ZASPIŠ NA MEDU, PROBUDIŠ SE NA TANKOM LEDU ...

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Juče sam čula ovu rečenicu ''Zaspiš na medu, probudiš se na tankom ledu''... i baš me onako naterala na razmišljanje. Kad se uljuljkam u nekim odnosima (nije važno da li je to sa partnerom, prijateljima ili porodicom) - jako mi teško pada ''budjenje'' i trenutak kada shvatim da sam zbog nekog na ''tankom ledu'' ....

Koliko nas snovi izdaju?

Koliko smo puta očekivali ''med'' a naišli na ''tanak led''?
 
Sachekaj da otvorim zakljuchane direktorijume proshlosti...

Vidish...ja sam ti neko ko voli da nosi osecaj ljubavi u sebi...ali tudji kompleksi...eh...
vremenom se izgradio osecaj koliko je neka i dokle spremna da ide u zivotu...pa mu to dodje ko firewall...
imam jako lepe uspomene ali malo je onih na koje sam naishao a spremne su da zive zivot do daske
(ne govorim ovde o onima koje zele ili nezele ,vole ili ne vec o spremnosti,a mnoge bi samo htele)
 
U dosta situacija sam očekivala "med" prosto zato što u odnosima sa drugim ljudima,bilo da su emotivni,poslovni,drugarski,......pružam maksimum od sebe,a neretko dobijam jako malo ili skoro ništa.Nikako da naučim da nisu svi ljudi tako emotivni,iskreni kao ja.
Strašno me pogodi kada me onaj, od koga sam to najmanje očekivala, dovede na "tanak led".
 
Selena:
U dosta situacija sam očekivala "med" prosto zato što u odnosima sa drugim ljudima,bilo da su emotivni,poslovni,drugarski,......pružam maksimum od sebe,a neretko dobijam jako malo ili skoro ništa.Nikako da naučim da nisu svi ljudi tako emotivni,iskreni kao ja.
Strašno me pogodi kada me onaj, od koga sam to najmanje očekivala, dovede na "tanak led".


Prepoznala sam se u ovome..... :(
 
NatasaNatasa:
Juče sam čula ovu rečenicu ''Zaspiš na medu, probudiš se na tankom ledu''... i baš me onako naterala na razmišljanje. Kad se uljuljkam u nekim odnosima (nije važno da li je to sa partnerom, prijateljima ili porodicom) - jako mi teško pada ''budjenje'' i trenutak kada shvatim da sam zbog nekog na ''tankom ledu'' ....

Koliko nas snovi izdaju?

Koliko smo puta očekivali ''med'' a naišli na ''tanak led''?

desavalo mi se kad sam bila bas jako mlada. i u ljubavi i u prijateljstvu......i bas je ruzan osecaj...:-?

al vremenom, naucis da nikada ne smes da zaspis dok ne budes sigurna dal si na medu ili ledu. mozes da dremas il zmirkas na jedno oko ali nikako da zaspis! e kad utvrdis stanje...i kad si sigurna sta imas pored sebe onda ili toj osobi pokazes vrata (ako je led) ili utones u zimski san (ako je med):wink:
 
NatasaNatasa:
Juče sam čula ovu rečenicu ''Zaspiš na medu, probudiš se na tankom ledu''... i baš me onako naterala na razmišljanje. Kad se uljuljkam u nekim odnosima (nije važno da li je to sa partnerom, prijateljima ili porodicom) - jako mi teško pada ''budjenje'' i trenutak kada shvatim da sam zbog nekog na ''tankom ledu'' ....

Koliko nas snovi izdaju?

Koliko smo puta očekivali ''med'' a naišli na ''tanak led''?

STALNO:cry:
 
NatasaNatasa:
Juče sam čula ovu rečenicu ''Zaspiš na medu, probudiš se na tankom ledu''... i baš me onako naterala na razmišljanje. Kad se uljuljkam u nekim odnosima (nije važno da li je to sa partnerom, prijateljima ili porodicom) - jako mi teško pada ''budjenje'' i trenutak kada shvatim da sam zbog nekog na ''tankom ledu'' ....

Koliko nas snovi izdaju?

Koliko smo puta očekivali ''med'' a naišli na ''tanak led''?

