"Zašto Bog dopušta da deca pate, čak i ako ona nisu kriva?" Pitanje na koje nema odogovra....

Da li bi ti volio da ti je deda Artukovic ili neki nornalan covjek?
Mi ne znamo da li oni pate na neki nacin ili ne...i da li su se odrekli grijeha predaka ili nastavljaju istim putem?
Mozda spolja izgledaju srecno...ali ko to zapravo zna?
Ne znam...mislim da im ne bih zavidjela na zivotu i mislim da nijedan grijeh na kraju nece proci nekaznjeno.
Па и знамо, ту и тамо. Рецимо, Стаљинов син и ћерка се убили...
 
Hmm...ne znam koliko si čitao o navodnom procesu reinkarnacije, ali on ne teče tako kako ti misliš. Ja sam čitao. npr. po Tibetanskoj knjizi života i smrti, u proseku traje 49 dana. Svest prelazi iz stanja u stanje, tvz. bardoe. Ovo je samo prosek. Može da traje kraće, a može svest i da ostane zaglavljena u nekom stanju. Godinama, hiljadama godina. Zavisi od nivoa svesti i akumulirane karme. Sam proces je poprilično sličan snu i neprobuđena svest nema puno uticaja na njega. Prosto si u toku procesa. San može biti lep ili noćna mora (pakao). Zavisi od stanja svesti. I da, svest tokom procesa itekako može da ima interakciju sa fizičkim svetom.
Ај већ кад мораш о карму, а шта кажу тибетанци, ко је створио овакав свет где деца из Индије и осталих азијских забити морају да се злопате? Где су успела да "акумулирају" толику лошу карму?
 
Све што је Кугланов напарафразирао се односи на Тог. Ако не видиш, до тебе је.
Ti vidiš šta hoćeš da vidiš. Evo nek sam postavljač @Nikita Kulganov teme kaže o kom bogu je reč? Mislim, ima ih bezbroj. Pa da budemo precizni.
Ај већ кад мораш о карму, а шта кажу тибетанци, ко је створио овакав свет где деца из Индије и осталих азијских забити морају да се злопате? Где су успела да "акумулирају" толику лошу карму?
Otkud ja znam? 🤔 Teorijski, imali su bezbroj života pre toga. Mogli su da akumuliraju gde hoće.
 
Ti vidiš šta hoćeš da vidiš. Evo nek sam postavljač @Nikita Kulganov teme kaže o kom bogu je reč? Mislim, ima ih bezbroj. Pa da budemo precizni.
Па кажем, до тебе је. И слабо видиш и још слабије размеш написано.
Otkud ja znam? 🤔 Teorijski, imali su bezbroj života pre toga.
Теоријски, како и зашто је за "вас" то тако почело? Коме је одговарало да то тако устроји да прати шта радите и онда и да децу кажњава да живе како живе? Кажеш овај "наш" Бог ти је одвратан због тога, а који хиндуистички ти се гади из истог разлога? Мора да има неки? Која је ту прича код вас?
 
Па кажем, до тебе је. И слабо видиш и још слабије размеш написано.
Uputi me na u uvodnom tekstu na tačan pridev o kom bogu je tačno reč?
Теоријски, како и зашто је за "вас" то тако почело? Коме је одговарало да то тако устроји да прати шта радите и онда и да децу кажњава да живе како живе? Кажеш овај "наш" Бог ти је одвратан због тога, а који хиндуистички ти се гади из истог разлога? Мора да има неки? Која је ту прича код вас?
O čemu ti pričaš? 🤔 "Teorijski" karma ne funkcioniše tako kako mala Cvrc na kub zamislja. Nema boga koji kažnjava ili nagrađuje. Samim tim je i izraz "loša" karma besmislen. Nit je dobra nit je loša. Možemo najbliže reći, povoljna ili nepovoljna iz našeg ograničenog ugla. Karma je prosto zakon kao gravitacija. Sličan zakonu akcije i reakcije. Nisam hinduista. Najbliže mom poimanju su budizam i taoizam.
 
