Quantcast

zasto isus a ne islam

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
5.025

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.959
Apsolute moj, ti samo meni reci možeš li sebe učiniti besmrtnim i onda možemo dalje raspravljati..imaš li ti vlast nad svojim životom li ne?

Ja već jesam besmrtan, zašto da se učinim onim što već jesam.
Apsurdno pitanje i ponovo pokazatelj da ne čitaš u poptpunosti i s razumijevanjem komentare na koje komentarišeš.
Nadam se, opet, da si se obraćao meni-apsolutu u čovjeku a ne čovjeku koji misliš da jesam.

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
3.892
Ja već jesam besmrtan,
Na rečima, prijatelju. Nisi brate koliko god ti u to verovao...jer jedno je verovati to..ali ti dobro znaš o čemu govorim..možeš li učiniti da ne umreš ili da neko drugi ne umre..imaš li tu moć. Pusti floskule...

Naravno, meni je jako žao ako ti kvarim koncept koji te čini srećnim zato što ti veruješ u svoju besmrtnost i imaš nadu sam u sebe. Ali na delima možemo videti da ni ti ni ja niti bilo ko drugi ne može učiniti svojom voljom ništa...hmmm...kad bih ja mogao znam šta bih prvo učinio ;) ;)...eeeeehhh...a nije besmrtnost:mrgreen:.

Hoću reći koliko smo bespomoćni i za male i za velike stvari a kamoli za besmrtnost.

Apsurdno pitanje i ponovo pokazatelj da ne čitaš u poptpunosti i s razumijevanjem komentare na koje komentarišeš.
Mislim da su ti komnentari takvi da zapravo ne kažu ništa i sve(što ti misliš da si rekao). No, dobro ako ti voliš tako da veruješ da jesi samo zato što ti to misao kaže(a ona kaže zato što si je ti tako neveo da kaže) zaista ne bih da te razočaram..ali opet ko zna.

Pozdrav.

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
5.025
zaista ne bih da te razočaram..ali opet ko zna.
ma neka veruje ko kako hoce samo da se pazi jer ima vecni zivot, a ima i vecne muke, vecni prekor, vecna pogibao, da se ne nadje u nebranom grozdju

mozda on ima takav mentalni sklop, da ne cepidlacimo, da vidimo kako on na stari zavet reaguje

Псалам 83:
12. Јер говоре: Освојимо насеља Божија.
13. Боже мој! Заповеди нека буду као прах, као песак пред ветром.

nama hriscanima je Hristos rekao da ide da nam pripremi nebeske stanove, a pitaj ga gde ce on; evo ja cu

Ja već jesam besmrtan, zašto da se učinim onim što već jesam.

gde ces ti besmrtni?

Bjankilina

Aktivan član
Poruka
1.090
To je, naravno, bila sala .

A i ne mora da bude. Mozda nam svest ode u neko crnilo, nistavilo, pa nastavimo da egzistiramo razocarani sto nema ni raja, ni pakla, ni ponovnog radjanja.

Ja bih, pak, najvise volela da ima istine u reinkarnaciji. Uzivam u ovom zivotu, rado bih obrnula jos koji krug

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.959
Da, samo što mora čitati bez predrasuda, kao potpuno novu misao, kao da to čuje prvi put. Jedino tako može nešto i razumeti, u suprotnom će nastavljati da se vrti oko svojih predrasuda i sve će mu biti nerazumljivije.

Da, nije lako osloboditi se predrasuda, ali jeste moguće.
Tako se naša svjesnost i uzdiže na više nivoe, upravo oslobađanjem od predrasuda, shvatanjem nečeg novog.

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
3.892
Da, samo što mora čitati bez predrasuda, kao potpuno novu misao, kao da to čuje prvi put. Jedino tako može nešto i razumeti, u suprotnom će nastavljati da se vrti oko svojih predrasuda i sve će mu biti nerazumljivije.
Da li si primetio da "apsolut" nije odgovorio na ključno pitanje...e sad da li mi koji tvrdimo da nismo besmrtni imamo predrasude(jer smrt svako će iskusiti i nema nikoga ko to nije iskusio) ili su predrasude o ovome kod "apsoluta" koji tvrdi nešto suprotno onome što svi vidimo? Ko je sada u zabludi..i to namernoj? Što bi se reklo.."na očigled ne govori istinu".

