Zasto danas ljudi potcjenjuju Kung Fu kao borilacku vjestinu

kung fu panda dreamworks GIF
 
Zato što je nepraktična za samoodbranu, u poređenju sa boksom, kik-boksom, džudoom (i varijantama poput džiu-džice).
MMA, kao miks veština, je zapravo samo popularizacija nečega što se u vojskama sveta zove "borenje" - dakle, jednostavno, "fight".
A u borbi 1:1 ti treba mix dveju veština: jedne koja će te učiti da zadaješ snažne udarce (boks, kikbox, i razne varijante), i druga da dominiraš kad padnete na pod (jer 85% borbi se završava na podu) - a to su džudo, džiu-džica, rvanje, i varijacije na tu temu.

Dakle, nigde nikakav kung-fu.

Lep je samo za filmove :D
 
Zato što je nepraktična za samoodbranu, u poređenju sa boksom, kik-boksom, džudoom (i varijantama poput džiu-džice).
MMA, kao miks veština, je zapravo samo popularizacija nečega što se u vojskama sveta zove "borenje" - dakle, jednostavno, "fight".
A u borbi 1:1 ti treba mix dveju veština: jedne koja će te učiti da zadaješ snažne udarce (boks, kikbox, i razne varijante), i druga da dominiraš kad padnete na pod (jer 85% borbi se završava na podu) - a to su džudo, džiu-džica, rvanje, i varijacije na tu temu.

Dakle, nigde nikakav kung-fu.

Lep je samo za filmove :D

Razumijem,ali opet kakva je korist ako toliko borilackih vjestina neko trenira povrsno,jer covjek moze biti majstor u samo jednoj borilackoj vjestini a ne u njih vise,Mma borci iz svake borilacke vjestine znaju nesto a ni iz jedne nisu majstori,ovo ne pricam da bi poredio Kung Fu sa Mma,zar nije bolje samo 1 borilacku vjestinu usavrsit do perfekcije nego da vise njih radis i nijenu do kraja na usavrsis,zato msm da je to slabost a ne prednost Mma kao sto mnogi misle.
 
Poslednja izmena:
Razumijem,ali opet kakva je korist ako toliko borilackih vjestina neko trenira povrsno,jer covjek moze biti majstor u samo jednoj borilackoj vjestini a ne u njih vise,Mma borci iz svake borilacke vjestine znaju nesto a ni iz jedne nisu majstori,ovo ne pricam da bi poredio Kung Fu sa Mma,zar nije bolje samo 1 borilacku vjestinu usavrsit do perfekcije nego da vise njih radis i nijenu do kraja na usavrsis,zato msm da je to slabost a ne prednost Mma kao sto mnogi misle.
Zavisi za sta...jel hoces da si majstor jedne vestine, jel hoces da se boris u popularnim borbama, jel hoces da se tuces u ulicnim tucama, jel hoces da mozes da razoruzavas teroriste. Ne postoji jedna najbolja vestina, zavisi za sta covek hoce da je primeni...
 
Већина тих борилачких вештина од Аикида, Карате-а, до КунгФуа и слично су смејурија. Брус Ли је имао свој стил који је одговарао њему, и сам је рекао да је западњачки бокс имао велику вредност у његовим очима. Већина спортова су за такмичење у рингу, нису за улицу, тако да већина њих и нема неку већу примену.
Џудо јесте добар али само у оквиру борбеног џуда, док Џуџитцу није практичан за улицу, поготово ако имаш више од једног нападача.
 
Razumijem,ali opet kakva je korist ako toliko borilackih vjestina neko trenira povrsno,jer covjek moze biti majstor u samo jednoj borilackoj vjestini a ne u njih vise,Mma borci iz svake borilacke vjestine znaju nesto a ni iz jedne nisu majstori,ovo ne pricam da bi poredio Kung Fu sa Mma,zar nije bolje samo 1 borilacku vjestinu usavrsit do perfekcije nego da vise njih radis i nijenu do kraja na usavrsis,zato msm da je to slabost a ne prednost Mma kao sto mnogi misle.

Pitanje je isto kao i za sve u zivotu: sa kojim razlogom neko uci borilacke vestine?

Ako je razlog zelja da bude master u jednoj, onda se on fokusira na to.
Ako je razlog biti sposoban za samoodbranu - onda ucis ono sto ti je najprakticnije, a to je miks udaraca i zahvata na zemlji - kao sto sam vec opisao.

