Quantcast

Zasto danas zene traze dzentlmene, kada one same nisu dame?!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.069
Juce na jednoj temi sam izneo svoj stav, da danas ima dosta dzentlmena, ali da nema dama i da se pod ovim danas podrazumeva da muskarac sluzi zeni.

Da vidimo sta znaci sam termin dzentlmen:

Појам џентлмен користио се за означавање припадности племству и вишој класи, и подразумевао је поседовање одређеног кодекса понашања. Племићи су имали доста повластица јер су од рођења били на видоком положају, али баш због тога имали су доста обавеза и одговорности, јер су морали да докажу да нису само племенити по пореклу, већ и по понашању и опхођењу према другим људима. За њих је, као посебне, истакнуте појединце важио строжи стандард лепог понашања. Морали су да покажу племенитост свог порекла, и да докажу да су заслужно бољи од других. Њих су морале да красе особине као што су: љубаѕност, пристојност, поштовање других људи, лепо опхођење према другима, а такође поред духовног и менталног, морали су да воде рачуна и о свом физчком изгледу. Они су морали да имају посебно васпитање, да се истичу од других својим знаљем, умећем и лепотом.

https://sr.wikipedia.org/sr/Џентлмен

Kada se udubimo u ovo shvatimo da danasnje zene zele nesto sto same nemaju. Niti se lepo ponasaju, ljubazne, pristojne, ne postuju druge ljude, nemaju lepo ophodjenje, ne kraase ih duhovne vrline, a koliko znam pod damom se isto sve ovo podrazumevalo.

Gde su se izgubile dame, jer dzentlmena jos uvek ima?

A evo sta znaci dama ili lady:

The word lady is a civil term of respect for a woman, specifically the female equivalent to gentleman...
nastavak na linku
https://en.wikipedia.org/wiki/Lady

Zanimljivo, termin dzentlmen ima da je preveden na wikipediji na srpskom, termin lady nema, valjda ljudi znaju kakvo je stanje u Srbiji!z:mrgreen:

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.069
Za tebe je duhovno vrla žena ona koja pere noge u lavoru mužu...
tvoji stavovi su prevaziđeni s kraja pretprošlog veka pa je logično što si u neskladu sa samim sobom i sa svojim okruženjem.
Opet si se pronasla da nisi dama. Sve vise shvatam ko si i sta si. Klasican primer zenskog mozga koji izvrce i ocrnjuje muskarca i ako ja to nikada nisam rekao. To je tvoja percepcija mene, ali koja se ne slaze sa stvarnim kakav sam.

- - - - - - - - - -

Imas temu, nemoj se baviti mojom licnoscu.

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
19.955
Tvojom ličnošću treba da se bave stručnjaci.
Gde se ja pronalazim takođe nije tvoj problem jer se pronalazim tamo gde se dobro osećam i nemam ama baš nikakvu potrebu da privučem pažnju ijednog muškarca otvarajući non stop ovako ljigave teme...

Imas temu, nemoj se baviti mojom licnoscu.

A ovo što si reko je notorna glupost
Tvoja ličnost upravo i smišlja ovakve kako bi ih nazvala samopromovišuće teme od kojih svakoj normalnoj osobi krene talas mučnine

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
19.955
Živiš u raspalom sistemu i očekuješ manire a to što mi o džentlmenima stavljaš definicije sa neta s njima možeš da zakitiš dudov žbun jer za realni život nije potrebno da znaš definicije napamet već da umeš da se snalaziš u prostoru i vremenu primenjujući ih
Od muškarca se očekuje s punim pravom da bude strejt i stabilan kao što se i od žene očekuje koješta.
Ko koliko ispunjava uslove vrlo je individualno i ne može se pripisati samo jednom polu.
Ali tebi je nekoliko raspalih qurvi koje su neprekidno u žiži javnosti sa svojim incidentima, upravo šlagvort da sve žene u okruženju strpaš u istu korpu...
primećuješ li ti skučenost svog uma?
Ne? :lol:

- - - - - - - - - -

Opet generalizacija. Svako, na kraju, dobije ono sto zasluzi - dzentlmen dobije damu, stoka dobije stoku.

Ne bih se složila.
Svako dobije ono što traži a ponekad i dama i džentlmen traže stoku tako da o ukusima zaista ne bi trebalo raspravljati.

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.069
Jedno je na šta neko balavi đole a drugo je pored čega se budi, znaš :flert:

- - - - - - - - - -

evo ovaj naš drdr ko zna u šta on prvo pogleda kad otvori oči inače mu teme ne bi bile ovakav horor
da mu nisam u koži :sad2:
Opet gledas svojim ocima. Tema nije horor vec cinjenicno stanje. Na tvom mestu zapitao bih se da li si bas toliko uspesna u laganju sebe. :think:

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.732
to da je tacno veze i brakovi bi opstajali
Pa ljudi se razilaze zbog milion stvari, kakve veze ima kutlura i kulturno ponasanje sa kompatibilnoscu za opstanak veze i braka, ili sa ljubavlju?

- - - - - - - - - -

Ne bih se složila.
Svako dobije ono što traži a ponekad i dama i džentlmen traže stoku tako da o ukusima zaista ne bi trebalo raspravljati.
Rekao sam "sto zasluzi", ne "sto trazi"....i rekao sam "na kraju" ;)

georgejune

Zaslužan član
Poruka
148.505
Pa ljudi se razilaze zbog milion stvari, kakve veze ima kutlura i kulturno ponasanje sa kompatibilnoscu za opstanak veze i braka, ili sa ljubavlju?

- - - - - - - - - -

ima zato sto su razni nivoi finoce i ljubaznosti,za neku iz unutrasnjosti sam dzentlmen samo ako joj se javim u prolazu,a za neku iz grada nisam bez mercedesa ako razumes,takodje seljanci nisam pridrzavao ulazna vrata zgrade a nekoj drugoj jesam posto me nije po tome procenjivala,nekoj uberem cvet usput,drugu vodim u vapiano na caj,tako da sam istovremeno i stoka i djentlmen

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.732
ima zato sto su razni nivoi finoce i ljubaznosti,za neku iz unutrasnjosti sam dzentlmen samo ako joj se javim u prolazu,a za neku iz grada nisam bez mercedesa ako razumes,takodje seljanci nisam pridrzavao ulazna vrata zgrade a nekoj drugoj jesam posto me nije po tome procenjivala,nekoj uberem cvet usput,drugu vodim u vapiano na caj,tako da sam istovremeno i stoka i djentlmen
Ma razumem ja tebe, ali bre, ljudi se razidju iz milion stvari, koje apsolutno nemaju nikakve veze sa dzentlmenstvom, ili damstvom! (nova rec, uvesti je u recnik z:mrgreen:)

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
19.955

- - - - - - - - - -

da u pravu si, preleteh pogledom, loše sam pročitala...

drdr sad ima materijala da otvori temu o površnim ženama sa nekom prigodnom definicijom sa vikipedije :rotf: