Zapuštena

Pre svega sam mislila na izgled - batali šminkanje, friziranje, manikir, pedikir, depilaciju, ne brije pazuh :rumenko:
Prestane da vodi računa o oblačenju i sl.
Ugoji se itd.

Mislim da nijedna zena nema pravo opravdanje za to...ali ipak dodje do toga,to je istina.
:think: da zena kada prestane da radi i veci deo dana provodi kod kuce,pa tu jos dodju i deca ne samo jedno vec vise...nesto se desi u njenoj glavi i jednostavno sebe smesti na drugi ili cak trece mesto... :rumenko: pa ovo sam ja :rumenko:
 
A ima li ona opravdanja za to što se zapustila? :think:
Pa moze sad ona sebe ubedjivati kao i svaki covek da je opravdano..mislim svako se u nekom periodu zapusti ali valjda treba imati volju da izadje iz toga..dal je to spoljasnji izgled ili rad na mentalnom sklopu wtvr
e baš si težak :dash:
@ tema
može definicija 'zapuštanja'?

E znao sam..jesi ti sad to proizvoljno spojila kao da je dete muka:ccc:
 
Mislim da nijedna zena nema pravo opravdanje za to...ali ipak dodje do toga,to je istina.
:think: da zena kada prestane da radi i veci deo dana provodi kod kuce,pa tu jos dodju i deca ne samo jedno vec vise...nesto se desi u njenoj glavi i jednostavno sebe smesti na drugi ili cak trece mesto... :rumenko: pa ovo sam ja :rumenko:

Nemoj to da radis.:)Ni ja ne radim ali zato uzivam ali ne kod kuce.Nece deci nista faliti ako se sama obuku,postave sto ili srede svoju sobu.Ja imam dva sina i veruj mi ne dopustam da im budem sluga.Nateraj sebe da ides kod frizera,kozmeticara.Sastaj se sa svojim drugaricama bar jednom nedeljno bez dece i muza.U suprotnom izgubices sebe.:)
 
Mnogo faktora.Zavisi u kom smislu se zapusti.Ugoji se, loša ishrana.Inače ne vole sve žene da se šminkaju i ne znači nužno ako je žena nenašminkana ili ako ne ide kod pedikira da ne vodi računa o sebi.Osim toga neke žene ne vide sebe u elegantnom izdanju više mi pristaje onako ležeran casual stil oblačenja.Imam primer u svojoj okolini , kumu koja takoreći koristi neverovatan broj kremica za lice ,telo ,a ne stavlja ni gram šminke na sebe.Na poslu je je u strogom poslovnom dress codu ,a privatno se ne izvlači iz trenerki.Po nečijim kriterijumima,ona je zapuštena ,a to svakako nije.
 
Možda se udala i sad misli da više nije bitno kako izgleda :D

Možda joj se desilo nešto loše, izgubila je nekog dragog, pala u depresiju, pa joj više nije bitno kako izgleda.:(

Primetila sam da dosta ljudi osuđuje ženu koja se zapustila, a retko ko se zapita zašto je to tako.

Ja se zapitam cesto..par oko 40god izgledaju mladoliko ali su oboje zapusteni..ona ima dosta sedih..podocnjake..onako bas izgleda uvek istroseno..a veruj kad bi se sredila i promenila garderobu izgledala bi 10ak god mladje
 
Mnogo faktora.Zavisi u kom smislu se zapusti.Ugoji se, loša ishrana.Inače ne vole sve žene da se šminkaju i ne znači nužno ako je žena nenašminkana ili ako ne ide kod pedikira da ne vodi računa o sebi.Osim toga neke žene ne vide sebe u elegantnom izdanju više mi pristaje onako ležeran casual stil oblačenja.Imam primer u svojoj okolini , kumu koja takoreći koristi neverovatan broj kremica za lice ,telo ,a ne stavlja ni gram šminke na sebe.Na poslu je je u strogom poslovnom dress codu ,a privatno se ne izvlači iz trenerki.Po nečijim kriterijumima,ona je zapuštena ,a to svakako nije.

Nije u pitanju stil oblacenja ,vec zapustenost.Shvatam to kao zenu bez frizure,prljave kose,neuglednu,uzasnih noktiju i nedepiliranu.Hoda po ulici u stvarima u kojima je kuvala rucak.Spava u nekoj otrcanoj spavacici i nikada joj nije do sex-a.Drzi krpu po ceo dan i samo udovoljava ukucanima a sebe zaboravi.Mentalno i fizicki.
 
Mnogo faktora.Zavisi u kom smislu se zapusti.Ugoji se, loša ishrana.Inače ne vole sve žene da se šminkaju i ne znači nužno ako je žena nenašminkana ili ako ne ide kod pedikira da ne vodi računa o sebi.Osim toga neke žene ne vide sebe u elegantnom izdanju više mi pristaje onako ležeran casual stil oblačenja.Imam primer u svojoj okolini , kumu koja takoreći koristi neverovatan broj kremica za lice ,telo ,a ne stavlja ni gram šminke na sebe.Na poslu je je u strogom poslovnom dress codu ,a privatno se ne izvlači iz trenerki.Po nečijim kriterijumima,ona je zapuštena ,a to svakako nije.

