Zašto je bila neophodna žrtva?

Mislim da ne postoji automatski
Vec otac nauci sina isto.
I ovaj onda to podrzava i cini isto.
E onda.
A ako se sin ogradi i to osudi i ne cini tako, onda ne.

5. Mojsijeva 24,16Neka ne ginu ocevi za sinove ni sinovi za oceve; svaki za svoj grijeh neka gine.
Taj Mojsije kao da ne zna sto je prije napisao.
Bog kaznjava djecu otaca do 4 koljena radi njihovih grijeha.
 
Matej 26,26I kad jeđahu, uze Isus hljeb i blagoslovivši prelomi ga, i davaše učenicima, i reče: uzmite, jedite; ovo je tijelo moje.
Matej 26,27I uze čašu i davši hvalu dade im govoreći: pijte iz nje svi;
Matej 26,28Jer je ovo krv moja novoga zavjeta koja će se proliti za mnoge radi otpuštenja grijeha.

vino kao krv Isusova novoga zaveta po meni se odnosi na učenje koje je Isus doneo...ona se prolila po svim narodima a cilj je bolji način života..život bez greha...otpuštenje greha... a onda su to sledbenici shvatili kao neki magijski čin i iz kalupa svoje starozavetne vere (starog meha u koji su sipali novo vino) protumačili da je Isusovo stradanje krvna žrtva Bogu radi otkupa njihovih grehova
Vino koje se proljeva po narodima je krv koju ce krscani nevinu da proliju po narodima
 
Zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?

Zašto je Božija volja bila da ga ubiju? Zar Bog ne bi više voleo da su ga saslušali i prihvatili? Mislim Bog je mogao to da uredi,a mi imamo Isusa koji unapred zna da će umreti i još ohrabruje Judu da ga izda..Znači Bog je unapred predodredio šta će se desiti....Zašto je bila neophodna žrtva? Da bi poruka bila jača i doprla dalje zbog vaskrsnuća?
Telo ne vredi ništa sto put je govorio a vi o uskrsnuću mesa i uzašašću žive vage s ranama na nebesko odrediste.
Je li to zombi apokslipsa? Smiju vam se iz Holivuda,zivi mrtvaci serija.
 
Jer Sin čovečji nije došao da mu služe, nego da služi, i da da život svoj u otkup za mnoge. (Marko 10:45)

a bez svoje zasluge su opravdani milošću njegovom, otkupom koji je u Isusu Hristu. (Rimljanima 3:24)

Za slobodu je nas Hristos otkupio. Budite dakle čvrsti, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti. (Galatima 5:1)

Svojom zrtvom Isus nas je otkupio odgreha i smrti
na temelju njegove zrtve imamo mogucnost vecnog zivota

1Timoteju 2
5 Jer jedan je Bog+ i jedan je posrednik+ između Boga i ljudi,+ čovek,
Hrist Isus,+6 koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve
*.+ O tome će se svedočiti u svoje vreme.

Kolosani 1

13 On nas je izbavio iz vlasti tame+ i preneo nas u kraljevstvo svog voljenog Sina, 14 preko kojeg smo oslobođeni otkupninom – oprošteni su nam gresi.+
To je to. Odoh ja sa pdf religija. Možda ću da gorim u paklu ali koliko god se trudio, što više saznajem, sve mi je manje logično.

Ionako su me ovde držali ljudi, najbolja ekipa Krste :D ebiga. Možda svratim kao ateista.
 
To je to. Odoh ja sa pdf religija. Možda ću da gorim u paklu ali koliko god se trudio, što više saznajem, sve mi je manje logično.

Ionako su me ovde držali ljudi, najbolja ekipa Krste :D ebiga. Možda svratim kao ateista.
nije izbor biblijski bog ili ateizam...možeš verovati i da Bog postoji a da je Biblija samo mitologija koja negde ima ili nema veze sa pravim Bogom...
 
To je to. Odoh ja sa pdf religija. Možda ću da gorim u paklu ali koliko god se trudio, što više saznajem, sve mi je manje logično.

Ionako su me ovde držali ljudi, najbolja ekipa Krste :D ebiga. Možda svratim kao ateista.
Sto bi goreo u paklu???
Pakao i ne postoji.
Bog nam nudi vecni zivot
a Bog ce svima na kraju suditi pa i ateistima.
Razmisli zelis li vecni zivot i to je to
 
To je to. Odoh ja sa pdf religija. Možda ću da gorim u paklu ali koliko god se trudio, što više saznajem, sve mi je manje logično.