Uputi me na u uvodnom tekstu na tačan pridev o kom bogu je tačno reč?

O čemu ti pričaš? 🤔 "Teorijski" karma ne funkcioniše tako kako mala Cvrc na kub zamislja. Nema boga koji kažnjava ili nagrađuje. Samim tim je i izraz "loša" karma besmislen. Nit je dobra nit je loša. Možemo najbliže reći, povoljna ili nepovoljna iz našeg ograničenog ugla. Karma je prosto zakon kao gravitacija. Sličan zakonu akcije i reakcije. Nisam hinduista. Najbliže mom poimanju su budizam i taoizam.
Чек, како није лоша ако невина деца пате? Ако се прича у врло сличном контексту и помене "наш" Бог то ти је одвратно док у овом контексту ти је само амбивалентно "неповољно". Шта прави разлику? И по чему знате да је закон те ко га је успоставио и у коју сврху онда, по будистима и таоистима? Или само по таоистима пошто за будисте не бих рекао да имају неку представу о свету. Њима само дај да се решим ове реинкарнирајуће беде па ћемо лако...
 
Чек, како није лоша ако невина деца пате? Ако се прича у врло сличном контексту и помене "наш" Бог то ти је одвратно док у овом контексту ти је само амбивалентно "неповољно". Шта прави разлику? И по чему знате да је закон те ко га је успоставио и у коју сврху онда, по будистима и таоистима? Или само по таоистима пошто за будисте не бих рекао да имају неку представу о свету. Њима само дај да се решим ове реинкарнирајуће беде па ћемо лако...
O čemu ti da izvines, baljezgas? 🤔
 
Nisam siguran. Ne poznajem teoriju toliko. Morali bi da pitamo nekoga stručnijeg. Kad kažem "zaglavili u nekom stanju", ne znači da neće krenuti dalje. Samo da će potrajati.
Дакле неко се реинкарнира одмах, а неко чека хиљаду година или више ? То значи да за неке нема реинкарнације ? Шта ти мислиш ? Мени је нелогично тотално.
 
Дакле неко се реинкарнира одмах, а неко чека хиљаду година или више ? То значи да за неке нема реинкарнације ? Шта ти мислиш ? Мени је нелогично тотално.
Gde čeka? Sve je sada i ovde. z;) Sve inkarnacije su sada i ovde.
 
Дакле неко се реинкарнира одмах, а неко чека хиљаду година или више ? То значи да за неке нема реинкарнације ? Шта ти мислиш ? Мени је нелогично тотално.
Meni je potpuno logicno. Svest koja je suvise identifikovana sa prethodnom fizickom ili mentalnom formom, tezi povratku u tu istu formu. I tu nastane zastoj. Dok se ne opasulji. :)

I da, za probudjena bica vise nema reinkarnacije. Teorijski :D
 
Дакле неко се реинкарнира одмах, а неко чека хиљаду година или више ? То значи да за неке нема реинкарнације ? Шта ти мислиш ? Мени је нелогично тотално.
Селективан механички закон који се сам од себе ту створио да деца пате, како које.
 
Meni je potpuno logicno. Svest koja je suvise identifikovana sa prethodnom fizickom ili mentalnom formom, tezi povratku u tu istu formu. I tu nastane zastoj. Dok se ne opasulji. :)

I da, za probudjena bica vise nema reinkarnacije. Teorijski :D
Kакве везе "идентификација са претходном физичком или менталном формом" има са оним што си претходно лоше радио и био на удару карме? И какво те "буђење"од тога одлобађа ако је карма објективни закон као гравитација?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kакве везе "идентификација са претходном физичком или менталном формом" има са оним што си претходно лоше радио и био на удару карме? И какво те "буђење"од тога одлобађа ако је карма објективни закон као гравитација?
Ne znam.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Па то онда може да значи само да је све ово лош трип из којег кад се једном "пробудиш" престане да постоји. И патња деце и "закон карме", све. Ал изгледа да ипак нико са лошом кармом нема ни теоријску шансу за буђење, што је парадокс?
 

Back
Top