Šminka je bila prva stvar koja mi je pala na pamet (mada se i ja šmikankam diskretno ;)). Dakle, ne mora da bude našminkana, ali bar treba da bude umivena :)
Neće nastupiti smak sveta ako očiste štroku ispod noktiju ili oribaju pete. Na to sam mislila :)
 
Nije u pitanju stil oblacenja ,vec zapustenost.Shvatam to kao zenu bez frizure,prljave kose,neuglednu,uzasnih noktiju i nedepiliranu.Hoda po ulici u stvarima u kojima je kuvala rucak.Spava u nekoj otrcanoj spavacici i nikada joj nije do sex-a.Drzi krpu po ceo dan i samo udovoljava ukucanima a sebe zaboravi.Mentalno i fizicki.

Draga moja nisam ja bas takva :rumenko:
Depiliram se redovno,po kuci nosim starije stvari ali imam ja i lepe,nove koje obucem kada idemo negde ili kad nam neko dolazi.U kupatilu imam mali kozmeticki salon i svako drugo vece posvetim sebi malo vremena (mislim kako na lice i telo tako i na stopala i kozu na laktovima).Kada idemo negde neosetim se na rucak i nesmrdi mi kosa...redovno je perem :rumenko:
Sebe sam prepoznala u onoj recenici vezanoj za kilazu jer sam se posle treceg porodjaja uprasila pa se sad borim sa tim viskom kilograma...a meni je to jako strasno jer nisam nikada bila ovakva kao sada :(
 
Nije u pitanju stil oblacenja ,vec zapustenost.Shvatam to kao zenu bez frizure,prljave kose,neuglednu,uzasnih noktiju i nedepiliranu.Hoda po ulici u stvarima u kojima je kuvala rucak.Spava u nekoj otrcanoj spavacici i nikada joj nije do sex-a.Drzi krpu po ceo dan i samo udovoljava ukucanima a sebe zaboravi.Mentalno i fizicki.

Ovo što si navela povezujem sa nekim unutrašnjim nezadovoljstvom ,a opet s druge strane ima žena kojima takav način života odgovara i mi nemamo pravo da osuđujemo ili da se zgražavamo nad tim.Dakle, u obzir dolaze samo neke sexy spavaćice? :zper:
To što joj nije do seksa i tu možemo da uključimo razne faktore počevši od njenog poimanja seksualnosti nastalog kao posledica vaspitanja do odnosa sa njenim mužem koji je često uzima zdravo za gotovo.Kada si već to pomenula meni je malo too much što se očekuje od žene da bude uber žena u svim mogućim sferama.
 
Draga moja nisam ja bas takva :rumenko:
Depiliram se redovno,po kuci nosim starije stvari ali imam ja i lepe,nove koje obucem kada idemo negde ili kad nam neko dolazi.U kupatilu imam mali kozmeticki salon i svako drugo vece posvetim sebi malo vremena (mislim kako na lice i telo tako i na stopala i kozu na laktovima).Kada idemo negde neosetim se na rucak i nesmrdi mi kosa...redovno je perem :rumenko:
Sebe sam prepoznala u onoj recenici vezanoj za kilazu jer sam se posle treceg porodjaja uprasila pa se sad borim sa tim viskom kilograma...a meni je to jako strasno jer nisam nikada bila ovakva kao sada :(

Mmicice ne očajavaj.Prosto nam je nametnuto da moramo svi da budemo vitki ,večito mladi ,obučeni tip-top u svakom trenutku.Ja ne prihvatam tu igru i ne želim da budem tek klon.Ponosna sam na svoje bore smejalice.Kilažu možeš da rešiš.Neke druge stvari ljudi teže menjaju.
 
Mmicice ne očajavaj.Prosto nam je nametnuto da moramo svi da budemo vitki ,večito mladi ,obučeni tip-top u svakom trenutku.Ja ne prihvatam tu igru i ne želim da budem tek klon.Ponosna sam na svoje bore smejalice.Kilažu možeš da rešiš.Neke druge stvari ljudi teže menjaju.
Da.stvarno imate taj pritisak,ali ga često namećete i same kad se ne traži:neutral:
 
Šta "natera" ženu da se zapusti? :think:

pa mene je chinjenica da sam pochetkom juna skratila kosu preko 10cm jer sam je prethodno oshtetila nekim miksom od farbe i blansha naterala da se tek juche opet ofarbam... i nije me neshto pogadjalo shto sam se shetala okolo sa velikim izraskom preko mesec dana... shto se mora nije teshko, jel...:neutral: inache, imam povremeno te faze da me mrzi da se shminkam i sl. i bez nekog konkretnog razloga, ali sam primetila da kad se namontiram iako mi nije do toga, automatski se i osecam bolje...:D
 

Back
Top