Zapucavanje...

Mrs.Nero

Aktivan član
Poruka
1.594
Verovatno sam promašila mesto za problem,ali nema veze.....Dakle,kad stavim NOD da proverava,uvek pre početka piše da imam autofl worm tako nešto....medjutim,ne mogu nikako da ga obrišem,nema opcija za brisanje...A tastatura kad god pokušavam da pišem se užasno zapucava i pobrka sva slova! Ovu poruku sam pisala pola sata.....:roll: u svakom slučaju,da li neko zna o čemu se radi? Rekoše mi da će mi taj virus srušiti windows a da inače ne može da se obriše....pomagajte ljudi,pre nedelju dana je bio na sredjivanju.....:sad2::sad2:
 
Hm, ako ideš desni klik na neki određeni dio računara pa scan with nod, tad neće obrisati virus, ali ako klikneš na ikonicu Nod32 u toolbar u donjem desnom uglu pa ideš na computer scan, pa na smart sacn, on će pretražiti cijeli računar i izdvojiti malware u karantin, odakle će virusi biti neškodljivi.
 
da li da rizikujem kao hardal pa da ti preporucim da skeniras avastom 5 i malwarebytesom ,ako je neki gadan virus u windowsu postoji mogucnost nakon njegovog ciscenja da ti se ne podigne sistem,porezi najvaznije i imaj nekoga na umu oko reinstalacije sistema ako do toga dodje
 
Mogu nod i malwarebytes, ne smetaju jedan drugom. S tim da je nod aktivna zaštita, a malware bytesom ponekad skenirati računar. Nikad ništa nisam našao malwarebytesom zato što prethodno skeniram nodom.
Ako se pozdravi sa nodom, treba probati KAV ili bitdefender, avast nikako. Ni bilo koji drugi besplatni AV. To ti je s konja na magarca.
 
E sad sam tek videla ovo...Hvala na odgovorima,ali što se tiče NOD-a ipak ostajem pri njemu,pokazao se kao najbolji,ali mi stvarno ne ide u glavu da neće da izbriše virus.
Inače,nanormalnije ga aktiviram ..........
Kako god,ne smem mnogo ni da pametujem jer nisam stručnjak (daleko sam od toga) pa ne smem da se zezam....Hvala u svakom slučaju......
 
Mogu nod i malwarebytes, ne smetaju jedan drugom. S tim da je nod aktivna zaštita, a malware bytesom ponekad skenirati računar. Nikad ništa nisam našao malwarebytesom zato što prethodno skeniram nodom.
Ako se pozdravi sa nodom, treba probati KAV ili bitdefender, avast nikako. Ni bilo koji drugi besplatni AV. To ti je s konja na magarca.
Apsolutno se ne slažem sa tobom.
NOD je možda nekada bviop malo u prednosti danas nije više pogotovu ne ove krekovane verzije , od toga je i free avast bolji.

E sad sam tek videla ovo...Hvala na odgovorima,ali što se tiče NOD-a ipak ostajem pri njemu,pokazao se kao najbolji,ali mi stvarno ne ide u glavu da neće da izbriše virus.
Inače,nanormalnije ga aktiviram ..........
Kako god,ne smem mnogo ni da pametujem jer nisam stručnjak (daleko sam od toga) pa ne smem da se zezam....Hvala u svakom slučaju......

Č neće da obriše virus znači da je to neki ćorak od antivirusa. menjaj ga , kao što napisah PKT-u ako nemaš original koji si platila 30-40 evrića onda bolje uzmi neki trial ili free verziju bilo koga antivirusa jer krekovani antivirus nikada ne radi kao što bi radio original.
 
Apsolutno se ne slažem sa tobom.
NOD je možda nekada bviop malo u prednosti danas nije više pogotovu ne ove krekovane verzije , od toga je i free avast bolji.



Č neće da obriše virus znači da je to neki ćorak od antivirusa. menjaj ga , kao što napisah PKT-u ako nemaš original koji si platila 30-40 evrića onda bolje uzmi neki trial ili free verziju bilo koga antivirusa jer krekovani antivirus nikada ne radi kao što bi radio original.


