Zasto je Apple laptop bolji od Asusa

De je Win10 bolji. Da je bolji ne bih ni pominjao 8icu ;)
Nego M$ nece da se koristi 8ica, sad mi javlja "unsupported hardware" i to radilo normalno,
pre tog apdejta koji je odlucio da me potera da predjem na 10ku ;)
Pod normalnim okolnostima, od Win7 su apgrejdima mogli dobiti i Win10. ALI, kako onda na radost proizvođača hardvera, raji objasniti da trebaju da promene hardver! Ovako izbaciš 'revoucionaran i urnebesan NOVI' OS za koji trebaš dva puta jaču makinu, na radost svih, ...osim korisnika! :zcepanje:
 
Pod normalnim okolnostima, od Win7 su apgrejdima mogli dobiti i Win10. ALI, kako onda na radost proizvođača hardvera, raji objasniti da trebaju da promene hardver! Ovako izbaciš 'revoucionaran i urnebesan NOVI' OS za koji trebaš dva puta jaču makinu, na radost svih, ...osim korisnika! :zcepanje:
Win10 radi I na 2gb rama (64bit). Sve mašine rade odlično kada I'm staviš ssd I kada sa nega pokrećes programe. Pre 10tak god ( da me ebes ako se setim tačno kada) sam koristio za razne profile notebook sa atom N450 processor-on, trčao win7 na njemu i imao preko 40 raznih profila, baterija preko 10sati. Jeste da nije bio za sve i svašta al za internet i filmove sasvim solidan....
 
Win10 radi I na 2gb rama (64bit). Sve mašine rade odlično kada I'm staviš ssd I kada sa nega pokrećes programe. Pre 10tak god ( da me ebes ako se setim tačno kada) sam koristio za razne profile notebook sa atom N450 processor-on, trčao win7 na njemu i imao preko 40 raznih profila, baterija preko 10sati. Jeste da nije bio za sve i svašta al za internet i filmove sasvim solidan....
Već je i Win7 problematičan na 2GB ako imaš integrušu, čak i samo za internet?
 
Odlično, ja svako malo ručno preštekavam napajanje diskova! :super:
pa sad smej se pre neki dan sam pravio neki boot disk sa poslednjim mekovim sistemom i nije htelo da butuje pored svih peceva i gluposti... i setim se pre formiranja drive-a da ga iskljucim i ukljucim i sve ponovo da napravim..i naravno sve proferceralo.
sad jos apfs da sredim da moze da se formatira i radi sve 100 posto..znaci nema nista sto ne radi na kompu iz 2009 :hahaha:
 
pa sad smej se pre neki dan sam pravio neki boot disk sa poslednjim mekovim sistemom i nije htelo da butuje pored svih peceva i gluposti... i setim se pre formiranja drive-a da ga iskljucim i ukljucim i sve ponovo da napravim..i naravno sve proferceralo.
sad jos apfs da sredim da moze da se formatira i radi sve 100 posto..znaci nema nista sto ne radi na kompu iz 2009 :hahaha:
Ja sam bolji: Imam ploču kojoj je ZADNJI apdejt BIOS-a bio 2007-e, a na njoj još radi Win10-32/64 a i Linux Mint 19.3!
https://www.wimsbios.com/biosupdates/asrock/AM7L5A92
 
Ја сам користио и Windows 98, и могу да кажем да су Виста и Windows 8 стабилни и солидни системи.Да није Висти престала подршка, сада бих је вратио на компјутер.
Lupash..Vista je bila bogat funkcijama sistem ali pre-zahttevan za vecinu PCja tog vremena...Pustena pre vremena verovatno..7ica kasnije kad se pojavila je ono sto je Vista trebalo da bude..
 
Lupash..Vista je bila bogat funkcijama sistem ali pre-zahttevan za vecinu PCja tog vremena...Pustena pre vremena verovatno..7ica kasnije kad se pojavila je ono sto je Vista trebalo da bude..
Pa to je bila konstantna cigansko-mafijaško-lopovska filozofija Majkrosofta ( u dogovoru???) sa proizvođačma hardvera? Svaki novi OS je kada se pojavio bio prezahtevan za VEĆINU postojećih PC-mašina! :zcepanje: :zcepanje:
 
Već je i Win7 problematičan na 2GB ako imaš integrušu, čak i samo za internet?
netacno.
vidjao sam kompjutere i sa 1 i sa 2 GB RAMa i integrisanim video kartama i odlicno su radili kancelarijske poslove na win 7..
problem je sto mnogi misle da kompjuter svi koriste isto kao i oni, da pice igrice, grafiku, neke velike proracune..
zaboravljaju da su vecinski korisnici kompjutera oni koji nemaju velike zahteve i kojima se 99% rada na kompjuteru zasniva na kancelarijskim poslovima.
 
netacno.
vidjao sam kompjutere i sa 1 i sa 2 GB RAMa i integrisanim video kartama i odlicno su radili kancelarijske poslove na win 7..
problem je sto mnogi misle da kompjuter svi koriste isto kao i oni, da pice igrice, grafiku, neke velike proracune..
zaboravljaju da su vecinski korisnici kompjutera oni koji nemaju velike zahteve i kojima se 99% rada na kompjuteru zasniva na kancelarijskim poslovima.
Da, poslovi bez pristupa internetu, ili eventualno samo povezani u lokalnu mrežu? Inače, otvoriš FF i odeš na kafu dok se otvori...
 
Pa samo budala koristi FF.. Meni Chrome trci sa 30+ tabs bez problema
A koriste i neki pametni koji Chrome ne mogu da instaliraju radi nekih drugih budala! :zcepanje: :zcepanje:

chrome.png
 
Pod normalnim okolnostima, od Win7 su apgrejdima mogli dobiti i Win10. ALI, kako onda na radost proizvođača hardvera, raji objasniti da trebaju da promene hardver! Ovako izbaciš 'revoucionaran i urnebesan NOVI' OS za koji trebaš dva puta jaču makinu, na radost svih, ...osim korisnika! :zcepanje:
Sedmicu i danas mozes da updejtujes na 10. Samo skines media creation tool sa Majkrosoft sajta i instaliras 10 sa licencom za sedmicu, pod uslovom da je sedmica legalno kupljena a ne piratska.
 
bas tako..vista je bila ispred svog vremena za vecinu korisnika..
sedmica u koju se svi kunu je samo malo ispeglana vista.
Problem sa vistom je bio to sto je gomila drugih programa bila nekompaktibilna kada se pojavila na trzistu. Bilo je i zalbi sa koriscenjem memorije ali to je manje vise sekundarno. Vecina biznisa je izbegavala prelazak sa XP-ja na Vistu zbog kompaktibilnosti i problemom sa drajverima.
 
Problem sa vistom je bio to sto je gomila drugih programa bila nekompaktibilna kada se pojavila na trzistu. Bilo je i zalbi sa koriscenjem memorije ali to je manje vise sekundarno. Vecina biznisa je izbegavala prelazak sa XP-ja na Vistu zbog kompaktibilnosti i problemom sa drajverima.
A zli jezici TVRDE da su većina 'novih' Windblows poluproizvoda za glavni cilj imali probleme sa drajverima za 'stare' komponente pa je raja trebala masovno da kupuje novi hardver, a stari ispravan da baca! :zcepanje: :zcepanje:

Banalni primer koji dokazuje da se može kada se hoće: Hebote, i na najnovijoj ploči BIOS ima podršku za hebenu prastaru PS/2 tastaturu ili miša, verovatno i za SERIJSKI RS232 miš! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top