zasto isus a ne islam

To što ti ne umiješ da shvatiš
njeno istinsko značenje, to je do tvog nivoa svjesnosti, dakle do tvog duhovnog neiskustva. Tome ja nisam razlog.
А можеш ли нам укратко рећи које си ти методе користио да би повећао свој ниво свјесности?
Кад кажеш да је биће непокретно, шта са тим подразумијеваш, да ли су бића негдје изван овог видљивог свијета, па се њихова реалност садржи од њихових помисли и вањских интеракција?
 
А можеш ли нам укратко рећи које си ти методе користио да би повећао свој ниво свјесности?

Čitaj pažljivije...Jedan od načina je JA KOJI JESAM dao u odgovoru na moj komentar o predrasudama:

Da, nije lako osloboditi se predrasuda, ali jeste moguće.
Tako se naša svjesnost i uzdiže na više nivoe, upravo oslobađanjem od predrasuda, shvatanjem nečeg novog.
 
А можеш ли нам укратко рећи које си ти методе користио да би повећао свој ниво свјесности


Da bi nešto novo mogli shvatiti prvo se moramo usuditi da se oslobodimo od kontrole ega nad ishodom naše spoznaje i saznanja.
Dakle, ne određujmo limite saznanja svojim ubjeđenjima, dopustimo sebi da izađemo iz kontinuiranog procesa mišljenja, opustimo se,
dopustimo da se naš razum isprazni te da u njega uđe informacija (misao) koja nije kontorolisana ubjeđenjem, a onda dopustimo i
drugoj i proslijedimo kuda nas ona vodi. Praktikovanjem će se to dešavati sve lakše a mi ćemo početi dobijati istine koje nisu od ovog
svijeta, nismo ih znali do tada, a ipak su nepobitne i same sebe dokazuju. Dodavanjem svake nove istine naša svjesnost se uzdiže na
viši nivo za toliko.
 
Kada smo kod teme islama i hrišćanstva jako je važno istaći razliku u pogledu toga ko je Hristos. Hristos je Bog u hrišćanskoj teologiji i Bibliji. Kao Bog jedini može iskupiti našu kaznu za greh i potpuno je otplatiti. Kao čovek tj. kao običan poslnik Božiji (ili stvoreno biće) ne može jer nema života sam po sebi.

Islam zapravo ne poznaje princip otkupa za greh...jer greh smatra zapravo "prestupom" koji ne izbacuje "iz igre"(tipa dobio si žuti karton ali ne i crveni) te taj crveni karton ostavlja za vreme suda. Smrt nije posledica pada Adama i Eve i greha koji su načinili već prirodan proces. Ne postoji potreba za iskupiteljem u tom smislu jer kao što rekoh čovek je napravio "prestup" ali ne i "greh". Zato i u Islamu Božiji poslanici ili verovesnici imaju misliju da ljude upute na velike istine koje šalje Allah ali ni jedan od njih nije Iskupitelj jer iskupljenje nije potrebno.

Uglavnom ovo je fenomen vezan za sve nebiblijske religije. Ni jedna ne zna za konecept Iskupljenja od greha.

Pogledajmo sada jednu zanimljivu raspravu između Jevreja i Hrista kada im govori o potrebi za iskupljenjem kako narod ali i učeni ljudi odgovoraju..da li im treba Iskupitelj ili ne:

"Odgovoriše i rekoše mu: mi smo seme Avramovo, i nikome nismo robovali nikada; kako ti govoriš da ćemo se izbaviti", Jovan 8,33

Drugim rečima oni hoće reći da im ne treba Iskupitelj ili Izbavitelj..samim tim što su potomci Avrama oni su slobodni. Ne shvataju da nisu ništa bolji od drugih ljudi i da nisu ništa pravedniji.

Međutim, šta im Hristos kaže:"Isus im odgovori: zaista, zaista vam kažem: da je svaki koji čini greh rob grehu. A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek. Ako vas dakle sin izbavi, zaista ćete biti izbaljeni", Jovan 8,34-36

Pripadnost semenu Avramovom ne oslobađa od ropstva grehu..a u tom ropstvu su svi osim Sina Božijega koji nije učinio greh ni jedan. Dakle, nisu shvatili da im je potreban Iskupitelj iako su imali živu sliku svakog dana šta je greh i posledice greha tj. žrtveni sistem koji je Bog dao Mojsiju da se svakog dana Jevreji podsećaju šta greh donosi...tj. smrt.

