Zašto adventisti sedmog dana krše jasne BIBLISKE zapovesti?

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Bog je dao sve 10 zapovesti i vidimo kamenovanje je bilo ua sve 10.

Ti si se zakacio sano za jednu.
A 9 koje priznajes nisi odgovorio zasto ne kamenujes ljude za ove 9 koje su takodje date jevrejima.
Zasto ne kamenujes?

Zasto ne odgovoris na to?

Zar te nije sramota da postavis meni piranje zasto ne kamenujem a isto to pitanje kaci i tebe 9 puta?

Pa to je rako neozbiljno.
Samo ljudi koji nemaju argumente se ponasaju tako..
Za razliku od tebe, ja ne tvrdim da je Mojsijev zakon na snazi. Tako da ti treba da objasniš zašto nisi uspostavio teokratiju sa bacanjem kamena s ramena kao glavnom disciplinom.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Za razliku od tebe, ja ne tvrdim da je Mojsijev zakon na snazi. Tako da ti treba da objasniš zašto nisi uspostavio teokratiju sa bacanjem kamena s ramena kao glavnom disciplinom.
Gde ja to tvrdim pokazi nam?
Kako ovo sto si kazao da nazovem nego nanerna laz?
Ti si uzeo 9 zapovesti i svestenstvo iz Mojsijevog zakona.
Zadzo nisi i kamenovanje i sunecenje?
Zasto?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Znaci, tvrdiš da nije na snazi? Čekaj, pa jesi li me do sad ubjeđivao da "neće nestati ni najmanjeg slovca"?
Odgovori nam da li je ne ubiti ne krasti ne lagati ne imati idole ne uzinati B ine uzalud itd ukinuto?
U tvom odgovoru je moj.
Zato ti izvegavas da dajes odgovore vec postavljas samo pitanja.
Izbegavas monolog hoces samo dojalog jer u monologu nemas sanse.
Nula.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Odgovori nam da li je ne ubiti ne krasti ne lagati ne imati idole ne uzinati B ine uzalud itd ukinuto?
U tvom odgovoru je moj.
Zato ti izvegavas da dajes odgovore vec postavljas samo pitanja.
Izbegavas monolog hoces samo dojalog jer u monologu nemas sanse.
Nula.
Zašto na svako pitanje odgovaraš pitanjem? Kaži jasno: važi li ili ne važi Mojsijev zakon?

Ne lagati, ne krasti, ne ubiti i slično nije vezano iskljucivo za Mojsija. To su univerzalne etičke norme koje važe u svim vremenima na svim meridijanima. Ali to vec izlazi iz tvojih okvira - "jedna knjiga - ceo svet"?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Zašto na svako pitanje odgovaraš pitanjem? Kaži jasno: važi li ili ne važi Mojsijev zakon?

Ne lagati, ne krasti, ne ubiti i slično nije vezano iskljucivo za Mojsija. To su univerzalne etičke norme koje važe u svim vremenima na svim meridijanima. Ali to vec izlazi iz tvojih okvira - "jedna knjiga - ceo svet"?
Ja sam mnogo odgovarao ti nikako.
Ni jednom.
Nisi nam odgovirio zasto priznajes 9 zapovesti i svestenstvo iz Srarog zaveta?
Zasto?

Zasto sunecenje i kamenovanje ne?

U tvom odgovoru je moj odgovor.

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.383
moras malo obnoviti crkvenu istoriju, pa vidjeti od kad se upotrebljava katolicka crkva i zasto...ova tema ne moze proci bez spominjanja spc i kc pogotovo kad se radi o tom famoznom sedmom danu iz biblije..
А од кад се то употребљава "католичка црква" претпостављам да мислиш на назив? Можда те збуњује употреба ријечи истог значења која се користи и у православној цркви "католичанска", што значи саборна, дакле у питању је ријеч грчког поријекла и иако је углавном користе западни хришћани, са истим правом је могу користити и православни.

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.383
A sad i ti...sto nisi uskocio u pomoc Nezgodnom,njemu je trenutno nejasno jer je dobio pitanje al ga nema da mi odgovori to sto cu te sada pitati:

Posto pravoslavlje oficijalno kaze da se trebaju postovati 10 Bozje zapovesti ,daj mi molim te reci dali vi danas kamenjujete preljubnike ?
Ako li to radite daj mi reci kada ste zadnji put to uradili a ako li ne - molim te objasni zasto ? :kafa:
Можеш ли ме подсетити гдје се у 10 Божијих заповијести помиње каменовање?

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
Можеш ли ме подсетити гдје се у 10 Божијих заповијести помиње каменовање?
Pa to trebas pitati Nezgodnog,on je bio taj koji je tvrdio da su tamo negde bile zapisane i zapovesti koji nalazu kaznjavanje prestupnika 4-te zapovesti ( dakle da to sve navodno ide u paketu) i kad je to on "video" onda sam i ja tamo "video" ove koje kaznavaju preljubnika.
Dakle ? :kafa:

P.S. nadam se da razumes ironiju jer su zapovesti o kaznenim merama prestupnika sasvim razlicita kategorija uredba koje nemaju blage veze sa zapovestima iz dekaloga ( koje su Bozjim porstom zapisane na kamene ploce) ali posto je on mudrovao ja sam samo reagovao istim pitanjem ,cisto da bih mu ukazao na pogresnog stava kojeg ima).

