Zašto adventisti sedmog dana krše jasne BIBLISKE zapovesti?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Reci ti nama zašto kršiš Božiju zapovijest o kamenovanju prestupnika? Ili o obrezanju?
Odgovorio sam vec vise puta.
Ali vi kao ateisti pitate uvek iznova.
Isti duh.

Ali vi niste odgovorili zasto ne kamenujete vise ja jesam?

Evo ja cu opet a kada ces ti?

Bog je to preuzeo da uradi.
Da li ce oni koji krse subotu biti kaznjeni kao sto vidimo sami to traze ovde na forumu i sami sebe osudjuju.
Sami donose sebi sud.

Hoce.

Ali to je u Novom zavetu Bozji posao.
Ne samo subotu vec za ceo zakon 10 Bozje zapovesti.
Isaija 66,22
Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
Isaija 66,23I od mladog meseca do mladog , i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
Isaija 66,24I izlaziće i gledaće mrtva tjelesa onijeh ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umrijeti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom tijelu.

Kao kod kamenovanja ce izaci.
Ali oni su vec kaznjeni.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Odgovorio sam vec vise puta.
Ali vi kao ateisti pitate uvek iznova.
Isti duh.

Ali vi niste odgovorili zasto ne kamenujete vise ja jesam?

Evo ja cu opet a kada ces ti?

Bog je to preuzeo da uradi.
Da li ce oni koji krse subotu biti kaznjeni kao sto vidimo sami to traze ovde na forumu i sami sebe osudjuju.
Sami donose sebi sud.

Hoce.

Ali to je u Novom zavetu Bozji posao.
Ne samo subotu vec za ceo zakon 10 Bozje zapovesti.
Isaija 66,22
Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
Isaija 66,23I od mladog meseca do mladog , i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
Isaija 66,24I izlaziće i gledaće mrtva tjelesa onijeh ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umrijeti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom tijelu.

Kao kod kamenovanja ce izaci.
Ali oni su vec kaznjeni.
Pusti ti sta ce Bog uraditi. Jasno je da ne poštuješ ogromnu vecinu od 613 odredbi Mojsijevog zakona.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Pusti ti sta ce Bog uraditi. Jasno je da ne poštuješ ogromnu vecinu od 613 odredbi Mojsijevog zakona.
Pa to je odgovor..
Ne mozes da pustis rötacan odgivor jer ti krivo.
Trazenjem janenovanja izricete sani sebi Bozji sud..

Ovo je forum i vodi se dijalog ne monolog.
Jos nisi odgoborio zasto ne kanenujete ljude i zasto ne drzite tih 613 zakona.
Vec ste samo neke izvukli.

Ako opet ne odgovoris moracu temu da otvorim o tone.
Zasto pravoslavci ne kamenuju.

Mislim da mozes da odgovoris tako da nena onda potrebe za temom?

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Pa to je odgovor..

Vi tvrdite da "ni slovca nece nestati". Dakle, zasto ne primjenjujete kamenovanje? Kako možete da ne priznajete sveštenstvo a dajete desetak koji je strogo vezan za sveštenike u hramu? Toliko ste kontradiktorni a stalno druge napadate .

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Vi tvrdite da "ni slovca nece nestati". Dakle, zasto ne primjenjujete kamenovanje? Kako možete da ne priznajete sveštenstvo a dajete desetak koji je strogo vezan za sveštenike u hramu? Toliko ste kontradiktorni a stalno druge napadate .
Ne mi Hristos tvrdi.
A vi vidim niste hruicani jer ne sledite Hrista sra kaze.
Kamenocanje je deo 10 zapovesti.
Vi ih priznajete.
Zasto niste uzeli kanenovanje uz to?

Zasto mi ne?
Zato jer je Bog peuzeo taj posso.

Zasto vi ne?

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Ne mi Hristos tvrdi.
A vi vidim niste hruicani jer ne sledite Hrista sra kaze.
Kamenocanje je deo 10 zapovesti.
Vi ih priznajete.
Zasto niste uzeli kanenovanje uz to?

Zasto mi ne?
Zato jer je Bog peuzeo taj posso.

