Zasto Evropa snabdeva oruzjem Ukrajinu?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.020
zasto to rade?
jasno je svima da ukrajina ne moze pobediti, kao sto ni mi nismo mogli da pobedimno nato.
prosta cinjenica.
dodatnim oruzjem samo se prolongira agonija i rastu zrtve na obe strane.
a na stranu sto se prolongira i agonija same evrope, cene skacu, standard pada svuda.

zasto evropa dodatnim snabdevanjem oruzja ukrajini sebi puca u nogu?
 
zasto to rade?
jasno je svima da ukrajina ne moze pobediti, kao sto ni mi nismo mogli da pobedimno nato.
prosta cinjenica.
dodatnim oruzjem samo se prolongira agonija i rastu zrtve na obe strane.
a na stranu sto se prolongira i agonija same evrope, cene skacu, standard pada svuda.

zasto evropa dodatnim snabdevanjem oruzja ukrajini sebi puca u nogu?
Зато што је климоглавац/вазал силе преко Атлантика.


15448176799_782b52e9ba_b (5).jpg
 
Да би се Украјина као демократска европска земља и кандидат за чланство у ЕУ, одбранила од агресора са Истока.
cek, ti spadas u one dileje koje su ubedjene da ukrajina moze da pobedi?
aj budoi realan..uporedi te dve zemlje i sve ce ti biti jasno.

i mi smo oborili nevidljivog pa sta imamo od toga?
 
cek, ti spadas u one dileje koje su ubedjene da ukrajina moze da pobedi?
aj budoi realan..uporedi te dve zemlje i sve ce ti biti jasno.

i mi smo oborili nevidljivog pa sta imamo od toga?

Украјина треба да се одбрани. Одбрамбени рат није рат један на један.

Украјина има шансе да се одбрани, а уз наоружање и обуку савезника, сасвим је могуће да се одбрани.

Пре или касније, кренуће се у преговоре, позиција у преговорима, зависиће од стања на терену.

За рат у Украјини не постоји ембарго УН на извоз наоружања, као што је постојао за екс СФРЈ, тако да је продаја или донација наоружања сасвим легална и легитимна.
 
Украјина треба да се одбрани. Одбрамбени рат није рат један на један.

Украјина има шансе да се одбрани, а уз наоружање и обуку савезника, сасвим је могуће да се одбрани.

Пре или касније, кренуће се у преговоре, позиција у преговорима, зависиће од стања на терену.

За рат у Украјини не постоји ембарго УН на извоз наоружања, као што је постојао за екс СФРЈ, тако да је продаја или донација наоружања сасвим легална и легитимна.
se kladimo da ce se zavrsiti sa statiusom kvo i da ce teritorija koju je rusija zauzela ostati u ukrajini ali pod ruskom vlasti
granice se nece zvanicno menjati, premda me ne bi cudilo i da rusi naprave referendum sledece godine i aneksiraju podrucje
 
zasto to rade?
jasno je svima da ukrajina ne moze pobediti, kao sto ni mi nismo mogli da pobedimno nato.
prosta cinjenica.
dodatnim oruzjem samo se prolongira agonija i rastu zrtve na obe strane.
a na stranu sto se prolongira i agonija same evrope, cene skacu, standard pada svuda.

zasto evropa dodatnim snabdevanjem oruzja ukrajini sebi puca u nogu?
Još jedan u nizu:
1662979201065.png
 
cek, ti spadas u one dileje koje su ubedjene da ukrajina moze da pobedi?
aj budoi realan..uporedi te dve zemlje i sve ce ti biti jasno.

i mi smo oborili nevidljivog pa sta imamo od toga?
Ratovi ne moraju zavrsiti pobedom. U ratu isrpljivanja izmedju Ukrajine i Rusije, Ukrajina je na NATO sisi, dok je Rusija pod sankcijama , pa uvozi municiju iz Severne Koreje, dronove iz Irana, i ne moze vise nikoga ekonomski ucenjivati (gas, cena gasa...). SSSR se raspao zbog toga sto vise nije mogao financijski izdrzati trku u naoruzanju. Putinu ne cvetaju ruze, i njegovi oligarhi ce ga napustiti, i na duge pruge ce ga izbaciti iz Kremlja
 
Ако остане статус кво, значи да је извоз наоружања Украјини помогао у рату, иначе би била прегажена.
da budem iskren nesto sumnjam da je to uopste bila i ideja putina jer bi znao da to ne bi proslo na zapadu..
nije ti cudno da je napad pokrenuo bas na kraju grejne sezone?
 
zasto to rade?
jasno je svima da ukrajina ne moze pobediti, kao sto ni mi nismo mogli da pobedimno nato.
prosta cinjenica.
dodatnim oruzjem samo se prolongira agonija i rastu zrtve na obe strane.
a na stranu sto se prolongira i agonija same evrope, cene skacu, standard pada svuda.

zasto evropa dodatnim snabdevanjem oruzja ukrajini sebi puca u nogu?
Zato što će ako se Ukrajina ne odbrani morati da ratuje protiv Rusa na svojoj teritoriji. Putin je lepo rekao da su njihovi ciljevi veći od Ukrajine.
Drugo SAD i Velika Britanija su po memorandumu iz 1994. potpisnici garancije za ukrajinski teritorijalni integritet. Po tom sporazumu je Ukrajina predala oko 3000 atomskih bombi Rusiji. U tom momentu je bila treća nuklearna sila u svetu, odmah iza Amerike i Rusije.
Prema tome Rusija nije ispoštovala sporazum, napala je drugu državu i stvarno mi je čudno pitanje zašto se Ukrajini pomaže u odbrani. Pravo je pitanje otkud pravo Rusiji da izvrši agresiju na nju, a pre toga je okupirala deo Gruzije, a još pre deo Moldavije i te teritorije drži već mnogo godina.
Dakle Evropa sebe brani, a neke lekcije iz prošlih vremena su naučene.
 
A Srbija, znači naša država je inače podržala teritorijalni integritet Ukrajine i u UN osudila agresiju na nju. Samo da podsetim.
Неки овде мисле да су резолуције УН-а, и уопште организација УН, као шведски сто са кога може да се узима шта се жели, а шта се не жели да се остави другоме.
 
E pa upravo je čudno što neki ovde podržavaju okupaciju Ukrajine nakon onog što se nama desilo.
A Srbija, znači naša država je inače podržala teritorijalni integritet Ukrajine i u UN osudila agresiju na nju. Samo da podsetim.
Poštovanje međunarnog prava je u našem interesu. Ono što možemo na svaki sto i pozovemo se,pa neka je to i sasvim formalno, uvek će da radi posao....u odlučnom trenutku.

Da li ti tvrdiš da sa teritorije Urajine na Rusiju nijei spaljena nijedna raketa pre počeka intervenvije, ako da, kako to objašnjavaš...
 

Back
Top