Ionako su me ovde držali ljudi, najbolja ekipa Krste :D ebiga. Možda svratim kao ateista.
Mozda ti to nije losa odluka jer sto se vere tice,najbolje je krenuti od nule,nakon "hard reset"-a,pa da onda "kremes od prva slova" i da tokom vremena "naucis citati"duhovne sadrzine .
Moram priznati da je zaista tesko uklopiti sve ove,za tebe nove podatke na forumu a narocito kad ti neki od njih temeljno ruse ono znanje koje si do sada imao...namecu se realna logicka pitanja tipa "odakle sad ovo kad su me od malena ucili ono"...
Moj savet - ne daj se lako prevariti,ne veruj nikom ovde sto pise jer mozda smo svi prevaranti,pocevsi od mene.
Ali zato imaj poverenja u Bibliju,onu istu koju koriste i pravoslavni,katolici,protestanti a evo i mene koji se poziva na nju.
I sve to istrazi i uporedi,ne moras uopste pisati na forumu nego samo prati izlaganja i sve to proveravaj u Bibliju ...
Znas,nije lako coveku krenuti ruke od Boga,treba prvo preci svoju logiku,pa onda svoju savest,pa indirektno i direktno delovanje Duha Svetoga da bi cak nakon toga "slobodno zakoracao"u minjsko polje zivota gde ne postoji Bozja zastita.
 
odatle

znači mi smo grešnici već rođenjem i Bog je ljut na nas ali pošto nas voli Hrist umire za nas i njegova smrt nas proglašava pravednima i miri nas sa Bogom? To znači da je Hrist platio Bogu za naše grehe. A nije li Bog mogao i bez te žrtve da nam oprosti grehe...mogao je nego je fora ako prihvatite Isusa kao svog spasioca e onda vam opraštam a inače ne....kao mafija kad reketira i dođe i kaže ti duguješ nam toliko i toliko da te sačuvamo od sebe...
Pa jeste rođenjem ovde gde smo sad,u dolini suza. To je sasvim drugi svet i beskrajno udaljen od raja iz koga je Adam ispao. Fora je da se nekako vratimo tamo u taj viši svet iz ove baruštine. Za to nam je potrebna posebna priprema još ovde dok smo da bi smo izdržali put kroz naročiti teleport poslat nam kao sredstvo za povratak kući.
 
To sam siguran. A otmen ti papirnu Bibliju komp, telefon i ostale uređaje kojom bi joj pristupao elektronski da tražiš čitate, kakav bi vernik od tebe ostao?
Vernik koji poznaje Sveto Pismo i trudi ce se i dalje ziveti kao sto je i pre toga jer nemam potrebe samog sebe ubedjivati svaki dan sta to pise u Bibliju - kad vec jednom prihvatis Bibliski ustinu ona je za pojedinca zacementirana u srcu i razumu.
Mozda si nesto krivo shvatio pa evo pojasnicu - Bibliski citati vernici navode kako bi drugima dokazale svoje tvrdnje jer im ovi ne veruju ili ih pitaju 'a gde to pise"stoga je sasvim korektno to sto rade ( ovde spadam i ja).
Medjutim to mene ne cini vernikom jer je samo znanje jedna stvar a ziveti u skladu s tim znanjem je nesto sasvim drugo...e ovo drugo zapravo cini coveka vernikom a ne diskusije na forumima i samo citiranje Biblije.

Bez crkve, bez sveštenika, duhovnika... Od robivekove vere bi ostalo cvrc.
Taman posla kad bi se moja vera oslanjala na crkvu,duhovnika,pastora ili bilo kog drugog brata ili sestre u crkvi.
A zasto ?
Jer su oni samo ljudi koji se kao i ja borimo sa svojim slabostima i koracamo kroz zivot trudeci se ga zivimo pre svega kvalitetno i skladu sa Bozjim zakonom...svi mi padamo i ustajemo,nekad idemo dva korka napred a zatim tri nazad ali je bitno sto znamo koji nam je cilj i gde trebamo usmeriti nasu paznju na tom putu - ka Isusu Hristu jer je samo On taj koji nas podize i daje snagu da idemo napred !!!
Prava pitanja za svakog vernika trebala bi biti: sta ako li se nekad desi da sva moja braca i sestre koje znam,u crkvi gde idemo na zajednicka bogosluzenja,odjednom otpadnu od vere,sta ce biti sa mnom ?
Dali je moja vera dovoljno snazna da se odupre takvom iskusenju da bi i dalje cvrsto stajao na poziciji TAKO RECE GOSPOD i da postujem Bozje zapovesti...?
Ja,ovakav kakav jesam,slab i slomljiv ,bar u svojim ocima,dali bi ostao cvrsto ili cu se pridruziti pastoru ako ga recimo vidim kako se svalerisuje u nekoj kafani ili eto,radi neki dodatni posao u subotu kako bi kupio bolji auto pa da se i ja eto,malo podnovim...?
Pa kad moze pastor ili staresina sto ne bi mogao i ja ???
Ili cu i dalje stajati cvrsto na onom sto znam da Bog jasno i izricito trazi od svoje ???

Samo eto ta subota za vatanje zjala i sve nejasnije sećanje da je zbog nje Bog raspet.
A sto bas subota bode oci kad se ja pozivam bukvalno NA SVE BOZJE ZAPOVESTI ???
Dakle ne na "sve 9",ne na neke od njih nego bukvalno na sve 10 pa me cudi odkud tolika mrznja upravo prema 4-oj zapovesti ?
 
