Quantcast

Zarada na internetu

MiskeFTW1

Zainteresovan član
Poruka
213
Ja zaradjujem 1 dolara dnevno preko youtube-a. Postao sam youtube parnter zato sto komentarisem na engleskom za neke igrice i tako to. Postao sam partner skoro. Imao sam dosta problema.Zbog Adsens-a i Paypal-a.
Paypal nema u Srbiji sto je malo bilo zajebano zbog partnerstva.Ali sada mi novac ide na racun u banci ili mi stize na kucnu adresu.Inace ako hocete da postanete youtube partner onda stvarno morate dugo da radite na tome.Meni je trebalo 2 godine.Sada sam prestao da pravim klipove zbog skole,ali ponovo pocinjem uskoro. Ja dobijam novac na PPC (pay per click) svaki put kad mi neko klikne na "ad" (reklamu) koja izadje na mom klipu ja dobijem kintu.
Ali je stvarno dobra zarada,ovi poznatiji youtuberi su bogatasi . 1000 dolara dnevno dobijaju. Ali ja necu bas toliko da idem.Lepse je da zavrsim skolu da imam nesto u glavi,neki posao itd. Ovaj novac je sad aktuelan za mene zbog extra uzine u skoli , zbog krize , nesto ide u stek pa se onda potrosi a neku igru,deo za komp ili pozajmim kevi i caletu :D Skrecem sa teme . -.-

Poslednja izmena:

xitm3n

Aktivan član
Poruka
1.473
Cuo sam da Social blade daje najgore uslove ubedljivo, ko ima opciju da bira nikako ne preporucuju njih... Po glasu mi delujes mladoliko, a engleski ako jos nisam cuo da neko tako fino parla, samouk si ili nesto drugo? Svaka cast

MiskeFTW1

Zainteresovan član
Poruka
213
Da social blade je stvarno los.Ali ja cu jos da radim pa cu da predjem na TGN. Machinima je vec mnogo zajebano.Mnogo traze.Ali sta znas mozda nekad. Siguran sam da postoje jos dosta takvih networka kao TGN.Ali ok.
Inace hvala.Sam sam naucio engleski.Imam 14 godina,glas mi mozda deluja malo piskavo zbog mikrofona.
Hvala u svakom slucaju ;)

MiskeFTW1

Zainteresovan član
Poruka
213
Pozdrav ljudi evo ja se vratio na forumu ponovo. Postao sam sada full youtube partner,naravno sa social blade , odnosno RPM network. E sad ako vi pitate ili kazete kako je taj network najgori upravu ste , ali ja nemam izbora . Nema je**nog paypala u Srbiji , a TGN,Yeosuch,Machinima i ostali placaju iskljucivo preko paypala. To je za to , inace evo moj kanal da se uverite da sam partner , jos uvek ne zaradjujem puno ali se trudim. Bez muke nema nauke ;)

https://www.youtube.com/user/InfectedTVGames?feature=mhee

xitm3n

Aktivan član
Poruka
1.473
Pa druze iste pare u proseku mozes da uzmes sa AdSense, a da te ne drndaju po osnovu loseg ugovora i prevare, kao sto sam cuo da rade. Ja dnevno imam 50 pregleda i 10 centi od adsensa za sada, sto je u proseku 2$ na 1000 pregleda - isto kao vecina mreza. Kada bih imao bar 1000 pregleda dnevno za pocetak to bi bilo 2-3 dolara dnevno, svaki drugi mesec isplata ...

draganmanzalovic

Početnik
Poruka
28
Pozdrav ovo je moj kanal pa ako mi mozete sta preporuciti sta je najbolje da ucinim sa njim imam prosecno po 1500-1800 pregleda dnevno. Zanima me koja je mreza najbolja za partnerstvo i koji su uslovi za svaku mrezu. Paypal mi nije problem jel mi cale zivi u nemackoj. Hvala na odgovoru i ako se nekome svidja kanal moze slobodno da se prijavi i ovako imam malo subba :D

https://www.youtube.com/channel/UC3htHpjumu1CZ3AtOuHlpbA?feature=mhee

Alex Parker

Zainteresovan član
Poruka
118
Pozdrav ovo je moj kanal pa ako mi mozete sta preporuciti sta je najbolje da ucinim sa njim imam prosecno po 1500-1800 pregleda dnevno. Zanima me koja je mreza najbolja za partnerstvo i koji su uslovi za svaku mrezu. Paypal mi nije problem jel mi cale zivi u nemackoj. Hvala na odgovoru i ako se nekome svidja kanal moze slobodno da se prijavi i ovako imam malo subba :D

https://www.youtube.com/channel/UC3htHpjumu1CZ3AtOuHlpbA?feature=mhee
Da li si ti normalan?
Ovakav kanal je čudo da još uvek postoji, bićeš u najskorije vreme banovan, evo ja ću te prvi reportovati, jer ovo što ti promovišeš tamo nije normalno.

