Zašto bi bilo ko išao u rat?

Dajmo im do znanja da više nismo glupi i zahtevajmo ukidanje njihovih monstruoznih zakona, institucija i vođa i rešili smo problem. Šta će nam oni, ne trebaju nam, bez njih možemo mnogo bolje i sretnije da živimo. Skinimo ih sa vlasti i naterajmo neka i oni nešto korisno rade - neka seju luk i papriku, čuvaju ovce, seju žito, mese hleb, kifle i prave bureke itd, Umesto što glume bogove na Zemlji i smišljaju sve nevije i ubojitije ratne tehnologije pomoću kjih žele da nas unište.
Ovo si lepo rekao.
Proces je to...


Ali nemoj više ponavljati isto.
Upropaštavaš ovu temu. Napravi temu o tome pa ćemo diskutovati. Da je tako bilo bi tako(Zakon postojanja ili kako ti to vidiš i razumeš)...
Objasniću ti zašto je to utopija na toj temi. Ovde više nemoj o tome ili ću tražiti od moderatora da te moderišu. @Ljubo2
 
Rat je uvek otimachina. Dakle, glavni motiv za rat je da jedna grupa otme neshto drugoj grupi na silu...
Tu i jeste izvor..

Ali zar ne znaju svi da ko se lati mača i strada od istog? Ili je ambicija jača od straha za životom?

Šta je Napoleon hteo u Rusiji?
Ili šta bi Putin tražio u Francuskoj?

Ili su te ambicije samo priče za malu decu da bi se sistem obnavljao uništenjem. Ma koliko to zvučalo nelogično..
 
Pa imaš mnogo motiva koje pojedince vuku dobrovoljno u rat. Nacionalno ludilo, avanturizam, adrenalin, lova, interesi, klinci koji odgledaju top gana, vojnu akademiju, igraju igrice pa se nalože, pa onda pobjegnu jer to nije baš filmski u realu, fanatizam, neko mora a nebi itd.
Ja sam bio u vojski, bio i u akciji nebih to nazvao ratom, ali eto, mlad bih, željan iskustva, love, avanturizma, promjene, mnogo toga prodjoh, naučih, pa se ne pokajah za to...
 
Tu i jeste izvor..

Ali zar ne znaju svi da ko se lati mača i strada od istog? Ili je ambicija jača od straha za životom?

Šta je Napoleon hteo u Rusiji?
Ili šta bi Putin tražio u Francuskoj?

Ili su te ambicije samo priče za malu decu da bi se sistem obnavljao uništenjem. Ma koliko to zvučalo nelogično..
Ne poginu svi u ratu... strana koja otima proceni da joj to mozhe potji za rukom.. stvar procene..
 
Pa imaš mnogo motiva koje pojedince vuku dobrovoljno u rat. Nacionalno ludilo, avanturizam, adrenalin, lova, interesi, klinci koji odgledaju top gana, vojnu akademiju, igraju igrice pa se nalože, pa onda pobjegnu jer to nije baš filmski u realu, fanatizam, neko mora a nebi itd.
Ja sam bio u vojski, bio i u akciji nebih to nazvao ratom, ali eto, mlad bih, željan iskustva, love, avanturizma, promjene, mnogo toga prodjoh, naučih, pa se ne pokajah za to...
Sa obzirom da ljudi koji treba da ginu, nemaju uvek isti motiv, drzhava motivishe ljude, kao shto si rekao, na razlichite nachine...
 
Ne poginu svi u ratu... strana koja otima proceni da joj to mozhe potji za rukom.. stvar procene..
Pa piuni prvi stradaju, ima redosled...
Nego Napoleone je bio mali, inače biti mali je jedan od najvećih kompleksa, pa je morao nekako svoj prestiž u društvu da uzdigne.... i nosi štikle potpetice. Mislim da su Franci prvi muškarci pre ženskih koji su potpetice nosili, pa su to žene preuzele, ako se varam ispravite...
 
Pa piuni prvi stradaju, ima redosled...
Nego Napoleone je bio mali, inače biti mali je jedan od najvećih kompleksa, pa je morao nekako svoj prestiž u društvu da uzdigne.... i nosi štikle potpetice. Mislim da su Franci prvi muškarci pre ženskih koji su potpetice nosili, pa su to žene preuzele, ako se varam ispravite...
Tako je, puderisanje i shmikanje su radili mushkarci i potpetice.. u ratu uvek prodju najbolje oni u pozadini...
 
