Zasto Amerika i Zapad hoce Srbiji da otme deo po deo teritorije, a nece nista da otmu na pr Bangladesu ili Papui Novoj Gvineji?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.204
Zasto Amerika i Zapad hoce Srbiji da otme deo po deo teritorije , a nece nista da otmu na pr Bangladesu ili Papui Novoj Gvineji ?

Brojni politicari iz pozicije, opozicije i lazne opozicije se slazu da Amerika i Zapad hoce da otmu Kosovu, a posle Rasku, Vojvodinu, Macvu, Sumadiju, Bosilgrad sa okolinom...tj da hoce da otmu sve. Postavlja se pita je zasto ?


Zasto Amerika i ostali nece da otmu neke delove Bangladesa ? Na pr. Rangpur ili Rajshahi provinciju ?
English_Wikivoyage_Bangladesh_regions_map.svg.png

Zasto nece da otmu Papuni Novu Gvineji - Morobe, Enga ili Jwaka provincija ?
525px-PNG_Regions_map.png

Sto to ima posebno u Srbiji, kada hoce svi da je komadaju ? Pesma iz naroda kaze - Niko nemas sta Srbin imade !
:think:
 
Zasto Amerika i Zapad hoce Srbiji da otme deo po deo teritorije , a nece nista da otmu na pr Bangladesu ili Papui Novoj Gvineji ?

...

Sto to ima posebno u Srbiji, kada hoce svi da je komadaju ? Pesma iz naroda kaze - Niko nemas sta Srbin imade !
:think:
to rade već sto sto pedeset godina unazad...od Srba katolika napravili su Hrvate, od Srba mešanih sa Bugarima su napravili Makedonce koje su proterali iz severne Grčke, od Srba muslimana Bošnjake, od Srba iz Crne Gore Crnogorce, Srbe iz Krajine i zapadne Bosne su proterali devedesetih da bi Srbe udaljili od mora.... znači realno rade na tome da nas uklone sa mape kao iole bitan faktor i prilično su uspeli u tome.....

ako se trend nastavi možemo očekivati nacije Sandžaklija, Vojvođana, Šumadinaca...

zašto to rade? ništa lično...njihova procena je kako kolega ispred reče da su Srbi mali Rusi, a Rusi su im glavni strateški protivnik...Ruse mrze i zato što su uništili Hazariju iz koje potiče najveći deo zapadne elite...Srbe i Ruse dalje vide kao neprijatelje i zato što su pravoslavci...

Rusija je pokušavala od 1989. da se uspostavi kao partner zapada ali to joj nije uspelo jer je zapad ne želi za partnera i ne želi je u NATOu...eventualno bi umesto Rusije kao partnera u NATO prihvatili deset bivših regiona Rusije kojima njihova elita upravlja..to isto rade i sa nama..kad nas usitne i stave pod kontrolu onda će sve te male nacije primiti u EU i NATO...u stvari kako smo mi mali i pod njihovom kontrolom, možda i ne nastave sa komadanjem nego nas ovakve kakvi smo prime kao partnere u EU i NATO (uobičajeno je prvo u NATO pa u EU ali za nas će biti obrnuto verovatno)....

sve to nije ništa novo...istočna i severna Nemačka je bila naseljena Slovenima (ne samo Lužičkim Srbima) ali su ih huškali jedne na druge, razbili na sitne delove i onda asimilovali...to rade i sa nama...jedino što je sad asimilacija u prihvatanju njihovih vrednosti i dominacije a ne neophodno i jezika...
 
Zasto Amerika i Zapad hoce Srbiji da otme deo po deo teritorije , a nece nista da otmu na pr Bangladesu ili Papui Novoj Gvineji ?

Brojni politicari iz pozicije, opozicije i lazne opozicije se slazu da Amerika i Zapad hoce da otmu Kosovu, a posle Rasku, Vojvodinu, Macvu, Sumadiju, Bosilgrad sa okolinom...tj da hoce da otmu sve. Postavlja se pita je zasto ?


Zasto Amerika i ostali nece da otmu neke delove Bangladesa ? Na pr. Rangpur ili Rajshahi provinciju ?
Pogledajte prilog 1317459
Zasto nece da otmu Papuni Novu Gvineji - Morobe, Enga ili Jwaka provincija ?
Pogledajte prilog 1317461
Sto to ima posebno u Srbiji, kada hoce svi da je komadaju ? Pesma iz naroda kaze - Niko nemas sta Srbin imade !
:think:

Многи амерички званичници који су служили у ЦИА и НАТО

сада покрежу сами или преко рођака послове на косову

https://www.nytimes.com/2012/12/12/...lped-free-kosovo-return-as-entrepreneurs.html

Зна се да је приватна и лична имовина светиња

а да је колективна друшштвена нешто против чега УСА се бори

Доказ је данас европа када САД на све стране правеи Европско пролеће

Иначе доћи ће на ред сви .. и Папуа и Банглаш .....




