмо способни
да је уочимо и разумемо.
 
Не, не знам о чему ти причаш. Вероватно о нечему што ти је
сервирано и о чему ниси размишљао.
Све има своју улогу у овом свету, чак и када ми нисмо способни
да је уочимо и разумемо.
Slazem se , sve ima svoju ulogu , mnoge bakterije , paraziti i virusi imaju ulogu da poubijaju sto vise zivota sto brze i sve to ima savrseno smisla.
Jedino nema smisla ako verujes u dobrog Boga.
 
Slazem se , sve ima svoju ulogu , mnoge bakterije , paraziti i virusi imaju ulogu da poubijaju sto vise zivota sto brze i sve to ima savrseno smisla.
Jedino nema smisla ako verujes u dobrog Boga.
Живот не може да се убије.
Из поверења у Бога тражићеш смисао у свему. Из неповерења, тражићеш
грешке и бесмисао.
Ко шта тражи, то и нађе.
 
Живот не може да се убије.
Из поверења у Бога тражићеш смисао у свему. Из неповерења, тражићеш
грешке и бесмисао.
Ко шта тражи, то и нађе.
Ok , cak i ako je smrt samo prelazak negde drugde opet nista nije fer , milioni dece umiru svake godine bez sanse da zive " ovozemaljski zivot " , dok mnogi drugi ostaju ovde decenijama i uzivaju ili naprave greske zbog kojih ne dobiju vecni zivot , kako god da pogledas ne postoji fer sud ni fer postojanje ni za koga.
 

Back
Top