Naučno nam objasni zašto misliš da krekovan nod ne vidi viruse ali se zato uredno apdejtuje. Objani nam da li je to činjenica (i navedi dokaze) ili samo proizvod tvoje mašte. I objasni nam i to, možda nemaš dokaze ali imaš razloge za sumnju. Koliko ja znam to bi bilo ilegalno, antivirusi ti moraju napisati neku opomenu ako prestaje nadzirati računar. Avast instaliraš na računar na kome nećeš ubacivati nepoznate stikove, ići na fejsbuk, krstaricu, nvidia.com,... Ali za download igara, pečeva, krekova i ostale piraterije jedan je jedini nod.
 
Naučno nam objasni zašto misliš da krekovan nod ne vidi viruse ali se zato uredno apdejtuje. Objani nam da li je to činjenica (i navedi dokaze) ili samo proizvod tvoje mašte. I objasni nam i to, možda nemaš dokaze ali imaš razloge za sumnju. Koliko ja znam to bi bilo ilegalno, antivirusi ti moraju napisati neku opomenu ako prestaje nadzirati računar. Avast instaliraš na računar na kome nećeš ubacivati nepoznate stikove, ići na fejsbuk, krstaricu, nvidia.com,... Ali za download igara, pečeva, krekova i ostale piraterije jedan je jedini nod.
Ako je ona napisala ovo sledeće
Dakle,kad stavim NOD da proverava,uvek pre početka piše da imam autofl worm tako nešto....medjutim,ne mogu nikako da ga obrišem,nema opcija za brisanje...A tastatura kad god pokušavam da pišem se užasno zapucava i pobrka sva slova!
Trebalo bi da ti je jasno da NOD na njenom kompu ne briše pretnju kojje primetio , prema tome ne radi ispravno.
Zatim kako misliš da krekovani NOD briše viruse ako u samom kreku imaš virus.
Inače grešiš , AVAST je izuzetno pouzdan antivirus koji se više puta dnevno updejtuje a nod kojim ti barataš i "download igara, pečeva, krekova i ostale piraterije " , zaebi malo, tu kupiš 99% virusa u svoj računar.
Uzmi malo kasperski trial i proštekaj malo posle NOD-a da vidiš šta je sve propustio a nije reagovao.
 
Ako je ona napisala ovo sledeće

Trebalo bi da ti je jasno da NOD na njenom kompu ne briše pretnju kojje primetio , prema tome ne radi ispravno.
Zatim kako misliš da krekovani NOD briše viruse ako u samom kreku imaš virus.
Inače grešiš , AVAST je izuzetno pouzdan antivirus koji se više puta dnevno updejtuje a nod kojim ti barataš i "download igara, pečeva, krekova i ostale piraterije " , zaebi malo, tu kupiš 99% virusa u svoj računar.
Uzmi malo kasperski trial i proštekaj malo posle NOD-a da vidiš šta je sve propustio a nije reagovao.
Ha, baš mrzim kad me ljudi smatraju malim djetetom i uvjeravaju me.
Pa da idemo redom.
Ja sam napisao kako nod briše prijetnje, znači iz programa se otvori smart sacn i tada ih briše. I ako ih ne obriše onemogućuje mu djelovanje, znači ako se virus aktivira, nod ga sklanja u karantin.
A šta ako u kreku nema virus? Šta ako sam krek skenirao kasperskim?
Koristio sam kasperski trial, nije pronalazio ništa poslije noda, mada je odlično zaustavljao trojance kad sam pokušao da skinem keygen za autocad. Ne kažem da je kav loš, ali je AVAST nekoliko klasa ispod najlošijih komercijalnih antivirusa. NOD se apdejtuje svakih sat ili dva. Realno gledajući, nod je hardverski najnezahtjevniji AV na tržištu, i uz to najpouzdaniji.
Silent mode je izmislio eset.
Ovako šireći dezinformacije samo gubiš kredibilitet. Nisi iznio ni jedan valjan dokaz. Čak da mi u stvarnom životu nađeš nekoliko kompjutera na kojima je nod imao propuste, a avast ih uklanjao, to opet ne mora značiti ništa. Stvar je i u tome koliko je vlasnik računara stručan, i koliko će sebi dozvoliti da neko drugi misli na njega. I u pravu si u pogledu da treba s vremena na vrijeme instalirati i poneki drugi antivirus i viditi šta se dešava na računaru, jer ni jedan AV nije savršen. Ja koristim NOD32 trial, i svakih mjesec dana reinstaliram NOD, ali sam skinu krekovanu verziju tako da ću za nekih 10ak dana instalirati pa da vidim u čemu je fazon. Osim njega koristim free verziju Superantispyware, i Malwarebytes, sa oba programa ponekad skeniram računar. SAS i pronađe nešto, ali MWB nikad ništa. Ali ga držim, za nedaj bože.
Ako nisi koristio nod, a smatram da ga sasvim dovoljno mrziš da ga nikad ne bi sebi stavio na računar, onda i ne znaš ništa o njemu a svejedno pišeš o njemu.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za Foxa, Hardala i ostale.
Na koji nacin ste se tacno uvjerili u superiornost avasta u odnosu na ostale, jese li skenirali sistem sa svim glavnim antivirusima, pa onda sa avastom, pa ste uvidjeli da ostali nesto "propustaju" dok avast ne.
Ja koristim nod, malwarebytes i spybot s&d, cc cleaner, i to mi zasad radi besprekorno.

