Quantcast

Zašto čitate beletristiku?

Zasto citate beletristiku?

• Uzivam da citam

• Dosadno mi je u zivotu

• Ucim nesto novo

• Ne znam

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
Zašto čitam beletristiku?
Čitam zato što su svet, ljudi i situacije u dobro napisanoj knjizi realniji od realnosti. Zato što kroz dobro napisanu knjigu mogu da upoznam više ljudskih karaktera, sudbina i životnih drama nego što mogu da ih upoznam u realnom životu. Zato što lepa reč i dobro izvajana rečenica miluju moju dušu i spiraju ružnoću svakodnevne, vulgarne medijske i međuljudske komunikacije. Zato što je jezik čudo (u svakoj knjizi drugačije)! Bez njega ne bismo mogli da mislimo, bez njega ne bismo ništa znali i ništa ne bismo mogli drugima da prenesemo. Zato što verujem da samo umetnosti (a time i lepo oblikovana pisana reč) može spasiti ovaj posrnuli svet.
Nadovezaću se na ovo-evo npr.Koen Folet piše sličnu tematiku kao i većina klasika a opet-dela su mu višeslojnija, napetija,, jednom rečju čini mi se -bogatija..Sad čitam zadnji deo u trilogiji-priče nisu DIREKTNO povezane ali se dešavaju u isoj oblasti , u istom krugu društva samo su vekovi razlike-impozantno je koliko čovek preslika duh tog vremena, i koliko dobro dočara raznolikost ljudi-one koji ideu lakšim pčutem,pa se bore preko mrtvih za sebe, i one koji se boe za svoje ideale bez obzira na sve...Vidi se ogromna mo katoličke crkve u to vreme, moć(ali i slabosti) kraljeva itd...Knjiha ima 900 strana ali se ne da odleptiti od nje..Fascinatna priča o tome koliko se čovek i kako u ta vremena borio zasebe i za svoje...Koliko su neki imali šire vidike a neki , opet, mnogo uže..

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
Razoruzali ste me :lol:
OK ali stvarno nije poenta ko je u pravu a ko ne..vec da svako bude SVESTAN sta i yasto radi...Da svako ima svoj IZBOR! Kad me neko pita"a zasto trosis pare na to i to"na knjige npr. samo pitam jesi pusac?Koliko das mesecno na cigarete?Sportska prognoza? Pice?spisak je beskrajan na cega judi trose pare i vreme-samo sto nekom pase utakmica, bilijar , alkohol , cigarete, TV a nekom knjige, setnja, slatkisi, nebitno.. Sve je to ubijanje vremena i trosenje novca na periferne stvari ali koje nas ispunjavaju...I podjednako je besmisleno nekog pitati zasto radi bas to sto radi-VOLI!