Ako neko hoce samo jednu vestinu za samoodbranu, prioritet dajem uvek zahvatima na zemlji, jer videli smo prosle godine kada su poceli protesti, kako je klinac sa osnovnim znanjem brazilskog dziu-dzicua, savladao batinaša 30kg tezeg od njega.
 
Како и зашто је отрован Брус Ли?
Опште је познато да је Мерилин Монро убио ЦИА-Агент који је то признао на својој самртној Постељи јер се мувала тамо са Фиделом Кастром.
али зашто Брус Ли?
njega je ubila UDBA jer je treniro ustase smrtonosnim vestinama
 
Pitanje je isto kao i za sve u zivotu: sa kojim razlogom neko uci borilacke vestine?

Ako je razlog zelja da bude master u jednoj, onda se on fokusira na to.
Ako je razlog biti sposoban za samoodbranu - onda ucis ono sto ti je najprakticnije, a to je miks udaraca i zahvata na zemlji - kao sto sam vec opisao.

Ako neko hoce samo jednu vestinu za samoodbranu, prioritet dajem uvek zahvatima na zemlji, jer videli smo prosle godine kada su poceli protesti, kako je klinac sa osnovnim znanjem brazilskog dziu-dzicua, savladao batinaša 30kg tezeg od njega.

Mnogi borci Mma pricaju kako bi boksere savladali lako jer oni sem Boksa ne znaju nista a nisu svjesni kolika je ta izjava gluposti.Tacno je da ako Mma borac baci na zemlju boksera ili ako mu se obmota oko vrata rukama da ce ga kao od sale savladat.Tu ima jedan problem sto sansa da Mma borac dodje u tu poziciju protiv Boksera je 0.000000001 procenata,zato sto svaka borba pocinje u Stand up poziciji i u gradu a tu su Bokseri milion puta bolji..

Sjeti se kako je Habib protiv Konora napao njegovu nogu i na zemlju ga oborio,zamisli da je umjesto Mek Gregora tu bio Tajson pa on bi dobio aperkat da bi ga Tajson uspavao dok kazes keks.Da bi Boksera bacio moras da budes jednako ili za nijansu gori ili bolji bokser od njega,a svaki Mma borac je u boksu 100 puta gori borac od Boksera.Zapamti svaka borba pocinje u stand up ,i sa gardom,direktom,kroseom

Bokseri cijeli zivot rade uvod u borbu,i u tome su doktori,zive od toga, oni su tu bolji od bilo koga


Kako ces da postavis gard da udjes Bokseru u klinc,da izbjegnes njegove direkte ili aperkate ili krose
 
Poslednja izmena:
Већина тих борилачких вештина од Аикида, Карате-а, до КунгФуа и слично су смејурија. Брус Ли је имао свој стил који је одговарао њему, и сам је рекао да је западњачки бокс имао велику вредност у његовим очима. Већина спортова су за такмичење у рингу, нису за улицу, тако да већина њих и нема неку већу примену.
Џудо јесте добар али само у оквиру борбеног џуда, док Џуџитцу није практичан за улицу, поготово ако имаш више од једног нападача.


Svaka borba pocinje Boksom i nicim vise onda Kik Boksom,ali Boks je glavni i to je problem Dzudoa,Dziu Dzicu itd

Kung Fu je dobar dodatak za Boks jer ti pomaze da imas najbre reflekse i brz vrat da izbjegnes udarce, ali Kung Fu ti nece dati mocan napad



Osnova je uvijek Boks i Kik Boksa,ko je majstor Boksa protiv njega Mma borci nemaju sansi jer ga nikada nece dovesti u poziciju da ga bace na zemlju


Nikada nijedna borba na ulici ili u oktagonu nece poceti pravilima Mma, vec Boksa
 
Mnogi borci Mma pricaju kako bi boksere savladali lako jer oni sem Boksa ne znaju nista a nisu svjesni kolika je ta izjava gluposti.Tacno je da ako Mma borac baci na zemlju boksera ili ako mu se obmota oko vrata rukama da ce ga kao od sale savladat.Tu ima jedan problem sto sansa da Mma borac dodje u tu poziciju protiv Boksera je 0.000000001 procenata,zato sto svaka borba pocinje u Stand up poziciji i u gradu a tu su Bokseri milion puta bolji..