Mozda jednom isprobam avast....
 
Ha, baš mrzim kad me ljudi smatraju malim djetetom i uvjeravaju me.
Pa da idemo redom.
Ja sam napisao kako nod briše prijetnje, znači iz programa se otvori smart sacn i tada ih briše. I ako ih ne obriše onemogućuje mu djelovanje, znači ako se virus aktivira, nod ga sklanja u karantin.
A šta ako u kreku nema virus? Šta ako sam krek skenirao kasperskim?
Koristio sam kasperski trial, nije pronalazio ništa poslije noda, mada je odlično zaustavljao trojance kad sam pokušao da skinem keygen za autocad. Ne kažem da je kav loš, ali je AVAST nekoliko klasa ispod najlošijih komercijalnih antivirusa. NOD se apdejtuje svakih sat ili dva. Realno gledajući, nod je hardverski najnezahtjevniji AV na tržištu, i uz to najpouzdaniji.
Silent mode je izmislio eset.
Ovako šireći dezinformacije samo gubiš kredibilitet. Nisi iznio ni jedan valjan dokaz. Čak da mi u stvarnom životu nađeš nekoliko kompjutera na kojima je nod imao propuste, a avast ih uklanjao, to opet ne mora značiti ništa. Stvar je i u tome koliko je vlasnik računara stručan, i koliko će sebi dozvoliti da neko drugi misli na njega. I u pravu si u pogledu da treba s vremena na vrijeme instalirati i poneki drugi antivirus i viditi šta se dešava na računaru, jer ni jedan AV nije savršen. Ja koristim NOD32 trial, i svakih mjesec dana reinstaliram NOD, ali sam skinu krekovanu verziju tako da ću za nekih 10ak dana instalirati pa da vidim u čemu je fazon. Osim njega koristim free verziju Superantispyware, i Malwarebytes, sa oba programa ponekad skeniram računar. SAS i pronađe nešto, ali MWB nikad ništa. Ali ga držim, za nedaj bože.
Ako nisi koristio nod, a smatram da ga sasvim dovoljno mrziš da ga nikad ne bi sebi stavio na računar, onda i ne znaš ništa o njemu a svejedno pišeš o njemu.

