Зашто је битно од када су Срби на Балкану?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čula sam. Samo još da razgraničimo čiju genetiku nose koji delovi Srbije.Ispada da nismo svi od "iste sorte".
To je jako teška materija za razumevanje, iskreno.

Slovene su formirale I2a i R1a, njih prvenstveno treba gledati kao slovenske haplogrupe.

Ostale haplogrupe su takođe mogle učestvovati u etnogenezi Slovena i Srba vrlo rano, npr iako meditetanska E-V13 u slučaju Vasojevića ona je vetovatno učestvovala veoma rano u etnogenezi Slovena, isto važi i za neke N haplotipove.

Uslovno rečeno Romejeke haplogrupe bi bile J, neke podgrane E, R1b "istočna" .

Dok bi I1 bila skandinavska.

Dakle, Srbi su mešavina Slovensko-Skandinavske i Mediteransko-Romejske( može se reći paleo balkanske ) genetike.
 
Čula sam. Samo još da razgraničimo čiju genetiku nose koji delovi Srbije.Ispada da nismo svi od "iste sorte".Mislim ovo sa kartama su oblasti, to jest, granice su se vremenom pomerale tamo-ovamo.

Никола Тесла је припадао хаплогрупи R1a која је типична за Словене.

rStn9hL (1).jpg
 
Karta evrope bazirana na franačkom letopisu iz 814
Čekaj, ti si očekivao da je Franci štampaju 814?! Ti ili ozbiljno troluješ ili nešto nije u redu .
Карта је штампана у Америчком атласу 1905. са намером да покаже територију владавине Карла Великог.
Лепо је од американаца да нам дају толку територију, мада ми се не свиђа што нас зову Серви а ове северне Серби.

А онда су се мало попишманили 1911. па су преправили карту где су дефинисали Хрватску и нису је дали Карлу Великом већ означили само као савезника.

frankish_power_481_814.jpg
 
500px-Serbien_9.Jhd.jpg


Prouči malo o Bodinu
O knezu Strojimiru( imaš i materijalni dokaz, pečat)
O dinastijama pre njih.

Буна по којој су Буњевци добили име је била у Србији све до 1329 године. Исто важи и за Макарску. Језуити су нас подобро потиснили од Јадрана у дубину Балкана, а саде оће и ово да нам узму.
 
шта бре не знам? Одакле косооки Срби? Одакле тамнопути, цигане не рачунам? А одакле они бели, скоро провидни? Сви смо ми мешанци. Још није научно установљено зашто се ми зовемо Срби. И зашто тек од Немањића на овамо? Пре тога се зна за Србе у прибалтику (читај Викинзи). Што се ми нисмо звали Срби у то доба него Илири, Трибали, Трачани, Далмати или већ како?
Постављаш се као да ја измишљам нешто овде?

То што су неки Срби плави, неки црни, неки смеђи, неке испрани, а неки чађави, не значи да они нису генетски исти народ. Има и Пољака, Шваба, Шпанаца, Мађара итд. са свакаквим физиономијама и пигментацијама.
Један брат буде плав а други црн (знам доста таквих случајева), а исти их ћаћа направио и матер родила. То се дешава зато што аутосомално сваки појединац из нашег народа има у себи медитеранске и балтичко-нордијске генетике, те се неком на пигментацију више одрази једна а неком друга генетика. Већ сам река да море бити и код рођене браће да један повуче медитерански, а други нордијско-балтички изглед. Аутосомално имамо још неке генетске компоненте у себи, али навео сам само ове двије да би ти мога сликовито разумити јербо си тотални лаик у вези генетике.
 