Zasto vi ne?
Onda jos bolje ako Hristos tako kaze. Zasto krsite Mojsijev zakon?
Gdje piše da ce Bog da kamenuje umjesto vas?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Onda jos bolje ako Hristos tako kaze. Zasto krsite Mojsijev zakon?
Gdje piše da ce Bog da kamenuje umjesto vas?
Zasto koristite Mojsijev zakon uzevsi 10 zapivesti i svestenstbo za koje se trazi kanenovanje i koje ga sprovodi?
Ja sam vec odgovirio zadto ne.
Negde oko 20 puta.
Bog je preuzeo kaznu.
Vi jos niste odgovirili zadto vi ne?
Ne postujete ni osnovu diskusije dijalog.
Ko to ne postuje jasno pokazuje da ne zeli resenje pitanja.
Jer samo dijalog divodi do resenja.

A resenje vam ne odgovara jer vas razotkriva...

DedaStojan

Iskusan
Poruka
5.048
Pa to je odgovor..

Kakav dijalog ? Uzmes subotu iz crta zakona a obrezanje pobrises iz istog tog zakona kao i ostalih 600 ina crta zakona.
Cista shizofrenija.
Pavao je kritizirao takve poput tebe a i Isus je rekao da nijednu crtu zakona se nece pobrisati..
Naravno Jevrejskog zakona a ne vaseg patvornog naknadnog izmisljenog licemjernog prilagodjenog vjerskoj zajednici.

Poslednja izmena od moderatora:

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Kakav dijalog ? Uzmes subotu iz crta zakona a obrezanje pobrises iz istog tog zakona kao i ostalih 600 ina crta zakona.

Pavao je kritizirao takve poput tebe a i Isus je rekao da nijednu crtu zakona se nece pobrisati..
Naravno Jevrejskog zakona a ne vaseg patvornog naknadnog izmisljenog.
Ovde govorimo o hriscanstvu ne i tvom islamu.
Pomesao si.
Kod hriscana se ovako obrezuje.
Rimljanima 2,29Nego je ono Jevrejin koji je iznutra, i obrezanje srca duhom a ne slovima, to je obrezanje; kome je hvala ne od ljudi nego od Boga.

A sto se tice Pavla, ocigledno nisi ga citao.
Evo.
Rimljanima 2,27I onaj koji je od roda neobrezan i izvršuje zakon, osudiće tebe koji si sa slovima i obrezanjem prestupnik zakona.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Ovde govorimo o hriscanstvu ne i tvom islamu.
Pomesao si.
Kod hriscana se ovako obrezuje.
Rimljanima 2,29Nego je ono Jevrejin koji je iznutra, i obrezanje srca duhom a ne slovima, to je obrezanje; kome je hvala ne od ljudi nego od Boga.

A sto se tice Pavla, ocigledno nisi ga citao.
Evo.
Rimljanima 2,27I onaj koji je od roda neobrezan i izvršuje zakon, osudiće tebe koji si sa slovima i obrezanjem prestupnik zakona.
Pavle kaze da su subote sjen pa ti ne postujes.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Pavle kaze da su subote sjen pa ti ne postujes.
To su godisnje i praznicne subote ne sedmicna.
Pavle kaze sedmicna i dalje stoji pa ti ne postujes jer slusas ljude a ne Boga.
Zasto ne postujes?
Hebrejima 4,4I Bog se odmori sedmog dana od sveg svog djela
evrejima 4,9Daklem je ostavljeno još počivanje subotnje narodu Božijemu.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
To su godisnje i praznicne subote ne sedmicna.
Pavle kaze sedmicna i dalje stoji pa ti ne postujes jer slusas ljude a ne Boga.
Zasto ne postujes?
Hebrejima 4,4I Bog se odmori sedmog dana od sveg svog djela
evrejima 4,9Daklem je ostavljeno još počivanje subotnje narodu Božijemu.
Naprotiv. Pavle ne razdvaja sedmicnu od ostalih. Sve ih svrstava u isti kos. Zato kaze "gledate na dane, mjesece i godine, dzabe sam se trudio oko vas".