Jednostavno i pored toga zanemarili su koncept Otkupitelja od greha. Kada su oni koji su imali najočitiji primer užasnosti greha tj. Jevreji izgubili iz vida ovu ideju naravno da nije čudo da drugi narodi i vere imaju još manje predstavu o tome.

Zato taj koncept Otkupitelja je jako nepoularan. Bolje su predstave nekog poslanstva ali bez potrebe Otkupiteljstva kao što su Jevreji čekali Mesiju koji će uspostaviti cartvo Izraelovo ali ne i Onog koji će ih otkupiti od greha.
 
Čitaj pažljivije...Jedan od načina je JA KOJI JESAM dao u odgovoru na moj komentar o predrasudama:
Тако једноставно?
Којих предрасуда треба да се ослободимо, шта је то што ви подразумијевате предрасудама?
Да ли је смрт предрасуда по вама?
Да ли мислите да постоји опасност од одбацивања једних предрасуда, а формирања других.
 
Da bi nešto novo mogli shvatiti prvo se moramo usuditi da se oslobodimo od kontrole ega nad ishodom naše spoznaje i saznanja.
Dakle, ne određujmo limite saznanja svojim ubjeđenjima, dopustimo sebi da izađemo iz kontinuiranog procesa mišljenja, opustimo se,
dopustimo da se naš razum isprazni te da u njega uđe informacija (misao) koja nije kontorolisana ubjeđenjem, a onda dopustimo i
drugoj i proslijedimo kuda nas ona vodi. Praktikovanjem će se to dešavati sve lakše a mi ćemo početi dobijati istine koje nisu od ovog
svijeta, nismo ih znali do tada, a ipak su nepobitne i same sebe dokazuju. Dodavanjem svake nove istine naša svjesnost se uzdiže na
viši nivo za toliko.
У твојим претходним постовима, могао се стећи утисак да се одбацује его, а заобилазним путем иде ка томе да се дође до суперЕга.
Како да се опустимо, јел потребно неко мантрање? Како да знамо да информација нија контролисана са подсвјешћу, ако се потрудим да "испразним ум да не мислим ништа", па ми прва мисао буде неки филм који сам гледао, да ли је то та информација, или је то ипак дошло од неке моје предрасуде?
На крају крајева, откуд знаш да су те информације истините, да ли оне од неког долазе или их појмиш својим чулима и свијешћу, ако их сам појмиш откуд знаш да се твој его из позадине не игра са твојом свијешћу?
Пуно је ту питања, а ти дајеш само тврдње које је немогуће проверити.
 
Poslednja izmena:
a mi ćemo početi dobijati istine koje nisu od ovog
svijeta, nismo ih znali do tada, a ipak su nepobitne i same sebe dokazuju.
Можеш ли нам навести неку од тих истина, али по могућности да је доказује нешто друго, а не сама себе, ја могу тврдити да је мој пас најтежи пас на свијету, да ли та моја истина доказује саму себе, кад вага тврди другачије?
 
Тако једноставно?
Којих предрасуда треба да се ослободимо, шта је то што ви подразумијевате предрасудама?
Да ли је смрт предрасуда по вама?
Да ли мислите да постоји опасност од одбацивања једних предрасуда, а формирања других.
To su sve pitanja koja trebaš sebi postaviti jer o svojim predrasudama znaš najviše. Trebaš samo biti iskren prema sebi, ma koliko to bilo teško.

Dakle, postepeno...prvo uočiš predrasudu, zatim shvatiš koliko je nepotrebna.
Kad to shvatiš pokušaš da vidiš šta je drži vezanu za tebe i zašto je ta veza toliko jaka. Kada otkriješ šta te vezuje za predrasudu, shvatićeš i koliko je ta veza nepotrebna.

Prestankom identifikovanja sa predrasudom svesnost o sebi raste. između ostalog svet ti se otvara u sasvim novom ruhu, onom kojeg zbog predrasuda do tada nisi uočio.
 
To su sve pitanja koja trebaš sebi postaviti jer o svojim predrasudama znaš najviše. Trebaš samo biti iskren prema sebi, ma koliko to bilo teško.

Dakle, postepeno...prvo uočiš predrasudu, zatim shvatiš koliko je nepotrebna.
Kad to shvatiš pokušaš da vidiš šta je drži vezanu za tebe i zašto je ta veza toliko jaka. Kada otkriješ šta te vezuje za predrasudu, shvatićeš i koliko je ta veza nepotrebna.