draganmanzalovic

Početnik
Poruka
28
Da li si ti normalan?
Ovakav kanal je čudo da još uvek postoji, bićeš u najskorije vreme banovan, evo ja ću te prvi reportovati, jer ovo što ti promovišeš tamo nije normalno.
Klipovi nemaju autorska prava tako da nema veze sa copyright jedino ako su tuce zabranjene na youtube ali koliko ja znam nisu zabranjene! Do sada niko me nije obavestio u vezi sa copyright. A to sto ces me reportovati mislim da nije ok ali hajde. Ja sam postavio pitanje ovde a ne zahtev za reportovanje!

EDIT:
Evo pravila sto se toga tice:
Када се видео снимци сматрају превише крвавим или узнемирујућим?

Важно је да наведете одговарајуће информације о садржају снимка са сценама насиља који сте поставили. Понекад је садржај превише крвав и такви видео снимци ће бити уклоњени са сајта. У другим случајевима, садржај једноставно можда није погодан за све кориснике YouTube-а. Слично оценама за филмски или телевизијски садржај, потврда узраста помаже гледаоцима да избегну гледање садржаја који можда није прихватљив за њих или њихову децу.

Poslednja izmena:

xitm3n

Aktivan član
Poruka
1.473
Klipovi nemaju autorska prava tako da nema veze sa copyright jedino ako su tuce zabranjene na youtube ali koliko ja znam nisu zabranjene! Do sada niko me nije obavestio u vezi sa copyright. A to sto ces me reportovati mislim da nije ok ali hajde. Ja sam postavio pitanje ovde a ne zahtev za reportovanje!

EDIT:
Evo pravila sto se toga tice:
Када се видео снимци сматрају превише крвавим или узнемирујућим?

Важно је да наведете одговарајуће информације о садржају снимка са сценама насиља који сте поставили. Понекад је садржај превише крвав и такви видео снимци ће бити уклоњени са сајта. У другим случајевима, садржај једноставно можда није погодан за све кориснике YouTube-а. Слично оценама за филмски или телевизијски садржај, потврда узраста помаже гледаоцима да избегну гледање садржаја који можда није прихватљив за њих или њихову децу.
Ne ulazim u sadrzaj sa aspekta normalnosti druze, pravnik sam po struci a i upucen sam u uslove koriscenja jutjuba, pa da ti par stvari prenesem.
Prvo, itekako ima veza izmedju copyrighta i autorskog prava, zato sto "copyright" doslovno prevedeno znaci pravo na kopiranje, sto je pravo izvedeno od autorskog prava (jedno od pripadajucih prava u okviru autosrkog prava na video klip i snimak). Prema tome, na bilo koji sadrzaj koji ti nisi stvorio nemas autorska prava, nego osoba koja je to snimila i izbacila na internet; stoga nemas copyright, a ako nemas copyright na klip, nemas ni pravo na komercijanu upotrebu (zaradu) od klipa koji ti nisi snimio - ne posedujes.
Dalje, osoba se ne moze odreci autorskog prava na svoje delo, cak ne mora doslovno ni izricito da naglasi da ima autorska prava, ona mu po sili zakona pripadaju ( totalno pogresan komentar da "klipovi nemaju autorska prava")
Dakle, imas 2 opcije:
1 - da uklonis sve sto nije tvoje
2 - da pitas vlasnike klipova da ti dopuste komercijanu upotrebu njihovog materijala.
Sve kompilacije koje nemaju dozvole originalnih autora su krsenje autorskih prava, a posto ti nemas izricitu dozvolu, niti saglasnost da ih koristis u komercijane svrhe druze, znaci krsis autorska prava, i copyright.
To sto jos nisi banovan je druga stvar, moj savet ti je da ako zaradujes preko adsensa, sto pre pribavis dozvoole inace ce te po kratkom postupku uskoro banovati, i to ceo adsense nalog, ne samo youtube.