Sjeti se kako je Habib protiv Konora napao njegovu nogu i na zemlju ga oborio,zamisli da je umjesto Mek Gregora tu bio Tajson pa on bi dobio aperkat da bi ga Tajson uspavao dok kazes keks.Da bi Boksera bacio moras da budes jednako ili za nijansu gori ili bolji bokser od njega,a svaki Mma borac je u boksu 100 puta gori borac od Boksera.Zapamti svaka borba pocinje u stand up ,i sa gardom,direktom,kroseom

Bokseri cijeli zivot rade uvod u borbu,i u tome su doktori,zive od toga, oni su tu bolji od bilo koga


Kako ces da postavis gard da udjes Bokseru u klinc,da izbjegnes njegove direkte ili aperkate ili krose

Pazi, prvi put sam stavio rukavice kad sam imao 3 godine, i celog zivota sebe znam u rukavicama i ringu.

Imam nekoliko medjunarodnih licenci i gomilu sertifikata za boks trenera.

I to radim povremeno, volonterski, vec dvocifren broj godina, a prethodno sam aktivno boksovao.

I borio sam se protiv bivseg evropskog prvaka u dzudou, u ringu, inace mi je to jako dobar drugar. I pobedio me je za 3 minuta. Jednostavno, istrpeo je par mojih udaraca, ja sam ga izbegavao koliko sam mogao, i kada me je konacno uhvatio oko struka - borba je bila gotova za 5 sekundi.

Tako da, znam sta pricam :)

Okej, mozda sam ga ja malo štedeo, jer je ring, pravila, i drugari smo. I tacno je da na ulici bih oslobodio zver iz sebe i udarao mnogo snaznije.
Ali opet - iz iskustva i licnog, a i mnogih drugih - prednost dajem dzudo-dziudzicu veštini. 😎
 
Zato sto se loze na UFC i Denu Vajta, koji pljuju po tome, uglavnom.

Oni nisu nisu majstori Mma borci nijedne borilacke vjestine, sto ne znaci da majstor jedne borilacke vjestine ne moze da udje u Mma i da se bori sa njima



Oni ako saslusas njihove intervjue, oni kada pricaju koliko vremena su trenirali neke borilacke vjestine ovako kazu.Npr trenirali sa Dzudo 2 godine ili 3,boksa godinu ili dvije,dziju dzicu 2 godine ili 3 itd


I sada imas lika koji decenijama samo Boks trenira ili samo dzudo


Ta logika Mma je kao da neki student uporedo studira Medicinu, Ekonomiju,Pravo, Filozofiju i nijedan taj fakultet ne zavrsi niti diplomira vec zavrsi godinu ili max dvije od svakog tog fakulteta

Postavlja se logicno pitanje sta objektivno predstavlja ta osoba
 
Pazi, prvi put sam stavio rukavice kad sam imao 3 godine, i celog zivota sebe znam u rukavicama i ringu.

Imam nekoliko medjunarodnih licenci i gomilu sertifikata za boks trenera.

I to radim povremeno, volonterski, vec dvocifren broj godina, a prethodno sam aktivno boksovao.

I borio sam se protiv bivseg evropskog prvaka u dzudou, u ringu, inace mi je to jako dobar drugar. I pobedio me je za 3 minuta. Jednostavno, istrpeo je par mojih udaraca, ja sam ga izbegavao koliko sam mogao, i kada me je konacno uhvatio oko struka - borba je bila gotova za 5 sekundi.

Tako da, znam sta pricam :)

Okej, mozda sam ga ja malo štedeo, jer je ring, pravila, i drugari smo. I tacno je da na ulici bih oslobodio zver iz sebe i udarao mnogo snaznije.
Ali opet - iz iskustva i licnog, a i mnogih drugih - prednost dajem dzudo-dziudzicu veštini. 😎
Pazi, prvi put sam stavio rukavice kad sam imao 3 godine, i celog zivota sebe znam u rukavicama i ringu.

Imam nekoliko medjunarodnih licenci i gomilu sertifikata za boks trenera.

I to radim povremeno, volonterski, vec dvocifren broj godina, a prethodno sam aktivno boksovao.

I borio sam se protiv bivseg evropskog prvaka u dzudou, u ringu, inace mi je to jako dobar drugar. I pobedio me je za 3 minuta. Jednostavno, istrpeo je par mojih udaraca, ja sam ga izbegavao koliko sam mogao, i kada me je konacno uhvatio oko struka - borba je bila gotova za 5 sekundi.