Poslednja izmena:

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.383
Pa to trebas pitati Nezgodnog,on je bio taj koji je tvrdio da su tamo negde bile zapisane i zapovesti koji nalazu kaznjavanje prestupnika 4-te zapovesti ( daklke da to sve ide u paketu) i kad je to on "video" onda sam i ja tamo "video"video ove koje kaznavaju preljubnika.
Dakle ? :kafa:

P.S. nadam se da razumes ironiju jer su zapovesti o kaznenim merama prestupnika sasvim razlicita kategorija uredba koje nemaju blage veze sa zapovestima iz dekaloga ( koje su Bozjim porstom zapisane na kamene ploce) ali posto je on mudrovao ja sam samo reagovao istim pitanjem ,cisto da bih mu ukazao na pogresnog stava kojeg ima).
Ок, али видим да и Гласник у неколико задњих порука заступа исту тезу, па контам да ја нисам читао неко скраћено издање. :think:

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
Ок, али видим да и Гласник у неколико задњих порука заступа исту тезу, па контам да ја нисам читао неко скраћено издање. :think:
Da,trenutno se "vozimo njegovim biciklom",cisto da mu malo pomognemo da shvati koliko mu je pogresan i neadekvatan ( ovo su birane reci) taj njegov JEDINI kvaziargumenat s kojim pokusava osporiti drzanje svih 10 zapovesti,ukljucujuci i 4-tu koja nalaze svetkovanje sedmog dana,subote.

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.383
Da,trenutno se "vozimo njegovim biciklom",cisto da mu malo pomognemo da shvati koliko mu je pogresan i neadekvatan ( ovo su birane reci) taj njegov JEDINI kvaziargumenat s kojim pokusava osporiti drzanje svih 10 zapovesti,ukljucujuci i 4-tu koja nalaze svetkovanje sedmog dana,subote.
A како ти знаш кад тај седми дан субота пада у данашње вријеме, шта ако је субота у недељу или у петак? :think:

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
A како ти знаш кад тај седми дан субота пада у данашње вријеме, шта ако је субота у недељу или у петак? :think:
U vreme Isusa Hrista sedmi je dan bio subota dok je prvi dan bio onaj kada je On vaskrsnuo - to ti moze potvrditi SVAKI POP bez razlike kolikog je obrazovanja stekao.
Da je to tako,mozemo utvrditi iz danasnjeg stanja po tom pitanju - vecina hriscanstva kojeg slavi VASKRS svi do jednog ce ti potvrditi da se vaskrs desio u toku nedeljnog dana a to je dan za koji nam NZ potvrdjuje da je bio PRVI DAN NEDELJE !!!
E sad ako li je nedelja prvi dan sedmice onda je definitivno onaj dan koji je pre toga SEDMI a taj je dan subota !!!
Evo ti Bibliskog dokaza:

Mar.16,9:
"...A Isus ustavši rano u prvi dan nedjelje javi se najprije Mariji Magdalini,..."

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.383
U vreme Isusa Hrista sedmi je dan bio subota dok je prvi dan bio onaj kada je On vaskrsnuo - to ti moze potvrditi SVAKI POP bez razlike kolikog je obrazovanja stekao.
Da je to tako,mozemo utvrditi iz danasnjeg stanja po tom pitanju - vecina hriscanstva kojeg slavi VASKRS svi do jednog ce ti potvrditi da se vaskrs desio u toku nedeljnog dana a to je dan za koji nam NZ potvrdjuje da je bio PRVI DAN NEDELJE !!!
E sad ako li je nedelja prvi dan sedmice onda je definitivno onaj dan koji je pre toga SEDMI a taj je dan subota !!!
Evo ti Bibliskog dokaza:

Mar.16,9:
"...A Isus ustavši rano u prvi dan nedjelje javi se najprije Mariji Magdalini,..."
Али ти не узимаш у обзир неусклађеност календарске и астрономске године, могуће је да су направили неку пометњу приликом вишевјековног усклађивања, па нам пореметили дане и како сад да знамо, осим ако то само симболично празнујемо па нам у том случају није ни битно?

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
Али ти не узимаш у обзир неусклађеност календарске и астрономске године, могуће је да су направили неку пометњу приликом вишевјековног усклађивања, па нам пореметили дане и како сад да знамо, осим ако то само симболично празнујемо па нам у том случају није ни битно?
Cak i ako se takvo nesto moze pretpostaviti za pravoslavlje,katolicizam,otpali protstantizam i t.d. to se definitivno ne moze desiti kod jevreja - oni tacno znaju koji je sedmi dan,subota i kod njih nema promasaja po tom planu a posto nam Isus kaze da spasenje dolazi od jevreja to definitivno ,izmedju sveg ostalog,ukljucuje i saznanje koji se to dan treba svetkovati u skladu sa 4-om Bozjom zapovescu.
Inace,licno smatram da bi se svaki pop veoma naljutio kad bi mu cak sugerirao takvu mogucnost jer su oni cvrsto ubedjeni i to je potpuno ispravno, da je nedelja dan kada je Isus vaskrsao.

