Зашто је битно од када су Срби на Балкану?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Je'l treba na ovoj temi da vam poverujemo da su pravi Srbi rodom samo Hercegovci i Dalmatinci iz brdsko-planinskih krajeva? Pa vidi se iz postova, da ni sada mnogi od njih nisu "sišli" s planine.O mentalitetu, bolje da se ne izjašnjavam.
Gde je to rečeno? Nije li te barem malo sramota od ljudi koji su se potrudili da ti objasne i upute te u genetiku, te potkrepe sve to istorijskim izvorima ?
 
Ти си изгледа научио (или би желео) у правом животу да будеш неприкосновени ауторитет, диктатор, коме сви треба да се клањају а сваку реч аминују?
То што си ТИ РЕКАО за мене нема тежину ако ми није логично а ти не поткрепиш јаким чињеницама.

заједничка култура, митови, итд... не деле сви Срби у Србији. Јужна Србија има махом све другачије од херцеговаца. Војводина такође. Шумадија такође у великој мери.
To nisam JA rekao već sam ti dao reference ko je to i kada rekao. To što ti ignorišeš sve dokaze koji se stave pred tebe je druga priča. Sve tvoje gluposti su ovde pobijene.
Prvo si tvrdio da Srbi ne postoje pre Nemanjiće-Dokazano da postoje

Širio si pro Bugarsku mitomaniju-Dokazano da su Srbi itekako prisutni u tim krajevima barem od 7-8 veka

Napadaš Srbe iz Dinarskih krajeva bez potrebe, jer si neuk i bezobrazan pa ne znaš da je pola Šumadije i cela zapadna Srbija itekako dinarska.

Za kraj sporiš da Srbi imaju zajedničke mitove i kultiuru? Pa nisi u pravu, od Šopluka do Dalmacije se pevalo o Kosovskim junacima, o Marku kraljeviću itd...

Pokušavaš da predstaviš Cara Dušana kao Tiranina i osvajača nekakve makedonije( vrv u tvojim vlažnim snovima Bugarske), a to nije tako, to sam ti jasno dokazao verovatno i najboljim mogućim izvorom koji postoji- franačkim letopisom.

Ti meni ni za jednu tvoju tvrdnju nisi dao validan argument?! Toliko o tome.
 
Ја сам прочитао негде али нисам рачуо да ћу са тобом да се препирем па на жалост нисам записивао референце.
А Где си ти прочитао да је Цар Душан дочекан јао ослободиоц?
"Ja sam pročitao negde nja nja" a gde si pročitao? U bugarskom glasniku, u VMRO? Ajde beži bre.
 
To nisam JA rekao već sam ti dao reference ko je to i kada rekao. To što ti ignorišeš sve dokaze koji se stave pred tebe je druga priča. Sve tvoje gluposti su ovde pobijene.
Prvo si tvrdio da Srbi ne postoje pre Nemanjiće-Dokazano da postoje

Širio si pro Bugarsku mitomaniju-Dokazano da su Srbi itekako prisutni u tim krajevima barem od 7-8 veka

Napadaš Srbe iz Dinarskih krajeva bez potrebe, jer si neuk i bezobrazan pa ne znaš da je pola Šumadije i cela zapadna Srbija itekako dinarska.

Za kraj sporiš da Srbi imaju zajedničke mitove i kultiuru? Pa nisi u pravu, od Šopluka do Dalmacije se pevalo o Kosovskim junacima, o Marku kraljeviću itd...

Pokušavaš da predstaviš Cara Dušana kao Tiranina i osvajača nekakve makedonije( vrv u tvojim vlažnim snovima Bugarske), a to nije tako, to sam ti jasno dokazao verovatno i najboljim mogućim izvorom koji postoji- franačkim letopisom.

Ti meni ni za jednu tvoju tvrdnju nisi dao validan argument?! Toliko o tome.
Нисам упознат са франачким летописом из 814. године а линк за исти ниси поставио.
Ја сам Србин из Србије. Отац и мајка су ми из различитих крајева Србије а ни у једном се не свира у гусле нити певају десетерци. Терали су нас да учимо у школи, ја их лично волим и знам доста стихова напамет.
Помињеш митове и културу а ограничаваш се на Немањићку Србију.
Цар Душан јесте био тиранин и много незгодан тип.
Шопи нису ни Срби ни Бугари, али се декларише као једно или друго у зависности ко их је поробио.
 
Зато што нам константно смањују животни простор заједно
са популацијом. Ево након Барање, Славоније, Лике, Баније,
Кордуна, Босне, Херцеговине, Црне и Горе, Косова, Метохије,
поставља се и питање Ниша. Ускоро ћемо открити да Срби
нису никад постојали и да смо све сањали.
 
Зато што нам константно смањују животни простор заједно
са популацијом. Ево након Барање, Славоније, Лике, Баније,
Кордуна, Босне, Херцеговине, Црне и Горе, Косова, Метохије,
поставља се и питање Ниша. Ускоро ћемо открити да Срби
нису никад постојали и да смо све сањали.
Eto taman ovo Mitino kako šopi nisu Srbi ide tome u prilog.
 
Нисам упознат са франачким летописом из 814. године а линк за исти ниси поставио.
Ја сам Србин из Србије. Отац и мајка су ми из различитих крајева Србије а ни у једном се не свира у гусле нити певају десетерци. Терали су нас да учимо у школи, ја их лично волим и знам доста стихова напамет.
Помињеш митове и културу а ограничаваш се на Немањићку Србију.
Цар Душан јесте био тиранин и много незгодан тип.
Шопи нису ни Срби ни Бугари, али се декларише као једно или друго у зависности ко их је поробио.
http://www.ceopom-istina.rs/nekategorizovano/srbi-u-pisanim-izvorima-2/?lang=lat
 
Нисам упознат са франачким летописом из 814. године а линк за исти ниси поставио.
Ја сам Србин из Србије. Отац и мајка су ми из различитих крајева Србије а ни у једном се не свира у гусле нити певају десетерци. Терали су нас да учимо у школи, ја их лично волим и знам доста стихова напамет.
Помињеш митове и културу а ограничаваш се на Немањићку Србију.
Цар Душан јесте био тиранин и много незгодан тип.
Шопи нису ни Срби ни Бугари, али се декларише као једно или друго у зависности ко их је поробио.
Ovo nema veze sa mozgom.
 
Срби су микс Словена и Старобалканаца дошли су у више таласа а прве колоније су у Посавини почетком нове ере где их још Птоломеј затиче ина Кавказу у својој држави тачније подножје Кавказа.

Каква је корист од тога? Политичка јер лицемерна политика ЕУ и САД потенцира на реституцији земље Старобалканцима односно аутохтоним народим оличеним у Албанце.

Што се тиче ДАИ и досељавања у 7, веку верујем да га је било али је Срба већ било на Балкану једина добра ствар што нам даје легитимитет да смо насељени одлуком светог римског цара Ираклија уз обавезе раовања на страни Византије и без пореза на земљиште. :mrgreen:
 
Eto taman ovo Mitino kako šopi nisu Srbi ide tome u prilog.
две тећина Шопа су номинално Бугари а једна трећина номинално Срби. Шопи и Лужички Срби имају мање сличности него Срби и Пољаци. Религија на страну.
Ова тема је погрешно гурнута у историју јер је многе ствари тешко или немогуће доказати историјски. Оно што је несумљиво је да постоји словенски језик и култура. Оно што је јако упитно је да су сви словени уствари Срби. А мени је дефинитивно јасно да данашњи ставновници Србије у НАЈВЕЋЕМ броју НИСУ Срби, па чак ни словени. Православље не рачунам у одредницу.
 
Poslednja izmena:
две тећина Шопа су номинално Бугари а једна трећина номинално Срби. Шопи и Лужички Срби имају мање сличности него Срби и Пољаци. Религија на страну.
ова тема је погрешно гурнута у историју јер је многе ствари тешко или немогуће доказати историјски. Оно што је несумљиво је да постоји словенски језик и култура. Оно што је јако упитно је да су сви словену уствари Срби. А мени је дефинитивно јасно да данашњи ставновници Србије у НАЈВЕЋЕМ броју НИСУ Срби, па чак ни словени. Православље не рачунам у одредницу.
Reto bolje obriši nalog i ne sramoti se više,pa tebi je nesumLJivo nešto...
 
две тећина Шопа су номинално Бугари а једна трећина номинално Срби. Шопи и Лужички Срби имају мање сличности него Срби и Пољаци. Религија на страну.
Ова тема је погрешно гурнута у историју јер је многе ствари тешко или немогуће доказати историјски. Оно што је несумљиво је да постоји словенски језик и култура. Оно што је јако упитно је да су сви словени уствари Срби. А мени је дефинитивно јасно да данашњи ставновници Србије у НАЈВЕЋЕМ броју НИСУ Срби, па чак ни словени. Православље не рачунам у одредницу.

Ovo apsolutno nije tačno.
Oko 55-60% današnjih stanovnika Srbije ima slovensko poreklo.
Autosomalno gledano gotovo svi stanovnici Srbije imaju više slovenske genetike nego tzv paleo balkanske, bez obzira na Y haplpotip.
Dakle, značajno smo bliži izvornim Slovenima genetski nego li onome što se smatra paleo balkanskim stanovništvom. To je genetski utvrđeno.
 
Читам. Интересантно али и проблематично у исто време. Ако ћемо да инсистирамо шта је србско, онда морамо да све ово овде дамо Лужичким Србима јер су они све то покренули. И успут да се покрстимо као и они.
Mislim da nisu dobro razumeo.
Lužički Srbi su samo jedna struja Srba, jedno pleme.
Ako si čitao pažljivo video bi da se vrlo rano spominje Šumadija naseljena Srbima.

Od Istočne Nemačke pa do juga Rusije se spominje srpsko ime.
Lužički Srbi su živeli u drugačijem okruženju stoga i drugačija genetika. Lužički Srbi su samo ogranak Srba, ne postoji u davna vremena razlika između lužičkih i ostalih Srba. Najverovarltnije je da su plemena Glamoči i još neka u savezu Srba u Istočnoj nemačkoj bila po Y haplotipu slične današnjim Srbima, Dalmatsko-Zahumskim Srbima.

Ovo ostalo što si napisao ne bih komentarisao.
Ne razumem šta pokušavaš da dokažeš? Ali ja ti mogu reći da sam video neke genetske rezultate Šopa i da su znatno više Sloveni nego paleo balkanci.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top