Prestankom identifikovanja sa predrasudom svesnost o sebi raste. između ostalog svet ti se otvara u sasvim novom ruhu, onom kojeg zbog predrasuda do tada nisi uočio.
😀, па гори сте од Арианне кад уђе у copy-paste mod, вртите стално једно исто, а да ништа не кажете.
Хајде прво да разјаснимо шта је то предрасуда по вашем виђењу, да ли је исто схватамо.

Предрасуда има тенденцију уопштавања, не заснива се на разумним доказима и није заснована на истинитом искуству.

Кад се "добије информација" изван ове стварности, да ли је то засновано на разумним доказима, да ли је то истинито искуство? Према томе да ли је та виша свјесност која је задобијена на тај начин објективна стварност или само новоизграђена предрасуда?
 
Da bi nešto novo mogli shvatiti prvo se moramo usuditi da se oslobodimo od kontrole ega nad ishodom naše spoznaje i saznanja.
Dakle, ne određujmo limite saznanja svojim ubjeđenjima, dopustimo sebi da izađemo iz kontinuiranog procesa mišljenja, opustimo se,
dopustimo da se naš razum isprazni te da u njega uđe informacija (misao) koja nije kontorolisana ubjeđenjem, a onda dopustimo i
drugoj i proslijedimo kuda nas ona vodi. Praktikovanjem će se to dešavati sve lakše a mi ćemo početi dobijati istine koje nisu od ovog
svijeta, nismo ih znali do tada, a ipak su nepobitne i same sebe dokazuju. Dodavanjem svake nove istine naša svjesnost se uzdiže na
viši nivo za toliko.
Pa oslobodi se pa odgovori na moj odgovor
ili ne mozes protiv argimenata
 
Предрасуда има тенденцију уопштавања,
imas odredjeni skup sa elementima u njemu, pa mozes da uopstis, a predrasuda je uljez iz drugog skupa koja bi da udje u ovaj uopsteni skup

e sad kada predrasuda krene da te ubedjuje kako je nepotrebna, ali ipak nista ne kosta da udje, ti moras da pazis, uljez je to, stetocina, hoce da ti pokvari uopstenu sliku, da je iskrivi ili sta vec

predrasude su kao virusi, krenu sa smrcavicom, a posle kom obojci kom opanci

a mozda su predrasude kao bakterije, pa imamo korisne, a imamo i stetne

pa kazu sta ce vam imunitet to je predrasuda, evo sad cemo mi da vas pelcujemo protiv predrasuda raznih, a od koje predrasude vi bolujete? pa, da, to je zato sto jos nismo izmislili vakcinu za tu vasu predrasudu, evo sad cemo, .... samo da stavimo na kantar
 
Poslednja izmena:
Da bi nešto novo mogli shvatiti prvo se moramo usuditi da se oslobodimo od kontrole ega nad ishodom naše spoznaje i saznanja.
Dakle, ne određujmo limite saznanja svojim ubjeđenjima, dopustimo sebi da izađemo iz kontinuiranog procesa mišljenja, opustimo se,
dopustimo da se naš razum isprazni te da u njega uđe informacija (misao) koja nije kontorolisana ubjeđenjem, a onda dopustimo i
drugoj i proslijedimo kuda nas ona vodi. Praktikovanjem će se to dešavati sve lakše a mi ćemo početi dobijati istine koje nisu od ovog
svijeta, nismo ih znali do tada, a ipak su nepobitne i same sebe dokazuju. Dodavanjem svake nove istine naša svjesnost se uzdiže na
viši nivo za toliko.
ma bre, prepisujes, plagiras iz nekog sazetka bagavad gite, upanisada - ti si neka hindusticka sinkretisticka sekta - zasto se lepo ne otvoris, nego me teras d te otvaram kao konzervu
kako bre glista posteno lepi postere sve pise ko sta kada gde, a ne kao ti pravis se vazan
 