Poslednja izmena:

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.383
Cak i ako se takvo nesto moze pretpostaviti za pravoslavlje,katolicizam,otpali protstantizam i t.d. to se definitivno ne moze desiti kod jevreja - oni tacno znaju koji je sedmi dan,subota i kod njih nema promasaja po tom planu a posto nam Isus kaze da spasenje dolazi od jevreja to definitivno ,izmedju sveg ostalog,ukljucuje i saznanje koji se to dan treba svetkovati u skladu sa 4-om Bozjom zapovescu.
Inace,licno smatram da bi se svaki pop veoma naljutio kad bi mu cak sugerirao takvu mogucnost jer su oni cvrsto ubedjeni i to je potpuno ispravno, da je nedelja dan kada je Isus vaskrsao.
Не схваташ на шта циљам, зашто мислиш да је симболика кад Исус каже: Ко не једеТијело моје и не пије Крв моју, нема живота у себи, говорећи о Себи као о Хљебу и
Вину, па негирате мистику причешћа, а не сматраш да је субота симбол за седми дан, односно за један дан одмора који ће се посветити духовној вертикали, а не свакодневном егзистенцијалним и житејским пословима?

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568
Не схваташ на шта циљам, зашто мислиш да је симболика кад Исус каже: Ко не једеТијело моје и не пије Крв моју, нема живота у себи, говорећи о Себи као о Хљебу и
Вину, па негирате мистику причешћа, а не сматраш да је субота симбол за седми дан, односно за један дан одмора који ће се посветити духовној вертикали, а не свакодневном егзистенцијалним и житејским пословима?
Zato sto umesto Hrista
oni slave subotu. :rotf: :hahaha:

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
Zato sto umesto Hrista
oni slave subotu. :rotf: :hahaha:
Subota se svetkuje a Bog se slavi, to je sustinska razlika koju mogu primetiti oni koji imaju elementarno saznanje iz Biblije...a pljuvaci kojima je guru neki prevarant iz proslostoi koji ih je prevario za neke lepotice u raju - onio jednostavno pojma nemaju o ovoj materiji stoga je "normalno"sto daju ovakve primedbe na koje se cak i oni ne mogu suzdrzati od smeha. :kafa:

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568
Subota se svetkuje a Bog se slavi, to je sustinska razlika koju mogu primetiti oni koji imaju elementarno saznanje iz Biblije...a pljuvaci kojima je guru neki prevarant iz proslostoi koji ih je prevario za neke lepotice u raju - onio jednostavno pojma nemaju o ovoj materiji stoga je "normalno"sto daju ovakve primedbe na koje se cak i oni ne mogu suzdrzati od smeha. :kafa:
Rekao mi jedan drug
da ste Minju Subotu
beatifikovali kao sveca.
Is that true? :hahaha: :hahaha: :hahaha:

robivek

Domaćin
Poruka
3.892
Rekao mi jedan drug
da ste Minju Subotu
beatifikovali kao sveca.
Is that true? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
E sad je konacno svima jasno zasto sve vreme postavljas , hmmmm kako da se izrazim,...ne tako dobro osmisljena pitanja ( ovo su izuzetno birane reci) na koja se ti uvek prvi nasmejes...Kako god,predlazem ti da se sto pre otarasis tog tvog druga koji te samo mesti da budes dezuran klovn na forumu,a to nije lepo od njega,narocito ako je zaista tvoj drug...citaj bato Sveto Pismo i ako ti nesto nije jasno pitaj one koji mozda znaju MALO bolje od tebe i jos jednom - biraj drustvo. :mazi:

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.388
Da li ce oni koji krse subotu biti kaznjeni kao sto vidimo sami to traze ovde na forumu i sami sebe osudjuju.
Sami donose sebi sud.

Hoce.

Ali to je u Novom zavetu Bozji posao.
Ne samo subotu vec za ceo zakon 10 Bozje zapovesti.
Isaija 66,22
Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
Isaija 66,23I od mladog meseca do mladog , i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
Isaija 66,24I izlaziće i gledaće mrtva tjelesa onijeh ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umrijeti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom tijelu.

Kao kod kamenovanja ce izaci.
Ali oni su vec kaznjeni.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Da li ce oni koji krse subotu biti kaznjeni kao sto vidimo sami to traze ovde na forumu i sami sebe osudjuju.
Sami donose sebi sud.

Hoce.

Ali to je u Novom zavetu Bozji posao.
Ne samo subotu vec za ceo zakon 10 Bozje zapovesti.
Isaija 66,22
Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
Isaija 66,23I od mladog meseca do mladog , i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
Isaija 66,24I izlaziće i gledaće mrtva tjelesa onijeh ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umrijeti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom tijelu.

Kao kod kamenovanja ce izaci.
Ali oni su vec kaznjeni.
Reci ti nama zašto kršiš Božiju zapovijest o kamenovanju prestupnika? Ili o obrezanju?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.