Zashto potpisivati?

Zashto je zenama toliko vazno da udju u brak?
Mushkarci se bore da to bude shto kasnije ali
pored tolike zenske vlaznosti ko ce cekati...
Pitanje glasi:
Zashto potpisivati?
Zar nije bolje ziveti dokle se moze pa kud mili moji
nego onako razvlacenje...


Da, to ti putas i cudis se a jedva cekas da se ozenis. Vazno je da se potpise, pa necu sutra kada umre da ostanem bez igde icega, a ulagala sam u taj brak i porodicu. Unela sam moje postenje, maldost, nevinost, cestitost i da tek tako to bacim.
 
Zashto je zenama toliko vazno da udju u brak?
Mushkarci se bore da to bude shto kasnije ali
pored tolike zenske vlaznosti ko ce cekati...
Pitanje glasi:
Zashto potpisivati?
Zar nije bolje ziveti dokle se moze pa kud mili moji
nego onako razvlacenje...

moras neki papir bolan potpisat:rtfm:
i za vanbratjnu zaednicu ti treba potpis za registar
sta ces bolan ako deca naidju joj:zper:
avaj :mrgreen:
 
Pa dobro, priznao ga je, to stoji, ali mene zanima kakav je osjecaj imati porodicu i ti jedini biti iskljucen, prezivati se drugacije.
Nije da nikada nismo potezali temu braka, ali u drustvu nisam nikada cula da neko ima takvu odbojnost prema braku, kao sto je na forumu
ovdje se vecina bori protiv potpisa
pa me zanima kako se osjecaju svi ti muskarci koji zive u vanbracnim zajednicama cije su zene toliko zeljele brak, a oni ne, i ako su dobili dijete... kakav je osjecaj imati porodicu iz koje si izopsten

A jel ti stvarno misliš da se udajom menja prezime? Moja drugarica se udala i ostavila devojačko.Eto ti tvoje filozofije.
 
Zashto je zenama toliko vazno da udju u brak?
Mushkarci se bore da to bude shto kasnije ali
pored tolike zenske vlaznosti ko ce cekati...
Pitanje glasi:
Zashto potpisivati?
Zar nije bolje ziveti dokle se moze pa kud mili moji
nego onako razvlacenje...

Baš se ovih dana pojaviše neki sa temama u kojima su opisane takve "neregulisane" veze. Kuka li se, kuka, a zajednički život se odvija i mimo te papirologije. Nije idealan, ali teče, neće biti savršeniji samo ako se potpiše, zavisi to od drugih stvari. Nije sreća papirnata kategorija.
 
Potpis je zbog rodbine i nasledstva :P

Po ustavu vanbracna zajednica je izjednacena po pravima sa bracnom, tako da ce biti nasledstva u svakom slucaju, a i deca van braka su izjednacena sa decom rodjenom u braku, ok izjednacena su, ali da samo znate koliko traje procedura za priznavanje deteta..... 100 komisija, 10000 papira....i 50.000,00 din.

Meni ce brak znaciti, to je cin kojim se ozvanici ljubav, dokaz ljubavi...
 
Zashto je zenama toliko vazno da udju u brak?
Mushkarci se bore da to bude shto kasnije ali
pored tolike zenske vlaznosti ko ce cekati...
Pitanje glasi:
Zashto potpisivati?
Zar nije bolje ziveti dokle se moze pa kud mili moji
nego onako razvlacenje...

Odakle tebi da se muskarci bore da udju u brak sto kasnije, a zene zure?
U mom okruzenju se pre moze tvrditi suprotno, pa ni to ne znaci nista.
Onima sto imaju frku od braka, preporucujem da u isti ne ulaze. Zato sto brak ne trpi psihologije koje imaju fiksaciju da ce ih neko ostetiti, osakatiti, prevariti, ostati bez necega...a u sustini oni sami nemaju nista sto bi mogli da daju.... :neutral:
 

Back
Top