Зашто дио Срба одбацује Србе из Црне Горе ?

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Примјетио сам да дио форумаша има некакво неповјерење према мени и да ми повремено пребацује због поријекла... и на другом, неполитичком форуму сам примјетио сличну појаву...зашто су у очима неких Срба, Срби из ЦГ исто што и тзв. "Дукљани", Албанци, Хрвати...лично сам молио неке људе да гласају за СЦГ када је био референдум, цимао их и да гласају на предсејдничким и парламентарним изборима за српске странке...а опет и мене и многе Србе родом из ЦГ, сматрају за Дукљане. Зашто, драге сестре Српкиње и браћо Срби ? :(
 
Примјетио сам да дио форумаша има некакво неповјерење према мени и да ми повремено пребацује због поријекла... и на другом, неполитичком форуму сам примјетио сличну појаву...зашто су у очима неких Срба, Срби из ЦГ исто што и тзв. "Дукљани", Албанци, Хрвати...лично сам молио неке људе да гласају за СЦГ када је био референдум, цимао их и да гласају на предсејдничким и парламентарним изборима за српске странке...а опет и мене и многе Србе родом из ЦГ, сматрају за Дукљане. Зашто, драге сестре Српкиње и браћо Срби ? :(

Не обраћај пажњу, Србине - ТИ ШТО ОДБАЦУЈУ НАШУ БРАЋУ СРБЕ ИЗ ЦГ НИјеСУ СРБИ - НО јЕВРОПЉАНИ... то су продане душе који са истом жестином мрзе и Србе из Србије И СРБЕ МА ГДЕ ОНИ БИЛИ... Нема тог Србина који би одбацио браћу Црногорце-Србе..:cool:
 
Не обраћај пажњу, Србине - ТИ ШТО ОДБАЦУЈУ НАШУ БРАЋУ СРБЕ ИЗ ЦГ НИјеСУ СРБИ - НО јЕВРОПЉАНИ... то су продане душе који са истом жестином мрзе и Србе из Србије И СРБЕ МА ГДЕ ОНИ БИЛИ... Нема тог Србина који би одбацио браћу Црногорце-Србе..:cool:
Хвала другар. Ми ћемо увијек подржавати Србију, као што смо то увијек радили. Срби из Црне Горе су направили велики протест против независности Косова и Метохије. Такође подржавамо и опстанак РС.
 
Ne treba da se Srbi dele.Samo Sloga Srbina Spasava.Neprijatelji hoće da se delimo a onda smo slabi.
:ok: :ok:
Срби из Београда, Крушевца, Подгорице, Новог Сада, Бања Луке, Кос. Митровице, Книна и Чикага су дио истог народа. Ионако нисмо многобројан народ, по разним основама смо подјељени, територијална подјела би нас додатно ослабила.
 
Po inerciji i iz lenjosti . Znas , uvrede koje stizu iz onog drugog tabora su teske i izazivaju frusraciju . Iz frusracije ne moze da se rodin nista dobro i nista pozitivno .Onda obican covek ovde tesko moze da pravi razliku . Veliku krivicu za sve to snose mediji ,. Obzirom da u Srbiji nema srpskoh medija u Srbiju i ne stizu relevantne informacije o Srbima u CG koji , koliko znam trpe teror podgodrickih vlasti .
 
Зато, пријатељу, што има много оних који су кад дођу у Србију само Срби, а кад дођу у Црну Гору само Црногорци. А такве ни у људе не треба бројати...

Uze mi reč iz usta !
Dodao bih i da je 45% manje od 55% tj kada te neko čuje i vidi pomislo kako je veća verovatnoća da nisi Srbin već, kako reče - Dukljanin.
 
Po inerciji i iz lenjosti . Znas , uvrede koje stizu iz onog drugog tabora su teske i izazivaju frusraciju . Iz frusracije ne moze da se rodin nista dobro i nista pozitivno .Onda obican covek ovde tesko moze da pravi razliku . Veliku krivicu za sve to snose mediji ,. Obzirom da u Srbiji nema srpskoh medija u Srbiju i ne stizu relevantne informacije o Srbima u CG koji , koliko znam trpe teror podgodrickih vlasti .
Срби из ЦГ имају проблема са запослењем, нарочито у државним служабама.
Срба у државним службама иима 4-5 %, а у укупној популацији 32 %.

Слажем се, у Србији нема српских националних медија или су ти медији само локални и немају националну фреквенцију (говорим о ТВ).
На РТС нпр. реално има више извјештаја о Хрватима из Хрватске него о Србима из ЦГ и некадашње Српске Крајине.
 
