Zašto doktori lažu?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

WhiteWarg100

Iskusan
Poruka
5.412
Zašto doktori konstantno lažu?
Mislim na slučaj kada ih pitate kako je pacijent. Pošto su posete zabranjenje zbog korone i pošto ne možete da vidite osobu koja vam leži u bolnici, morate da "verujete" rečima lekara.
I sad, kad vam doktori kažu da se pacijent oporavio da je mnogo mnogo bolje.
A ujutru se čujete sa istom osobom aka pacijentom i ona kaže da je stanje isto, da ne može ni da sedne, da je hrane jer ne može da pomeri ruke. A ta ista osoba je do pre neki dan vozila auto, hodala sasvim normalno, obavljala svakodnevne aktivnosti.

I lepo kad vam doktor izađe, počne da vas laže i da vas maže. Zašto? Šta dobijaju sa tim?


Kako pacijent koji je doživeo šlog a pritom i pao i povredio se, može da bude pušten iz bolnice posle tri dana na neurologiji? Pritom se nije uopšte oporavio već je stanje očigledno još gore.

Ljudi moji šta je ovo?
 
Raspad "sistema"!
Ko nema para da se leči u privatnim klinikama i tamo ne daj operiše,...po državnim bolnicama je horor.
Nzm ni zašto ljudi plaćaju doprinose za zdravstvo, kada zdravstvo očito ne funkcioniše.
Sve više žena se danas se porađa u privatnim klinikama.
U državnim im fali svega. Osoblja,stručnosti, instrumenata, negde fale anesteziolozi, pa se dugo čeka na operacije.
 
Samo privatno lecenje. Drzavno zaobilaziti. Kod zubara privatnika anestezija besplatna, a u drzavnoj se placa plus odbijaju da ti daju iako trazis. Srednji vek.
Da,...neko ko već ima neki zdravstveni problem u najavi ili već, možda se isplati i polisa dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja.Inače privatno lečenje i klinike koštaju, ali verujem da se to sada plaća i u državnim. Ni tamo više nije "đž"!, to je mit (kupuju im opremu koja fali, analize sami plaćaju privatno zbog gužvi i redova,...znači, horor na kvadrat).
 
A što je najgore od svega je što pacijente koji si doživeli šlog, starije pacijente znači dede i babe, odmah šalju u banje na rehabilitacije i kao da rade vežbe.
Pre dve godine baba mi je bila na neurologiji posle šloga, oporavila se totalno. Onda je poslali u banju da radi vežbe kao. Svaki dan sve gore i gore, eksperimentisali lekove na njoj. Meni rekli baka radi vežbe. Ona ruke da podigne nije mogla. Posle nekoliko dana dolazimo u posetu, ona leži mrtva. Niko da javi da je preminula.
Deda je još drmusa, mislio da spava.

I sada je taj isti deda na neurologiji. Doktorka svaki dan maže i laže, deda je super. On kad nas pozove kaže da nije nikako, nervira se što ne može ni da sedne već leži non-stop.
 
A što je najgore od svega je što pacijente koji si doživeli šlog, starije pacijente znači dede i babe, odmah šalju u banje na rehabilitacije i kao da rade vežbe.
Pre dve godine baba mi je bila na neurologiji posle šloga, oporavila se totalno. Onda je poslali u banju da radi vežbe kao. Svaki dan sve gore i gore, eksperimentisali lekove na njoj. Meni rekli baka radi vežbe. Ona ruke da podigne nije mogla. Posle nekoliko dana dolazimo u posetu, ona leži mrtva. Niko da javi da je preminula.
Deda je još drmusa, mislio da spava.

I sada je taj isti deda na neurologiji. Doktorka svaki dan maže i laže, deda je super. On kad nas pozove kaže da nije nikako, nervira se što ne može ni da sedne već leži non-stop.
Welcome to Srbija. Zapravo, znam slučaj u Hrvatskoj gde je žena koja je kardiohirurg ležala u državnoj bolnici i obolela je ne znam od čega. U toku noći je pala iz kreveta, ležala tako celu noć, niko je nije ni obilazio i umrla žena. Posle ih ćerka od te žene tužila i ove izgubile posao.

Ali nikoga briga nije ovde. Doktore nemoj da slušate. To samo farmako mafija dilovi. To su ljudi bez duše.
 
Čekao ja nešto na pregled kod lekara, ulazim unutra, 18 poklona donele bakice i dekice da ih primi preko reda, da urgiraju nešto.
To ti je Srbija.
Ti starci,...sve dok su na nogama i mogu čekati u redu, nije im takoreći ništa.
Dolaze da im se prepiše terapija, jer doma čuvaju i gutaju lekove k'o bombone.Za toliko znaju,...prepisati po koji recept.
Ali teški bolesnici su često "otpisani", umesto da se njima posveti najviše pažnje.
 
Zašto doktori konstantno lažu?
Mislim na slučaj kada ih pitate kako je pacijent. Pošto su posete zabranjenje zbog korone i pošto ne možete da vidite osobu koja vam leži u bolnici, morate da "verujete" rečima lekara.
I sad, kad vam doktori kažu da se pacijent oporavio da je mnogo mnogo bolje.
A ujutru se čujete sa istom osobom aka pacijentom i ona kaže da je stanje isto, da ne može ni da sedne, da je hrane jer ne može da pomeri ruke. A ta ista osoba je do pre neki dan vozila auto, hodala sasvim normalno, obavljala svakodnevne aktivnosti.