Dajmo im do znanja da više nismo glupi i zahtevajmo ukidanje njihovih monstruoznih zakona, institucija i vođa i rešili smo problem. Šta će nam oni, ne trebaju nam, bez njih možemo mnogo bolje i sretnije da živimo. Skinimo ih sa vlasti i naterajmo neka i oni nešto korisno rade - neka seju luk i papriku, čuvaju ovce, seju žito, mese hleb, kifle i prave bureke itd, Umesto što glume bogove na Zemlji i smišljaju sve nevije i ubojitije ratne tehnologije pomoću kjih žele da nas unište.
Znaci da svi misle kao ti? Recimo Gejts da misli kao ti bilo bi bas onako kako si ispricao. Ajd njega mi nateraj u svoj tim, pa da ti poverujemo da nisi zaspao pre otprilike 100 godina i sad se probudio.
 
Vrlo kratak film, iako imam iskustva, a možda upravo zbog toga, nekako se naježim kada pogledam ovo...

Ja sam mislio da je film o vozu sa decom koji su americko englesko svapski fasisticki vojnici gadjali u grdelickoj klisuri, pa se pitas kakvi su to monstrumi platili neku vojsku, tacnije NATO da bombarduje Srbiju protivno svim civilizacijskim normama. Kad ono filmic "da se najezi" onih 5 posto jadnika.
 
Pravo pitanje je zašto bi se ljudi delili po politikama, verama, nacijama i klasama, mrzeli se i jedni druge napadali ili se jedni od drugih branili, kad se od toga ne živi, kad to ne može da se jede, već strada, umire i osiromašuje? Nema logike! Logično je da samo od duhovnog i materijalnog blagostanja može da se živi, koji mogu da se ostvare samo putem jedinstva svih ljudi sveta, mira i pravedne podele rada i rezultata rada. A ne pomoću politike, vere, nacije ili klase. Ako tako ne rade, to znači da ne znaju logički da misle i ništa ne razumeju. Drugim rečima to podrazumeva da su svi ljudi širom sveta bolesni u mozak, da si svi obični glupaci i ludaci i da pod hitno treba da se leče od svojih političkih, verski, nacionalnih i klasnih podela, konkurencija, mržnji i ratova. Koji ih uvek iznova teraju u patnju, siromaštvo i smrt. Odnosno, da se leće od demokratije, kapitalizma, fašizma, komunizma, hrišćanstva, islama hinduizma, srpstva, hrvatstva i bošnjaštva, šitarstva itd. Jer sve su to ljudske bedne izmišljotine koje za život čoveka nemaju apsolutno nikakvu vrednost.
ali cinjenica je ta da se dele, mrze i ima logike.. tim bolesnicima koji su zeljni moci i kontrole treba rat, i briga ih za obicne ljude..
a napadani treba da cekaju da ih ubiju onda?!
 
Znaci da svi misle kao ti?
Ja ne mislim. Ja nemam svoje mišljenje. Ja samo posmatram prirodu i otkrivam njen Zakon Haosa i lZakon i Zakon Harmonije i Dobra. I ukazumem na činjenicu da ljudi ne poznaju Zakon Dobra i da još uvek, na svoju štetu, žive po Zakonu Haosa i Zla. I da je to glavni i osnovni razlog i uzrok svhh dosadašnjih svetskih zala.
Recimo Gejts da misli kao ti bilo bi bas onako kako si ispricao.

Svačije mišljenje, pa i Gejtsovo ili bilo čije drugo, ako ne može iskustveno da se proveri i logički do kraja objasni i razume, nema značenje ZNANJA i ISTINE, a time ujedno ni Harmonije i Dbra već samo LAŽI, PREVARE DOGME i VERE, a time ujedno i Haosa i Zla. Razlika je, što kad živimo po ZNANJU i ISTINI, mi tada ostvarujemo duhovno i materijalno blagostanje i tako postojimo. A kad živimo po nečijem mišljenju,na primer, Gejtsovom, koje nije ni znanje, ni Istina, mi tada stradamo. A to znači, ako želimo da se spasimo i uživamo u duhovnom blagostanju, moramo zabraniti i osloboditi se svih ljudskih ideološko-političkih, verskih i drugih mišljenja, tj. laži, dogmi, vera, zabluda i prevara, koje za svoju posledicu imaju Haos u Zlo, a i početi živeti po nauci, tj ISTINI o Harmoniji i Dobru.