Da bi nešto novo mogli shvatiti prvo se moramo usuditi da se oslobodimo od kontrole ega nad ishodom naše spoznaje i saznanja.
Dakle, ne određujmo limite saznanja svojim ubjeđenjima, dopustimo sebi da izađemo iz kontinuiranog procesa mišljenja, opustimo se,
dopustimo da se naš razum isprazni te da u njega uđe informacija (misao) koja nije kontorolisana ubjeđenjem, a onda dopustimo i
drugoj i proslijedimo kuda nas ona vodi. Praktikovanjem će se to dešavati sve lakše
pa rekoh ovde https://forum.krstarica.com/threads...je-hinduizam-budizam-taoizam.5512/#post-83999
U Upanišadama je još upecatljivije kad Jagnavalkja poducava svoju ženu Maitreju:
Dokle god ima dvojstva, mi vidimo, spoznajemo ono drugo; ali kad je za prosvetljenog coveka svekolikost rastvorena u atmanu, ko je tu da spoznaje, vidja koga? Razum (svest) koji otkriva sve, ko je tu da njega otkrije, spozna? Ko je tu da spozna spoznavaoca? Atman se odredjuje kao "nije ovo, nije ono", neshvatljivo, nevezano, neprisajedinjivo.
Komentar: meditantska samodovoljnost, covek subjekat je sam sebi i objekat samoposmatranja, dedukcija svoga ega. Nije li najveci egocentrizam, proglasiti samoga sebe božanstvom, eliminacijom, ljuštenjem, samožrtvovanjem [samome sebi dela sebe]?
Sve dalekoistocne religije su fatalisticke, jer npr. 3 svojstva Bramahna (Trimurti, vidi Upanišade) provlace u vremenskom kontekstu kao stvoritelja (Brahma), održavatelja (Višnu) i uništitelja (Šiva), ili su pak obezbožene, jer vrhunac coveka objašnjavaju samim covekom koji samo treba da eliminiše svoje "lažno ja" (ego), da bi mu preostalo "pravo ja" (atman)
- njihov fokus ka uzroku (a ne razlogu, cime preferiraju tupavost, a ne bistrinu, što je i osnovni razlog da je kolevka nauke zapad) jer su usmereni ka traženju uzroka mireci se sa bilo kakvim posledicima, mireci se sa samim sobom eliminacijom vlastite odgovornosti, gradeci sami sebe posledicom;
- a mi znamo sve uzroke, i baš zato stremimo, ili pak strepimo od posledica, mi verom delujemo, ne bi li u poslednjem dualizmu bili medju spasenima;
-oni se razgradjuju, rastacu, tope, ne bi li u samima sebi došli do suštine, žrtvujuci deo sebe, svoj ljudski identitet, tvrde da je u njima božanski do koga samo treba da dodju,
-mi se ugradjujemo u gradjevinu ciji su temelj apostoli, ugaoni kamen sam Hristos, takodje znajuci da naš nekadašnji identitet ovosvetski i ljudski bi u grehu koga, ma koliko se trudili bez Spasitelja nikad sami ne bi mogli da odbacimo, niti zamenimo obukavši se u novog coveka, za razliku od njih kojima je svaki suvišan;
-oni svoja cula zatomljuju, introvertno do halucinacija meditantskih kao odgovor tela, mi svoju pažnju održavamo budnom, stražaraci dok se ne pokaže Dan;
-oni nastoje negiranjem prevazici i dobro i zlo, doci do duha, mi nastojimo sacuvati duše svoje dobivši zalog Duha Svetoga krštenjem;
-mi imamo lajtmotiv i podstrek da istrajemo, oni trajanje podrazumevaju, svaki podstrek smatrju smetnjom, a lajtmotiv im je tama ili naucno dokazana meditantska halucinogena stanja,
- oni su na vlastitom putu resmrti, a ne reinkarnacije, samospoznaje nebica, ništavila, nepostojanja, nedelovanja, neaktivnosti, prošlosti, išceznuca, neodgovornosti, "s one strane dobra i zla", ravnodušnosti prema ishodu cilja, ravnodušnosti prema dobru i zlu (koje po Upanišadama, isto tako vezuje za materijalni svet, a cijom se eliminacijom preko meditacije otvara fontana harmonije u kojoj išcezeva i dobro i zlo kao odvojene sile, da bi se pojavila stvarnost!!!)
 
