Quantcast

Zar se tako prodaju knjige??

dollarqueen

Iskusan
Poruka
5.211
Zadnjih par dana obilazim knjizare i pretrazujem sajtove izdavackih kuca i postoji jedna stvar,koja mi strasno ide na zivce;konstantno pominjanje Da Vincijevog koda,cak i na koricama knjiga!!!:dash:

"Ako ste voleli Da Vincijev kod,volecete i ...."(Osmicu,Bozijeg spijuna,Poslednji odsjaj..itd,itd...)

Procitala sam Da vincijev kod cim se pojavio,pre cele one frke i spada u jednu od mojih omiljenih knjiga i prosto ne mogu da verujem,kakvi svi,ne mozemo ih ni nazvati piscima,koriste ovakav naslov za plasiranje svojih bednih kopija i trecerazrednih knjiga...Jos crnje sto i izdavaci koriste takve najave.....

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.939
ajde,a Da Vinčijev kod je prvorazredna i autentičma literatura... No, na satranu to - prosto knjige su proizvod ko i svki drugi a proizvod prodaje reklama... Knjigu ne možeš da probaš ili čitucneš malo pa da znaš sadržaju, uglavnom se i rešiš da je pročitaš po čuvenju, preporuci, kratkom opisu... I tog Da Vinčija si pročitala zbog marketinga koje je imao

dollarqueen

Iskusan
Poruka
5.211
ajde,a Da Vinčijev kod je prvorazredna i autentičma literatura... No, na satranu to - prosto knjige su proizvod ko i svki drugi a proizvod prodaje reklama... Knjigu ne možeš da probaš ili čitucneš malo pa da znaš sadržaju, uglavnom se i rešiš da je pročitaš po čuvenju, preporuci, kratkom opisu... I tog Da Vinčija si pročitala zbog marketinga koje je imao
Mislis da se po tome ceni kvalitet knige???Ti znas zasto sam je ja procitala??????????Uzela sam je iz biblioteke,jedino i samo zato sto su mi se svidele korice.Nikad pre toga nisam cula za Dena Brauna.

Da li je prvorazredna i autenticna,nema potrebe raspravljati........

Dakle,poenta teme je da li cete kupiti knjigu koja se reklamira na takav nacin?Nije bitno da li se u njoj spominje Da Vincijev kod ili bilo koja druga(da se ne vezujemo samo za to,da ljudi ne shvate pogresno,nemam nameru da raspravljam o jednoj knjizi)I koliko to znaci ljudima?Tebi,ocigledno,reklama nesto znaci.Zanima me misljenje ljudi,koji razmisljaju suprotno.

quentin

Iskusan
Poruka
5.681
Šta je tebi tu zapravo čudno? Da Vinčijev kod jeste bio bestseler, zaradio milione piscu i izdavačima, normalno je da će se svi marketinški naslanjati na tu knjigu. Uostalom, Da Vinčijev kod je pokrenuo čitavu lavinu knjigu sa sličnom temom: templari, Vatikan, zavjere ovo-ono... Sve su to, uključujući Kod, komercijalne knjige koje imaju status na tržištu otprilike kao visokobudžetni filmovi. Pisac piše što može bolje, ali ono što misli da može da se proda. Piše za najšire tržište, ne da zadovolji neku svoju unutrašnju težnju za stvaranem umjetničkog djela.

jelen.co

Veoma poznat
Poruka
12.031
Zadnjih par dana obilazim knjizare i pretrazujem sajtove izdavackih kuca i postoji jedna stvar,koja mi strasno ide na zivce;konstantno pominjanje Da Vincijevog koda,cak i na koricama knjiga!!!:dash:

"Ako ste voleli Da Vincijev kod,volecete i ...."(Osmicu,Bozijeg spijuna,Poslednji odsjaj..itd,itd...)

Procitala sam Da vincijev kod cim se pojavio,pre cele one frke i spada u jednu od mojih omiljenih knjiga i prosto ne mogu da verujem,kakvi svi,ne mozemo ih ni nazvati piscima,koriste ovakav naslov za plasiranje svojih bednih kopija i trecerazrednih knjiga...Jos crnje sto i izdavaci koriste takve najave.....
Nikako ne mogu da se odlučim da li je gluplji film ili knjiga.....
....tako da mi ta poređenja sa Da Vinčijevim kodom lepo signaliziraju
da knjigu treba zaobići u širokom luku ili je eventualno nabaviti kao podpalu za roštilj.

dulebass

Domaćin
Poruka
3.328
Slazem se da je to najveca glupost. Pogotovo za ove nove pisce koji se proslave jednom knjigom (podsecaju me na pevaljke koje imaju jednu pesmu, i onda neko kupi album zbog jedne pesme). Pa ni velikani kao sto su Tolstoj i Dostojevski nemaju sve knjige ekstra kvaliteta.

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.938

pa ******, tipus je zloupotrebio da vinčija, pa sad zloupotrebljavaju njega.
Sve se vraća, sve se plaća :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.