Zasto B-92 vodi kampanje samo za stvari koje idu Srbima na stetu a ne na korist?

Da li trebamo placati americke softvere i filmove?

  • Da trebamo ih placati

  • Ne bolje da ih besplatno kopiramo i skidamo sa interneta


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
djubrad pokvarena, umesto da daju knjige dzabe narodu, bogate se na sirotinji.....

ima i dzabe nego si neinformisan - na sajtu srpskih nacionalista u pdf formatu :lol:

nemas pojma :lol:

drugo seselj nije bombardovao srbiju, nije oteo srbiji kosovo , nije nam zaveo sankcije tako da ti je poredjenje amerikanaca i seselja krajnje glupo :lol:
 
antisrpski je placanje softvera i filmova, jer ti koji te filmve i softvere proizvode su nas maltretirali sankcijama, bombardovali ,oteli 20% drzave i pokretnu i nepokretnu imovinu srbije u vrednosti od 220 milijardi dolara.

tako da je prosrpski i patriotski neplacati im niosta!JEL TI GLEDAS KADA NESTO PISES

..............
 
Bavim se arhitekturom, dobar deo poslova moram da zavrsavam i od kuce....
...AutoDesk, Graphisoft ArchiCad, Corel, Adobe Reader, Photoshop... sve mi je to neophodno, i jos po nesto...

pa zar tvoja firma nema pare da ti to obezbedi?
ja ni ne ocekujem da ti kao pojedinac das tolke pare za softver....sem toga, mislim da ne treba da spominjem prednosti koje imas ako imas legalan softver...
 
Sta bi drzava Srbija dobila time sto postuje njihova autorska prava i placa papreno njihove softvere i filmove?

Bukvalno nista. Samo bi porastao nas trgovinski deficit koji je i onako ogroman.

Mi kao narod i drzava od toga nemamo bukvalno nista - samo stetu.

Kakvo debilno razmisljanje . Postovanjem autorskih prava otvorile bi se nove firme koje prodaju taj softver ,

kao i gomila nekih agencija za tehnicku podrsku i odrzavanje plus kontrola .

Eto novih radnih mesta .

Pricam o tome da firme treba da imaju original sovtver , za fizicka lica me zabole .

Zamisli WASTLANDERU ti napravis neki sofver , i sad tebi niko nista ne placa , sve firma ga furaju dzabe ,

a neka firma koristeci tvoj softver uzima milione . I sad su oni pametni a ti si pajser ???!!!
 
pa zar tvoja firma nema pare da ti to obezbedi?
ja ni ne ocekujem da ti kao pojedinac das tolke pare za softver....sem toga, mislim da ne treba da spominjem prednosti koje imas ako imas legalan softver...

Ma firma ima pare, ali ovo je Srbija....ni oni ne bi placali za sebe da ne mora...a za mene ih bas briga...
Prednosti znam, ali....
 
AutoCAD kosta 3770 eura za jednu licencu, 4720 za mrezu, i to opsti, ovi drugi su cak skuplji.
Sto je mnogo, mnogo je....

Lavino , za firmu nije mnogo . Mislis da je za gradjevinske ili arhitektonske biroe da pljunu 5 hiljada eura

mnogo ???? Pa sta mislis koliko kosta samo 1 projekat , 1 kuca ili zamisli 1 stambena zgrada ????

Koliko ce puta oni otplatiti taj sovtfer sa samo jednim projektom ....

Nijedan pojedinac nije lud da za svoju kucnu upotrebu uzme AutoCad od 5 iljada eura .
 
Kakvo debilno razmisljanje . Postovanjem autorskih prava otvorile bi se nove firme koje prodaju taj softver ,

kao i gomila nekih agencija za tehnicku podrsku i odrzavanje plus kontrola .

Eto novih radnih mesta .

Pricam o tome da firme treba da imaju original sovtver , za fizicka lica me zabole .

Zamisli WASTLANDERU ti napravis neki sofver , i sad tebi niko nista ne placa , sve firma ga furaju dzabe ,

a neka firma koristeci tvoj softver uzima milione . I sad su oni pametni a ti si pajser ???!!!

Treba to razumeti.Kao sta rekoste to je patriJotska pajser filozofija.
 
Ma firma ima pare, ali ovo je Srbija....ni oni ne bi placali za sebe da ne mora...a za mene ih bas briga...
Prednosti znam, ali....

pa dobro, to je sve ok....
ali tema glasi "zasto je to antisrpski" :):)
na temu softvera i stanja u srbiji i svega ostalog mozemo jos dosta, ali ne u pravcu u kom je autor zeleo da ova tema ide :)
 
Lavino , za firmu nije mnogo . Mislis da je za gradjevinske ili arhitektonske biroe da pljunu 5 hiljada eura

mnogo ???? Pa sta mislis koliko kosta samo 1 projekat , 1 kuca ili zamisli 1 stambena zgrada ????

Koliko ce puta oni otplatiti taj sovtfer sa samo jednim projektom ....

Nijedan pojedinac nije lud da za svoju kucnu upotrebu uzme AutoCad od 5 iljada eura .

