Zastita korisnickog naloga

MrGiovanni

Primećen član
Poruka
642
Dakle, opet ja. Verovatno se pitate sta li cu sad da smislim, tj koju glupost.

No, o cemu se radi.
Aktivirao sam Guest nalog na kompjuteru. Primetio sam da sa tog guest naloga ne mogu da udjem u C>Users>Glavni nalog, trazi mi sifru. Sto je ok. Pored foldera Glavni nalog stoji katanac.

Zanima me kako da zastitim neki sad novi folder na hard disku, od tih drugih naloga. Jer sada kako jeste, oni slobodno mogu da udju i rade sta hoce.

??

pura moca

Zaslužan član
Poruka
133.355
To možeš samo ako ti je NTFS disk. My computer > Tools > Folder options > View > Use simple file sharing. Ovo mora da ti bude nečekirano.

Za svaki folder pojedinačno (ovo važi i za diskove) u properties imaš karticu Security. Tu možeš da podesiš koji korisnik ima pristup.

Budi obazriv, pamti šifre. Ako reinstaliraš Windows može da se desi da ni ti nemaš pristup nekim folderima...

MrGiovanni

Primećen član
Poruka
642
To možeš samo ako ti je NTFS disk. My computer > Tools > Folder options > View > Use simple file sharing. Ovo mora da ti bude nečekirano.

Za svaki folder pojedinačno (ovo važi i za diskove) u properties imaš karticu Security. Tu možeš da podesiš koji korisnik ima pristup.

Budi obazriv, pamti šifre. Ako reinstaliraš Windows može da se desi da ni ti nemaš pristup nekim folderima...

Ne znam da li mi je NTFS disk ili ne. A to sto kazes u properties. Nasao sam to ali tamo mi ne ocitava korisnike kako valja. Koristim Windows 7 home.

Jesi na ovo mislio ?
capturevc.png

Evo kako mi vidi korisnike(ovo crno je Glavni nalog)
captureto.png

KeyFinder

Obećava
Poruka
77
Tu gde si došao do Scurity kartice obeleži PC users pa na Edit i sa desne strane pod Deny čekiraj zabrane (npr., full > da nemaju pristup tom folderu ili samo modify i write > da ne mogu menjati i upisivati) Tako se može podesiti za svaki folder pojedinačno.

MrGiovanni

Primećen član
Poruka
642
E drugari, evo mene opet. Probao sam ovo sa malim zakasnjenjem i evo sta kaze.

Stavio sam kako je KeyFinder napisao, i sad. Guest ne moze da udje i trazi mu sifru. OK
Ali, kad odem na glavni nalog ne moze ni on da udje nego kaze... da bi ste usli morate da promenite opcije u
onim security settings. Onda moram da promenim na allow da bih usao. Kako sad ovo?

PS. Otkako sam aktivirao taj Guest nalog kompjuter mi se malo usporio pri paljenju.
Jel to normalno?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.