Примјетио сам да дио форумаша има некакво неповјерење према мени и да ми повремено пребацује због поријекла... и на другом, неполитичком форуму сам примјетио сличну појаву...зашто су у очима неких Срба, Срби из ЦГ исто што и тзв. "Дукљани", Албанци, Хрвати...лично сам молио неке људе да гласају за СЦГ када је био референдум, цимао их и да гласају на предсејдничким и парламентарним изборима за српске странке...а опет и мене и многе Србе родом из ЦГ, сматрају за Дукљане. Зашто, драге сестре Српкиње и браћо Срби ? :(

Srbin je Srbin,bez obzira gde je rodjen..Imas gomilu beogradskih ,,salonskih'' Srba koji su veliki srbomrzci ii koje bi svakako mogao nazvati ,samo ne Srbima.
Mada prema Dukljanima osecam gadjenje jer se ne razlikuju od ustasha.
 
Poslednja izmena:
Неодбацује Србе, но монтенегрини одбацују Србију.
Исти они што се фале Чиргетовим, Ивиним и Јосиним писмом ка својим.
Исти они што су гласали за збогом заједници.
Исти они што поджаше сепаратисте и њиову неовисност на тлу Србије.
Исти они што наплаћају таху за њиову неовисну творевину, док шаљу ђецу у мрску Србију.
Дакле господа са новијем подријетлом и хисторијом су се одријекла Србије.
Што им рећи но ете им новије пријатеља.Срећан им пут.И далеко лепа кућа.
 
Примјетио сам да дио форумаша има некакво неповјерење према мени и да ми повремено пребацује због поријекла... и на другом, неполитичком форуму сам примјетио сличну појаву...зашто су у очима неких Срба, Срби из ЦГ исто што и тзв. "Дукљани", Албанци, Хрвати...лично сам молио неке људе да гласају за СЦГ када је био референдум, цимао их и да гласају на предсејдничким и парламентарним изборима за српске странке...а опет и мене и многе Србе родом из ЦГ, сматрају за Дукљане. Зашто, драге сестре Српкиње и браћо Срби ? :(

Zato što su ograničeni u mentalnom smislu.Uglavnom.
Nekada i zato što su revoltirani odnosom Crne Gore i njenih građana prema Srbiji i Srbima.
 
Ево да ти одговорим....да не би пуно лутао...
Јесли ли Србин....? Јеси....Лепо...
Али зашто....аман зашто стално понављаш, кад те нико не пита.....
ЈА САМ СРБИН ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ...?
Ко још на овоме форуму користи сличну шему а да га ниуко не пита...?
Да ли си прочитао...ЈА САМ СРБИН ИЗ БОСНЕ....СРБИН ИЗ ЛУКЕ, СРБИН ИЗ ДАЛМАЦИЈЕ, СРБИН ИЗ МАКЕДОНИЈЕ, .....КАНАДЕ....
Има нас овде Срба са свих страна света и нико...ама баш нико
не гура ту причу као ти.....ЈА САМ СРБИН ЦРНОГОРАЦ...
Нема више Шоми те приче....
ИЛИ ЈЕСИ ИЛИ НИСИ....Одлучи се....
:per: :per: :per:
 
Не обраћај пажњу, Србине - ТИ ШТО ОДБАЦУЈУ НАШУ БРАЋУ СРБЕ ИЗ ЦГ НИјеСУ СРБИ - НО јЕВРОПЉАНИ... то су продане душе који са истом жестином мрзе и Србе из Србије И СРБЕ МА ГДЕ ОНИ БИЛИ... Нема тог Србина који би одбацио браћу Црногорце-Србе..:cool:

dabome, ljudi koji se odricacu uveg srpske crne gore zbog milovog megalomanstva i kukavicluka nekih crnogoraca da budu srbi kad je najteze su isti slabici kao i ovi prvi.
 
Хвала другар. Ми ћемо увијек подржавати Србију, као што смо то увијек радили. Срби из Црне Горе су направили велики протест против независности Косова и Метохије. Такође подржавамо и опстанак РС.

Али ти не разумеш МЕДИЈСКУ КАМПАЊУ која се непрекидно овде код нас води. Једноставно СВИ ЦРНОГОРЦИ СЕ СТАВЉАЈУ У ИСТИ КОШ... тј. испаде да су сви Милови и од оног распопа... тако да многи људи који се не интересују нарочито ЧИМ НИСУ НА ВЕСТИМА ЧУЛИ ДА СЕ СРБИ ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ НЕШТО БУНЕ ИЛИ НЕШТО ТРАЖЕ - ОНИ СМАТРАЈУ ДА СЕ СЛАЖУ СА ИЗДАЈНИЧКОМ ПОЛИТИКОМ КОМУНИСТИЧКОГ МАФИЈАША МИЛА - А У НАЈВЕЋЕМ БРОЈУ СЛУЧАЈЕВА МЕДИЈИ ОВДЕ ПОТПУНО ПРЕСКАЧУ И НЕ ЕМИТУЈУ СТВАРНЕ ДОГАЂАЈЕ ИЗ ЦГ.
 