Poslednja izmena:
ако се потрудим да "испразним ум да не мислим ништа", па ми прва мисао буде неки филм који сам гледао, да ли је то та информација, или је то ипак дошло од неке моје предрасуде?
На крају крајева, откуд знаш да су те информације истините, да ли оне од неког долазе или их појмиш својим чулима и свијешћу, ако их сам појмиш откуд знаш да се твој его из позадине не игра са твојом свијешћу?
Пуно је ту питања, а ти дајеш само тврдње које је немогуће проверити.
to moras da ucis neku meditaciju, ili npr. sankia jogu
a to ti je put u demonizam samo ako si talenat, a ne kao ova glista bubalica
mozak radi na odredjenim frekvencama, i ti meditacijom, elimnises jedne frekvemce, a imas fokus na drugima, i tako redom dok sve misli ne isceznu
prazna glava od misli znaci da pozivas necije tudje misli, tudje, strane entitete, a to su demoni -to je cilj sve te dalekoistocne ujdurme... ima jos, ali glista ceka da prepisuje pa da se hvali kod drugarica, hehe
demoni - znas kako se kaze, ko laze taj i krade - isto je sa informacijama, ukradu ih negde pa se onda hvale tvojoj praznoj meditantskoj glavi, posade ih, a ti mislis iju ala sam pametan/prosvetljen/vidovit, spoznao sam to i to

e, zato ovaj
JA KOJI JESAM
ne sme da zucne konkretno nista, da, kako rece, svedoci istini iskustvom svojim, vec samo plagira sta je nabubao uceci iz raznih dalekoistocnih religija i kasnije instant sekti, meditantskih, joga i sl.
sve sam ih ja preslisao jos pre 20 godina.
 
Poslednja izmena:
prvo se moramo usuditi da se oslobodimo od kontrole ega nad ishodom naše spoznaje i saznanja
jel nisam pre 20 godina napisao da su ''ravnodusni prema ishodu cilja'', tj. da im je ego smetnja koga trebaju da eliminisu?
vi ne znate nista, vec ste uobrazili, ispraznite vasu uobrazilju sami, da vam mi ne bismo ispirali mozak i usadjivali informacije na silu

pa jel malo ljudi koji se programiraju da urade ovo ili ono

pod hitno moramo da uvedemo robote za sve te poslove koji su bili placenicki ili su u folderu teorija zavere - 'de bre od ljudi da se prave roboti - masine za ubijanje, eno roboti pa neka ratuju, kao u videoigricama, jer ovima ionako leveli vrh dogme.
Dodavanjem svake nove istine naša svjesnost se uzdiže na
viši nivo za toliko.
e zasta vam sluze kompjuteri, samo drndate igrice, dok avioni padaju sa fals softwareom
 
Poslednja izmena:
e, zato ovaj
JA KOJI JESAM
ne sme da zucne konkretno nista, da, kako rece, svedoci istini iskustvom svojim, vec samo plagira sta je nabubao uceci iz raznih dalekoistocnih religija i kasnije instant sekti, meditantskih, joga i sl.
sve sam ih ja preslisao jos pre 20 godina.
[/QUOTE]


Eh, tebi ću da se pravdam, odakle samo izničete? hahahah
 
Vidi dobro da li je to isto kao u Bibliji jer Tri ličnosti u Bibliji su u savršenom skladu i kada se recimo u Bibliji kaže da je Bog Stvoritelj, na nekom mestu piše Jahve(misleći na jednu od Ličnosti Božanstva u procesu našeg spasenja nazvana Otac), negde se ukazuje da je to Sin tj. Isus Hristos a ne jednom mestu kaže da je Duh Sveti Stvoritelj....e sada ako ovakav konecpet pronađeš u neznabožačkim trijadama voleo bih da mi izneseš...da sve što važi za jedno važi i za drugo i treće lice....

I takođe jako bitna stvar...neznabožačke trijade se razlikuju po svojstvima i delima koja su učinila a takođe imaju viša i niža svojstva...dok Biblijsko Trojstvo je apsolutno jednako...

Pozdrav.
Ok, ali otkud se fokusirate baš na broju 3, na trojstvu ?

Malo je naivno tvrditi da je to slučajno poklapanje sa "neznabožačkim" trijadama ?

Zar nije apsurd nazivati Stare Egipćane neznabožcima ?

Sumere i Stare Grke takođe ?

Kako ti percipiraš termin NE ZNA BOŽA C ?
 
Kako ti percipiraš termin NE ZNA BOŽA C ?

Da, razmno je pitanje i na mestu.

Neznabožac je neko ko ne razume prirodu Božanstva i karakter Božanstva.

