Quantcast

Zarada na internetu

Mrzimglupeljude

Početnik
Poruka
17
Nisam izdrzao,morao sam da se registrujem samo da bih prokomentarisao neke stvari.
4 godine se bavim radom na internetu i jos dosta nekih drugih stvari radim.Uopste necu da nabrajam detalje jer nisu ni bitni.Uvek sam se zalagao za to da covek treba da prihvati inovacije i proba da ih iskoristi i zaradjuje mozgom a ne misicima.

Ali ljudi (sad bi dao 50e da mogu celu recenicu da napisem velikim slovima a da me ne pljujete) - Ako vas mozak proizvodi 1 dolar mesecno(ili 5 sve jedno) mozda bi trebalo da probate da zaradite misicima.Onaj ko ne moze da shvati da je popusio cigara za 20e dok je zaradio 2e klikcuci na reklame treba tih 20e da proba da zaradi na gradjevini.Da podsetim tamo je dnevnica od 10 sati 20e,tako da ste za jedan dan sebe resili buljenja u monitor narednih godinu dana.Ja garantujem da niko od svih registrovanih na krstarici ne zaracuje od PTC dovoljno da pokrije redovno troskove interneta.

NAPOMENA-Ovo se ne odnosi na one koji nesto rade planski i sistematski.Naravno da ce zarada krenuti sa ciframa od par evra,ja se dobro secam gad sam na svom adsense nalogu video civru od dva dolara,ali to je bio dokaz pocetka posecenosti mojih sajtova,i onda treba raditi jos vrednije,unapredjivati se,uciti,i gledati kako raste i zarada.Deset sati buljenja u monitor i klikanja na reklame za 0.01e ne vodi nicemu.

Toliko

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.052
@Mrzimglupeljude

lepo od tebe sto si se uclanio,PTC je odavno provaljena fora,sta vise pitanje je koliko ce ubuduce i od adsensa moci da se zaradjuje,citamo nesto kako anuliraju klikove pa mesecno isplate ljudima i po 20% manje
o uploading-u i da ne govorim,na 1000 download-a za male fajlove zaradis od 1-5$,a pitanje je dal ce sutra host isplacivati,a i kako nama isplacivati,preko webmoney-a ,gori platni procesor nisma video po pitanju konfuznosti
i dalje mislim da je freelance posao tipa na odesk ili freelancer dobra stvar,treba imati znanja iz neke ili nekih oblasti,i od tog stepena znanja zavisi i koliko ce se zaradjivati,ali ima poslova i za one koji su manje vicni pa bi da klikaju,lajkuju i tako

Mrzimglupeljude

Početnik
Poruka
17
Po meni je i logicno za adsense da bude sve manje profitabilan jer je previse faktora u igri,tj vi kao neko ko pokusava da napravi sto poseceniji sajt,ljudi koji ce zbog vaseg sadrzaja i doci na sajt ali zasto bi kliknuli na reklamu kad znaju da je google i u velikom broju slucajeva ti google oglasi vas ne odvedu nigde,i tu je google koji kolje,tj dobijate minimalno u odnosu na ono sto bi morali da platite za taj isti oglas(mislim na adwords).
Za sada je iz mog iskustva najprofitabilnije naci oblast u koju se dobro razumete,proucavati je jos vise,praviti sajt koji ce biti kvalitetan da ljudi zaista dodju zbog sadrzaja,ne na foru,i onda naci neki dobar affiliate program iz te oblasti.Jedna provizija vam moze doneti i mesec dana adsensa ako ne i vise(osim naravno ako imate sajt sa milion poseta kao krstarica,dnevne novine itd).
Takodje mislim da je affiliate mnogo sigurniji za isplatu jer velika kompanija nikad nece dozvoliti sebi da se bruka zi gubi ugled zbog veoma male cifre,pogotovu sto oni ne smatraju kao nasi seljaci u srbiji da vam ptu proviziju DAJU ili POKLANJAJU.To su poslovni ljudi koji su svesni da ste je vi zaradili a istovremeno njima uterali 5 puta vise para u dzep i drze vas jer cete to verovatno uraditi opet.
I samo jos jedan savet,trudite se uvek da ako se odlucite za affiliate ne nabacavate reklame na sajt,odlucite se za samo par firmi ili jednu dobru,i posvetite se njima,vratice vam se.Takodje ja uvek kontaktiram licno tu firmu(skoro svaka ima svoj affiliate marketing),i gledam da izbegnem posrednike kao commission junction itd,jer je saradnja onda brza,konkretnija,samim tim i kvalitetnija

