Zasto je Apple laptop bolji od Asusa

A zli jezici TVRDE da su većina 'novih' Windblows poluproizvoda za glavni cilj imali probleme sa drajverima za 'stare' komponente pa je raja trebala masovno da kupuje novi hardver, a stari ispravan da baca! :zcepanje: :zcepanje:

Banalni primer koji dokazuje da se može kada se hoće: Hebote, i na najnovijoj ploči BIOS ima podršku za hebenu prastaru PS/2 tastaturu ili miša, verovatno i za SERIJSKI RS232 miš! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Raja masovno kupuje hardver ne samo zbog Majkrosofta, vec i proizvodjaca hardvera. Dell nije sertifikovao svoje 10G i 11G servere za Windows 2016 i Windows 2019, ali u praksi sve radi normalno. Posto najveci broj biznisa ne zeli da eksperimentise, onda jednostavno bace te i dalje dobre masine i kupe nove. Zasto proizvodjaci hardvera prekinu razvoj firmwera i BIOSa posle samo 3-4 godine?
 
Raja masovno kupuje hardver ne samo zbog Majkrosofta, vec i proizvodjaca hardvera. Dell nije sertifikovao svoje 10G i 11G servere za Windows 2016 i Windows 2019, ali u praksi sve radi normalno. Posto najveci broj biznisa ne zeli da eksperimentise, onda jednostavno bace te i dalje dobre masine i kupe nove. Zasto proizvodjaci hardvera prekinu razvoj firmwera i BIOSa posle samo 3-4 godine?
Odlično! Zato ja CELU IT-industriju zovem UDRUŽENI KRIMINALNI PROJEKAT, cigansko-lopovsko-mafijaška posla! :bravo:
 
netacno.
vidjao sam kompjutere i sa 1 i sa 2 GB RAMa i integrisanim video kartama i odlicno su radili kancelarijske poslove na win 7..
problem je sto mnogi misle da kompjuter svi koriste isto kao i oni, da pice igrice, grafiku, neke velike proracune..
zaboravljaju da su vecinski korisnici kompjutera oni koji nemaju velike zahteve i kojima se 99% rada na kompjuteru zasniva na kancelarijskim poslovima.
Dabome windows 7 od 32 bit ,a stavi mu 64 bitni,ima da proguta tih 2 gb ko nista.
 
Zasto su toliko skuplji I sta ima sto Asus nema
Asus nema aluminijum,nego su vecinom plastikaneri sa jeftinim hardverom
apple je statusni simbol i to ima vise od asusa :)

inace realno nista vise neces imati osim osecaja da si uzeo apple.
Imas osecaj anodizovanog aluminijuma umesto raspale jeftine plastike ,aluminijum koji i bolje i brze hladi masinu.
Hladjenje je mnogo bolje uradjeno na macu,nego na bilo kojim masinama koje sam video .
Posle godinu dana rada ,kada sam ga otvorio jedva da sam nasao prasinu na ventilatorima i maticnoj....
 
Asus nema aluminijum,nego su vecinom plastikaneri sa jeftinim hardverom

Imas osecaj anodizovanog aluminijuma umesto raspale jeftine plastike ,aluminijum koji i bolje i brze hladi masinu.
Hladjenje je mnogo bolje uradjeno na macu,nego na bilo kojim masinama koje sam video .
Posle godinu dana rada ,kada sam ga otvorio jedva da sam nasao prasinu na ventilatorima i maticnoj....
Treba porediti isti cenovni rang...
 
Dabome windows 7 od 32 bit ,a stavi mu 64 bitni,ima da proguta tih 2 gb ko nista.
radio sam i to u firmi
dvojezgarni procesor, 64bitni win 7 na 2GB RAM-a i integrisana video karta radi ko zmaj
cak i photohop i neki CAD/CAM programi a ne samo office
kao i SQL server

ali je fora da ga ne nabudzis sa gomilom drugih glooposti.

istini za pravo, tacno je da kod zahtevnjih programa kad dodje do kompleksiniih stvari zasteka..ali brate pricamo o sirovoj 3D grafici... ttako da je taj kompjuter ostavljen za office poslove, ali hocu da kazem da radi savrseno, iz prve ruke sam se uverio...
 
radio sam i to u firmi
dvojezgarni procesor, 64bitni win 7 na 2GB RAM-a i integrisana video karta radi ko zmaj
cak i photohop i neki CAD/CAM programi a ne samo office
kao i SQL server

ali je fora da ga ne nabudzis sa gomilom drugih glooposti.

istini za pravo, tacno je da kod zahtevnjih programa kad dodje do kompleksiniih stvari zasteka..ali brate pricamo o sirovoj 3D grafici... ttako da je taj kompjuter ostavljen za office poslove, ali hocu da kazem da radi savrseno, iz prve ruke sam se uverio...
Radi pristojno ako ne trebaš na internet! Onda počinje vrzino kolo sa programima, žderačima resursa? I na Linuksu sam zbog glupog FF-a trebao sa 2 preći na 4GB rama....
 
i to si u pravu..neko voli da placa fenseraj i kupi apple a neko konkretne performanse
Deca igraju igrice ,a ozbiljni ljudi kupuju profesionalne masine sa SvOJIM kvalitetnim softverom i programima i gde je sve napravljeno da traje.
A taj Asus za decu ,njemu trebaju minimum 6 ventilatora da bi mogli da ga ohlade da ne bi crko od pregrevanja koliko je hladjenje "dobro" reseno,toliko o "performansama".
 
Deca igraju igrice ,a ozbiljni ljudi kupuju profesionalne masine sa SvOJIM kvalitetnim softverom i programima i gde je sve napravljeno da traje.
A taj Asus za decu ,njemu trebaju minimum 6 ventilatora da bi mogli da ga ohlade da ne bi crko od pregrevanja koliko je hladjenje "dobro" reseno,toliko o "performansama".
I najbolji gaming laptop kompjuteri se greju nenormalno. Za prosečnog korisnika grejanje nije problem ni sa "običnim" laptopom.
 
I najbolji gaming laptop kompjuteri se greju nenormalno. Za prosečnog korisnika grejanje nije problem ni sa "običnim" laptopom.
Laptopovi nisu pravljeni za igrice ,windows nije pravljen za "obicne" korisnike nego bas za igrice ...nego je problem u tome sto je to sve obrnuta filozofija i ljudi izmisljaju toplu vodu da bi zaradili sto vise ,a kada pocnu da crkavaju kompjuteri i da se topi plastika :roll:
 
Laptopovi nisu pravljeni za igrice ,windows nije pravljen za "obicne" korisnike nego bas za igrice ...nego je problem u tome sto je to sve obrnuta filozofija i ljudi izmisljaju toplu vodu da bi zaradili sto vise ,a kada pocnu da crkavaju kompjuteri i da se topi plastika :roll:
laptopovi principijalno nisu za igrice mada ima koji su pravljeni specifično za igrice, recimo AlienWare, Razer Blade i neki modeli Acer i Asus. A desktop je uvek bolji za ozbiljne korisnike (CAD, audio, video)
 
laptopovi principijalno nisu za igrice mada ima koji su pravljeni specifično za igrice, recimo AlienWare, Razer Blade i neki modeli Acer i Asus. A desktop je uvek bolji za ozbiljne korisnike (CAD, audio, video)
Koliko sam ja video sve vise ljudi izbacuju desktop ,u nekoliko firmi sam isao ,svi vecinom koriste laptop ,recimo MTs poslovnice ,zatim komunalno....mislim da gresis ,desktopovi su pravljeni za igrice itekako
 

Back
Top