?????????????? :confused:
 
Kada sam video naslov ove teme pomislio sam da neka riba spava na dobrocudnom debelom tipu koga zovu 'Meda' :)

Za utehu onima koji nisu okusili med je to da se chovek brzo navikne na ukus meda i to vi$e nije to.Na ledu se nekako oseca$ zhivlje.. neizvesnije.. Mozhe$ da se otkliza$ do nekog lepog i zanimljivog mesta, a mozhe$ i da bupne$ u vodu. To je lepota leda
 
NatasaNatasa:
Juče sam čula ovu rečenicu ''Zaspiš na medu, probudiš se na tankom ledu''... i baš me onako naterala na razmišljanje. Kad se uljuljkam u nekim odnosima (nije važno da li je to sa partnerom, prijateljima ili porodicom) - jako mi teško pada ''budjenje'' i trenutak kada shvatim da sam zbog nekog na ''tankom ledu'' ....

Koliko nas snovi izdaju?

Koliko smo puta očekivali ''med'' a naišli na ''tanak led''?
o tome bih mogao da ti pricham...
 
Ja sam ceo svoj zivot gledala samo pozitivno i na ljude, i na situacije i na zivot. Danas, isto gledam pozitivno, ali sam naucila da ne ocekujem uvek da su svi dobri, pametni, puni razumevanja...
Na zalost, i dalje se jako brzo vezem za ljude, ali sada znam da i kad lupim glavom, da sam to jednako mogla ocekivati isto tako kao ono najlepse. na kraju krajeva, nemamo ni pravo da od svih ljudi ocekujemo samo dobro. Ko smo pa mi?

P.S. Ko razume shvatice ;)
 
NatasaNatasa:
Juče sam čula ovu rečenicu ''Zaspiš na medu, probudiš se na tankom ledu''... i baš me onako naterala na razmišljanje. Kad se uljuljkam u nekim odnosima (nije važno da li je to sa partnerom, prijateljima ili porodicom) - jako mi teško pada ''budjenje'' i trenutak kada shvatim da sam zbog nekog na ''tankom ledu'' ....

Koliko nas snovi izdaju?

Koliko smo puta očekivali ''med'' a naišli na ''tanak led''?
Ja bih pre ovo formulisala kao pitanje "ko zaspi na medu,a probudi se na ledu?"...........odgovor:samo ko voli ili ko je zaljubljen.Ljubav je tako slaka a isto toliko nesigurna..... :???: ma .........A VI KAKO TE?
 
ma --- agregatna stanja ko agregatna stanja ,,, dakle možemo protumačiti ,, hladjenjem meda se dobija led ,, med led --i rimuje se ,, a grejanjem meda iznad 40 stepeni dobijamo nikakav sastojak bljutavog izgleda koji ima samo funkciju zasaldjivaca ,,,, e sad ,,, na nama je da izaberemo ,,, alo bre ljudi ceo kosmos se menja a VI O TANKOM LEDU ,,, mene zapravo vata jeza od crnih rupa u vasioni ??? i da --- jel probo neko da stavi med u zamrzivac ???
 
Svako od nas ima strahove od neizvesne buducnosti...

Ipak dozvoliti tim strahovima(ili moze se ovde reci i snovima) da nadvadaju zdrav razum nije bas pametna stvar. Uvek treba imati dozu opreza i proracunatosti(pretpostavljanja buducnosti) ali nikako da to bude nesto veliko...

I ne dozvolite da zbog nekih losih slucajeva postanete... mracni... puni nepoverenja pa mozda i paranoicni... Poverenje treba dati... poverenje se mora dati... dok se taj neko ne pokaze neispravnim... Kad se pokaze neispravnim i ako ste sigurni u to... e onda noge u goozicu... :lol: i pogled na drugu stranu...
 
Selena:
U dosta situacija sam očekivala "med" prosto zato što u odnosima sa drugim ljudima,bilo da su emotivni,poslovni,drugarski,......pružam maksimum od sebe,a neretko dobijam jako malo ili skoro ništa.Nikako da naučim da nisu svi ljudi tako emotivni,iskreni kao ja.
Strašno me pogodi kada me onaj, od koga sam to najmanje očekivala, dovede na "tanak led".
Isto bilo i kod mene, ali sam sada naucila da i ja malo "pokazem zube" kada je potrebno!
 
Malo je iznenadnih nesreća. Ako je o odnosima sa ljudima... ma tu se sve vidi i oseti, mada ne prizna sebi uvek, pa posle bude kao šok.
Pričam o drugim životnim problemima i nesrećama.
Ako moram da biram, bolje iznenada, nego da me mrcvari godinama. Nesreća, mislim.:D
__________________________________________________________________

Zaspiš na medu, probudiš se na ledu... poenta je ne uspavati se na medu, zar ne?
A, sa druge strane, led uopšte nije tako loš.
Na ledu sam, tankom, tananom - i znam šta pričam. 8-)
 

Back
Top