Zapanjujući nivoi incesta otkriveni pomoću DNK testova u SAD

Ne treba. Svi ovi tekstovi spominju istog lika Steva Edsela (i uglavnom su kopija jedni drugih) a ja sam naveo ocitu nelogicnost u tome da je on zacet u incestu koji je otkrio na AncestryDNA ili 23&Me jer je na tim testovima moguce testirati podudarnost nekih svojih DNK markera sa podudarnoscu istih markera sa oba ili samo jednim roditeljem. Doduse, nigde ni u jednom tekstu ne pise da je on to uradio na Ancestry ili 23&Me, nego pise da je genetskom analizom preko neke laboratorije zakljuceno da ima oba roditelja u prvom stepenu srodstva (majka i njen stariji brat ili otac - napomena, oni nisu testirani, testiran je samo Stiv).

Istina je da AncestryDNA i 23&Me, a to stoji i u tom tekst koji je krenuo od jednih novina pa kopiran na bezbroj portala, NE MOGU da utvrde da li je neko nastao iz incestuoznog seksualnog cina. Da bi se to utvrdilo treba da se ode u pravu genetsku laboratoriju i da oni izvrse testiranja koja ne postoje na tim testovima za 100$.

Uzgred, jel' neko od vas odradio testiranja na Ancestry? Cisto da vidi iz kojih krajeva mu poticu vecinski pretci i ko je sve "dzarao" po dalekim cukun-cukun babama mu... i gle, kod mene u porodici sa nekih +80% stoji da smo mi Topalovici iz kraja i iz koga jesmo ( i majcina porodica je iz tog istog kraja ali sela udaljenog 40-50km), da nemamo Azijate i Afrikance ni u 2% gena, da se ja recimo imam 60% markera koji se slazu sa majcinim a ostale imam od oca (njih dvoje imaju mnoge zajedenicke iako nisu u rodu ali je ocito da vecina stanovnika toga kraja u Srbiji imaju poprilicno istih markera pa je tako moguce odrediti kraj iz koga su po DNK analizi). Ekstremno zanimljiva stvar te genetske analize, AncietsryDNA se bas namlatio para na tim DNK analizama, ljudi se zestoko primili na to.
Ancestry primarno gađa crnce.

Ancestry primarno gađa crnce.
To ti rekli iz te kompanije?
Ma gomila ljudi, bez obzira na boju koze, ciji su pretci dosli na ovaj kontinent zeli da jasno utvrdi svoje poreklo, odakle su mu se tacno cukundede otisle do Djenove, Hamburga ili Antverpena na neki parobrod (a ima poprilicno onih koji su dosli jedrenjacima) i doplovili ovamo. Nema veze to sa tvojom rasnom (rasistickom?) teorijom.

Imam kolegu koji je miks ko zna kojih sve naroda, plav, plavih ociju, vidi se da je anglosaksonsko/nordijskog porekla, viking. Pricao mi je kad smo se upoznali (jos pre 16-17 godina) da mu je daleki predak, negde oko 1780-90-te kao clan posade na danskom ribarskom brodu doziveo brodolom negde u Severnom moru kod Orknijskih osrtva, tog ribara jedinog prezivelog pokupi neki engleski teretni brod koji je iz Edinburgha plovio za Halifax u Novoj Scotiji. Njegov predak je preziveo, osnovao porodicu sa ko zna kime, na kraju su se sa generacijama pomerali ka zapadi i zavrsili u Nanaimu na Vancouver Islandu (dalje nema, nema ni ostrva, preko puta okeana je Kamchatka). Kad se pojavio taj Ancestry kupio on paket da vidi odakle su mu pretezni geni a rezulata je toplo-hladno, moze odave ali moze i odande... vuce ka Skotskoj i skandinavskim zemljama ali ima udeo i francuskih gena a nije zanemarljiv uticaj ni slovenskih gena. Sve u svemu on nista pametno nije saznao o sebi.

umesto da se prvo svađaš, bolje da se prvo upoznaš sa osnovnim stvarima o onome o čemu pričaš
Hajde da ja ne moram da tragam, ti onako kao imas informacije pa ih prilozi ovde.