A tvrdi da je ravan Bogu po pitanju besmrtnosti.

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
3.892
gde ces ti besmrtni?
Teško će odgovoriti jer njegov koncept nepoznaje pitanje greha kao što ne poznaje koncept smrti. Vidiš, u konceptu nepostojanja greha uvek ali uvek se provlači koncept nepostojanja smrti. To je integralno povezano i jedno bez drugog ne ide.

Zato baš odgovor na pitanje koje si postavio "apsolutu" je da on ne može završiti u paklu jer ne postoji greh pa ni kazna. Mi smo deo Boga i mi ne možemo trpeti ni kaznu ni smrt.

A mene to itekako asocira na onaj izveštaj iz 1. Mojsijeve:"neće te vi umreti(čitaj nema kazne, nema greha..vi ne grešite što uzimate to pa nećete ni umreti). Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči(eto koncepta prosvetljenja..otvaranje očiju...unutrašnje svest itd..), pa ćete postati kao bogovi(evo onoga vi ste zapravo Bog...deo Boga...samo da vam se otvore oči..samo da se malo prosvetlite..kakva smrt..kakva kazna) i znati šta je dobro što li zlo(sami ste sebi Bog...apsolut...sami određujete šta je ispravno a šta ne, ne treba vam Bog), 1. Mojsijeva 3,4.5

Meni je opet žao, što moram da "pokvarim" tu idilu verovanja u sebe da si besmrtan, da si bog, da sam određuješ pravila ponašanja i ispravnost univerzalnog poretka...ali kada je neko u to ubeđen ni oni najvidljiviji argumenti po sebi jasni(da nemaju moć da se održe u životu recimo) su nedovoljni.

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.962
To je, naravno, bila sala .

A i ne mora da bude. Mozda nam svest ode u neko crnilo, nistavilo, pa nastavimo da egzistiramo razocarani sto nema ni raja, ni pakla, ni ponovnog radjanja.

Ja bih, pak, najvise volela da ima istine u reinkarnaciji. Uzivam u ovom zivotu, rado bih obrnula jos koji krug
Да ли би уживала у реинкарнацији, ако би у следећем животу била жаба или глиста?😁

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.962
Ово као зен, мораш испразнити шољицу чаја, да би се могао усути други!?
Само проблем је што је то онда стварно други чај.
Кад се овдје каже предрасуда, на шта се то односи, шта су то предрасуде у овом контексту?
Шта се добије одбацивањем једних предрасуда, прихватањем других?

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
5.025
Teško će odgovoriti jer njegov koncept nepoznaje pitanje greha kao što ne poznaje koncept smrti. Vidiš, u konceptu nepostojanja greha uvek ali uvek se provlači koncept nepostojanja smrti. To je integralno povezano i jedno bez drugog ne ide.
ja bih razdvojio, za njega bar, ta dva koncepta, a za nas da se uvek iznova obratimo u decu jer ko se ne obrati nece uci u carstvo Bozije; elem, kao deca, mi smo iz pogresaka, iz greski ucili sta nije dobro, na primer da ringla/rerna pece kao pakao, da ako padnemo udarimo se, ucili smo dakle sta je zlo i greh kroz bol i plakanje, a da nismo znali za koncept smrti

mi sad kao odrasli znamo za smrt, ali da se usredsredimo na to gde ce ovaj besmrtni, kako zna da ce zavrsiti u carstvu Bozijem, a ne u carstvu djavolovom, kako moze da zna, ako mi tvrdimo da do Oca niko ne dolazi osim kroz Hrista - to nas zanima, kojim putem ce on, ''besmrtni'', da ne zaluta pa dospe u carstvo za koje kaze- (Matej 8,12 A sinovi carstva biće izgnani u tamu najkrajnju; onde će biti plač i škrgut zuba.). DVA CARSTVA

Poslednja izmena:

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.959
Mozes to nekako da objasnis u tri reci bez filozofije jer ja nisam bas obrazovan.
Sta znaci apsolut ?
Znam sta znaci rec apsolutno ali apsolut..... :think:

Apsolut je biće, postojanje u svojoj nestvorivosti, nerodivosti, nepromjenjivosti.
...
Još kraće:
Apsolut je biće koje jesi.
...
Još kraće:
Apsolut je Život.
...
Apsolut je ono ili onaj koji svjedoči tvojoj (svojoj) realnosti.
...
-----------------------------------------------------------------------------

Ne, trebao si pitati još i zašto to-što-jest, biće, postojanje, Život nazivam apsolutom.
Pošto nisi evo ja sam to učinio za tebe pa ti na to dajem još jedno objašnjenje (mada sam i to već nebrojeno puta objasnio kroz razne diskusije).

Postojanje je apsolut jer:

1. Njegova "struktura" je apsolutna, svaki njegov 'dio' (kvalitet) ujedno je sadržilac cjeline kao i ono što je sadržano u cjelini.

2. Biće-postojanje svojom voljom i pažnjom mora biti prisutno u bilo kojem svom aspektu kako bi taj aspekt imao vrijednost nečeg postojećeg,
dakle, biće je apsolutno prisutno u svemu, zato i ti sad možeš misliti i imati svjesnost o sebi, znati da postojiš. Postojanje-biće ti to omogućava.

3. Ono, biće, postojanje, je stoga kreator realnosti, njen izvor, i njen svjedok. Ono je svojom voljom i pažnjom apsolutno prisutno u svakom trenu procesa kreacije.

4. Ono ima svijest (kojom svjedoči istinu o sebi-postojanju, kad je Bog, ili pak svjesnost (kojom svjedoči istinu o postajućem sebi-stvorenju). I jedno i drugo, i svijest i svjesnost opet su direktno vezani za njega jer jedino ono-biće-postojanje ima apsolutnu moć i sposobnost prihvatanja tog znanja. Ta znanja su potvrde o centru njegove volje, o onome što odatle 'vidi' i zna. Ono ovjerava istinitost znanja.

5. Biće je nestvorivo, nepromjenjivo, stoga neuništivo, na njega-postojanje ne utiču nikakvi uslovi, dakle neuslovljeno je, neuslovljivo. Ono što jer proizvod uslovljenosti jeste kreacija i stoga i njegova svjesnost kao odraz trenutnog stanja kreacije.

6. Ono je nepokretni pokretač. To znači da ono samo ne postoji u prostoru i vremenu ali zato stvara i prostor i vrijeme u svojoj svjesnosti kroz koje doživljava kreatnje. Kretanje je uistinu iluzija, jer u apsolutnoj stvarnosti bića kretanje nema gdje da se desi. Kreatnje je iluzija stvorena pokretanjem pažnje u policentričnosti uma. Pri tom pažnja biva podijeljena i individualizovana. To omogućava izlolaciju jednog Ja od ostatka Jastva. itd. itd...

...

Kako vidiš, sve što iko ikada može doživjeti, Boga ili stvorenje, jedino je moguće osvjedočiti ukoliko je u tome prisutna volja i pažnja postojanja.
Zato je postojanje, biće, apsolutno. Tačnije ono jeste apsolut.

Poruka
22.299
Sad sam video na wikipediji. Filozofska rec a po nekad se koristi kao pojam za boga.
Gde si je samo iskopao.....
A jel to da bi nekoga zbunio kao sto je biblija napisana da bi zbunila prostog coveka a mogla je biti napisana prosto da je razume cak i neuki zemljoradnik :)

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.959
Sad sam video na wikipediji. Filozofska rec a po nekad se koristi kao pojam za boga.
Gde si je samo iskopao.....
A jel to da bi nekoga zbunio kao sto je biblija napisana da bi zbunila prostog coveka a mogla je biti napisana prosto da je razume cak i neuki zemljoradnik :)

