Zapušen nos, problem?

Pilgrim

Poznat
Poruka
8.952
E ljudi imam problem...
Vec neko vrijeme imam zapusen nos...? nije korona u pitanju
Kako da kazem, nije da slini i da je zapusen kao kod prehlade, nego nekako kao suv unutra i ja ne mogu da ozduvam sekret( sline) ... i kao da je iziritiran sa necim... kada sipam one kapi i prskalice malo je bolje ali cim prestanem opet se zapusi ... sta da radim?
 
Probaj ovo... prokuvanoj mlakoj vodi dodas malo morske soli i uz pomoc ove posudice ispiras nos.
D84F4BF1-6393-47FA-9790-2DD1C91B0CFE.jpeg
 
Probaj sa naparavanjem.
Uzmeš lončić pun vode, pustiš da provri, ubaciš nanu, majčinu dušicu, kanatarion, hajdučku travu, koprivu, kamilicu... (Ove naše autohtone vrste koje rastu na svakoj livadi), provriš, i lepo peškir preko glave tako da pokrije sve, da nema prostor kroz koji para izlazi. Tad udišeš tu paru i kroz nozdrve i na usta naizmenično.
Kad oslabi dejstvo (osetiš), provriš ponovo čaj i opet-peškir preko glave, dišeš, dišeš...
Bitno je da se biljke nakon akcije ne čuvaju za sutra.
Treba ponavljati proces, ali ne sa istim biljkama, tj. ono što je već kuvano se lepo baci, a nova kombinacija bilja se sprema za sledeći tretman.
 
Probaj ovo... prokuvanoj mlakoj vodi dodas malo morske soli i uz pomoc ove posudice ispiras nos.
Pogledajte prilog 1087849
Probaj sa naparavanjem.
Uzmeš lončić pun vode, pustiš da provri, ubaciš nanu, majčinu dušicu, kanatarion, hajdučku travu, koprivu, kamilicu... (Ove naše autohtone vrste koje rastu na svakoj livadi), provriš, i lepo peškir preko glave tako da pokrije sve, da nema prostor kroz koji para izlazi. Tad udišeš tu paru i kroz nozdrve i na usta naizmenično.
Kad oslabi dejstvo (osetiš), provriš ponovo čaj i opet-peškir preko glave, dišeš, dišeš...
Bitno je da se biljke nakon akcije ne čuvaju za sutra.
HVALA VAM DUŠE MOJE 💖 toliko sam bio zakopao da mi je suknula krv iz nosa, koliko me to iritira poceo sam da pravim tikove kao Aca Lukas, ne daj Boze kao da smrkam prasak 🤣
 
E ljudi imam problem...
Vec neko vrijeme imam zapusen nos...? nije korona u pitanju
Kako da kazem, nije da slini i da je zapusen kao kod prehlade, nego nekako kao suv unutra i ja ne mogu da ozduvam sekret( sline) ... i kao da je iziritiran sa necim... kada sipam one kapi i prskalice malo je bolje ali cim prestanem opet se zapusi ... sta da radim?
da probaš uz kapi i Nisita mast.
pročitaj na netu više o masti...

isita mast za nos primenjuje:

  • Kod suve sluznice nosa,
  • Kao dodatno lečenje kod zapušenog nosa, npr. kod obične prehlade,
  • Za čiščenje i vlaženje sluznice nosa, npr. suv vazduh u prostoriji,
  • Za lečenje krastica u nosu,
  • Poboljšava prohodnost disajnih puteva i time umanjuje hrkanje,
  • Nisita mast za nos mogu koristiti odrasli, deca i odojčad.
 
E ljudi imam problem...
Vec neko vrijeme imam zapusen nos...? nije korona u pitanju
Kako da kazem, nije da slini i da je zapusen kao kod prehlade, nego nekako kao suv unutra i ja ne mogu da ozduvam sekret( sline) ... i kao da je iziritiran sa necim... kada sipam one kapi i prskalice malo je bolje ali cim prestanem opet se zapusi ... sta da radim?

Pa brate ako živiš na moru ili blizu mora šmrkaj slanu vodu

Valjda si imao vremena to naučiti od turista :)))))) dodji nakast i smrću


I odmah da ti kažem kapi ili sprejovi za nos od mnogih stvore dzunki

Postaješ ovisnik
 
Zvuči kao nešto vezano za sinuse. Kao neko ko se muči sa njima skoro ceo život, i ja preporučujem udisanje pare iz vode u koju ćeš ubaciti nešto od bilja koje je Indigo navela (ili, ako ti nisu pri ruci a imaš morsku so, možeš i nju da krkneš u šerpicu). Kapi za nos (Nafazol i njemu slične) izbegavaj, na duže staze nikako nisu rešenje.

Takođe, Fresh iz Božen cosmetics (ili neki njegov ekvivalent iz apoteke, ali nažalost nisam upućen šta sve postoji) je dobar za pročišćavanje sinusa. Naravno, ako se ispostavi da je do njih.
 
Zvuči kao nešto vezano za sinuse. Kao neko ko se muči sa njima skoro ceo život, i ja preporučujem udisanje pare iz vode u koju ćeš ubaciti nešto od bilja koje je Indigo navela (ili, ako ti nisu pri ruci a imaš morsku so, možeš i nju da krkneš u šerpicu). Kapi za nos (Nafazol i njemu slične) izbegavaj, na duže staze nikako nisu rešenje.

Takođe, Fresh iz Božen cosmetics (ili neki njegov ekvivalent iz apoteke, ali nažalost nisam upućen šta sve postoji) je dobar za pročišćavanje sinusa. Naravno, ako se ispostavi da je do njih.
Hvala :) Nisam imao do sad problema sa sinusima :)
 
Probaj sa naparavanjem.
Uzmeš lončić pun vode, pustiš da provri, ubaciš nanu, majčinu dušicu, kanatarion, hajdučku travu, koprivu, kamilicu... (Ove naše autohtone vrste koje rastu na svakoj livadi), provriš, i lepo peškir preko glave tako da pokrije sve, da nema prostor kroz koji para izlazi. Tad udišeš tu paru i kroz nozdrve i na usta naizmenično.
Kad oslabi dejstvo (osetiš), provriš ponovo čaj i opet-peškir preko glave, dišeš, dišeš...
Bitno je da se biljke nakon akcije ne čuvaju za sutra.
Treba ponavljati proces, ali ne sa istim biljkama, tj. ono što je već kuvano se lepo baci, a nova kombinacija bilja se sprema za sledeći tretman.
Indigo evo opet sam nocas inhalirao sebe sa loncicem i kamilicom i mnogo mi je bolje, hvala ti puno :heart::heart::heart:
 
Indigo evo opet sam nocas inhalirao sebe sa loncicem i kamilicom i mnogo mi je bolje, hvala ti puno :heart::heart::heart:
Moze i caj od Nane.Gledaj da izbegavas sto vise one pumpice za nos,jer kada se naviknes na to,posle tesko sta prirodno moze da ti pomogne.Ostani na prirodi dokle god mozes i dok pomaze.Miris tamjana isto pomaze disajnim putevima.Stavis kadionicu, briket,na njega dva tri zrna tamjana,potpalis briket i stavis na sto.Dugo se vremenski oseca miris tamjana i pomaze disajnim putevima
 

Back
Top