Zašto je biblija u slobodnoj prodaji kada je neophodno tumačenje stručnjaka?

kada kupiš bibliju, ima oba. Ko će meni neukom da objasni da ne treba da se obrežem niti da ubijem dete koje me je opsovalo?

Gde je upozorenje na početku biblije da kaže da ne uzimam zdravo za gotovo ono što piše već da treba da potražimo savet stručnog lica pre nego odlučim da primenim bilo koji savet iz biblije?
zavisi šta želiš da budeš. ako hrišćanin, ne obazireš se na sz već na nz tj hrista.
imaš po crkvama samo nz.
zašto stoji sz, zato što u nz ima detalja iz sz, pa recimo da se ne pitaš ko su david, mojsije, avram, isajia, jov, ilija itd.
novi-zavet.jpg
 
slobodna prodaja biblije mi je kao i slobodna prodaja oružja - jako opasno u pogrešnim rukama
pa zato se i prodaje.
Inace, kako naterati narod protiv naroda ako ne religijama?

"idite u sela nevernika i pobijte one koji ne slave moje ime, a decu i zene povedite u roblje..............." PRVA MOJSIJEVA.
 
A što bi se interesovao za genezu jevrejskog naroda? Ne pripadam.

Ako išta, interesuje me gde je moj narod... Ustvari, pročitao sam u bibliji gde je - pobili ih jevreji.
zato što su jevreji pisali i sebe proglasili božijim narodom. ukupno danas ima jevreja u svetu koliko i nas srba, tako da ne verujem da su ubijali nas. najviše su se šibali sa hanancima.
Stari zavet je lak za demontiranje ali to ne znači da nema kontraverze i u Novom zavetu.
ima dosta stvari koje se ne mogu povezati a verovatno je tako namerno ostavljeno da dokažu da nije jedan pisac pisao.
primer je rodoslov isusov, ne slažu se kod mateja i luke.
 
Tako ja pročitam u bibliji da ženu koja je verala muža treba da stavimo u rupu i svi da dodjemo i gadjamo je kamenjem dok je ne ubijemo ili zatrpamo njima.
Šta je tu nejasno? Ništa, eno ih talibani to rade i dan danas.
Ако покушаваш да седиш код куће и да не идеш никада у Цркву, можеш да заглавиш са Библијским текстом још и горе него што си написао.
Зато што си кренуо погрешним путем и схваташ Библију као приручник или философију или историју. То је ћорсокак.
Не можеш добити књигу тумачења која ће ти протумачити све што те интересује.
Ниси ми одговорио - да ли ми питамо родитеље да нам објасне баш све или их волимо и имамо поверења у њих ?
Ти Библији приступаш са непријатељским ставом, и не можеш ништа извући како треба ако идеш тако наопачке.
Ако немаш љубави према Богу и идеш путем да све стављаш под лупу, не функционише то тако. Библија је манифест заједнице верних. Иза њих стоји прича која се за неког данас не подразумева, а то је љубав и поверење у Бога.
 
Ти Библији приступаш са непријатељским ставом, и не можеш ништа извући како треба ако идеш тако наопачке.
Ja sam bibliju počeo da čitam jer sam mislio da ljudi izopačuju šta je tamo napisano. Onda sam shvatio da su bili u pravu šta su pričali.

Kasnije dodju takvi kao ti da mi objasne da ne mogu samo da čitam bibliju bez dodatnih objašnjenja onih koji se razumeju jer mogu da zastranim.

I otuda pitanje, zašto se biblija pušta u slobodnu prodaju kad ljudi mogu da zastrane čitajući je?
 
Nije ni bila, tek kasnije, u kasnom srednjem veku je postala dostupna puku...
Pa da. U doba Isusa su samo specijalno obučeni mogli da čitaju i tumače narodu biblijske priče.

Da li su pronalaskom štamparije ukapirali da je to najuniverzalnija knjiga koja će uvek da prodje (čisto finansijska motivacija) ili je u pitanju grešnija zavera, to ne znam.
 
Pa da. U doba Isusa su samo specijalno obučeni mogli da čitaju i tumače narodu biblijske priče.

Da li su pronalaskom štamparije ukapirali da je to najuniverzalnija knjiga koja će uvek da prodje (čisto finansijska motivacija) ili je u pitanju grešnija zavera, to ne znam.
Mislim da je to pod uticajem liberalizacije u srednjem veku izashlo u javnost. Mislim da tu ne postoji finansijski moment, kad
je vetjina tad bila nepismena...
 
Pa da. U doba Isusa su samo specijalno obučeni mogli da čitaju i tumače narodu biblijske priče.

Da li su pronalaskom štamparije ukapirali da je to najuniverzalnija knjiga koja će uvek da prodje (čisto finansijska motivacija) ili je u pitanju grešnija zavera, to ne znam.
Svesno zavera nije ali istina jeste u crkvi je protestantska reformacija pa onda i navala raznih svedoka adventista dedica mozda bila nemoguca u doba pre Gutenberg i pape paus2.Unela je nemir stampana biblija i u crkvi i u drustvu.
 
Bog je dao svima Bibliju, da svima bude dostupna jer je ona spasenje dobrim ljudima.
Ali zašto je nekima dao mozak koji će da razume drugačije od tebe? To je namerno uradio te su stoga i zli ljudi neophodni za čovečanstvo. I oni se žrtvuju za Boga, jer radi ono šta im je rekao (onako kako ih je programirao).
 
Bog je dao svima Bibliju, da svima bude dostupna jer je ona spasenje dobrim ljudima.
A tebe biblija upropasti.Da je nisi citala bolje bi prosla.Naucila da mrzis crkvu i ljudsku vlast a mozda nisi nikad mrzela..Jos optuzujes hrista da je najveci ubica.Doci ce i sve ce on licno da pomlati. Kyd ces gore.Ne samo ti i drugi kojima na pamet nije padala biblija i bog a cinili mozda dobra dela postali hejteri.Yzas.
 

Back
Top