Zastita prodavaca (iliti da li je musterija bas uvek u pravu?)

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.273
Zastita prodavaca je nesto sto nije uopste aktuelno, drzava ne obraca paznju oko toga, zakon oko toga skoro da i ne postoji
musterije koje zure, napadaju i izdrkavaju se na pradavcima, stalno im nesto ne valja, pa im je prodavac kriv sto u novinama pise to sto pise
nisu sve musterije takve, al dosta je jedan da ti upropasti dan

Ovde mozete da pricate o svojim iskustvima, traziti savete, pomagati nekome ko prolazi kroz nesto kroz sta ste vec prosli.
 
Ja sam se bavila kratko prodajom davnih dana, jos dok sam studirala.
Bilo je bas svakakvih slucajeva, od flerta, do nezadovoljstva, vredjanja na nacionalnoj osnovi, itd.
Mislim da nije svako za prodavca.
Treba imati zivce, razumeti da oni ne napadaju tebe kao prodavca posto te i ne poznaju, vec se samo izivljavaju zbog necega, nekoga.
Treba znati distancirati se od toga licno, mada lakse je to reci nego uraditi kada ti dodje par nezadovoljnih musterija svaki dan.
Opet ima i kontra onih finih, divnih, uljudnih koji ti ulepsaju dan, pa dodje do nekog balansa.
Ja bih rekla da onaj ko nema gore navedene osobine ne treba da se bavi ljudima. Isto vazi za bilo kakvu uslugu i rad sa ljudima. Frizeri, takstisti,itd.
Jedino kada dodje do fizickog obracuna ili pretnje. No tu vec svakako postoji zastita prodavaca, zakonska.
 
Ja moram da odnesem tamo gde kupim a oni posle nek se jebavaju s proizvodjacem,u nekim radnjama kazu da ne uzimaju vise gorenje jer se kvari i nemaju dobru saradnju s proizvodjacem,pa tako nek bira ko sta prodaje ako nece povracaj,u americi covek koristi namestaj neko vreme i namerno ga unisti izlize da bi im vratio i uzeo nesto novo,to je radio i s koznim jaknama,kaze ja to platim par hiljada $ a krs je,zamene mu uvek i vrate novac
 

Back
Top