• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Zašto je bila neophodna žrtva?

hm337

Poznat
Poruka
9.372
ti ne kapiras nikako
sto bi se Bog mesao u svaki segment naseg zivota?
vec sam ti objasnila dao nam je zivot da ga prozivimo sto bolje mozemo i na kraju puta nije nista zlobno da se vidi gde cija dusa putuje
zar trebam sa hitlerom da sedim i jedem zrnevlje dok mi prepricava kako je angazovao ljude da sagrade gasne komore
neko se na ovom putu zadrzi duze neko krace ali niko ne zakazuje svoju bolest i nacin smrti kao sto ti mislis
i smatram da postoji jedan Bog a ne hiljadu njih pa da bude moj Bog ili tvoj
ostavi se više Hitlera..neće Hitler biti jedini stanovnik pakla...dobro i zlo su apstrakcije...imaš kontinum sivog između crnog i belog...gde god da postaviš granicu koja deli buduće stanovnike raja od budućih stanovnika pakla to znači da će osoba odmah ispod crte i osoba odmah iznad crte biti skoro identične po pitanju dobrote a opet jedna će u večni raj druga u večni pakao. I to je tebi pravedno?

hm337

Poznat
Poruka
9.372
znaci dete treba biti morbidno i izigravati bolesnog zarad nekog drugog
majka bi pre pristala na vecne muke nego da kroz svoje dete uci takve morbidne lekcije
fali tebi saosecajnost
dete ne izigrava nego doživljava..majka ne izgirava nego doživljava......zato se briše sećanje na prethodne živote i na dogovore napravljene između života da bi ljudi mogli da se užive u svoje uloge...zamisli to kao čitanje knjige pri kome trenutno izgubiš svest o sebi i identifikuješ se sa glavnim junakom...zar proživljavajući scenario knjige nećeš postati bolja osoba? to ti je život...život za životom ...knjiga života za knjigom života kroz koje učiš lekcije pre svega o ljubavi, empatiji i mudrosti......

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
13.103
ostavi se više Hitlera..neće Hitler biti jedini stanovnik pakla...dobro i zlo su apstrakcije...imaš kontinum sivog između crnog i belog...gde god da postaviš granicu koja deli buduće stanovnike raja od budućih stanovnika pakla to znači da će osoba odmah ispod crte i osoba odmah iznad crte biti skoro identične po pitanju dobrote a opet jedna će u večni raj druga u večni pakao. I to je tebi pravedno?
jao brate al si ti zasrtao crte
fali ti srce da bi se moglo sa tobom razgovarati
citam i ne verujem do kakvih ti suludih ideja dolazis
znas li da sam pomislila da se ti uzasno bojis da ne zavrsis u paklu pa si zato izmislio svoje neko verovanje koje ce ti dati sansu da se u seldecem zivotu poboljsas

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
13.103
dete ne izigrava nego doživljava..majka ne izgirava nego doživljava......zato se briše sećanje na prethodne živote i na dogovore napravljene između života da bi ljudi mogli da se užive u svoje uloge...zamisli to kao čitanje knjige pri kome trenutno izgubiš svest o sebi i identifikuješ se sa glavnim junakom...zar proživljavajući scenario knjige nećeš postati bolja osoba? to ti je život...život za životom ...knjiga života za knjigom života kroz koje učiš lekcije pre svega o ljubavi, empatiji i mudrosti......
samo ti prozivljavaj
mogao si sebi bolji scenario izabrati, ovaj ti je totalno los

hm337

Poznat
Poruka
9.372
jao brate al si ti zasrtao crte
fali ti srce da bi se moglo sa tobom razgovarati
citam i ne verujem do kakvih ti suludih ideja dolazis
znas li da sam pomislila da se ti uzasno bojis da ne zavrsis u paklu pa si zato izmislio svoje neko verovanje koje ce ti dati sansu da se u seldecem zivotu poboljsas
ti sve svodiš na lično..ne vredi s tobom voditi diskusiju o apstraktnim konceptima...odustajem

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
61.220
ljudi svedoče o raznim sistemima nakin života, neko raj, neko pakao, neko mitarstva, neko blaženost, neko strah, neko se reinkarnira...
i šta je sad istina u svemu ovom. može biti sve a može biti ništa.
da li su to samo odrazi naše lične vere ili je stvarno tako. ko to može da zna?
ja lično verujem da dalje putovanje postoji i dalje od tog ne mogu ništa da verujem sem da sebi dam utehu da će biti lepše pa da vam pričam kao što neki pripovedaju o večnom životu.
ali
kakav je to večni život?
možda raj, možda pakao hrišćanske verzije, možda hinduističke, možda budistički krug koji nema kraja, možda večna lovišta gde ću loviti bizone...

DedaStojan

Domaćin
Poruka
3.880
u tvom sistemu verovanja Bog je osmislio sistem u kome deca umiru od leukemije, u kome postoje teške i neizlečive bolesti...ne može da izbegne tu odgovornost..A ti veruješ da je takav Bog dobar i ljubav? Kad ne bi postojala opasnost da ti lično završiš u paklu da li bi i dalje verovala da je ljubav Bog koji šalje na večne muke u pakao za minorne grehe i koji je osmislio život sa bolestima i nedaćama? Ili bi se složila da je neko zao sve to osmislio?
ja ti nudim sistem u kome bolest ima viši smisao i u kome je Bog stvarno dobar i ljubav...a ti me linčuješ na ličnoj osnovi...
Brate ne moras ici onda u drugu krajnost ako se ne slazes s prvom.
Sve stoji sto si rekao.
Ti sebe zrtvujes svoje zdravlje da bi mogao on u tvojoj glavi biti dobar bog.
Cemu to? Strah od smrti sto ce biti poslije?
Ili nesto drugo?

brutal no

Ističe se
Poruka
2.649
Prvo treba da postane covek/zena. Mi smo mnogo srecni sto jesmo. Verovatnoca da se rodis bas ti je prakticno 0, zato je svaki zivot dragocen...
u pravu si
zašto bi moj život bio vredniji od drugog ?
zato što sam član Krstarice, zato što sa mnogo pametan (bar tako mislim)?

sve se to nipodištava sa prolažnošću....sad ga ima, sad ga nema !

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.