То што су неки Срби плави, неки црни, неки смеђи, неке испрани, а неки чађави, не значи да они нису генетски исти народ. Има и Пољака, Шваба, Шпанаца, Мађара итд. са свакаквим физиономијама и пигментацијама.
Један брат буде плав а други црн (знам доста таквих случајева), а исти их ћаћа направио и матер родила. То се дешава зато што аутосомално сваки појединац из нашег народа има у себи медитеранске и балтичко-нордијске генетике, те се неком на пигментацију више одрази једна а неком друга генетика. Већ сам река да море бити и код рођене браће да један повуче медитерански, а други нордијско-балтички изглед. Аутосомално имамо још неке генетске компоненте у себи, али навео сам само ове двије да би ти мога сликовито разумити јербо си тотални лаик у вези генетике.
ти си сад то лепо објаснио. То, да смо ми Срби мешавина разних народа (као што су и сви остали). И шта је то што нас чини Србима?
Мислим, и ја се правим блесав. Наравно да је синоним за Србина да је православац и пише ћирилицом. Остало је ствар расправе. Међутим, шта ћемо са оним Србима који нису православци? Ако живиш у Србији и имаш држављанство, онда си Србин. Нека си успут и циганин. То мало теже улази у главу многима. Поготово онима који су етнички Срби по другим државама.
 
Карта је штампана у Америчком атласу 1905. са намером да покаже територију владавине Карла Великог.
Лепо је од американаца да нам дају толку територију, мада ми се не свиђа што нас зову Серви а ове северне Серби.

А онда су се мало попишманили 1911. па су преправили карту где су дефинисали Хрватску и нису је дали Карлу Великом већ означили само као савезника.

Pogledajte prilog 637908
Šta tačno ovde opet nije kako treba osim imena?

Već sam ti rekao da je prva karta rađena po Franackom ljetopisu i da je to verovatno najpouzdaniji istorijski ljetopis.
 
ти си сад то лепо објаснио. То, да смо ми Срби мешавина разних народа (као што су и сви остали). И шта је то што нас чини Србима?
Мислим, и ја се правим блесав. Наравно да је синоним за Србина да је православац и пише ћирилицом. Остало је ствар расправе. Међутим, шта ћемо са оним Србима који нису православци? Ако живиш у Србији и имаш држављанство, онда си Србин. Нека си успут и циганин. То мало теже улази у главу многима. Поготово онима који су етнички Срби по другим државама.
Ti tendenciozno pokušavaš da predstaviš Srbe kao nekakav kompot raznih naroda što uopšte nije tačno. Mislim da ti nije moguće išta objasniti.Sumnjam da imaš predstavu šta uopšte znači kada kažeš mešavina raznih naroda.

Biti Srbin je stvar narodnog nasleđa, zajedničke kulture, zajedničkih mitova, a sve je to proizvod zajedničkog porekla, bez toga ne bi bilo kontinuiteta u ovim ostalim kategorijama gore pobrojanim. Veroispovest ne igra ulogu u etničkom indentitetu, zapravo igra manje nego što misliš. Veroispovest sama bez ostalih pobrojanih stvari ne može te deklarisati Srbinom. Postoje razni primeri Srba drugih konfesija kroz istoriju, pa i dan danas..

Ovo ostalo što si napisao je teško autošovinističko sranjee. Stoga ne vidim da tebe uopšte interesuje istorija, već nam ovde prosipaš stavove Latinke Perović i Čedomira Jovanovića. Elem, blage veze sa istorijom nemaš, o genetici da i ne govorimo.

Pored truda da ti se objasni, ti za shodno nalaziš da provociraš i širiš gluposti, stoga mislim da je najpametnije ne gubiti vreme na slučajeve poput tebe.
 
Poslednja izmena:
Буна по којој су Буњевци добили име је била у Србији све до 1329 године. Исто важи и за Макарску. Језуити су нас подобро потиснили од Јадрана у дубину Балкана, а саде оће и ово да нам узму.
Naravno. Recimo interesantan podatak je da Knin i okolina imaju srpsku većinu još od Tvrtkove intervencije negde 1370-i neke čini mi se.

Iako bi severna Dalmacije, barem onaj krajnji sever trebalo da je pod Šubićima, sva je prilika da su Hrvati bili manjina .
Gledajući na te stvari studiozno, bosanski vladari iz srpskog etničkog korpusa pokušavaju da vrate celu Dalmaciju pod svoj posed, iako su južna i srednja Dalmacija nesumljivo bile srpske.
 
Мани се терена, читај мало лингвистчку литературу.

Само особа са ниским IQ-ом море помислити да је ово са видеа ближе говору Жупе или косовских Срба него говор Херцеговине. Ово са видеа је јако далеко чак и од торлачког.

