Zašto je bog stvorio sve a ne boginja?

Bog je nastao u isključivo muškom društvu koje je inače gledalo ženu kao niže biće.
Зашто мислиш да у мушком друштву гледају на жену као на ниже биће. Нисам то запазио. Делује као да је више вреднују.
Ретко кад, док се мушкарци убијају међусобно, страдају жене.
 
Bog je nastao u isključivo muškom društvu koje je inače gledalo ženu kao niže biće. Tako da u monoteističkim religijama nema boginja.
Pa...
i ne, dragi doktore... žensko se nekako ispostavilo impulsivno i nesmotreno od davnina.
Ima porodica gde žene sasvim lepo vode glavnu reč, ali to nije pitanje datosti, već mudrosti.
Kod nas je žena mestimično stub porodice, ona sve kako treba raspoređuje i muškarac tu nema zamerke... Nađe dobru ženu i obogatio se sve do neke sledeće generacije.
B mi je malo oglupelo na ovoj tastaturi, ne zamerite.
 
Зашто мислиш да у мушком друштву гледају на жену као на ниже биће. Нисам то запазио. Делује као да је више вреднују.
Ретко кад, док се мушкарци убијају међусобно, страдају жене.
Nisi me lepo razumeo. Govorio sam o tim pustinjskim narodima gde je nastao taj Bog.
 
Pa...
i ne, dragi doktore... žensko se nekako ispostavilo impulsivno i nesmotreno od davnina.
Ima porodica gde žene sasvim lepo vode glavnu reč, ali to nije pitanje datosti, već mudrosti.
Kod nas je žena mestimično stub porodice, ona sve kako treba raspoređuje i muškarac tu nema zamerke... Nađe dobru ženu i obogatio se sve do neke sledeće generacije.
B mi je malo oglupelo na ovoj tastaturi, ne zamerite.
Ima, ali tek u novije vreme od 1950 godine do tada ne.
 
Ima, ali tek u novije vreme od 1950 godine do tada ne.
Ili se samo ne sećamo vremena pre toga?
Ne mislim da je postojala Boginja Zemlja pre vremena kojemu svedočimo, ali mislim i te kako da su žene bile zaslužne za očuvanje porodice, porodičnog bogatstva i odgoj dece. U nekom trenutku se dešava otimanje dece na blag način i primoravanje iste da sede u klupama jednu dobru radnu smenu iako to ne vodi ničemu dobrom. Čemu je dovelo grejanje klupa svih ovih godina? Stvaranju budala, generalno.
Dođem kući posle 6-7 sati sedenja, štede me kući da ne znam korov u bašti da počupam, kao: ''Al' si se naradila u školi, uči, uči!''
Krajnji rezultat: Debilčina prve klase!
 
Nisi me lepo razumeo. Govorio sam o tim pustinjskim narodima gde je nastao taj Bog.
Па опет. Нешто не верујем да је неко било где шамарао жене. Осим у СФРЈ филмовима, где спрског сељака увек приказују као насилног, депресивног алкохоличара коме је мука од живота јер не живи луксузно као Брус Џенер.
 
Па опет. Нешто не верујем да је неко било где шамарао жене. Осим у СФРЈ филмовима, где спрског сељака увек приказују као насилног, депресивног алкохоличара коме је мука од живота јер не живи луксузно као Брус Џенер.
Rađene su gore stvari od šamaranja. Kao što je bilo kamenovanje do smrti.
 

Back
Top