Зашто ћути САНУ? Да ли је "Труст мозгова" у дубокој хибернацији?

Poruka
24.211
Салонска Академија Наука и Уметности

САНУ... Зашто ћуте најпаметнији?

Иако је позвана да одговори на круцијална питања са којима се суочавају наша држава и народ, САНУ се - под плаштом бежања од "дневне политике" - још од "озлоглашеног" Меморандума, затворила у себе и своје проблеме.

Опширније: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/magazin/story/158136/SANU...+Zašto+ćute+najpametniji.html

" Село гори а баба се чешља" или " Србија пропада а мудре седе главе медитирају"...:)
 
САНУ је најпедантније пацификована српска организација.
Она буквално од Меморандума, од кад је почело да се ратује, није рекла ни реч.
Огромне паре је давао и Слоба, а и сада се сипа тамо џаковима.
И зато, појединци, тек понеки, изађу са својим личним мишљењем, док у џепу броје шушке које су добили зато што су другови чланови.
 
Апслолутно се не слажем. Они би требало да се баве својим послом и да брину да друштво напредује. САНУ мора да има јавну реч у друштвеном животу Србије и да буде друштвено ангажовано. Кад је нпр. Љубиша Рајић било шта рекао, узимам чисте пример грађанске опције, након што је постао, претпостављам неки дописни члан или шта већ...а пре тога је искако сваком приликом на помен имена Слободана Милошевића...
 
Салонска Академија Наука и Уметности

САНУ... Зашто ћуте најпаметнији?

Иако је позвана да одговори на круцијална питања са којима се суочавају наша држава и народ, САНУ се - под плаштом бежања од "дневне политике" - још од "озлоглашеног" Меморандума, затворила у себе и своје проблеме.

Опширније: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/magazin/story/158136/SANU...+Zašto+ćute+najpametniji.html

" Село гори а баба се чешља" или " Србија пропада а мудре седе главе медитирају"...:)
Све су то биле и остале режимске саде главе.
Колико су мудре, имају слободно мишљење и да ли овај народ треба да их следи, е то је круцијално питање..
 
Ti ljudi su vidim u većini neki ''prirodnjaci''...Oni bi trebali da budu uvek spremni za ekšn a ne prazne priče...Čime oni realno mogu da usmere Srbiju...I kuda?Po raznim bespućima smo bili izgleda da opet srljamo van sređenog puta kroz neke trnjake i i nizbrdice.
Prirodnjaci treba da nas odvedu u prirodno okruznje (pecinu, na drvo...) omg!
 
Akademika nauka je institucija gde sede pametni ljudi. i kao takva skupina ljudi ima rec sa odredjenom tezinom. E sad, pored toga sto si pametan ne treba da budes fan sopstvene bulje! U SANU su goMna komunisticka poput Dobrice Cosica koji se zalaze da podelu kosova (cist izdajnicki cin). Sad se malo oglasio po pitanju progona kostunice, cisto eto, osetio trenutak da bi bilo red da nesto izbrblja!
 
Ne bih rekla da su tamo samo prirodnjaci, ima ih iz svih oblasti. Ponekad mi se cini da ima najvise knjizevnika, knjizevnih kriticara i istoricara... Cinjanica je da su senilni starci, ali koji itekako znaju da naplate svoj autorski honorar. A posto im apanaze placaju iz budzeta, verovatno smatraju da im je bolje da sede u svojim velikim stanovima i redovno primaju pored peznija i akademske apanaze koje se sada krecu oko 90.000 dinara mesecno. Zasto bi se uplitali u bilo sta ako se ne placa pride?!
 
Салонска Академија Наука и Уметности

САНУ... Зашто ћуте најпаметнији?

Иако је позвана да одговори на круцијална питања са којима се суочавају наша држава и народ, САНУ се - под плаштом бежања од "дневне политике" - још од "озлоглашеног" Меморандума, затворила у себе и своје проблеме.