Nisam rekla da je za firmu mnogo, ali da za mene jeste....
Procitaj sta sam gore napisala....
 
a kampanja za dobrovoljno davanje krvi?

E dobro je da si spomenuo tu kampanju koju vodi B92. Moje mišljenje je da bilo koja kampanja koju vodi B92, sigurno je vođena na štetu Srba. I ovo davanje krvi mi je sumnjivo, samo zbog B92. Sigurno skupo prodaju tu krv ili je poklanjaju svojim nalogodavcima. Takođe me ne bi iznenadilo da su im igle u originalnom pakovanju zaražene nekim virusom, specijalno za nas, ali ajde da ne preterujem. Znači, pošto im ništa ne verujem, isto tako ne verujem da ovu akciju vode iz humanih razloga. Bar ne humanih prema Srbima.
 
E dobro je da si spomenuo tu kampanju koju vodi B92. Moje mišljenje je da bilo koja kampanja koju vodi B92, sigurno je vođena na štetu Srba.

ma 100%

:D:D
I ovo davanje krvi mi je sumnjivo, samo zbog B92. Sigurno skupo prodaju tu krv ili je poklanjaju svojim nalogodavcima.

ma 101%!

Takođe me ne bi iznenadilo da su im igle u originalnom pakovanju zaražene nekim virusom, specijalno za nas, ali ajde da ne preterujem.

apsolutno si u pravu.


dakle, zakljucio sam da nisi hteo da das krv.
steta, mozda si mogao da spases zivot jednom Srbinu.
ovako, tvoja paranoja je ubila jednog Srbina.
 
E dobro je da si spomenuo tu kampanju koju vodi B92. Moje mišljenje je da bilo koja kampanja koju vodi B92, sigurno je vođena na štetu Srba. I ovo davanje krvi mi je sumnjivo, samo zbog B92. Sigurno skupo prodaju tu krv ili je poklanjaju svojim nalogodavcima. Takođe me ne bi iznenadilo da su im igle u originalnom pakovanju zaražene nekim virusom, specijalno za nas, ali ajde da ne preterujem. Znači, pošto im ništa ne verujem, isto tako ne verujem da ovu akciju vode iz humanih razloga. Bar ne humanih prema Srbima.

PatriJoto.Nedao ti bog da slucajno obolis od akutne leukemoje,pa cu te pitati da li ces se gaditi krvi koja je na ovaj nacin dobijena.
Stvarno ljudi da li postoji klinika za ovo patriJotsko ludilo.
 
E dobro je da si spomenuo tu kampanju koju vodi B92. Moje mišljenje je da bilo koja kampanja koju vodi B92, sigurno je vođena na štetu Srba. I ovo davanje krvi mi je sumnjivo, samo zbog B92. Sigurno skupo prodaju tu krv ili je poklanjaju svojim nalogodavcima. Takođe me ne bi iznenadilo da su im igle u originalnom pakovanju zaražene nekim virusom, specijalno za nas, ali ajde da ne preterujem. Znači, pošto im ništa ne verujem, isto tako ne verujem da ovu akciju vode iz humanih razloga. Bar ne humanih prema Srbima.

Molim te reci da se salis....
 
Evo danas citam B-92 sajt i tamo clanak/kampanja pokrenuta da se zabrani rapidshare sajt zato sto omogucava korisnicima iz Srbije da besplatno dodju do odredjenih filmskih ili softverskih sadrzaja. Kao krsimo autorska prava i dobri amerikanci ne mogu da nam uzmu 200 doalra za windows, 1500 za Auto Cad ili 2000 za Photoshop

Sta bi drzava Srbija dobila time sto postuje njihova autorska prava i placa papreno njihove softvere i filmove?

Bukvalno nista. Samo bi porastao nas trgovinski deficit koji je i onako ogroman.

Mi kao narod i drzava od toga nemamo bukvalno nista - samo stetu.

Istovremeno na Kosovu i metohiji je drzavi Srbiji i njenim gradjanima protivpravno oduzeta imovina u vrednosti od preko 220 milijardi eura(podatak vlade Srbije) i to od strane istih ovih koji traze da se njihova autorska prava na softver i filmove postuju.

B-92 to ne interesuje niti on vodi kampanju za povracaj otete srpske imovine na Kosovu i Metohiji.

Postavlja se pitanje zasto bi smo mi postovali autorska i intelektualna prava drzava koja ne postuju najosnovnije ljudsko pravo - pravo na neotudjivost licne svojine?

Sto se mene tice koristicu servise kao rapidshare dok sam ziv i nikada necu amerikancima nemcima englezima i ostalim neprijateljima nase drzave platiti nista sto bas ne budem morao. Jer to ide na moju licnu korist i korist moje drzave a na njihovu stetu.

izvor?
 
pa dobro, to je sve ok....
ali tema glasi "zasto je to antisrpski" :):)
na temu softvera i stanja u srbiji i svega ostalog mozemo jos dosta, ali ne u pravcu u kom je autor zeleo da ova tema ide :)

Ne bih rekla da je antisrpski, i te stvari ne treba mesati sa politikom...
Niko ne bi voleo da se na njegovim izumima drugi bogate...
e sad, sto je situacija kod nas takva pa mora na taj nacin, to je druga prica.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top