Quantcast

Zasto je Apple laptop bolji od Asusa

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.063
De je Win10 bolji. Da je bolji ne bih ni pominjao 8icu ;)
Nego M$ nece da se koristi 8ica, sad mi javlja "unsupported hardware" i to radilo normalno,
pre tog apdejta koji je odlucio da me potera da predjem na 10ku ;)
Pod normalnim okolnostima, od Win7 su apgrejdima mogli dobiti i Win10. ALI, kako onda na radost proizvođača hardvera, raji objasniti da trebaju da promene hardver! Ovako izbaciš 'revoucionaran i urnebesan NOVI' OS za koji trebaš dva puta jaču makinu, na radost svih, ...osim korisnika! :zcepanje:

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.668
Pod normalnim okolnostima, od Win7 su apgrejdima mogli dobiti i Win10. ALI, kako onda na radost proizvođača hardvera, raji objasniti da trebaju da promene hardver! Ovako izbaciš 'revoucionaran i urnebesan NOVI' OS za koji trebaš dva puta jaču makinu, na radost svih, ...osim korisnika! :zcepanje:
Win10 radi I na 2gb rama (64bit). Sve mašine rade odlično kada I'm staviš ssd I kada sa nega pokrećes programe. Pre 10tak god ( da me ebes ako se setim tačno kada) sam koristio za razne profile notebook sa atom N450 processor-on, trčao win7 na njemu i imao preko 40 raznih profila, baterija preko 10sati. Jeste da nije bio za sve i svašta al za internet i filmove sasvim solidan....

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.063
Win10 radi I na 2gb rama (64bit). Sve mašine rade odlično kada I'm staviš ssd I kada sa nega pokrećes programe. Pre 10tak god ( da me ebes ako se setim tačno kada) sam koristio za razne profile notebook sa atom N450 processor-on, trčao win7 na njemu i imao preko 40 raznih profila, baterija preko 10sati. Jeste da nije bio za sve i svašta al za internet i filmove sasvim solidan....
Već je i Win7 problematičan na 2GB ako imaš integrušu, čak i samo za internet?

marlon

Domaćin
Banovan
Poruka
3.627
Odlično, ja svako malo ručno preštekavam napajanje diskova! :super:
pa sad smej se pre neki dan sam pravio neki boot disk sa poslednjim mekovim sistemom i nije htelo da butuje pored svih peceva i gluposti... i setim se pre formiranja drive-a da ga iskljucim i ukljucim i sve ponovo da napravim..i naravno sve proferceralo.
sad jos apfs da sredim da moze da se formatira i radi sve 100 posto..znaci nema nista sto ne radi na kompu iz 2009 :hahaha:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.063
pa sad smej se pre neki dan sam pravio neki boot disk sa poslednjim mekovim sistemom i nije htelo da butuje pored svih peceva i gluposti... i setim se pre formiranja drive-a da ga iskljucim i ukljucim i sve ponovo da napravim..i naravno sve proferceralo.
sad jos apfs da sredim da moze da se formatira i radi sve 100 posto..znaci nema nista sto ne radi na kompu iz 2009 :hahaha:
Ja sam bolji: Imam ploču kojoj je ZADNJI apdejt BIOS-a bio 2007-e, a na njoj još radi Win10-32/64 a i Linux Mint 19.3!
https://www.wimsbios.com/biosupdates/asrock/AM7L5A92

Poruka
3.830
Ја сам користио и Windows 98, и могу да кажем да су Виста и Windows 8 стабилни и солидни системи.Да није Висти престала подршка, сада бих је вратио на компјутер.
Lupash..Vista je bila bogat funkcijama sistem ali pre-zahttevan za vecinu PCja tog vremena...Pustena pre vremena verovatno..7ica kasnije kad se pojavila je ono sto je Vista trebalo da bude..

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.063
Lupash..Vista je bila bogat funkcijama sistem ali pre-zahttevan za vecinu PCja tog vremena...Pustena pre vremena verovatno..7ica kasnije kad se pojavila je ono sto je Vista trebalo da bude..
Pa to je bila konstantna cigansko-mafijaško-lopovska filozofija Majkrosofta ( u dogovoru???) sa proizvođačma hardvera? Svaki novi OS je kada se pojavio bio prezahtevan za VEĆINU postojećih PC-mašina! :zcepanje: :zcepanje:

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
59.947
Već je i Win7 problematičan na 2GB ako imaš integrušu, čak i samo za internet?
netacno.
vidjao sam kompjutere i sa 1 i sa 2 GB RAMa i integrisanim video kartama i odlicno su radili kancelarijske poslove na win 7..
problem je sto mnogi misle da kompjuter svi koriste isto kao i oni, da pice igrice, grafiku, neke velike proracune..
zaboravljaju da su vecinski korisnici kompjutera oni koji nemaju velike zahteve i kojima se 99% rada na kompjuteru zasniva na kancelarijskim poslovima.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.063
netacno.
vidjao sam kompjutere i sa 1 i sa 2 GB RAMa i integrisanim video kartama i odlicno su radili kancelarijske poslove na win 7..
problem je sto mnogi misle da kompjuter svi koriste isto kao i oni, da pice igrice, grafiku, neke velike proracune..
zaboravljaju da su vecinski korisnici kompjutera oni koji nemaju velike zahteve i kojima se 99% rada na kompjuteru zasniva na kancelarijskim poslovima.
Da, poslovi bez pristupa internetu, ili eventualno samo povezani u lokalnu mrežu? Inače, otvoriš FF i odeš na kafu dok se otvori...

GIDEON

Domaćin
Poruka
3.648
Sedmicu i danas mozes da updejtujes na 10. Samo skines media creation tool sa Majkrosoft sajta i instaliras 10 sa licencom za sedmicu, pod uslovom da je sedmica legalno kupljena a ne piratska.

GIDEON

Domaćin
Poruka
3.648
bas tako..vista je bila ispred svog vremena za vecinu korisnika..
sedmica u koju se svi kunu je samo malo ispeglana vista.
Problem sa vistom je bio to sto je gomila drugih programa bila nekompaktibilna kada se pojavila na trzistu. Bilo je i zalbi sa koriscenjem memorije ali to je manje vise sekundarno. Vecina biznisa je izbegavala prelazak sa XP-ja na Vistu zbog kompaktibilnosti i problemom sa drajverima.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.063
Problem sa vistom je bio to sto je gomila drugih programa bila nekompaktibilna kada se pojavila na trzistu. Bilo je i zalbi sa koriscenjem memorije ali to je manje vise sekundarno. Vecina biznisa je izbegavala prelazak sa XP-ja na Vistu zbog kompaktibilnosti i problemom sa drajverima.
A zli jezici TVRDE da su većina 'novih' Windblows poluproizvoda za glavni cilj imali probleme sa drajverima za 'stare' komponente pa je raja trebala masovno da kupuje novi hardver, a stari ispravan da baca! :zcepanje: :zcepanje:

Banalni primer koji dokazuje da se može kada se hoće: Hebote, i na najnovijoj ploči BIOS ima podršku za hebenu prastaru PS/2 tastaturu ili miša, verovatno i za SERIJSKI RS232 miš! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.