Zasto brak puca?

Zasto puca brak?


  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .

dreaming of eternity

Primećen član
Banovan
Poruka
518
Iako je vise tema za dom i porodicu, nemojte je prebacivati tamo jer ce se ugasiti u startu, znajuci velichinu populacije tog pdf-a. Shta mislite zashto se sve manje ljudi odluchuje na brak i zashto se vecina tih brakova zavrshava razvodom? Zashto sve manje dece nastaje u brakovima? neki ce napisati standard, pare, al eto primer "bliske" Albanije gde je situacija godinama bila grdja nego kod nas, a imali su petoro sestoro dece u proseku.
 
Vecina brakova se po mom misljenju zavrsi razvodom zato jer partneri u sudaru sa zivotom, odgovornostima i obavezama u periodu kad zaljubljenost prodje, ne umeju da se prilagode na nove okolnosti i ne umeju da se prilagodjavaju, kako situacijama tako i jedni drugima.

Drugi, ne manje vazan razlog je po meni sto imaju bajkovita ocekivanja o zajednickom zivotu, koje masovni mediji konstantno pothranjuju. Nesto od takvih ocekivanja koja su vec postala deo seta vrednosti neke osobe, moze se vidieti i na forumu.

Treci razlog je sto je neko od njih dvoje razmazen, navikao da ga neko drugi protezira, gura, tera, brine se o njemu i dozvoljava mu da je uvek u pravu.....sto onog drugog konacno smori
 
@ed pa rekoh u sledecem postu, ali to je krajnje pojednostavljenje cime se izgubilo i na preciznosti, iako ponekad najprostiji odgovori mogu da pokriju odredjene pojave. ovu mislim da ne moze, a ne da mi se da pisem ozbiljno na forumu, mozda ako mi posaljes sliku da vidim koliko si atraktivan :)))
 
Iako je vise tema za dom i porodicu, nemojte je prebacivati tamo jer ce se ugasiti u startu, znajuci velichinu populacije tog pdf-a. Shta mislite zashto se sve manje ljudi odluchuje na brak i zashto se vecina tih brakova zavrshava razvodom? Zashto sve manje dece nastaje u brakovima? neki ce napisati standard, pare, al eto primer "bliske" Albanije gde je situacija godinama bila grdja nego kod nas, a imali su petoro sestoro dece u proseku.

Mozda se odgovor krije u ovoj tvojoj molbi da se tema ne prebacuje na Dom i porodicu,gdje realno i pripada,vec si je stavio u LJiS.

Dom i porodica su odavno izgubili svoj znacaj i to je glavni problem.
 
nespremnost menjanja zivota,preuzimanja obaveze,nedostatak zelje da se odraste i promene neke stvari u zivotu,sebicnost i nespremnost na kompromise,ulazenje u brak zbog trudnoce/zaljubljenosti i svaka vrsta nepromisljenosti vodjena hormonima a ne razumom,jer brak podrazumeva mnogo vise drugog nego prvog.

i da naravno,razliciti prioriteti i nekompatibilne licnosti sto je mnogo u vezi sa nekim od gore pomenutih stvari.
 
Iako je vise tema za dom i porodicu, nemojte je prebacivati tamo jer ce se ugasiti u startu, znajuci velichinu populacije tog pdf-a. Shta mislite zashto se sve manje ljudi odluchuje na brak i zashto se vecina tih brakova zavrshava razvodom? Zashto sve manje dece nastaje u brakovima? neki ce napisati standard, pare, al eto primer "bliske" Albanije gde je situacija godinama bila grdja nego kod nas, a imali su petoro sestoro dece u proseku.

lepa tema...
...ulaze nepripremljeni, nespremni na obaveze i ostalo što brak zahteva...to važi i za dete i za razvod...
...oće da se jebbu, al da im ne ulazi...što bi rekli...


...opširnije drugi put...sad me mrzi...
 
Iako je vise tema za dom i porodicu, nemojte je prebacivati tamo jer ce se ugasiti u startu, znajuci velichinu populacije tog pdf-a. Shta mislite zashto se sve manje ljudi odluchuje na brak i zashto se vecina tih brakova zavrshava razvodom? Zashto sve manje dece nastaje u brakovima? neki ce napisati standard, pare, al eto primer "bliske" Albanije gde je situacija godinama bila grdja nego kod nas, a imali su petoro sestoro dece u proseku.

dao si primer zemlje cije je vecinsko stanovnistvo muslimansko a poznato je da muslimani imaju uglavnom vise dece u proseku od hriscana.
a to o porodicama i zasto se raspadaju:think:
nekako, izgubile su se neke vrednosti koje zahtevaju strpljenje, smirenost, trpljenje u hriscanskom smislu, pozrtvovanost zarad porodice, dece.... mislim da su licni ciljevi daleko ispred porodicnih, samim tim i egoizam i sl. mada vidjam i brakove koji bas rade suprotno, tj ostaju zbog dece, bla bla......
 

Back
Top