exer

Početnik
Poruka
23
Ma PTC je davno proslo svrseno vreme, ili aorist (sto kaze moj drug kad se napije) :), po mom misljenu adsens i SEO su dobra sansa za zaradu, ali potrebno je jako dobro znanje engleskog, sajt na engleskom, tema koja ce privuci amere i njima slicne itd, i puno puno rada i srece.
Uploading, koji ja radim, iskljucivo raditi PPS (pay per sale) nikako PPD (pay per download), upravo da bi se izbegla ta pilicarska zarada od 1-5 dolara dnevno.
Ko isplacuje, ne znam za sve i neverujem svima, alu u zadnjih par godina radim sa Hotfile-om i Oron-om i redovni su u isplatama i isplacuju na Payza-u (bivsi AlertPay) i na Webmoney, ovo za podrucje Srbije da znaju ljudi da mogu da naplate novac, posto PayPal-a kod nas nema a nece ga verovatno ni biti.
Sa AP-om imam dobra iskustva, pare su legale na moj devizni racun nakon 3-5 radnih dana i sve je do sada bilo ok (5-6 isplata sam uradio preko njih), preko WM ni ne zelim da pokusavam iako su nesto povoljniji, jer taj ko se registrovao na WM zna koje je muke prosao dok je sve zavrsio.

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.052
@Mrzimglupeljude
ako sam razumeo verovatno ides na prodaju proizvoda preko svog sajta i dobijas proviziju od svake prodaje,zar ne

@exer
cekaj malo,ne pamtim kad sam nesto zadnji put skinuo sa Hotfile-a,ni nevidjam da neko postavlja njegove linkove,zar on nije ugasen kao megaupload,tj. zar nije ogranicen na fajlove samo za licnu upotrebu?
sto se tice webmoney-a,strasno,ne znam sta su Rusi pili kada su ga pravili ,ali sajt je lavirint za miseve,ko se snadje,taj ima 7-mo culo

exer

Početnik
Poruka
23
Ma kakvi, Hotfile radi konstantno sve ovo vreme, jesu jedno vreme bili poludeli pa su gasili naloge kao dobar dan, ali situacija se ustabilila poodavno i sve sljaka kako treba. Ja radim sa njima vec par godina i nikada mi nije bio blokiran ili ugasen nalog. Sto se tice postavljanja po forumima, ima ga ali doduse nesto slabije, jer vecina ljudi radi adult materijal, a ko je postavljao fajlove od poznatih adult firmi, nalog im je bio ugasen ili blokiran.
Ista situacija je i sa normalnim filmovima. Jedna, po meni, od velikih prednosti Hotfile je to sto im je svo vreme paypal aktivan kao sredstvo placanja, i sto isplacuju vise nego redovno, kod njih je isplata 15tog u mesecu, i nema zahteva, cekanja, odobrenja i slicno, 15 su pare na tvom racunu i kraj price.
Po meni, HF je jedan od najboljih hostera, sa dugim stazom, pouzdani, jeftini itd. Za razliku od mnogih drugih koji se pojave, rade par meseci i nestanu.
Oron je takodje dobar, ali izgleda da oronu dolazi kraj, tako da vise ne preporucujem taj hoster za upload zaradu, makar sledecih par meseci dok se vidi sta ce biti sa njim.

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.052
nikada mi nece biti jasno kako mogu da vide sta uploadujes,koji materijal ,ako ga zapakujes,stavis sifru i jos enkripciju na sifru
ili mozda na osnovu linka jure gde si postovao i sta pise

exer

Početnik
Poruka
23
Pa da bi postavio neki sadrzaj na neki forum ili blog ili nesto trece treba da napravis screenshot-ove, a recimo HF ti nece racunati prodaju ako je fajl zasticen sifrom, a jako puno ljudi je stavljalo originalne nazive filmova ili cega vec pa im je to jako olaksalo posao prilikom brisanja fajlova.
Ja s vremena na vreme vidim da mi skinu neki fajl metodom slucajnog izbora, ali opet kazem ja nikakvih problema sa HF nisam imao sve ove godine.

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.052
a recimo HF ti nece racunati prodaju ako je fajl zasticen sifrom,
Salis se,bas im nije fora. Ja sam prvi put nesto uploadovao pre neki dan na 4 razlicita hosta,naravno naziv fajla nije ime programa vec 00.01.02.... pod sifrom su i sifra je pod sifrom ;) tj. zasticena enkripcijom,mogu samo da se pitaju sta je u fajlovima
Al ako HF ne racuna skidanje fajlova pod sifrom na njega se ni ne isplati uploadovati,mozda se i isplati za onoga sa ekstra brzinom upload-a ili remote uploadom,a bez sifre postaviti i da se brise fajl svaki dan nema od toga vajde

exer

Početnik
Poruka
23
Pa i ja koristim neke svoje interne sifre i nemam problema sa brisanjem fajlova. Evo ti primer 2010-08-04 | 10, znaci fajlovi stoje vec skoro dve godine bez problema, a iz licnog iskustva znam da ljudi nece ili ne vole da skidaju nesto sto ima rar pass. I kod HF-a nemas vise opciju za PPD samo PPS, sto je po meni dobra stvar, plus svo vreme im radi PayPal, sto opet mnogo znaci za kupce iz amerike i ostalih zapadnih zemalja, jer su mnogo jeftiniji premium nalozi u odnosu na druge hostere.
Ja imam extra brzinu upload-a ali to nije vazno, jer onaj ko skida neki moj fajl ili zeli da kupi premium nalog, njega zanima dl brzina, a meni HF u kombinaciji sa JDownloader-om radi odlicno.

