Quantcast

Zašto e-mail servisi reaguju na android uredjaje ali ne i na desktop OS?

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.902

Primetio sam da američki (gmail pogotovo) i ruski (mail.ru) BURNO reaguju kada se logujete sa više android uredjaja na svoj e-mail nalog. Uredno vas pitaju da li je to vaša aktivnost uz umanjenu komercijalnu sliku uredjaja sa kojim pristupate.

Sa druge strane, na istom računaru možete imati bilo više operativnih sistema bilo virtuelnih mašina ali vas u tom slučaju ne pitaju ništa oko tobožnje "sigurnosti pristupa"?

Ko se ovo zaigrao?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918

Primetio sam da američki (gmail pogotovo) i ruski (mail.ru) BURNO reaguju kada se logujete sa više android uredjaja na svoj e-mail nalog. Uredno vas pitaju da li je to vaša aktivnost uz umanjenu komercijalnu sliku uredjaja sa kojim pristupate.

Sa druge strane, na istom računaru možete imati bilo više operativnih sistema bilo virtuelnih mašina ali vas u tom slučaju ne pitaju ništa oko tobožnje "sigurnosti pristupa"?

Ko se ovo zaigrao?
Na istom računaru ne mogu istovremeno da rade dva OS-a, osim u virtuelki, a to je onda za server isti klinac preko iste MAC i/ili IP adrese? Probaj se logovat na svoj nalog sa više različitih računara pa da vidimo rezultat? Mislim da je jednom komšija išao na svoj gmail sa moje makine i odmah je stigla obavest na njegov mail..

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.902
Na istom računaru ne mogu istovremeno da rade dva OS-a, osim u virtuelki, a to je onda za server isti klinac preko iste MAC i/ili IP adrese? Probaj se logovat na svoj nalog sa više različitih računara pa da vidimo rezultat? Mislim da je jednom komšija išao na svoj gmail sa moje makine i odmah je stigla obavest na njegov mail..
Ispriča ti roman za loše pročitano...
Ako napišem da na istom računaru može biti više operativnih sistema to ne znači da je računar uključen...
Na takvom računaru možeš izabrati OS na dva načina preko multiboot generisanog menija ili promenom odredjene primarne particije na aktivnu.
Medjutim to nije tema...

Tema je različit tretman uredjaja od strane e-mail sistema

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Ispriča ti roman za loše pročitano...
Ako napišem da na istom računaru može biti više operativnih sistema to ne znači da je računar uključen...
Na takvom računaru možeš izabrati OS na dva načina preko multiboot generisanog menija ili promenom odredjene primarne particije na aktivnu.
Medjutim to nije tema...

Tema je različit tretman uredjaja od strane e-mail sistema
Siguran si da različito tretira? Jesam li ti naveo da je za server (verovatno) ista makina ISTA FIZIČKA makina bilo koji OS vrtio na njoj!? Misliš da serveri ne skupe hrpu podataka o tvojoj makini? Npr. FB ima registrovano svaku IP adresu sa koje si se logovao itd.....

Tzar

Veoma poznat
Poruka
13.379
Ne pravi gmail problem za logovanje sa drugih racunara. Ili bas bas retko. Ja se redovno logujem i od kuce i sa posla. Razliciti provajderi sve razlicito.
Ili mozda samo prvi put pa onda zapamti da je ok.
Samo onaj glupi instagram pravi probleme jer ne pamti nista. Odakle god da se ulogujem evo ga mejl. I 15 puta ako se ulogujem sa istog racunara on salje mejlove i dalje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.