Zašto i da li rado otvarate nove teme? Ili ne?

Pade mi na pamet jedno potpitanje.
Primećujem već duže vreme nekakvo prećutno pravilo- ko na čijoj temi piše.
Iznenadio sam se kada sam bio izvređan i oteran sa teme, posle toga sam počeo da vodim računa gde idem ("kod koga").
Ja to ne shvatam kao neko prećutno pravilo nego se ljudi sa sličnim interesovanjima nađu, pa tako ipadne.
Nije pravilo 100% a nije ni zaštita, mene je čovek na mojoj temi ispljuvao i izvređao. Ali ja to nisam ni doživeo kao "moja tema- moj teren" a svašta sam viđao "beži mi sa moje teme" i slične gluposti.
Smatram da svako ima pravo pisati na svakoj temi, nije "moja tema" privatno vlasništvo.

No, kako god ko shvata- što se mene tiče, na mojim temama su svi dobrodošli, naravno, bez vređanja...nego normalna neka komunikacija.
Jedan hint: ako izuzmemo vređanje, oni koji malo istroluju temu i ne idu niz dlaku ili prema očekivanjima korektne diskusije - više doprinose temi iako to ne godi našem egu. (Izuzimam psihoe, ofc )

Zasto? Slobodno otvaraj teme. Sta te briga ko sta misli.
Kao što neki rekoše- ima hejtera. Evo ovu sad temu su zaobišli, prošlu nisu a za budućnost ne znam.
Iz ličnog iskustva, kao postavljač teme ponekad sam ispadao samo "glineni golub", "meta" zaj.ebavanja i vređanja.
Ne tako davno, nisam uopšte mogao da pišem na ovom pdf, pa sam se tako na neki način izolovao delimično i "zavukao se" na religiju gde me niko nije dirao, provocirao ni napadao.

Pa me zanimalo da li je još neko imao "iskustvo glinenog goluba".

Kao što neki rekoše- ima hejtera. Evo ovu sad temu su zaobišli, prošlu nisu a za budućnost ne znam.
Iz ličnog iskustva, kao postavljač teme ponekad sam ispadao samo "glineni golub", "meta" zaj.ebavanja i vređanja.
Ne tako davno, nisam uopšte mogao da pišem na ovom pdf, pa sam se tako na neki način izolovao delimično i "zavukao se" na religiju gde me niko nije dirao, provocirao ni napadao.

ko nije taj nije forumasio

ne brini nisi usamljen slucaj :D

opusti se tu je sada "ignor lista" jako korisna opcija za sve koje ne zelis da citas

Naravno. Tako je to, budeš glineni golub. Mada treba znati da nisi obavezan da napišeš ni reč dalje, nakon što otvoriš temu, ili uopšte. Možeš samo čitati odgovore. A ako te tema koju si otvorio baš zanima, onda se uključi, vodi je, itd.

Zato što se mnogo tužiš i pravdaš. Jednostavno tresneš šta imaš i ne ulaziš u preterane rasprave, dokazivanja, pravdanja. Time pokazuješ slabost, a to je da ti je stalo do svačijeg mišljenja. Ume da bude neprijatno što te je neko pogrešno protumačio, optužio, ishejtovao, ali takva je cena slobodne reči. I ne može svako u svakom trenutku da te voli. Tome i ne treba težiti, bitno je da misao izađe a kakav će biti njen odjek to ne treba mnogo da te opterećuje.

Znači, nije sramota niti sam jedini "glineni golub". Eto i to me zanimalo :)

I ono što sam na prvoj strani provukao isto kao neko potpitanje- da li čovek treba da ima više dostojanstva pa da prelazi preko bana koji realno nije zaslužio (priznajem da neki oblik kazne ili opomene jesam zasluživao, no ban je preteran bio ovaj poslednji put) i na to sam dobio odgovor.
"Ko te jebe, Antihejteru" otprilike :rotf:

Ja nemam ništa protiv ljudi koji misle drugačije. Ne smeta mi nijedna jedina osoba na forumu ili u RL

Jedino me u momentu nanerviraju arogantni ljudi, i to je moj problem.
Pa znam pametovati drugima samo o tome, kao da sam moralna policija za aroganciju, i lupam pendrekom po njihovim prstima :mrgreen:

Zapitam sebe jel to ja imam u sebi i ne dozvoljavam da ispoljim,
A oni to sebi dozvole, pa kao neka moja ljubomora što oni sebi dozvole istu manu :mrgreen:
Baš kao i naši kerovi, znate-već-ko
kad lemaju ljude, da sebe uzdignu u svojim očima jer uspostavljaju red na koji nemaju prvo:mrgreen:

Ja nemam ništa protiv ljudi koji misle drugačije. Ne smeta mi nijedna jedina osoba na forumu ili u RL

Jedino me u momentu nanerviraju arogantni ljudi, i to je moj problem.
Pa znam pametovati drugima samo o tome, kao da sam moralna policija za aroganciju, i lupam pendrekom po njihovim prstima :mrgreen:

Zapitam sebe jel to ja imam u sebi i ne dozvoljavam da ispoljim,
A oni to sebi dozvole, pa kao neka moja ljubomora što oni sebi dozvole istu manu :mrgreen:
Baš kao i naši kerovi, znate-već-ko
kad lemaju ljude, da sebe uzdignu u svojim očima jer uspostavljaju red na koji nemaju prvo:mrgreen:
Da, skoro je bila neka tema, sećam se da si nagrdila @Black_star -a. Skapirala sam i zašto, ali si preterala i zbog načina i zbog razloga.

