Zasto Hriscani koriste ikone?

Disi malo disi,uzmi daha,pokloni se i pocni sa iznosenjem dokaza ali molim te redosledno za svaku optuzbu,nemoj da nesto preskocis...
Dakle ?
Bato, nije na meni da iznosim činjenice koje će ti ionako Bog predoči. Samo ti konstatujem stanje kao neko ko čita sa strane nepristrasno. A stanje je takvo da si sa bar 4 žuta kartona i preti ti trajna suspenzija u nebeskoj ligi.

Bato, nije na meni da iznosim činjenice koje će ti ionako Bog predoči. Samo ti konstatujem stanje kao neko ko čita sa strane nepristrasno. A stanje je takvo da si sa bar 4 žuta kartona i preti ti trajna suspenzija u nebeskoj ligi.
A sto nisi onda ostavio On da iznese optuznicu nego si Ga ti preduhitrio ?
Dakle ti optuzujes a dokazni postupak prepustas Bogu...?
Ima jedan opis za takav profil ljudi ali je mozda bolje da prepustim drugima da te adekvatno okvalifikuju ...

Ima jedna ikona koliko mi je poznato ali to je Sveta Trojica prikazana.
Има икона гдје се приказује Бог Отац али то је кршење правила иконографије. Једини дозвољени приказ Св. Тројице је она чувена Рубљовјева икона. Али приказ у виду "стари човјек, Исус и голуб" су погрешне.

Бате, опет ли не разбираш српски??? Ja samo iznosim stanje na terenu, ne i optužnicu.
Kakvo bre stanje na terenu bato,optuzio si me da lazem i red je da izneses dokaze.
Ado ih das onda si dokazao optuznicu ali ako dokaze nemas onda si prevarant.
Ako misliš da ćeš blažu kaznu zaraditi ukoliko meni zapušiš usta,
Odakle ti takav zakljucak...!?
...kako si supeo povezati tok bilo koje diskusije sa odgovornosti pred Bogom za prekrsaj Njegovih zapovesti...!?
pa ima jedan profil ljudi koje takvo razumevanje kvalifikuje...
..hajde budislobodan i reci nam koji je to profil !?

Има икона гдје се приказује Бог Отац али то је кршење правила иконографије.
Aaaaaa to je dakle ono sto se krsi tim postupkom,dakle pravilo ikonografije...
...doooobro,ja sve vreme mislio da je to prekrsaj izricite Bozje zapovesti koja brani bilo kakvo izradjivanje bilo kakvih slika od onog sto je gore na nabu,dole na zemlji/u vodi kako bi im ljudi sluzili u verskom smislu !!!
Једини дозвољени приказ Св. Тројице је она чувена Рубљовјева икона. Али приказ у виду "стари човјек, Исус и голуб" су погрешне.
A ko ti to dozvoli crni Maki,s kojim pravom gazis izricitu Bozju zapovest !??

Aaaaaa to je dakle ono sto se krsi tim postupkom,dakle pravilo ikonografije...
...doooobro,ja sve vreme mislio da je to prekrsaj izricite Bozje zapovesti koja brani bilo kakvo izradjivanje bilo kakvih slika od onog sto je gore na nabu,dokle na zemlji ili ispod kako bi im ljudi sluzili u verskom smislu !!!
Drago mi je da sam ti razjasnio onda.

Mora da je tako ako robivek kaže.
Tako je jer si ti to sam potvrdio,evo te tvoje tvrdnje:

Једини дозвољени приказ Св. Тројице је она чувена Рубљовјева икона.
Da potsetim,u Svetom Pismu ne postoji ni jedan dozvoljeni prikaz Boga Nebeskoga jer je to suprotno onom sto je Bog izricito zabranio.

Tako je jer si ti to sam potvrdio,evo te tvoje tvrdnje:

Da potsetim,u Svetom Pismu ne postoji ni jedan dozvoljeni prikaz Boga Nebeskoga jer je to suprotno onom sto je Bog izricito zabranio.
naravno da nije dozvoljeno prikazivati Jahvea...ko bi obožavao zmaja koji ima perjana krila i bljuje vatru...
ali sam Jahve je svojevremeno tražio od Jevreja da naprave idol u obliku bakrene vatrene zmije na štapu
https://en.wikipedia.org/wiki/Nehushtan

naravno da nije dozvoljeno prikazivati Jahvea...ko bi obožavao zmaja koji ima perjana krila i bljuje vatru...
ali sam Jahve je svojevremeno tražio od Jevreja da naprave idol u obliku bakrene vatrene zmije na štapu
Pa jesu li sluzili toj zmiju u verskom smislu ?
...ako cemo tako,nije samo zmija nego su trebali izradjivati i heruvime za u hramu ali jesu li sluzili tim heruvimima ???
Naravno da nisu !!!
Dakle u Pismu Bog izricito brani bilo kakvo Negovo vizuelno prikazivanje od strane coveka jer,kako i sam kaze - ljudi nisu videli Bozjeg lika cak ni kada im se direktno obracao !

Pa jesu li sluzili toj zmiju u verskom smislu ?
...ako cemo tako,nije samo zmija nego su trebali izradjivati i heruvime za u hramu ali jesu li sluzili tim heruvimima ???
Naravno da nisu !!!
Dakle u Pismu Bog izricito brani bilo kakvo Negovo vizuelno prikazivanje od strane coveka jer,kako i sam kaze - ljudi nisu videli Bozjeg lika cak ni kada im se direktno obracao !
a jel u pravoslavlju služe ikonama?

a ti si kao i obično ljubomoran što ne smeš da ljubiš sliku roditelja predaka potomstva.
A sto ne bih ljubio sliku kako bih se mozda setio zajednickih trenutaka dok su bili zivi i da s tim bar sebe potsetim moje ljubavi koje sam imao prema njima dok su bili zivi ali i nakon toga jer su moja osecanja ziva...
ALI...
Ja se njima ne molim u verske svrhe moleci ih da mi daju zdravlje,da mi blagosiljaju porod,setvu/zetvu, biznis,ovo ono...
Nista od toga bato jer je to klasicni prekrsaj izricite Bozje zapovesti .
šta da ti radim kad si bukva i ne znaš da li je Isus bog ili nije :D
Ma ja to vec odavno pojasnio/objasnio stoga ako tebi nije jasno slobodno pitaj Makija pa on ce ti to ponoviti...naime,u pocetku i njemu jasno nije bilo pa je trazio dodatna pojasnjenja koja sam ih dao i verujem da je on to skontao kako treba.
...e sad to sto tebi nije poslo za rukom razloge trebas mozda potraziti kod sebe.

Ma ja to vec odavno pojasnio/objasnio stoga ako tebi nije jasno slobodno pitaj Makija pa on ce ti to ponoviti...naime,u pocetku i njemu jasno nije bilo pa je trazio dodatna pojasnjenja koja sam ih dao i verujem da je on to skontao kako treba.
...e sad to sto tebi nije poslo za rukom razloge trebas mozda potraziti kod sebe
ne treba da palamudiš bezveze, da li je Isus bog ili nije?
da ili ne?

Back