Zasto Bog kao vrhunska ljubav nece da !!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Bog stavlja u najveca iskusenja one koje najvise voli."

To je predizgovor za batine koje slede... i samo budala može da poveruje u ovako nešto.
Tipičan odnos nasilnik - žrtva... zavisnički, sado - mazo.
A posle "batina" te načisto syebe tako što ti da utehu u formi nade.
 
posalje narodu afrike kisu, ako je vec ljubav i to jos bezgresna ljubav, nesto tu nepije vodu, nema smisla,hvala

Eto bog ne valja,nece da da kisu ljudima.
Hajmo sad,kad smo utvrdili da on nije dobar i nece da njima i milionima drugih pomogne stavimo tacku na temu.
Pa da pitam,sve dobre,bezbozne,ateiste,hriscane,idr.Zasto ne promjene nesto po pitanju Afrike,siromastva,gladi,zedji...
Pored ovoliko naucnika,obrazovanih ljudi,Nasa momaka,specijalaca i svemiraca,niko nema ni jednu ideju ni jedan projekat koji je na duze staze ali moze da spasi te ljude.
...........
Nisam neki vjernik,vise idem na realno i objektivno,pa me ovakve stvari vise bole,nego ta hoce li mene bog voliti ili nece.

Nek mi samo neko da realan i objektivan odgovor,zasto nikome nije u cilju da se uradi nesto dobro,bez religije?
 
:lol: Cim sam procitao naslov teme, znao sam ko je postavljac. :lol:
Deki, pre neki dan naleteh na ovaj zanimljiv tekst, pa me podseti na tvoju dobrodusnost i zelju da pomognes onima koji to ne traze...
Čovek je otisao u brijačnicu da ošiša svoju kosu i skrati bradu kao i obično. Počeo je pričati sa berberom koji ga je zabrinuo. Pričali su o mnogim stvarima i raznim temama. Iznenada dotakli su temu o Bogu.

Berber je rekao: “Pogledaj čoveče, ja ne verujem da Bog postoji kao što si ti to rekao. “Zašto si to rekao?“- upitao je čovek.

„Pa to je tako jednostavno samo moraš izaći na ulicu da shvatiš da Bog ne postoji. Reci mi da Bog postoji da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo napuštene djece? Da Bog postoji, ne bi bilo patnje i boli. Ja ne mogu zamisliti Boga koji dopušta ove stvari.“ Čovek je zašutio jedno vreme misleći se, ali nije želio odgovoriti bez argumenata.

Berber je završio svoj posao, i čovek je izašao iz brijačnice. Ubrzo nakon što je izašao iz brijačnice ugledao je čoveka sa dugom kosom i zapuštenom bradom (izgledao je sav neuredan).

Onda je čovjek ponovo ušao u brijačnicu i rekao je berberu: “Znaš šta? Beberi ne postoje: „Kako ne postoje?“- upitao je berber. „Ne!„-čovek je uzviknuo. „Oni ne postoje, jer da postoje ne bi bilo ljudi nesređenih, kao što je onaj na ulici: „Ah, berberi postoje samo što ljudi ne dolaze nama.“ „Tačno!”- potvrdio je čovek.

„To je poenta. Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu.”
 
posalje narodu afrike kisu, ako je vec ljubav i to jos bezgresna ljubav, nesto tu nepije vodu, nema smisla,hvala

Има нешто прече од кише и телесних потреба.А то је спасење душе.Питање је бесмислено,јер Божја љубав је другачија од људске.А и овај термон Бог је љубав је помало секташки.
 
ja ne kukam nego sam ljut na boga i na one koji ga ovde brane za njegova dela koja veze blage nemaju sa bezgresnom ljubavi, ja znam istinu, bog je tajna za coveka

Bolje svoju ljutnju usmjeri na ljude.
Ljudi su krivi za klimatske promjene. Ekoloske katastrofe. Zloupotrebu oruzja. Nuklearne bombe.
Ratove. Ubijanja. Unistavanje prirode.
Samo ljudi i njigova slobodna volja.
 
Bolje svoju ljutnju usmjeri na ljude.
Ljudi su krivi za klimatske promjene. Ekoloske katastrofe. Zloupotrebu oruzja. Nuklearne bombe.
Ratove. Ubijanja. Unistavanje prirode.
Samo ljudi i njigova slobodna volja.

ja oprastam ljudima jer znam da neznaju sta rade, ali bog zna sta radi i njega nemogu da branim, i govoricu istinu, ja dobro znam boga, i ja ne napadam njega a da ga neznam, znam sve o njemu
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top