Tako da, znam sta pricam :)

Okej, mozda sam ga ja malo štedeo, jer je ring, pravila, i drugari smo. I tacno je da na ulici bih oslobodio zver iz sebe i udarao mnogo snaznije.
Ali opet - iz iskustva i licnog, a i mnogih drugih - prednost dajem dzudo-dziudzicu veštini. 😎

Bio si ipak na pola gasa zbog prijatelja, jer ako si ti max u Boks elementu,ne moze ti nijedan dziju dzicu doc u poziciju da ti se obmota oko bilo cega a da izbjegne tvoje boks udarce,jer ti sam znas koliko imaju rupa u stand up borbi i koliko im je gard amaterski iz ugla jednog boksera
 
Poslednja izmena:
Bio si ipak na pola gasa zbog prijatelja, jer ako si ti max u Boks elementu,ne moze ti nijedan dziju dzicu doc u poziciju da ti se obmota oko bilo cega a da izbjegne tvoje boks udarce,jer ti sam znas koliko imaju rupa u stand up borbi i koliko im je gard amaterski za boksera

Ne bih se složio.
Naravno, sve zavisi od toga koliko je on zaista iskusan i voljan, i koliko sam ja kao bokser iskusan i voljan, a i svaka borba je prica za sebe.
Svaki borac je prica za sebe.
Evo, imam drugara koji me nikad nije pobedio, a pobedjivao je likove koji su mene pobedili :D
To zvuci kao paradoksalno, ali je, zapravo, vrlo logicno, i borci to odlicno znaju: nekog lako pobedjujes nekog ne mozes nikako.

Ali ako bi stavili podjednako iskusnog boksera i dziu-dzicu majstora, u slicnoj kategoriji po kilaži, ja kao bokser bih se kladio na dziu-dzicu majstora :)
 
Ne bih se složio.
Naravno, sve zavisi od toga koliko je on zaista iskusan i voljan, i koliko sam ja kao bokser iskusan i voljan, a i svaka borba je prica za sebe.
Svaki borac je prica za sebe.
Evo, imam drugara koji me nikad nije pobedio, a pobedjivao je likove koji su mene pobedili :D
To zvuci kao paradoksalno, ali je, zapravo, vrlo logicno, i borci to odlicno znaju: nekog lako pobedjujes nekog ne mozes nikako.

Ali ako bi stavili podjednako iskusnog boksera i dziu-dzicu majstora, u slicnoj kategoriji po kilaži, ja kao bokser bih se kladio na dziu-dzicu majstora :)

Dobro ok,razlicito vidimo stvari

Ali evo ti primjer Kik Boksa posebno K1 kada je cvetao tada je Cro Cop vecinu boraca lako noznom tehnikom zavrsavao,i on je sam govorio da prelazi u Mma da bi borbu na zemlji usavrsio jer njegova specijalnost je K1 ali i da mu je Boks solidan.E sada Kro Kop nikada nije mogao da pobijedi Ernesta Hosta jer je bio jedini borac tada u K1 koji je imao jako dobru Boks Tehniku koliko ima rupa tada Cro Cop najbolje je pokazao Hoost.Tu sam vidio da je ovaj bokser mlak
 
Oni nisu nisu majstori Mma borci nijedne borilacke vjestine, sto ne znaci da majstor jedne borilacke vjestine ne moze da udje u Mma i da se bori sa njima



Oni ako saslusas njihove intervjue, oni kada pricaju koliko vremena su trenirali neke borilacke vjestine ovako kazu.Npr trenirali sa Dzudo 2 godine ili 3,boksa godinu ili dvije,dziju dzicu 2 godine ili 3 itd


I sada imas lika koji decenijama samo Boks trenira ili samo dzudo


Ta logika Mma je kao da neki student uporedo studira Medicinu, Ekonomiju,Pravo, Filozofiju i nijedan taj fakultet ne zavrsi niti diplomira vec zavrsi godinu ili max dvije od svakog tog fakulteta

Postavlja se logicno pitanje sta objektivno predstavlja ta osoba
Ja nisam neki ljubitelj borilackih sportova, niti se u njih razumem, ali imam neko postovanje prema tim klasicnim sportovima kao sto su boks, rvanje, dzudo itd.

Boks posebno, iz istorijskih razloga, to je bio prvi sport koji je imao svetske super zvezde, i koji je zapoceo pricu modernog profesionalizma u sportu, i borbe protiv besmislenih drzavnih parazita po drzavnim i medjudrzavnim sportskim federacijama.

Ove moderne MMA/UFC stvari ne podnosim, ne bih nikada u zivotu dao i 0 dinara na to.

Ali razumem da je to sada najpopularnije, i UFC radi dobar biznis, sto postujem u tom biznis smislu.

Ali da gledam te njihove borbe, to mi se gadi, besmisleno mi je iz vise razloga, da ne sirim pricu sada.

Necu nikad u zivotu dati 0 dinara na te sportove.
 

Back
Top