Чак и тамо гдје Срби 700-800 година живе с етничким Бугарима/Македонцима (и још се и узимају с њима, јер су исте вјере) јасно се разликује говор Срба од говора осталих. Иако су ти географски блиски дијалекти доста конвергирали, разлика у најстаријем диференцијалном слоју је јако велика, па је увијек лако препознати који су говори српски, а који нису.

То што многе турбопатриоте мисле да данашњи Македонци причају као Срби у доба цара Душана је смијешно. Македонски говори (изузев мијешаних шопских) чине генетско јединство с говорима Бугарске.
Не спорим да солидан број Македонаца има српско поријекло, али оспоравам тврдњу да су македонским говорима ближи српски него бугарски, јер то није тачно.
Матица Срба до Немањића је знатно западније на мапи.
 
Već sam ti rekao da je prva karta rađena po Franackom ljetopisu i da je to verovatno najpouzdaniji istorijski ljetopis.
Pored truda da ti se objasni, ti za shodno nalaziš da provociraš i širiš gluposti, stoga mislim da je najpametnije ne gubiti vreme na slučajeve poput tebe.
Ти си изгледа научио (или би желео) у правом животу да будеш неприкосновени ауторитет, диктатор, коме сви треба да се клањају а сваку реч аминују?
То што си ТИ РЕКАО за мене нема тежину ако ми није логично а ти не поткрепиш јаким чињеницама.
Biti Srbin je stvar narodnog nasleđa, zajedničke kulture, zajedničkih mitova, a sve je to proizvod zajedničkog porekla, bez toga ne bi bilo kontinuiteta u ovim ostalim kategorijama gore pobrojanim. Veroispovest ne igra ulogu u etničkom indentitetu, zapravo igra manje nego što misliš. Veroispovest sama bez ostalih pobrojanih stvari ne može te deklarisati Srbinom. Postoje razni primeri Srba drugih konfesija kroz istoriju, pa i dan danas..
заједничка култура, митови, итд... не деле сви Срби у Србији. Јужна Србија има махом све другачије од херцеговаца. Војводина такође. Шумадија такође у великој мери.
 
Ima li neki dokaz za to?
Šopi su starosedeoci koliko i svi ostali Srbi.
Car Dušan je docekan kao osloboditelj
Ја сам прочитао негде али нисам рачуо да ћу са тобом да се препирем па на жалост нисам записивао референце.
А Где си ти прочитао да је Цар Душан дочекан јао ослободиоц?
 
Poslednja izmena:
Ти си изгледа научио (или би желео) у правом животу да будеш неприкосновени ауторитет, диктатор, коме сви треба да се клањају а сваку реч аминују?
То што си ТИ РЕКАО за мене нема тежину ако ми није логично а ти не поткрепиш јаким чињеницама.

заједничка култура, митови, итд... не деле сви Срби у Србији. Јужна Србија има махом све другачије од херцеговаца. Војводина такође. Шумадија такође у великој мери.
Ispada po ovome što su napisali Hercegovci i deo Dalmacije svrstavaju u "prave" Srbe... ili već sebe tako doživljavaju. Dok su ostali delovi sadašnje Srbije bili podložniji "mešaju" sa susedima, pa tako je njihovo poreklo takođe Srpsko ali ne tako Srpski "ortodoksno".
 
Ispada po ovome što su napisali Hercegovci i deo Dalmacije svrstavaju u "prave" Srbe... ili već sebe tako doživljavaju. Dok su ostali delovi sadašnje Srbije bili podložniji "mešaju" sa susedima, pa tako je njihovo poreklo takođe Srpsko ali ne tako Srpski "ortodoksno".
Ја сам то исто закључио пре неког времена. Иронија је да ти прави Срби више неће да се зову Срби. Они су засрали србско име па се лепо исписали, а нама који смо упитни Срби (држава нам се тако зове па немамо баш неки избор) оставили да вадимо врућ кромпир из ватре.
 
Ја сам то исто закључио пре неког времена. Иронија је да ти прави Срби више неће да се зову Срби. Они су засрали србско име па се лепо исписали, а нама који смо упитни Срби (држава нам се тако зове па немамо баш неки избор) оставили да вадимо врућ кромпир из ватре.
Tačno. To su pokazala najnovija istorijska dešavanja. Od 90-tih,pa do danas.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top