Fora je da se nekako vratimo tamo u taj viši svet iz ove baruštine. Za to nam je potrebna posebna priprema još ovde dok smo da bi smo izdržali put kroz naročiti teleport poslat nam kao sredstvo za povratak kući.
Eh. Ja bih u to voleo da verujem ali ne mogu. Ako je kazna, kazna je.
Polazim prvo od ljudi koji govore da je ovo "baruština" (na primer) a imaju decu? Logika? Nemoguće objasniti.
 
Mozda ti to nije losa odluka jer sto se vere tice,najbolje je krenuti od nule,nakon "hard reset"-a,pa da onda "kremes od prva slova" i da tokom vremena "naucis citati"duhovne sadrzine .
Moram priznati da je zaista tesko uklopiti sve ove,za tebe nove podatke na forumu a narocito kad ti neki od njih temeljno ruse ono znanje koje si do sada imao...namecu se realna logicka pitanja tipa "odakle sad ovo kad su me od malena ucili ono"...
Moj savet - ne daj se lako prevariti,ne veruj nikom ovde sto pise jer mozda smo svi prevaranti,pocevsi od mene.
Ali zato imaj poverenja u Bibliju,onu istu koju koriste i pravoslavni,katolici,protestanti a evo i mene koji se poziva na nju.
I sve to istrazi i uporedi,ne moras uopste pisati na forumu nego samo prati izlaganja i sve to proveravaj u Bibliju ...
Znas,nije lako coveku krenuti ruke od Boga,treba prvo preci svoju logiku,pa onda svoju savest,pa indirektno i direktno delovanje Duha Svetoga da bi cak nakon toga "slobodno zakoracao"u minjsko polje zivota gde ne postoji Bozja zastita.
Da, da se vratim na fabrička podešavanja. :)
 
Pa jeste rođenjem ovde gde smo sad,u dolini suza. To je sasvim drugi svet i beskrajno udaljen od raja iz koga je Adam ispao. Fora je da se nekako vratimo tamo u taj viši svet iz ove baruštine. Za to nam je potrebna posebna priprema još ovde dok smo da bi smo izdržali put kroz naročiti teleport poslat nam kao sredstvo za povratak kući.
iz baruštine se mislim ne izlazi toliko običajima i ritualima u crkvi koliko trudom da u praksi primeniš ono što je Isus propovedao..znači ljubav prema Bogu, sebi i bližnjima, odricanje od sujete, zahvalnost Bogu, pokajanje za zle postupke i misli, shvatanje moći koji imaju vera i uverenja...
 
Bibliski citati vernici navode kako bi drugima dokazale svoje tvrdnje jer im ovi ne veruju ili ih pitaju 'a gde to pise"stoga je sasvim korektno to sto rade ( ovde spadam i ja).
Bibliski citati ne služe ničemu jer ne dokazuju ništa samo pokazuju nivo (ne)razumevanja onoga ko misli da će nešto dokazati koristeći ih. Ti to još ne razumeš.
Pravo pitanje za svakog vernika bi trebalo da bude: sta ako li se nekad desi da sva moja braca i sestre koje znam,u crkvi gde idemo na zajednicka bogosluzenja,odjednom otpadnu od vere,sta ce biti sa mnom ?
A kad se odjednom desio takav slučaj? Daj BIBLISKI citat da takvo razmišljanje uopšte ima nekog smisla?
dodatni posao u subotu kako bi kupio bolji auto pa da se i ja eto,malo podnovim...?
Dobro, ovo je hipotetički jer videli smo da ti se meniđer podnavlja tako što tebi uzme kad mu treba auto. 10% je za kafanu i švaleraciju.

Ili cu i dalje stajati cvrsto na onom sto znam da Bog jasno i izricito trazi od svoje ???
Imam utisak da bez knjige nemaš dobar oslonac da bi stajao čvrsto.
A sto bas subota bode oci kad se ja pozivam bukvalno NA SVE BOZJE ZAPOVESTI ???
Dakle ne na "sve 9",ne na neke od njih nego bukvalno na sve 10 pa me cudi odkud tolika mrznja upravo prema 4-oj zapovesti ?
A što moram da ponavljam razlog tj da je Bog zbog nje raspet? Jer ti to tako malo znači ta cinjenica? Koja to "hrišćanska vera" u 21. veku mari više za praznik nego za Boga raspetog zbog njega ?
 
iz baruštine se mislim ne izlazi toliko običajima i ritualima u crkvi
Slažem se. Gubljenje vremena i lažna nada.
koliko trudom da u praksi primeniš ono što je Isus propovedao..znači ljubav prema Bogu, sebi i bližnjima, odricanje od sujete, zahvalnost Bogu, pokajanje za zle postupke i misli, shvatanje moći koji imaju vera i uverenja...
Da li je dovoljan trud? Znaš kako ja to gledam, kao u školi ako ti neki predmet ne ide, ne ide
Neki profesori su doduše nagrađivali trud, ALI...mislim da zapravo to ovde niko ne zna i svi tumaramo tamo-ovamo.
 

Back
Top