Zato sto su Srbi mali Rusi.

Нетачно ... Усташе и Муџахедини су измислили појам
 
nisu se sloveni trebali doseljavati ovde iz prostranih zadkarpatskih stepa. Tamo su ziveli u miru, harmoniji i sreci, a ovde su samo stekli neprijateljstva i poceli da se mrze medjusobno. Treba osnovati neki komitet za vraćanje svog slovenskig naroda u pradomovinu i tamo raditi i stvarati za sebe i svoje Kao sto su jevreji uradili posle 45te i vratili se na svoje drevne teritorije
 
Sto to ima posebno u Srbiji, kada hoce svi da je komadaju ? Pesma iz naroda kaze - Niko nemas sta Srbin imade !
:think:
Osim Kosova nema naznaka da se želi još nekakvo komadanje. Doduše, Orban sve manje diskretno razmišlja o Vojvodini, ali Amerika s tim nema ništa, a sem toga o tome treba pre svega da razmišljaju oni kojima se dotični lik sviđa.
 
Osim Kosova nema naznaka da se želi još nekakvo komadanje. Doduše, Orban sve manje diskretno razmišlja o Vojvodini, ali Amerika s tim nema ništa, a sem toga o tome treba pre svega da razmišljaju oni kojima se dotični lik sviđa.
Ja sam shvatio da Orban tuguje za Dalmacijom.
A Đurđa za Istrom.
Kosovo je Srbija.
Gde vi NATOghuzi vidite neki problem?
 
Loše si shvatio, Dalmacija je Orbanu nedostupna
Nije baš.
Daćemo mu mi koridor do Dalmacije čim pukne efbejha.

, a Vojvodina mu je tu odmah preko granice.
Dosta teritorija se nalazi Mađarskoj odmah preko granice.

Uzgred, nisam napisao da Kosovo nije Srbija, nego sam se osvrnuo na tvrdnju postavljača teme da se želi nastaviti sa komadanjem Srbije.
Misliš, sa pokušajima komadanja Srbije?
KiM je okupiran ali je još uvek Srbija.
Nije nama prvi put da nam okupiraju delove ili čak celu zemlju, rešićemo mi to lagano.
 
Loše si shvatio, Dalmacija je Orbanu nedostupna, a Vojvodina mu je tu odmah preko granice.
Imaš ovde: https://forum.krstarica.com/threads...l-na-kojem-je-vojvodina-deo-madjarske.962294/
Uzgred, nisam napisao da Kosovo nije Srbija, nego sam se osvrnuo na tvrdnju postavljača teme da se želi nastaviti sa komadanjem Srbije.
Po kom osnovu je Dalmacija Orbanu “nedostupna”, a Vojvodina “dostupna”. Čovek je pre nekog vremena najekspliicitnije pominjao Rijeku kao grad koji je oduzet/otet Mađarskoj.
 
nisu se sloveni trebali doseljavati ovde iz prostranih zadkarpatskih stepa. Tamo su ziveli u miru, harmoniji i sreci, a ovde su samo stekli neprijateljstva i poceli da se mrze medjusobno. Treba osnovati neki komitet za vraćanje svog slovenskig naroda u pradomovinu i tamo raditi i stvarati za sebe i svoje Kao sto su jevreji uradili posle 45te i vratili se na svoje drevne teritorije
A kako da se mi Srbi vratimo u postojbinu? Oni koji su ostali u staroj postojbini sami sebe zovu Srbi, a drugi ih zovu Lužički Srbi. Nešto ne verujem da će Nemačka hteti da nam da Saksoniju i Tiringiju…
 
Mislim da Ameriku više ne zanimaju promene granica na Balkanu i uopšte Balkan sam po sebi.

Ona sada ima zanimljiviji poligon za igru. Ukrajina, Poljska, Rumunija - velike i mnogoljudne zemlje, koje se mogu dugo trošiti u ratovima sa Rusijom, a po želji kasnije i prekrajati.

Balkan je osiromašio. Nema više ni ljudstva, ni resursa, ni para... Narodi su nebitni i nezanimljivi.

Zašto bi se Amerika danas zamarala čineći ustupke bilo kome na ovim prostorima i ispravljajući krive Drine?! Nisu ovo devedesete. Mi više nismo zanimljivi.
 

Back
Top