I lepo kad vam doktor izađe, počne da vas laže i da vas maže. Zašto? Šta dobijaju sa tim?


Kako pacijent koji je doživeo šlog a pritom i pao i povredio se, može da bude pušten iz bolnice posle tri dana na neurologiji? Pritom se nije uopšte oporavio već je stanje očigledno još gore.

Ljudi moji šta je ovo?
sigurno imaš neka loša iskustva , zašto sve ovo napisano nisi postavila kao pitanja onamo gde si doživela ta loša iskustva
 
Zašto doktori konstantno lažu?
Mislim na slučaj kada ih pitate kako je pacijent. Pošto su posete zabranjenje zbog korone i pošto ne možete da vidite osobu koja vam leži u bolnici, morate da "verujete" rečima lekara.
I sad, kad vam doktori kažu da se pacijent oporavio da je mnogo mnogo bolje.
A ujutru se čujete sa istom osobom aka pacijentom i ona kaže da je stanje isto, da ne može ni da sedne, da je hrane jer ne može da pomeri ruke. A ta ista osoba je do pre neki dan vozila auto, hodala sasvim normalno, obavljala svakodnevne aktivnosti.

I lepo kad vam doktor izađe, počne da vas laže i da vas maže. Zašto? Šta dobijaju sa tim?


Kako pacijent koji je doživeo šlog a pritom i pao i povredio se, može da bude pušten iz bolnice posle tri dana na neurologiji? Pritom se nije uopšte oporavio već je stanje očigledno još gore.

Ljudi moji šta je ovo?
Meni su ubili majku,ima li veceg zla i nesrece kad se krene za lek a daju otrov
 
Zašto doktori konstantno lažu?
Не лажу сви.
Али истина је да је превелики број оних који изаберу занимање, позив за који је пресудно да су добри људи, баш због хумане природе посла а не да нису добри већ их хуманост ни не занима.
Интересује их новац, каријера, углед. Такви лажу, такви не би смели да буду лекари.

Уосталом, пандемија је показала право лице лекара.
 
Zašto doktori konstantno lažu?
Mislim na slučaj kada ih pitate kako je pacijent. Pošto su posete zabranjenje zbog korone i pošto ne možete da vidite osobu koja vam leži u bolnici, morate da "verujete" rečima lekara.
I sad, kad vam doktori kažu da se pacijent oporavio da je mnogo mnogo bolje.
A ujutru se čujete sa istom osobom aka pacijentom i ona kaže da je stanje isto, da ne može ni da sedne, da je hrane jer ne može da pomeri ruke. A ta ista osoba je do pre neki dan vozila auto, hodala sasvim normalno, obavljala svakodnevne aktivnosti.

I lepo kad vam doktor izađe, počne da vas laže i da vas maže. Zašto? Šta dobijaju sa tim?


Kako pacijent koji je doživeo šlog a pritom i pao i povredio se, može da bude pušten iz bolnice posle tri dana na neurologiji? Pritom se nije uopšte oporavio već je stanje očigledno još gore.

Ljudi moji šta je ovo?
radi se o tome da su svi bolji "doktori" od doktora i da sve znaju..
 
Zašto doktori konstantno lažu?
Mislim na slučaj kada ih pitate kako je pacijent. Pošto su posete zabranjenje zbog korone i pošto ne možete da vidite osobu koja vam leži u bolnici, morate da "verujete" rečima lekara.
I sad, kad vam doktori kažu da se pacijent oporavio da je mnogo mnogo bolje.
A ujutru se čujete sa istom osobom aka pacijentom i ona kaže da je stanje isto, da ne može ni da sedne, da je hrane jer ne može da pomeri ruke. A ta ista osoba je do pre neki dan vozila auto, hodala sasvim normalno, obavljala svakodnevne aktivnosti.

I lepo kad vam doktor izađe, počne da vas laže i da vas maže. Zašto? Šta dobijaju sa tim?


Kako pacijent koji je doživeo šlog a pritom i pao i povredio se, može da bude pušten iz bolnice posle tri dana na neurologiji? Pritom se nije uopšte oporavio već je stanje očigledno još gore.

Ljudi moji šta je ovo?
Pa nisu svi doktori položili ispite sa 9 ili 10
Ima ih dosta koje su "usrala pitanja" za nekoliko 6-ica i iznenadjujuću 7-icu iz opšte medicine.
Kao kod vas na poslu su svi cremme de la cremme?
:D
 
E pa ovo je Srbija i ne štimuje sve kao što ti misliš. Nisu svi voljni da saslušaju.
e vidi ovako...
u prodavnici pored bolnice doktor na pauzi kupuje sebi nešto za doručak ali puši elektronsku cigaru koja je dozvoljena u unutrašnjem prostoru ali ja to ipak ne bih kao pušač.

- Doktore, kako to - nama savetujete da ostavimo a vi dimite?
- Ne gledaj šta doktor radi nego slušaj šta te savetuje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top