<Nulled>

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
135
ShareCash je dobar za zaradu :)

Samo sto ga ljudi izbegavaju jer ima onaj Survajver ;)

0d 0.40- 1,5 $ po download-u isplata preko Paypal i Payza :)

jovica888

Početnik
Poruka
48
Ja znam jako dobar nacin zarade. sastoji se od adfly sajta, jednog image hosting sajta, i facebooka. Postoji jedan image hosting sajt (zaboravio sam kako se zove) koji je omogucavao da slike okacis na njega i onda npr uploudovanu sliku okacis na facebook stranicu. Kad ti ljudi kliknu oni prodju kroz adfly i onda vide sliku. Inace secam se kad je lik pricao rekao je da je adfly banovan na facebooku tako da umesto da sherujes adfly link na facebook stranicu ti ustvari sherujes link od stranice koja prikazuje sliku + (toga se bas secam) naglasio je da svaka stranica sa slikom ima lajk i share tako da ako dovedete npr 1000 poseta na jednu sliku postoji mogucnost da slika bude lajkovana i sherovana tako da se onda pojavi na dosta zidova pa dovede jos traffica od onih pocetnih 1000 = vise ke$ha. Cinilo mi se kao dobra stvar al nisam probao - nemam nesto puno prijatelja na fejsbuku a nemam ni neke velike stranice :)

nidzesi

Primećen član
Poruka
917
Evo i nešto novo... Megatypers, sajt na kom kucate captcha kodove sa slika i za to budete plaćeni. Plaćaju oko 1$ na 1000 sličica.

Možete se registrovati ovde: http://www.megatypers.com/

Prilikom registracije koristite jedan od sledećih kodova: 39FA ili 39FB

Pozdrav i srećno!

nidzesi

Primećen član
Poruka
917
Ne bih ti znao reći... Ja sam se danas registrovao. Otkucao sam oko 200 slika do sad, imam oko 0.3 dolara :)

Ko hoće nek proba.

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.052
Jel te zanima sta WOT kaze za ovaj sajt.
Ako se nekom isplati da ukucava toliko captcha kodova za toliko para,onda probajte Captcha.Trader,ima alert i paypal
Pisao sam nesto o tome ali ne u vidu zarade vec da ne bi vi morali da ih ukucavate kad skidate nesto preko JDownloader-a pa ko hoce neka procita
http://forum.krstarica.com/showthread.php/542832-Captcha-Trader-razmena-captcha-kodova?highlight=captcha+trader

Angel Destroyer

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
391
Jel te zanima sta WOT kaze za ovaj sajt.
Ako se nekom isplati da ukucava toliko captcha kodova za toliko para,onda probajte Captcha.Trader,ima alert i paypal
Pisao sam nesto o tome ali ne u vidu zarade vec da ne bi vi morali da ih ukucavate kad skidate nesto preko JDownloader-a pa ko hoce neka procita
http://forum.krstarica.com/showthread.php/542832-Captcha-Trader-razmena-captcha-kodova?highlight=captcha+trader
Sjano :) mala je zarada, al fin metod :ok:

Ovaj gore link sto sam postavio ima Payza i Paypal + jos neke :)

ew0ny

Početnik
Poruka
2
Ja nevolim PTC sajtove sqa njima mozete zaraditi 10$ do 15$ mesecno to je prosecno i za to morate da se mnogo potrudite da bi dobili referali nervirace te se lupati glavom od zid :dash:.Imam veliko iskustvo sam PTC sajtovima do sada sam zaradjivo max 85$ mesecno ako se mnogo potrudim.Moj savet ne ulazite u PTC biznis jer ce vam samo oduzimati vrema klik cu ci reklame koje traju po 15s do 30 sekundi.

Ko se trudi preko PTC sajtova moze da zaradi odlicnu mesecnu sumu ja sam preko PTC sajtova zaradjivo 50$ mesecno koristio sam dva PTC sajta ClixSense i Neobux dva prava sajtu koja 100% isplacuju

Pa brate sta treba kucati moras ukucati 1000 :rtfm: reci i to nije lako

Poslednja izmena od moderatora:

Nightwish

Zainteresovan član
Poruka
253
Ja sam prijavljena na Adsense. Imam svoj blog. Trudim se dosta oko njega, pišem ono o čemu volim, naučila sam o ključnim rečima, ne kopiram druge... Opet mi je mala zarada. :dontunderstand: Izgleda da je veoma teško zaraditi. Ako neko ima zaista dobar savet kako zaraditi ( pritom i uspešan , pošto su prethodni saveti koje sam poslušala samo laži :besna: ) neka nam pomogne! možda nešto nije u redu sa njim, ako imate bilo kakve savete molim vas pomozite. Stvarno bi mi došla pomoć, jer želim da imam uspešan blog! Hvala unapred! :worth: :dash:

Poslednja izmena od moderatora:

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.052