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Naprotiv. Pavle ne razdvaja sedmicnu od ostalih. Sve ih svrstava u isti kos. Zato kaze "gledate na dane, mjesece i godine, dzabe sam se trudio oko vas".
Ajdee...
Sve?
Znaci priznas da su postojale druge subote praznicne isim sedmicne!!!
Bravoo..

Medjutim za sedmicnu kaze Pavle ona ostaje.
Naravno ti ne volis taj tekst i ti onda zmuris nad njime😉
Pavle:
Jevrejima 4,9Daklem je ostavljeno još počivanje subotnje narodu Božijemu.
Ostavljeno.
Sve u svenu ti si sve priznao da je tako sto sam govorio.

Isto tako je Isus pricao jevrejima pokazivao istinu.
A oni su zatvorili oci svog uma da ne vide i usi da ne cuju.
Isto tako kao ti.

P

Pojela maca

Gost
Zahvalnost Bogu je ciniti ono sto nam kaze a ne izmisljati svoja zahvaljivanja.
Tako je pokusao Kain.
Ali ga je Bog odbacio.
Pa kako da mu pokazes da si srecan i sto je stvorio svet i sto nema smrti.Slavis taj dan ne udeljujes mu nikakve poklone i njemu je jasno da ti je jasno i bas se i on raduje sto se mi radyjemo.Dosta je bio tuzan u starom zavetu.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Ajdee...
Sve?
Znaci priznas da su postojale druge subote praznicne isim sedmicne!!!
Bravoo..

Medjutim za sedmicnu kaze Pavle ona ostaje.
Naravno ti ne volis taj tekst i ti onda zmuris nad njime😉
Pavle:
Jevrejima 4,9Daklem je ostavljeno još počivanje subotnje narodu Božijemu.
Ostavljeno.
Sve u svenu ti si sve priznao da je tako sto sam govorio.

Isto tako je Isus pricao jevrejima pokazivao istinu.
A oni su zatvorili oci svog uma da ne vide i usi da ne cuju.
Isto tako kao ti.
Ne. Pavle ne razdvaja. Zato spominje dane, mjesece i godine. Tekst iz Poslanice Jevrejima nema veze sa SZ subotom vec sa pocinkom (šabatom) od grijeha. Rijec je o vjecnom zivotu u Hristu.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Poznato je, naime,
da braca i sestre adventisti
insistiraju na obožavanju subote.
Tom prilikom pozivaju se na Stari zavet
odnosno na Mojsijev zakon.
Medjutim, tamo takodje pise
da ko prekrsi šabat
mora da bude kamenovan. :rtfm:
A nasa braca Vajtovci
ipak to ne primenjuju.

Kako objasniti ovu nedoslednost? :dontunderstand:

Dotaci cemo se kasnije
i drugih nekonzistentnosti
vezanih za obrezanje,
davanje desetka itd.
Ali prvo da razresimo
misteriju oko subote.

:manikir::manikir::manikir:

Dositej-Hilandarac-3.jpg
Da napomenemo da adventisti krše Mojsijev zakon i time što koriste WC šolju umjesto lopatice i pijeska (kao što je propisano). :lol:

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568
Da napomenemo da adventisti krše Mojsijev zakon i time što koriste WC šolju umjesto lopatice i pijeska (kao što je propisano). :lol:
Ti to ne razumeš. :manikir:
Oni jedini poznaju Bibliju
i drže se samo nje
i naklapanja Jece Perece.
Zato poštuju pola
zapovesti o suboti
i daju desetak meniđeru.
A lopatica jedino
za uterivanje pameti u glavu. :rotf::rotf:

kainos

Zainteresovan član
Poruka
103
Ti to ne razumeš. :manikir:
Oni jedini poznaju Bibliju
i drže se samo nje
i naklapanja Jece Perece.
Zato poštuju pola
zapovesti o suboti
i daju desetak meniđeru.
A lopatica jedino
za uterivanje pameti u glavu. :rotf::rotf:
Forum Krstarice je slobodan forum na kojem svako može da iznese svoj stav, zaključak, zapažanje, mesto za razmenu mišljenja koja ne moraju biti ista.

Tuđe mišljenje se mora uvažavati i ako je različito i u tom kontekstu ne sme se vređati niko ko misli drugačije, niti je dozvoljena upotreba uvredljivih izraza i pogrdnih imena. Uvek postoji mogućnost da se na kulturan, odmeren ili duhovit način nekome odgovori, ali ne i upućivanjem uvreda.