Problem i jeste što sam koristio nod i ZNAM da je "bušan kao švajcarski sir" , sem toga dovoljno sam se nagledao računara reinstaliranih zbog virusa a ljudi su se koristili NOD32 , a najlepša fora je kada se ona uvodna špica nod32 zapeče na ekranu pri startovanju antivirusa i zatim ostane tako.Probao sam ja i najnoviji ESET smart securiti koji je isto sranje.
Tako da ne treba ja da pravdam avast ili da krivim nod , znam tačno za šta je svaki antivirus sposoban , počev od nortona i kasperskog koji su znali da unište osnovnu fat tablicu pod windows 98 , a i onoga krša od simanteka što je brisao fajlove kao što su "winini" po sistem32 folderu , do bitdefendera ili sophosa koji nikako nisu mogli da se apdejtuju i itd. itd.
Za avast znam šta može i šta ne , u kombinaciji sa malwarebytes i spyboat serch and destroy radi fenomenalno , po detekciji virusa je jako blizu kasperskom preko 95% , a ne smara kao glupa Avira da kupiš pro verziju na svakih sat dva.
Inače serveri unutar našeg državnog aparata su pod licenciranim avastom za mreže ako se dobro sećam od 2007 godine.
A razlika između free i pro verzije nije velika.
 
Problem i jeste što sam koristio nod i ZNAM da je "bušan kao švajcarski sir" , sem toga dovoljno sam se nagledao računara reinstaliranih zbog virusa a ljudi su se koristili NOD32 , a najlepša fora je kada se ona uvodna špica nod32 zapeče na ekranu pri startovanju antivirusa i zatim ostane tako.Probao sam ja i najnoviji ESET smart securiti koji je isto sranje.
Tako da ne treba ja da pravdam avast ili da krivim nod , znam tačno za šta je svaki antivirus sposoban , počev od nortona i kasperskog koji su znali da unište osnovnu fat tablicu pod windows 98 , a i onoga krša od simanteka što je brisao fajlove kao što su "winini" po sistem32 folderu , do bitdefendera ili sophosa koji nikako nisu mogli da se apdejtuju i itd. itd.
Za avast znam šta može i šta ne , u kombinaciji sa malwarebytes i spyboat serch and destroy radi fenomenalno , po detekciji virusa je jako blizu kasperskom preko 95% , a ne smara kao glupa Avira da kupiš pro verziju na svakih sat dva.
Inače serveri unutar našeg državnog aparata su pod licenciranim avastom za mreže ako se dobro sećam od 2007 godine.
A razlika između free i pro verzije nije velika.

ODUSTAJEM
 
I ja sam koristio NOD 32.Nisam bio zadovoljan.Pustao je sve i svasta u komp.
Kasperski,Panda i Bit Defender su po meni Najbolji AVP.
Kaspersky koristim nekih 3. godine i nebi ga menjao ni sa jednim drugim AV.
Kad bi morao da ga menjam,menjao bi ga sa Pandom ili Bit defenderom.
 
Iz mog iskustva...Nortona sam koristio davno,ali on nije vise kao sto je bio. Avira je krs,za sve zivo izbacuje upozorenja...Avast nije los,lepo on radi ali mislim da nije dobar kao kasperski koji trenutno koristim. Kis 2011 su totalno s*ebali i iskomplikovali,probao sam ga par dana,pa sam ponovo instalirao KIS 2010. On mi radi besprekorno,probleme sa virusima gotovo da nemam uopste,dopunjava se redovno i sve lepo radi.
NOD sam koristio ali mi se ne svidja mnogo,imao sam losa iskustva sa njim...onaj "welcome" start screen hoce ponekad da zapuca i samo tako ostane i onda moram restart kompa...instaliram ga jednom kod drugara i radio lepo 20-tak dana i odjednom zakucao,trazi neku sifru,probam da ga uninstal nece,ne dozvoljava brisanje i tako da sam morao da oborim sistem zbog njega,da bih mogao da stavim drugi AV...otada samo KIS i nista drugo.
 
Ako ti ne smeta da te stalno podseća da kupiš pro verziju onda ok , ali meni to smeta , i to obično iskoči kada ganjam neku igricu ili ganjam neki film.
Meni lično je usred online igranja LFS-a par puta spustio igricu na desktop usred online vožnje i onda sam ga tako slatko ispalio sa komp'a da.... :)
 
Back
Top