Naime, jedan od aspekata nerazumevanje prirode jeste "racinalizacija". Naime, sve ono tipa..ja ovo ne mogu da razumem pa zato odbacujem(primer kako to Tri Ličnosti Božanstva a deluju kao Jedan i čine "Jednog" Boga). Ljudi dakle pokušavaju racionalizacijom da priđu pitanju prirode našeg Gospoda. Dakle, racionalizacija(svođenje na isključivo nama poznate termine) jeste odlika paganstva. E sada recimo pošto pagani nisu pojmili koncept ovog Jedinstva Božanstva (iako su ga dakle u početku znali jer im je preneseno..otkud trijade..eto otud što su znali za Trojstvo ali ga iskrivili) oni su bogove ili tirjade bogova pokušali da racionalizuju tako što su razdelili njihova dela pa su jedni načinili ovo, drugi načinilo ono, treći nešto drugo. Takođe jadna jako važna odlika pagnaskog shatanja Jedinsktva Božanstva jeste podela na niže i više..mnogobožci prave razlike između bogova po snazi, vremenu nastanka itd....tako rade i za svoje "trijade"..oni nikako nisu isti i večni ili potpuno izjednačeni. Uvek je jedno "malo više bog" a drugo "malo manje bog".

Ali Biblijsko Trojstvo (ili Trojica) odbacuje ovu pagansku ljušturu o nižim i višim Božanstvima u okviru Trojstva ili o tome da su stvarali različito. Biblijsko Trojstvo podrazumeva Tri Ličnosti apsolutno jednakih moći, beskonačnosti u postojanju, i svih drugih osobenosti. Kada Jedna Ličnsot stvara zapravo stvara i Druga i Treća. Božanstvo ima apsolutno identične ciljeve, aposlutno jedninstveno delovanje..što je nama ljudima i svim stvorenim bićima nezamislivo. Ali Bog je Bog reda i zato deluje tako savršeno skladno a neusiljeno ničim. Tako delujući Božanstvo čini Jedinstvo u svemu.

Neznabožački plural Boga dakle podrazumeva različitost u delovanju i poreku. Tu je razlika i to je nezaboštvo.

Pozdrav.
 
Dakle, zapazi racionalizacija tipa ja to ne razumem pa zato to odbacijem jeste takođe vid paganstva..paganske ljušture..jer Bog i Njgova priroda jeste u tome da je iznad našeg poimanja shvatanja. Baš zato što pagani to nisu razmeli oni su pokušali znajući da je Bog množina da Ga "podele" po ulogama i moći....
 
Trojstvo je paganska dogma a oni pokusavaju
da je predstave kao hriscansku.
Trojstvo i trijade Bogova sve je to isto...
Prema Bibliji i hriscanstvu Bog je jedan.
Tako i pise u Bibliji.
Нема никаквих тријада у хришћанству, не можеш судити нечему што не разумијеш? Да ти пластично дочарам, можеш ли појмити да један човјек истовремено буде: отац, наставник математике и појац у хору, он има различите функције али и даље све те функције су суштински једно.
 
Нема никаквих тријада у хришћанству, не можеш судити нечему што не разумијеш? Да ти пластично дочарам, можеш ли појмити да један човјек истовремено буде: отац, наставник математике и појац у хору, он има различите функције али и даље све те функције су суштински једно.
Ali je pritom i nečiji SIN, trener lokalne pionirske reprezentacije, vatrogasac amater i td i td.

Jedan lik a više verzija?

Čudno je to da ste vi prvobitnog boga Jehovu, transformisali u TRI različita lika i oblika ?

Ne sedam, ne 12 već TRI ?

Što dalje implicira da ste iskopirali neku od staroslovenskih trijada ?

Zašto nova ZNABOŽAČKA semitska religija nije bila u stanju da se odlepi od tog famoznog "paganskog" trojstva ?

Nije li starosrpski bog Triglav uticao na tu novu veru koju su Jevreji smislili ?

TRI mudraca su došli sa istoka, Tri Jerarha , Sveta TROJICA ?
 
Dakle, zapazi racionalizacija tipa ja to ne razumem pa zato to odbacijem jeste takođe vid paganstva..paganske ljušture..jer Bog i Njgova priroda jeste u tome da je iznad našeg poimanja shvatanja. Baš zato što pagani to nisu razmeli oni su pokušali znajući da je Bog množina da Ga "podele" po ulogama i moći....
Znači li to da ga stari Heleni, Egipćani i Rimljani nisu razumeli?

A vi sve razumete?

Otkud vam uopšte ideja da je bog pluralnog karaktera?

Svi znamo da je STVORITELJ bio samo jedan ?

O kakvoj MNOŽINI danas govorite ?

Priznajete konačno da je drevnih bogova - vanzemaljaca bilo više ?
 

Back
Top