Koristite snagu argumenata, a ne provokacija. Provokacija, odgovor na provokaciju i upuštanje u međusobnu prepirku nisu poželjni na forumu. Svako ko ih pokrene snosi odgovornost i podleže sankcijama, ali i svako ko odgovori na iste i upusti se u prepirku

Zašto moderatori neke ljude koji pojma nemaju o vjeri puštaju da zezaju vjernike. Nekima je izgleda cilj samo da napumpavaju broj poruka i pišu gluposti, i šale se. Idi tamo raznosi pice na druge forume, a ovdje pusti ozbiljne ljude da argumentiraju.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.161
Forum Krstarice je slobodan forum na kojem svako može da iznese svoj stav, zaključak, zapažanje, mesto za razmenu mišljenja koja ne moraju biti ista.

Tuđe mišljenje se mora uvažavati i ako je različito i u tom kontekstu ne sme se vređati niko ko misli drugačije, niti je dozvoljena upotreba uvredljivih izraza i pogrdnih imena. Uvek postoji mogućnost da se na kulturan, odmeren ili duhovit način nekome odgovori, ali ne i upućivanjem uvreda.

Koristite snagu argumenata, a ne provokacija. Provokacija, odgovor na provokaciju i upuštanje u međusobnu prepirku nisu poželjni na forumu. Svako ko ih pokrene snosi odgovornost i podleže sankcijama, ali i svako ko odgovori na iste i upusti se u prepirku

Zašto moderatori neke ljude koji pojma nemaju o vjeri puštaju da zezaju vjernike. Nekima je izgleda cilj samo da napumpavaju broj poruka i pišu gluposti, i šale se. Idi tamo raznosi pice na druge forume, a ovdje pusti ozbiljne ljude da argumentiraju.
Znas kako, ovo je flame, cak ni sala, tako da bez ikakvog argumenta, napadas, uopste ne ulazeci u to, o kome i zasto raznosac tako pise...

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568

Vasi argumenti su
nivo Alana Forda i Martija Misterije. :rotf:

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
Vasi argumenti su
nivo Alana Forda i Martija Misterije. :rotf:
...sto ce reci,manje-vise u okvirima neke racionalne realnosti, za razliku od argumentacije tvojih verskih gurua za navodnih ljepotica u raju koji ce dobiti oni koji se budu zrtvovali u teroristickih akcija protiv nevernika...pa to prevazilazi i najmastovitija izdanja iz produkcije Walt Disney-ja . :D

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568
...sto ce reci,manje-vise u okvirima neke racionalne realnosti, za razliku od argumentacije tvojih verskih gurua za navodnih ljepotica u raju koji ce dobiti oni koji se budu zrtvovali u teroristickih akcija protiv nevernika...pa to prevazilazi i najmastovitija izdanja iz produkcije Walt Disney-ja . :D
Treba da budes
verski tolerantan.
Sprzice te Jahve
kao krmenadlu na rostilju. :hahaha::hahaha:

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
Treba da budes
verski tolerantan.
Sprzice te Jahve
kao krmenadlu na rostilju. :hahaha::hahaha:
Ovo zadnje sto si naveo je cak i realnije nego li ono sa tvojim lepoticama o kojima mastas dok "trljas prste" na nekom eksplozivu... :D

Inace ja sam u principu uvek tolerantan a narocito u vezi versdkih pitanja jer definitivno svako ima prava odlucivati sta mu "pase"i kako ce ziveti pa sad "kome se kako zadesi"...:kafa:

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568
Ovo zadnje sto si naveo je cak i realnije nego li ono sa tvojim lepoticama o kojima mastas dok "trljas prste" na nekom eksplozivu... :D

Inace ja sam u principu uvek tolerantan a narocito u vezi versdkih pitanja jer definitivno svako ima prava odlucivati sta mu "pase"i kako ce ziveti pa sad "kome se kako zadesi"...:kafa:
Druže,
ima Jahve od tebe
da napravi
vešalicu na leskovački način. :rotf: :hahaha:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.