Започиње НАРОДНИ ДОГОВОР

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
У склопу започете АКЦИЈЕ ЗА БОЉИ ЖИВОТ У СРБИЈИ, као врло битан део те акције, од 5. марта 2011. започиње НАРОДНИ ДОГОВОР.

Овај договор ће настајати кроз свакодневно окупљање грађана у Пионирском парку испред Скупштине, испред Градске Скупштине, Покрајинске Скупштине, Скупштине Општина, Месних заједница и на свим другим јавним местима.

Људи ће се окупљати кад ко може, упознавати једни са другима, износити и размењивати своје проблеме и виђења, а све у сврху постизања договора ШТА И КАКО ДАЉЕ.

Показаће да је НАРОДНА скупштина тамо где је НАРОД.

Учесници скупова свој Договор, проблеме и захтеве моћи ће да проследе на наше мејлове, а ми ћемо их објављивати на нашим сајтовима, форумима и у медијима, бар у онима којима је јасно да нема демократије без народа
.
Ова акција ће трајати све док се не постигне НАРОДНИ ДОГОВОР са којим ће се сложити бар две трећине грађана Србије.

Иако ова окупљања не организује ниједна странка, односно покрет, па ни ми, који смо изнели предлог да се постиже НАРОДНИ ДОГОВОР, ниједној политичкој партији није забрањено да преко својих представника, па и оних највиших, буде присутна на тим окупљањима, наравно, ако за тако нешто имају петљу и, што је битније, ако имају одговоре на горуће и друга питања Србије, одговоре које ће грађани прихватити као добре.

А најбитније од свега је тачан одговор на питање

КАКО ДА НАРОД ШТО ХИТНИЈЕ ОСТВАРИ И ЗАШТИТИ СВОЈЕ ПРАВО НА ПРИСТОЈАН ЖИВОТ?

https://www.facebook.com/event.php?eid=180634131980883


11ug5z9.jpg
 
tja..pa taj narod ne može da se dogovori sa svojim ženama i decom u kući ..

"Taj narod" oko nečega ipak može da se dogovori i "sa svojim ženama i decom u kući", oko toga da ime je svima preko potreban PRISTOJAN ŽIVOT.

Nešto teže će ići dogovaranje oko toga koga, odnosno šta vide kao rešenje za taj problem.

O tome će odlučiti kroz proces upoznavanja sa ponudama.

A nešto mislim, da im "poznati ponuđači" neće ličiti na rešenje, a ti?
 
У склопу започете АКЦИЈЕ ЗА БОЉИ ЖИВОТ У СРБИЈИ, као врло битан део те акције, од 5. марта 2011. започиње НАРОДНИ ДОГОВОР.

Овај договор ће настајати кроз свакодневно окупљање грађана у Пионирском парку испред Скупштине, испред Градске Скупштине, Покрајинске Скупштине, Скупштине Општина, Месних заједница и на свим другим јавним местима.

Људи ће се окупљати кад ко може, упознавати једни са другима, износити и размењивати своје проблеме и виђења, а све у сврху постизања договора ШТА И КАКО ДАЉЕ.

Показаће да је НАРОДНА скупштина тамо где је НАРОД.

Учесници скупова свој Договор, проблеме и захтеве моћи ће да проследе на наше мејлове, а ми ћемо их објављивати на нашим сајтовима, форумима и у медијима, бар у онима којима је јасно да нема демократије без народа
.
Ова акција ће трајати све док се не постигне НАРОДНИ ДОГОВОР са којим ће се сложити бар две трећине грађана Србије.

Иако ова окупљања не организује ниједна странка, односно покрет, па ни ми, који смо изнели предлог да се постиже НАРОДНИ ДОГОВОР, ниједној политичкој партији није забрањено да преко својих представника, па и оних највиших, буде присутна на тим окупљањима, наравно, ако за тако нешто имају петљу и, што је битније, ако имају одговоре на горуће и друга питања Србије, одговоре које ће грађани прихватити као добре.

А најбитније од свега је тачан одговор на питање

КАКО ДА НАРОД ШТО ХИТНИЈЕ ОСТВАРИ И ЗАШТИТИ СВОЈЕ ПРАВО НА ПРИСТОЈАН ЖИВОТ?

https://www.facebook.com/event.php?eid=180634131980883


11ug5z9.jpg

A kad ce da narodu podele puske? nema nista dok se ne opali!
 
ja mislim da je narod suviše nepristojan da bi mogao da se dogovori oko toga šta je to pristojan život.

Pametan si čovek ili dečko, pa bi već i zato trebalo da znaš da dođe vreme kad se doskočicama, koje su inače zabavne, ne može uspešno reagovati na stvarnost.

Ni ja, a ni ljudi koji započinju AKCIJU ZA BOLJI ŽIVOT U SRBIJI nismo neupućeni.
Znamo narodni domet i limite, ali znamo i da bez NARODNOG DOGOVORA ni ono što je i za sam narod najbolje, ne može proći.