A realno ja nisam video da je AncestryDNA "specijalizovan" za americke crnce, naprotiv vecina njegovih korisnika su tragali za svojim evropskim korenima. Pa tako imas u "sitna crevca" istrazen DNK po selima Engleske, Welsa, Skotske i Irske, nigde tako detaljno nije uradjen genotip kao tamo - samo zbog velikog broja korisnika. Ceska i Poljska su takodje iznenadjujuce dobro "pokrivene". A Afrika bas i ne.

U sustini, pitanje je da li ti znas po kom principu radi ta aplikacija? Da li uopste znas kako dobijaju genotip za jedan kraj Balkana, Poljske ili Irske? Radio si test i sam? Vidis, ja jesam.

Hajde da ja ne moram da tragam, ti onako kao imas informacije pa ih prilozi ovde.

A realno ja nisam video da je AncestryDNA "specijalizovan" za americke crnce, naprotiv vecina njegovih korisnika su tragali za svojim evropskim korenima. Pa tako imas u "sitna crevca" istrazen DNK po selima Engleske, Welsa, Skotske i Irske, nigde tako detaljno nije uradjen genotip kao tamo - samo zbog velikog broja korisnika. Ceska i Poljska su takodje iznenadjujuce dobro "pokrivene". A Afrika bas i ne.

U sustini, pitanje je da li ti znas po kom principu radi ta aplikacija? Da li uopste znas kako dobijaju genotip za jedan kraj Balkana, Poljske ili Irske? Radio si test i sam? Vidis, ja jesam.
Oni imaju najveću bazu podataka za crnce u Americi i Africi i to im je najjača strana. Bave se poreklom i mislim da su najjeftiniji. Vataju na foru a da ti ništa značajno ne kažu.

Ako neko želi da testira moguću incestuoznu istoriju u svojoj porodici, mora da prenese svoj genetski materijal trećoj strani, jer to nije nešto što Ancestry DNA ili 23&Me mogu da otkriju.
AncestryDNA ne radi mtDNA or Y-DNA Test što je potrebno da vidiš genetsku povezanost izmedju dvoje ljudi a to 23andme radi. Svako ko uradi test ima opciju da podeli-uporedi rezultate sa drugima ili ne.

Kada porediš oni ti daju procenat poklapanja. 50% poklapanja je sa roditeljima, 25% poklapanja je medju rođenom braćom i sestrama, i td.

Oni imaju najveću bazu podataka za crnce u Americi i Africi i to im je najjača strana. Bave se poreklom i mislim da su najjeftiniji. Vataju na foru a da ti ništa značajno ne kažu.

AncestryDNA ne radi mtDNA or Y-DNA Test što je potrebno da vidiš genetsku povezanost izmedju dvoje ljudi a to 23andme radi. Svako ko uradi test ima opciju da podeli-uporedi rezultate sa drugima ili ne.

Kada porediš oni ti daju procenat poklapanja. 50% poklapanja je sa roditeljima, 25% poklapanja je medju rođenom braćom i sestrama, i td.
Pa ako su ubedljivo najveca aplikacija za DNK testiranje na zemaljskoj kugli logicno je da imaju i najvise gradjana crne boje koze, zar ne? Otprilike su prodali 5 (pet) puta vise paketa nego 23&Me ( 25 miliona naprema 5) pa znaci da imaju bar toliko vise i crnoputih Amerikanaca i Afrikanaca u svojoj bazi podataka. Ali apsolutno nikakve rasisticke tajne u tome nema kao sto ti pokusavas da predstavis.

Pa posto i ja umem da citam i googlam kao i ti mogu da ti kazem da nemas pojma i da sustinski ne razumes 3 tipa komercijalnog testiranja ( muski, zenski i autosomatski hromozomi), sva tri tipa komercijalnog testiranja daju genetsku povezanost ljudi ali sa njima se ne moze sa sigurnoscu odrediti da li ti je neko otac.
Svi ti testovi koji se kupuju kao kit pre svega sluze za zabavu odnosno od svih nas koji kupimo taj test i odradimo ga proizvodjac pravi svoju bazu podataka i tamo mozes da biras filtere po ovoj ili onoj liniji, da pronalazus nekoga ko ima najslicnije gene tebi ( meni je pre 3 godine bio neki lik iz Bretanje, ispostavilo se ni da njegovi pretci nikad nisu dolazili na Balkan a ni moji u Francusku). Kao sto su u uvodnom tekstu napisali, ti kupovni testovi NE MOGU da utvrde ocinstvo, mogu pravi testovi u pravim laboratorijama. Kraj price.

