Quantcast

Zastara i zatezne kamte

Peaky

Aktivan član
Poruka
1.014
2008 tuzila me neka firma kao nisam im platio jedan racun iako sam sve izmirio ja nisam dobijao poziv za sud jer sam bio vani i sud presudio u njihovu korist na osnovu njihovih poslovnih izvoda
tek 2012 stigla presuda da im platim sa kamatma
Do sad nisu pokretali izvrsenje

E sad me zanima zastarijeva li ova presuda i do kada ce biti u mogucnosti pokrenut izvrsenje
I kako se racuna ova zatezna kamata

Peaky

Aktivan član
Poruka
1.014
Pa ako si im platio i imas dokaze za to ne vidim razloge za brigu oko zastarevanja ...
Ja sam njima izmirio dugovanja pre nego sto su oni mene tuzili
Oni su mene tuzili ,ja uopste nisam bio obvjesten o tome jer zivim vani
Sudsku presudu da moram da im platim i da je sud po osnovu njihovih poslovnih knjiga utvrdio da im dugujem je donesena 2012
Do sada nisu trazili izvrsenje

Pitanje je do kada mogu zakonski traziti izvrsenje po toj presudi

Metronomy

Elita
Poruka
17.448
Pitanje je kako znas da nisu pokrenuli izvrsenje. U svakom slucaju mislim da je nastupilo zastarevanje, sto ne znaci da dzukele nece da ti posalju neko resenje ili nekog advokata da ti naplacuje. U svakom slucaju, ako te zovu telefonom ti im reci da imas dokaz da si platio jos pre donsenja resenja.
Dzukele tako samo nerviraju gradjane iz politickih razloga, a neki im i plate da ih skinu s vrata.

savasavanovic

Poznat
Poruka
9.091
Рок застарелости је 10 година од правноснажности пресуде, за главни дуг.За камату је рок застарелости 3 године, могу да ти траже камату 3 године уназзад од подношења предлога за извршење.

Marijana832

Zainteresovan član
Moderator
Poruka
434
Još dve
Ja sam njima izmirio dugovanja pre nego sto su oni mene tuzili
Oni su mene tuzili ,ja uopste nisam bio obvjesten o tome jer zivim vani
Sudsku presudu da moram da im platim i da je sud po osnovu njihovih poslovnih knjiga utvrdio da im dugujem je donesena 2012
Do sada nisu trazili izvrsenje

Pitanje je do kada mogu zakonski traziti izvrsenje po toj presudi

Još dve godine imaju fore da traže izvršenje presude.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.