Takva je logika i tu ne treba i ne može mnogo da se mudruje.
Ajd njega mi nateraj u svoj tim, pa da ti poverujemo da nisi zaspao pre otprilike 100 godina i sad se probudio.
Ja nisam zaspao, a nije ni Gejts. Ja sam budan i svesno govorim i objašnjavam Zakon Harmonije i Dobra. A i Gejts je budan i svesno govori i radi po Zakonu Haosa i Zla. Na žalost, svi podržavaju Gejtsove prevare i laži i svi se vakcinišu, nose maske, umiru i pitaju ima li još. A Zakon Harmonije i Dobra još uvek niko ne podržava i nikome ni na pamet ne pada umesto injekcija i maski stavi na sebe simbol Harmonije i Dobra.
 
ali cinjenica je ta da se dele, mrze i ima logike.. tim bolesnicima koji su zeljni moci i kontrole treba rat, i briga ih za obicne ljude..
a napadani treba da cekaju da ih ubiju onda?!
I kažeš da sve to ima logike. U pravu si, ima logike. To je logika Haosa i Zla. Ali niko ne shvata da postoji i logika Harmonije i dobra. I kad je reč o logici, u oba primera sve je logično i jasno i tu nema nikakvih problema. Jedino u svemu ovome nije logično kad se svi ljudi na svetu opredele da žive po logici Haosa i Zla, zato što Haos i Zlo nisu svrha i cilj života i sveukupnog postojanja, već Harmonja i Dobro..
 
Ali nemoj više ponavljati isto.
Upropaštavaš ovu temu. Napravi temu o tome pa ćemo diskutovati. Da je tako bilo bi tako(Zakon postojanja ili kako ti to vidiš i razumeš)...
Objasniću ti zašto je to utopija na toj temi. Ovde više nemoj o tome ili ću tražiti od moderatora da te moderišu.
Zašto bi tražio od moderatora da me moderišu? Zar naslov teme koju si postavio ne glasi:"Zašto bi neko išao u rat". I zar ja bilo šta drugo pričam, do samo objašnjavam i odgovaram na tvoje pitanje "ZAŠTO LJUDI IDU U RAT".
 
I kažeš da sve to ima logike. U pravu si, ima logike. To je logika Haosa i Zla. Ali niko ne shvata da postoji i logika Harmonije i dobra. I kad je reč o logici, u oba primera sve je logično i jasno i tu nema nikakvih problema. Jedino u svemu ovome nije logično kad se svi ljudi na svetu opredele da žive po logici Haosa i Zla, zato što Haos i Zlo nisu svrha i cilj života i sveukupnog postojanja, već Harmonja i Dobro..
nije bitno sta ja mislim, kazem ono kako funkcionise sve to kod ovih koji zele rat i zbog cega..
 
Zato što se ponavljaš.
Posebno o toj teoriji, napravi temu o tome i diskutovaćemo.
Teorija koju si pomenuo nije teorija, već Naula, koja u sebi sadrži Univerzalni zakon po kojem sve postpji i sve se dešava, pa i rat. Zato se bez znanja ove Nauke apsolutno ništa ne može objasniti, pa ni "zašto bi neko išao u rat". Zato ova Nauka paše uz svaku moguću temu koja se na ovom forumu postavi - naučnu, filozofsku, versku ili ideološko-političku. I protiv ove Nauke mogu da se bune samo oni koji je ne razumeju ili koji shvataju da im ona ruši njigova dosadašnja nedokazana verovanja. A to znači da će svi odgovori da budu manjkavi ili neispravni, koje bilo ko dadne na pitanje "Zašto bi neko išao u rat", sem oni koje sam ja dau u skladu sa Zakonom po kojem postoje materija. život i Svemir, koja je ujedno i Nauka o Harmoniji i Dobrau, kao i Haosu i Zlu, u koju spada i fenomen rata, kao deo Nauke o Haosu i Zlu.

I ti, ako imaš neko drugačije objašnjenje rata, od ovoga koje sam ja dao, možeš slobodno da ga ovde izneseš, a ne u nekoj posebnoj temi i njime oboriš ovu prirodnu NAUKU Haosa, rata i zla koju ja zastupam, ako to tvoje mišljenje i objašnjenje bude argumentovanije i logičnije od mojega.

Da ti olakšam, ponovo ću da te podsetim, da su glavni uzroci svih ratova koji su se tokom istorije Čovečanstva vodili, bile uvek neprirodne i nekorisne svetske ideoloko-političke, verske, nacionalne i klasne podele, institucije i vođe i da bi sa njihovim nestankom automatski prestali i svi svetski ratovi. Naravno, samo ako ljudi sveta žele da raatova više ne bude, A ako žele da ideološko-političkih, međuverskih, međunacionalnih i međuklasnih podela, mržnji i razova i dalje bude, onda je rasprava o pitanju "Zašto bi neko išao u rat" besmislena.
 

Back
Top