Deo smo i deo si OVOG naroda.

Siguran sam da nije nebitno šta i kako će taj narod odlučiti.
A OGROMNA je šansa, da posle svih političarskih prevara, donese ISPRAVNU odluku:)
 
Pametan si čovek ili dečko, pa bi već i zato trebalo da znaš da dođe vreme kad se doskočicama, koje su inače zabavne, ne može uspešno reagovati na stvarnost.

Ni ja, a ni ljudi koji započinju AKCIJU ZA BOLJI ŽIVOT U SRBIJI nismo neupućeni.
Znamo narodni domet i limite, ali znamo i da bez NARODNOG DOGOVORA ni ono što je i za sam narod najbolje, ne može proći.

Deo smo i deo si OVOG naroda.

Siguran sam da nije nebitno šta i kako će taj narod odlučiti.
A OGROMNA je šansa, da posle svih političarskih prevara, donese ISPRAVNU odluku:)

žao mi je, ali ne verujem baš u ispravnost udluke naroda koji je preko 70% aktivno nepismen.
 
Pametan si čovek ili dečko, pa bi već i zato trebalo da znaš da dođe vreme kad se doskočicama, koje su inače zabavne, ne može uspešno reagovati na stvarnost.

Ni ja, a ni ljudi koji započinju AKCIJU ZA BOLJI ŽIVOT U SRBIJI nismo neupućeni.
Znamo narodni domet i limite, ali znamo i da bez NARODNOG DOGOVORA ni ono što je i za sam narod najbolje, ne može proći.

Deo smo i deo si OVOG naroda.

Siguran sam da nije nebitno šta i kako će taj narod odlučiti.
A OGROMNA je šansa, da posle svih političarskih prevara, donese ISPRAVNU odluku:)

A ko treba da sprovede u delo tu odluku?
 
Ко да се договори?
Народ подељен пре скоро сто година, исти и дан данас?
Југославени, партизани, граџани, четници, сељачине, комуњаре, радикали, демократе, другосрбијаши, либерали у исти кош?
Ни за још стотину.....
 
sve te floskule padaju u vodu pred cinjenicom da nikom ne pada na pamet da menja izborni sistem, tako da ja ovo vidim kao akciju aktuelne opozicije, dakle bedzles radikala.

Pa sad to menjanje izbornog sistema bi itekako moglo da padne na pamet narodu, odnosno ogromnoj većini.
Ovo za bedzless si omanuo, ali nema veze. Nije zabranjeno omanjivati:)

Oni čekaju "toplije dane":D

ПОЧЕТАК СЕДЕЊА НА СТИРОПОРУ

Мили Боже, чуда великога,
кад се шћаше у земљи Србији,
у Србији земљи да преврне
и СНС постане судија!
Тадићевци нису ради смени,
ал је рада народњачка странка,
која више чекати не може
да преузме власт и положаје!
Зато кличе Тома Николићу:
Браћо моја, новоевропљани,
ближе нам се све топлији дани,
нама снага није у топузу,
стиропором чуваћемо гузу,
седећемо, на крају он збори,
док не буду ванредни избори!
 
Poslednja izmena:
A kad ce da narodu podele puske? nema nista dok se ne opali!

Ima, ima. A naročito kad se narod pretvori u "ljupku aždaju sa bar četiri miliona glava", jer bar topliko je njih (punoletnih) koji su potpunom deficitu što se tiče pojave zvane PRISTOJAN ŽIVOT.

Pred tom "aždajom" bi ustuknuo i "milosrdni anđeo", a pogotovo što više ne može da na'vata alibi za akciju;)
 
Pa sad to menjanje izbornog sistema bi itekako moglo da padne na pamet narodu, odnosno ogromnoj većini.

prioritet, znacaj i uopste odnos prema sadasnjem izbornom sistemu govori o tome koliko se neko iskreno zalaze za stvarne i korenite promene ovog drustva na bolje, a koliko se ova okupljanja i slicne akcije svode na opozicionarsko balavljenje za foteljama.
 
prioritet, znacaj i uopste odnos prema sadasnjem izbornom sistemu govori o tome koliko se neko iskreno zalaze za stvarne i korenite promene ovog drustva na bolje, a koliko se ova okupljanja i slicne akcije svode na opozicionarsko balavljenje za foteljama.

Za stvarne i korenite promene se zalažu i zalagaće se oni kojima su neophodne, a to nisu poznati političari i "opozicija".

Пошто ПРИСТОЈНОГ ЖИВОТА нема без таквих промена, није тешко КО ће се ускоро залагати за такве промене и ДОГОВОРИТИ СЕ да до њих и дође;)
 
o ja mislim da si neupućen, čim si je gledao makar i malo, a snevaš o narodnom dogovoru..

Колико "сневам" видеће се;)

Нечије "сневање" неће успети.
Јал "моје", јал оних који "сневају" да се неће одвајати од фотеља или да ће, као "опозиција", у њих стићи без обзира што немају решење:)
 

Back
Top