Inace 23&me je jedino zanimljiv u paketu koji ti daje i genetsku predodredjenost na bolesti u standardni test porekla, tu opciju placas dodatnih 100$ pa te taj test izadje 200 baksa. Skupa, prevarantska prica.

ti kupovni testovi NE MOGU da utvrde ocinstvo
mogu

To što si ti bacio pare na Ancestry a nisi ništa naučio niti možeš nešto da naučiš odatle je tvoj problem koji treba sam da shvatiš. Uradi 23andMe, da te Bog vidi. Onda ćeš da progledaš. A ako hoćeš da budeš deo srpskog DNK projekta, uradi Family Tree test pa ubaci podatke kod njih. Onda ćeš da vidiš sa kim si povezan na Balkanu.

mogu

To što si ti bacio pare na Ancestry a nisi ništa naučio niti možeš nešto da naučiš odatle je tvoj problem koji treba sam da shvatiš. Uradi 23andMe, da te Bog vidi. Onda ćeš da progledaš. A ako hoćeš da budeš deo srpskog DNK projekta, uradi Family Tree test pa ubaci podatke kod njih. Onda ćeš da vidiš sa kim si povezan na Balkanu.
Alo covece, sta 23&me drugo nudi u odnosu na AncestryDNA ili druge komercijalne testove za genetsko ispitivanje porekla? 23&me radi samo preko majcinih (ili mitohondrijskih) hromozoma i daje ti poreko na osnovu njene linije. AncestryDNA radi preko somatskih hromozoma i daje ti poreko oba roditelja. Vec sam napisao, to je SAMO zabava, nista novo i bitno u zivotu ne dobijas, ukratko protracen novac. Cena oba testa na Amazonu je u dolar ista ako se brines za mene sto sam bacio novac.

Postoje i liste tipa "top 10 DNK testova u 2024", to je postala mamipara a koja mozda, kazem mozda nekom "pomogne" da ga smesti u zemlju porekla ako ga vec roditelji nisu uputili na poroidicnu istoriju.

I da ti objasnim kako te aplikacije rade, kad saljes uzorak u propratnom formularu navedes i zemlju porekla, mesto rodjenja i druge podatke. Vlasnici aplikacije i postupka tvoje rezultate vezuju za to mesto na osnovu podataka koje si TI dao. Tako je stvorena prvobitna baza, nas 50 rodjenih u Sremu smo dali informaciju da smo odande a oni su nase genetske markere vezali za taj kraj na karti Srbije/Balkana/Evrope. Svaki sledeci Sremac kome urade testiranje siri tu bazu ljudi iz Srema koji se u nekom % podudaraju, to nije podudaranje 70 ili 50%, manje je. Znaci, dobijes izvestaj od aplikacije gde stoji tvoje etnicko poreklo u % sa geografskim kartama, mapira halogrupe, u pravcu oba roditelja ili samo jednog u zavisnosti od testa, podudaranje markera vaseg DNK sa roditeljima (ako su oni u bazi istog prodavca), neke aplikacije imaju i dodatnu funkciju 9to se dodatno placa) da ti otkrivaju sklonost ka genetskim bolestima. Znaci, nijedna aplikacija ti nece dati podatke da napravis porodicno stablo, dace ti uopsten odgovor na osnovu baze podataka na nekom njihovom racunaru da su tvoji pretci pre 3 generacije dosli sa centralnog Balkana u Srem, a da je pre 8 generacija jedna grana tvojih predaka dosla u centralni Balkan iz Makedonije a druga iz oblasti u danasnjoj Siriji. I bices srecan kada saznas da je po nekoj tvojoj dalekoj cukun-cukun-cukun babi dzarao neki turski asker iz Sirije.

radi mtDNA i Y-DNA ( direktno poreklo majke i oca)
Ancestry radi samo autosomalni, a to rade i svi drugi. Ancestry je bacanje para jer ništa korisno odatle ne vidiš
I ti to znas jer si strucnjak za genetiku? Kazi svim tim milionima ljudi koji su to kupili, pazi ovo, iz ZABAVE.
Idiotska prepiska. Adio jarane, nadji drugoga da zay.eb.avas.

Back