Опширније: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/magazin/story/158136/SANU...+Zašto+ćute+najpametniji.html

" Село гори а баба се чешља" или " Србија пропада а мудре седе главе медитирају"...:)

Ћуте јер је на чело исте успео да се насади чувени Никола Хајдин ( и то по други пут) који седи уз Тадића и брани тј. не одобрава научне расправе на тему националних Српских питања.

Поједини академици су се и огласили о томе али их медији не чују. ''Печат'' је објавио у неком од прошлих бројева.

Али кажу да је Хајдин излобирао себи гласове. Поставља се питање како?
 
Nije posao akademije nauka da se bavi politikom.Druga su vremena bila do 1990.U "socijalizmu" akademija i Udruženje književnika Srbije uz SPC bile su jedine organizacije koje nisu sasvim bile u funkciji komunističke partije.

Није, али јесте њихов посао да нпр. из научног аспекта утврде истину о Сребреници и да ли нам је требала резолуција о истој.

Тако да њихов рад итекако мора да утиче на политичаре јер би они, као скупина врхунских интелектуалаца, морали да се баве националним питањима, из наравно, научног аспекта.
 
Салонска Академија Наука и Уметности

САНУ... Зашто ћуте најпаметнији?

Иако је позвана да одговори на круцијална питања са којима се суочавају наша држава и народ, САНУ се - под плаштом бежања од "дневне политике" - још од "озлоглашеног" Меморандума, затворила у себе и своје проблеме.

Опширније: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/magazin/story/158136/SANU...+Zašto+ćute+najpametniji.html

" Село гори а баба се чешља" или " Србија пропада а мудре седе главе медитирају"...:)

Апсолутно их разумем што се не оглашавају. Не постоји до сада НИ ЈЕДНА ТУЖБА НИ ЈЕДНА ОПТУЖНИЦА ПРОТИВ СРБИЈЕ И СРБА А ДА НИЈЕ ПОМЕНУТА САНУ(Меморандум), НАЧЕРТАНИЈЕ (Гарашанин) и чак ЦАР ДУШАН... мислим да они врло добро знају распоред снага у свету и да зато и ћуте - а то је прилично добро објаснио Василије КРестић......
 
Салонска Академија Наука и Уметности

САНУ... Зашто ћуте најпаметнији?

Иако је позвана да одговори на круцијална питања са којима се суочавају наша држава и народ, САНУ се - под плаштом бежања од "дневне политике" - још од "озлоглашеног" Меморандума, затворила у себе и своје проблеме.

Опширније: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/magazin/story/158136/SANU...+Zašto+ćute+najpametniji.html

" Село гори а баба се чешља" или " Србија пропада а мудре седе главе медитирају"...:)

Očekuješ od pametnih da se bave dilejama?
 
Апсолутно их разумем што се не оглашавају. Не постоји до сада НИ ЈЕДНА ТУЖБА НИ ЈЕДНА ОПТУЖНИЦА ПРОТИВ СРБИЈЕ И СРБА А ДА НИЈЕ ПОМЕНУТА САНУ(Меморандум), НАЧЕРТАНИЈЕ (Гарашанин) и чак ЦАР ДУШАН... мислим да они врло добро знају распоред снага у свету и да зато и ћуте - а то је прилично добро објаснио Василије КРестић......

Па?
Је л' нека од тужби преведена у осуду?
Је л' неко у затвору?
Па и да јесте, није ли њихов задатак да се боре за истину у Србији и научно да објашњавају националне интересе или да ћуте?
Нек' угасе академију онда. Не служе сврси на овај начин.

Ово је време кад није лако бити Србин. А они као најистакнутији интелектуалци би требали стајати на првој борбеној линији.
Уосталом то и јесте једна од њихових основних дужности.
 
Poslednja izmena:
Криза је у свим сегментима друштва, Матица српска исто тако ћути.
Ми људи жељни конструктивне промене које би произвеле прогрес Србије, нажалост на њих не можемо рачунати.
 

Back
Top