E sad ozbiljno,
Čovjek je koristio manipulativne metode,
Baš ljigave. I tu je zaista bio odvratan, nije na drugim komentarima i temama, poslije bikad nisam naletila

Ja smatram da nisam ni malo pretjerala, već je on. Moja reakcija je bila reakcija na njegovo ponašanje. Pretjerala sam onoliko koliko je i on.
Bilo bi lijepo da si i njega iskritikovala, a ne samo mene, koja je vrć ukazala na introspekciju iznad. Ali tako funkcioniše naša psiha. Zato @Antihejter i pati, jer pokazuje introspekciju i otvorenost, pa ga drugi kritikuju jer vide da i sam sebe otvoreno proispituje i kritikuje.
Pa drugi misle da mogu jednako biti strogi prema tebi....a ovdje Lule nisi upravu, ali imas pravo na sud.

I nisam pročitala tu njegovu zadnju poruku, jer sam skontala da neko treba prestati. I to sam bila ja. I to je razlog što ti tako sada misliš da sam ja pretjerala - njegovu si zadnju pročitala.

A kao što rekoh, ne smeta mi niko, pa ni on. Pravim distinkciju između ponašanja i karaktera.
I svako ko ima bezvezno ponašanje, ukažem na to. Tako sam i njemu. I nisam pogriješila ni malo. Čovjek je bio ljigav i manipulativ TU, ne igdje poslije i prema meni, a ni prema drugima.
Poslije to nisam više nigdje pričitala od njegovih poruka.

I lajkam mu poruke, kao i on meni. Tako da je sve OK.

A na tu temu, voljela bih da @Black_star i ja raspravimo, ali da kaže samo poentu, bez vrijeđanja i manipulacija koje je prema meni koristio.

E sad ozbiljno,
Čovjek je koristio manipulativne metode,
Baš ljigave. I tu je zaista bio odvratan, nije na drugim komentarima i temama, poslije bikad nisam naletila

Ja smatram da nisam ni malo pretjerala, već je on. Moja reakcija je bila reakcija na njegovo ponašanje. Pretjerala sam onoliko koliko je i on.
Bilo bi lijepo da si i njega iskritikovala, a ne samo mene, koja je vrć ukazala na introspekciju iznad. Ali tako funkcioniše naša psiha. Zato @Antihejter i pati, jer pokazuje introspekciju i otvorenost, pa ga drugi kritikuju jer vide da i sam sebe otvoreno proispituje i kritikuje.
Pa drugi misle da mogu jednako biti strogi prema tebi....a ovdje Lule nisi upravu, ali imas pravo na sud.

I nisam pročitala tu njegovu zadnju poruku, jer sam skontala da neko treba prestati. I to sam bila ja. I to je razlog što ti tako sada misliš da sam ja pretjerala - njegovu si zadnju pročitala.

A kao što rekoh, ne smeta mi niko, pa ni on. Pravim distinkciju između ponašanja i karaktera.
I svako ko ima bezvezno ponašanje, ukažem na to. Tako sam i njemu. I nisam pogriješila ni malo. Čovjek je bio ljigav i manipulativ TU, ne igdje poslije i prema meni, a ni prema drugima.
Poslije to nisam više nigdje pričitala od njegovih poruka.

I lajkam mu poruke, kao i on meni. Tako da je sve OK.

A na tu temu, voljela bih da @Black_star i ja raspravimo, ali da kaže samo poentu, bez vrijeđanja i manipulacija koje je prema meni koristio.

Nisam htela da kritikujem nikog, mislila sam da ste u međuvremenu rešili stvar. Zaebala sam se što sam spomenula, molim da se obriše moj post i ova prepiska. @neoplanta again

@~sweet girl~ je u pravu sto se tice ravnomernosti i balansa oko mnogih stvari. :) Nisam ja nikad ni rekao ni tvrdio da sve znam..:P Samo, slicno njoj,
ucesce na forumu zna da isprovocira neobican, ona bi rekla na nekim mestima, cinican nacin moje replike na neke tvrdnje koje se meni samom isto cine
poprilicno nepromisljenim, arogantnim i reklo bi se uskracenim za neke mnogo temeljnije uvide i vizije posledica i uzroka u zivotu...To je neka vrsta "slobodnog topa" kojim zapucam ovde ponekad, gde se trudim da budem cak i umereniji od sustine suprotnih iskaza, na neki zabavan, otkacen i da se niko preterano ne uvredi - duhovit nacin - ali samo ako nazire, kao kod Beketa ili Kafke, svu tragi-komicnu apsurdnost takvih jednih momenata. Mozda bi takav dijalog izgledao derogiran ili pezorativan na onim izvornim, antickim, staro-grckim forumima, tzv. agorama, gde su se plemici sastajali da diskutuju o vaznim pitanjima svojih gradova-polisa, ali sta vredi kad danjasnji forumi i nisu to bas...:):confused: Ipak, nadah se, uvek, dolazenju do neke poente. :) Ali priznajem da me reakcije od Sweet ucine da se osecam kao savremeni Pigmalion...tj. onaj ufitiljeni profesor kog zaintrigira prodavacica cveca, da pozeli da joj pokaze otmene manire, no ona i kad udje u te otmene protokole i manire, ostaje ipak svoja i otera dalje...mnogo dalje...pa...do hepienda. :D :) :cool: ovaj..."Lajk svima sto me lajkovase" :rumenko::lol::p:):mrgreen:

Pigmalion...tj. onaj ufitiljeni profesor kog zaintrigira prodavacica cveca, da pozeli da joj pokaze otmene manire, no ona i kad udje u te otmene protokole i manire, ostaje ipak svoja i otera dalje...mnogo dalje...pa...do hepienda. :D :) :cool:
A u stvari, spomenula sam vas jer je vaša svađa retko simpatična bez obzira na Sweet-inu ljutnju. Tj. baš zbog njenog iskrenog izliva ljutnje kao nemoćnog odgovora na tvoj visokoparni post. Bukvalno te je izudarala tim cvećem, preslatko. :heart: I navijala sam za nju jer šta tu ima da pokazuješ nekakve antičke manire. :mrgreen:

@~sweet girl~ je u pravu sto se tice ravnomernosti i balansa oko mnogih stvari. :) Nisam ja nikad ni rekao ni tvrdio da sve znam..:P
Hahaha, nije niko ni rekao da si to tvrdio.
Čemu ta potreba za takvim manipulacijama?
Samo, slicno njoj,
ucesce na forumu zna da isprovocira neobican, ona bi rekla
Hahaha, "ona bi rekla" , a ja ću zapravo objasniti vama istinu, jer sweet ne konta/nema pameti - a ja sam već gore spomenuo da sve znam :lol:
na nekim mestima, cinican nacin moje replike na neke tvrdnje koje se meni samom isto cine
poprilicno nepromisljenim, arogantnim i reklo bi se uskracenim za neke mnogo temeljnije uvide i vizije posledica i uzroka u zivotu...
Hahahaha, "reklo bi se".
Kako divno udaljavanje od toga što ti kažeš o meni, a to je boldovano.

Opet divna manipulacija, iskazuješ svoje mišljenje ali kroz korišćenje logike, a veoma suptilno sa "reklo bi se".:mrgreen:
To je neka vrsta "slobodnog topa" kojim zapucam ovde ponekad, gde se trudim da budem cak i umereniji od sustine suprotnih iskaza,
Ahahahahaha - on se trudi biti umjereniji, pa koristi metfore gdje sam ja prodavačica a on profesor hahahahaaha
na neki zabavan, otkacen i da se niko preterano ne uvredi - duhovit nacin -
Da se niko ne uvredi. Sweet je niko? :mrgreen:
ali samo ako nazire, kao kod Beketa ili Kafke, svu tragi-komicnu apsurdnost takvih jednih momenata. Mozda bi takav dijalog izgledao derogiran ili pezorativan na onim izvornim, antickim, staro-grckim forumima, tzv. agorama, gde su se plemici sastajali da diskutuju o vaznim pitanjima svojih gradova-polisa,
Ahahahahahahaha - koje suvišno demonstriranje znanja, jer jelte, iako me vrijeđa bar zna da predamnom to može. Koji apsurd. Ahahahahaha
ali sta vredi kad danjasnji forumi i nisu to bas...:):confused: Ipak, nadah se, uvek, dolazenju do neke poente. :)
I ti ne dadne nikakvu poentu za ono o čemu smo pričali, ali zato nakon riječi poenta, sledi jagodica na šlagu:
Ali priznajem da me reakcije od Sweet ucine da se osecam kao savremeni Pigmalion...
Ahhahahahahaha
tj. onaj ufitiljeni profesor kog zaintrigira prodavacica cveca, da pozeli da joj pokaze otmene manire, no ona i kad udje u te otmene protokole i manire, ostaje ipak svoja i otera dalje...mnogo dalje...pa...do hepienda. :D :) :cool: ovaj..."Lajk svima sto me lajkovase" :rumenko::lol::p:):mrgreen:
i da me pritome ljigavo vrijeđaš hahaha

e da me sutnete u doope ako @~sweet girl~ i @Black_star ne budu izrodili bar dva nova forumasa :mrgreen:
ma superiskamodove minimum...
e tako ... nek zivi ljubav
Ahahahahahaha,
I meni tačno palo napamet kako ispada kao da se muvamo,
Kako on samo mene začikava, ali samo mene od sviju. :zaljubljena:
Vole me, zna da kontam sve što piše, pa mi se dokazuje kako je smartie i načitan. :mrgreen:

ma rodiću mu i troje hahaha

Back