Ево да ти одговорим....да не би пуно лутао...
Јесли ли Србин....? Јеси....Лепо...
Али зашто....аман зашто стално понављаш, кад те нико не пита.....
ЈА САМ СРБИН ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ...?
Ко још на овоме форуму користи сличну шему а да га ниуко не пита...?
Да ли си прочитао...ЈА САМ СРБИН ИЗ БОСНЕ....СРБИН ИЗ ЛУКЕ, СРБИН ИЗ ДАЛМАЦИЈЕ, СРБИН ИЗ МАКЕДОНИЈЕ, .....КАНАДЕ....
Има нас овде Срба са свих страна света и нико...ама баш нико
не гура ту причу као ти.....ЈА САМ СРБИН ЦРНОГОРАЦ...
Нема више Шоми те приче....
ИЛИ ЈЕСИ ИЛИ НИСИ....Одлучи се....
:per: :per: :per:

Не зезај Мачак - ОН ЈЕ И ЦРНОГОРАЦ И СРБИН - ТАКО ЈЕ ВАЗДА КРОЗ ИСТОРИЈУ БИЛО... и зашто би се данас они који су прави Црногорци одрицали СРПСТВА или ЦРНОГОРСТВА...
 
Не зезај Мачак - ОН ЈЕ И ЦРНОГОРАЦ И СРБИН - ТАКО ЈЕ ВАЗДА КРОЗ ИСТОРИЈУ БИЛО... и зашто би се данас они који су прави Црногорци одрицали СРПСТВА или ЦРНОГОРСТВА...
Извини Мито....а како човек може бити једно и друго...
Да ли постоји вино и вода... Треће је шприцер...
:per: :per: :per:
 
Срби из ЦГ имају проблема са запослењем, нарочито у државним служабама.
Срба у државним службама иима 4-5 %, а у укупној популацији 32 %.

Слажем се, у Србији нема српских националних медија или су ти медији само локални и немају националну фреквенцију (говорим о ТВ).
На РТС нпр. реално има више извјештаја о Хрватима из Хрватске него о Србима из ЦГ и некадашње Српске Крајине.

Па наравно - СРМДЉИВА АНТИСРПСКА КОМУНИСТИЧКА ПОЛИТИКА... нема никаквиз вести ни о Србима из дијаспоре, ни о Србима ИЗБЕГЛИЦАМА, ни о Србима из Републике Српске ни о Србиме из Републике Српске Крајине, ни о Србима са Косова и Метохије, ни о Србима из Македоније, ни о Србима из Албаније, Румуније, Бугарске, Мађарске - ПА ЛОГИЧНО ОДВАЈАЈУ И НАШЕ СРБЕ ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ...

Ономе ко се интересује потпуно је јасно шта пропалица лоповска комунистичка Мило ради - како је малтретирао Србе, давао им отказе чак и наставницима и професорима језика и књижевности - једноставно МЕДИЈИ СУ СА ВЛАСТИМА НА "ИСТОМ РАДНОМ ЗАДАТКУ" А ОН ЈЕ УНИШТАВАЊЕ И ПОТПУНО РАСТУРАЊЕ СРПСКОГ НАРОДА И НАЦИЈЕ...
 
Извини Мито....а како човек може бити једно и друго...
Да ли постоји вино и вода... Треће је шприцер...
:per: :per: :per:

Не зезај Мачак - ЦРНОГОРЦИ СУ ОДУВЕК БИЛИ СРПСКИ ВИТЕЗОВИ... а ти то тумачи како хоћеш само немој онако као лопов Мило... Црногорци имају своју неспорну посебност, исто као и Херцеговци или Срби из других крајева - с тим што су Црногорци баш онако СРПСКИ ДРЧНИ ПА СЕ ТО ВИШЕ ВИДИ--- тако да су они за мене увек И ЈЕДНО И ДРУГО... и ту не видим било шта лоше, на против... таква нам је историја...
 
Извини Мито....а како човек може бити једно и друго...
Да ли постоји вино и вода... Треће је шприцер...
:per: :per: :per:

Имаш Србина - Србијанца, Србина - Шумадинца, Србина - Војвођанина, Србина - Косовца, Србина мученог - Крајишника... зна се то...
 
Ти си Србин из Црне Горе... И требаш тиме да се поносиш!


"Име ми је Вјерољуб
Презиме ми Родољуб
Црну Гору, родну груду
Камен паше одасвудуа
Српски пишем, српски зборим
Сваком громко говорим
Народност ми Србинска
Ум и душа Славјанска."
 
Не зезај Мачак - ЦРНОГОРЦИ СУ ОДУВЕК БИЛИ СРПСКИ ВИТЕЗОВИ... а ти то тумачи како хоћеш само немој онако као лопов Мило... Црногорци имају своју неспорну посебност, исто као и Херцеговци или Срби из других крајева - с тим што су Црногорци баш онако СРПСКИ ДРЧНИ ПА СЕ ТО ВИШЕ ВИДИ--- тако да су они за мене увек И ЈЕДНО И ДРУГО... и ту не видим било шта лоше, на против... таква нам је историја...
Еби га...ја ово не могу да разумем...
Значи....моји преци потичу негде из Црне горе....
дошли у Србију преко Босне бежећи од крвне освете.....
и ја треба да се изјашњавам као...СРБОЦРНОГОРАЦБОСАНАЦ....
:per: :per: :per:
 

Back
Top