Ne. Riječ ne dolazi odatle, iz Wikipedije, niti zbog zbunjivanja, već dolazi kao objašenjenje istine o onome što postojanje jeste.
Riječ apsolut je postojala i prije no što sam je ja ikada upotrijebio a svoj izvor ima u istovjetnom iskustvu, prosvjetljenju postojanja.
Stoga, izabrao sam je jer je to jedina riječ koja objašnjava ono-što-jeste onakvim kakvo jeste. To što ti ne umiješ da shvatiš
njeno istinsko značenje, to je do tvog nivoa svjesnosti, dakle do tvog duhovnog neiskustva. Tome ja nisam razlog.
To ti jhe kao kad djeci objašnjavaš kako su došli na svijet, pa da bi zadovoljio njihov nivo saznanja kažem im da djecu na svijet
donose rode. To bi i ti eto želio da ja načim od ovog znanja i izlaganja, da ga spustim na taj nivo.
...

Bog nije apsolut. Apsolut jeste Bog. Bog je nepromjenjivi aspekt postojanja kad postojanje (apsolut) apsolutno zna sebe.
Eto vidiš, ti kao apsolut koji postaješ čovjekom sada... ti sad trenutno ne znaš sebe-apsolutom, pažnja ti je na stvorenju, čovjeku kojeg za sebe stvaraš i kroz kojega se odnosiš prema ostatku kreacije, pa i prema njenom izvoru, Svijesti apsoluta.

Apsolut je stoga pojam kojim se obuhvata više od onoga što se obuhvata pojmom Bog.
Apsolut je biće, dakle ono koje ili što doživljava sebe Bogom ili pak stvorenjem. (Umiješ li ti da čitaš šta pišem?)
Ne stvaraj balone od toga što umišljaš da ja činim, ja ti već dadoh odgovore o tome zašto upotrebljavam riječ.
Riječi imaju svoje izvorno značenje a izvor svim riječima je poimanje nečega što se riječima kasnije želi predstasviti, uputiti volju i pažnju na to već iskušeno, poimano.

Stoga, prestani stvarati balone. Pitao si me, dao sam ti odgovor, zašto onda stvaraš svoju verziju onoga što nije od tebe izašlo, onoga što ne znaš?
Dakle, objasnio sam ti. A ti sad kako hoćeš.

Кнез1964

Početnik
Poruka
20
"HISTORIA MAGISTRA VITAE EST ??"-Ова наша Србија је сварно величанствено аутодеструктивна,као што се види и из ове теме(на "Форуму"),такво питање у земљама које су (блиско и давно)историјски имале значајније проблеме са окупаторима нехришћанске идеологије-не би ни требало да се постави за "јавну дебату" !/(нисмо "ми" ишли "тамо у Азију" да "кауре набијамо на колац"-нити "да ширимо КУЛТУРУ,како би се сада то политички коректно казало)!
Као што се не очекује оваква "дебатна тема" на "источњачким" сајтовима/бај д` веј-због таквог нечега(теза-антитеза) би се можда у Дубаиу-јавно исекла рука(иницијатору овакве реторике) на тргу,уз салве увреда,камења и ко зна чега.Питам се,јел` би то било метафорички слично "нет-дебати" на нпр.таквом форуму у Ријаду-изаћи са "овако прелепом" темом :"ПРАСЕТИНУ ИЛИ ЈАГЊЕТИНУ ЗА ПРАЗНИКЕ ?"(без увреде).
Као што ми тзв."Европљани" мислимо да треба чувати своју традицију(без крсташко-пљачкашких похода на исток),тако и Исламисти треба да се држе Азије и Африке,јер у супротном нема среће низакога.Нису ми тако јасни ни Копти који живе на "погрешном месту",искушавајући Бога (или срећу
,можда је боље рећи-коцкају се са животима на опасном месту)!
Различитости треба уважавати,амбасаде због тога и постоје,али масовна инфилтрација(проблематичних) није баш у Србији неопходна,уосталом-нисмо ми Царска Русија,па да(у име опстанка свеколиког царства)морамо да толеришемо "све",Матјушка Россия се простире на два континента,ми смо само на парчету ватреног Балкана,не треба нам "толико шароликости у том обиму".Ни марсовци на Месецу или Криптону не треба да шире своју идеологију,ако не желе вулканску ерупцију,као епилог!Част свакоме,православље-никоме,ЖИВЕЛА СРБИЈА !!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.