Zastave Srbije i drugih slovenskih naroda (sadašnje i bivše)

Slavic Land

Aktivan član
Poruka
1.168
rs.gif


Republika Srbija, ponos i dika među Evropskim zastavama

sk.gif


Republika Slovačka

si.gif


Republika Slovenija

ru.gif


Nas i Rusa 200 miliona... (p.s. mafijaša)

cz.gif


Češka Republika

lusatiakw9.png


Zastava Lužičkih Srba

yu.gif


Zastava SFR Jugoslavije i SCG

pl-st.gif


Poljska

croatia-flag.gif


Zastava jedne susedne zemlje

200pxpartisanflagsvgkl0.png


Zastava Srpsko-hrvatskog prijateljstva ;) tzv "partizanska"

180px-Old_Flag_of_Montenegro.png


Starija crnogorska zastava

psglagolist02uw3.gif


Zastava PanSlovenskog pokreta
(Lipa, Slovo S glagoljice i prepoznatljive boje skoro svih slovenskih zastava)
 
Da da, te novokomponovane zastave...

još malo pa će na zastavi da se nađe neki brend, recimo "Peugeot" sponzor Makedonije ;)

Eno ti slike "We are not Slavs, we are macedonians" a zastava im je grb antičke makedonije koji je imao svaki ratnik na svom štitu. To je malo izmenjen identičan znak antičke makedonije koga je FRJ Makedonska zastava imala u jednom kratkom periodu čini mi se od 1995-1997.

Što se tiče bosanaca ovo je zastava krojena od strane UN tako da nema neke logike.

Bosanski srbi imaju sličnu zastavu Srbiji dok bošnjaci bi verovatno zelenu feat. beli polumesec jer ni oni nisu sloveni nego muslimani ;) tj. hoću da kažem da im je religija bitnija od nacije ili od porekla.

Bugari, da im država nije onako zelena, bi verovatno imali plavu boju umesto zelene. Zelena dakle predstavalja one prelepe šume (mislim, ko je bio u susednoj nam državi zna o čemu pričam)... a i to je zvanično tumačenje boje . Ima i na wikipediji :)

I zastava Ukrajine je novokomponovana. Žuto verovatno predstavlja stepe a plavo nebo. Barem je tako logično. Mada 50,05% Ukrajinaca voli narandžastu boju ;)

O crnogorskoj neću da pričam. Većim delom svoje istorije imali su trobojku crveno, plavo, belo. To je doduše novija istorija ali... what ever... interesuje me koliko godina ranije su imali onu "đetićku" gore...
Čim imaju .... da prave nova slova šj i ćj onda tu ide ona narodna "ne može nam niko ništa..."


DAKLE
NEĆU VIŠE NI DA RASPRAVLJAM O NEKIM PALJEVINSKIM KVAZI ZASTAVAMA
 

Back
Top