Запад у паници због цена хране: Кина држи све у својим рукама, апсурдан захтев за "ослобађање" резерви

Poruka
63.316

КИНЕСКА влада не планира да "ослободи" огромне резерве житарица како би пружила помоћ западним земљама, којима прети удар рекордно високих цена хране, пише локални кинески медиј Синђанг Дејли, а преноси Раша Тудеј а за Крстарицу преноси Стојко​


1650038288219.png


Неки страни медији су недавно тврдили да је гомилање кинеских резерви житарица наводно "најављивало" сукоб у Украјини, пошто је изазвало раст цена на глобалним тржиштима житарица, па су чак позвали Кину да пусти на тржиште 20% својих залиха жита, како би спасли европско тржиште - пише кинески медиј, додајући да су захтеви "апсурдни и неадекватни".

У децембру је Министарство пољопривреде САД проценило да се очекује да ће Кина имати 69 одсто светских резерви кукуруза у првој половини 2022. године, 60 одсто светских резерви пиринча и 51 одсто пшенице.

У извештају се истиче да су цене житарица у Кини у ризику од раста од почетка 2022. због пандемије, као и суша у Јужној Америци и руско-украјинског сукоба. Међутим, Кина је наводно успела да одржи стабилне цене на домаћем тржишту.

Неки западни критичари оптужују Кину да доприноси глобалној инфлацији, повећању цена хране и регионалној несташици намирница, јер нација наставља да увози рекордне нивое житарица из године у годину.

Како пише кинески медиј, "акутна несташица" неких пољопривредних производа, као што су соја и сунцокретово семе, представља претњу по Кинеску привреду. Оштар пад залиха житарица ће наводно "озбиљно утицати" на одрживо снабдевање и изазвати превирања на тржишту.

https://www.novosti.rs/c/ekonomija/...-vesti-kina-cena-hrane-rezerve-hrane-zitarice

EU GO VEGAN!
LJUDI MOJI PA ZAR OVO NIJE FANTASTIČNO? LJUBITELJI TUDJE PATNJE MORAJU MALO DA GLADUJU I TO U VREME KADA JE TEHNOLOGIJA NA SAMOM VRHUNCU RAZUMEVANJA SVESTI HOMOSAPIJENSA?
 
Руси никад ништа нису знали направити (произвести), Кинези праве само шкарт, Запад царује у сваком погледу, то је најнапреднији дио човјечанства у свему... па ето, нек мало грицкају Ајфоне гријући се на батерије пете генерације, то би могло бити поучно.
 
Skočila cena slepim miševima

images

- ajmo snajka, mišonje ko duša, sveži
- pošto komad?
- jedan za 30 a 3 za 100
- odakle su?
- sa tavan
- a mačke nemate?
- odneo jutros Nemac za Njemačku, sve pokupio, na samom otvaranju
- a od kad oni jedu mačke? Gde to ima mačka i Nemačka?
- snajka jel pratiš N1? Kako je krenulo i ***** će im bude dezert
 
Poslednja izmena:
Руси никад ништа нису знали направити (произвести), Кинези праве само шкарт, Запад царује у сваком погледу, то је најнапреднији дио човјечанства у свему... па ето, нек мало грицкају Ајфоне и нек се грију на батерије пете генерације, то би могло бити поучно.

Хахахаха,
они немају леба да једу..таЈ ТВОЈ ВАЈНИ зАПАД...

Немци немају Зејтина и Брашна по продавницама.
Најозбиљније.
 
Руси никад ништа нису знали направити (произвести), Кинези праве само шкарт, Запад царује у сваком погледу, то је најнапреднији дио човјечанства у свему... па ето, нек мало грицкају Ајфоне гријући се на батерије пете генерације, то би могло бити поучно.
Amerikanci samo kradu.
Italijani su izmislili najviše stvari.
A oni i nisu neki Zapad, više su priča za sebe.
 
Руси никад ништа нису знали направити (произвести), Кинези праве само шкарт, Запад царује у сваком погледу, то је најнапреднији дио човјечанства у свему... па ето, нек мало грицкају Ајфоне гријући се на батерије пете генерације, то би могло бити поучно.
Keniz prave samo skart... hahaha i kojoj ti deneciji zivis...
 
Хахахаха,
они немају леба да једу..таЈ ТВОЈ ВАЈНИ зАПАД...

Немци немају Зејтина и Брашна по продавницама.
Најозбиљније.
Keniz prave samo skart... hahaha i kojoj ti deneciji zivis...
Људи, немојте ме тако штрецати... мислио сам да је моја спрдња видљива из авиона... Јбг, изгледа да није.
 
Људи, немојте ме тако штрецати... мислио сам да је моја спрдња видљива из авиона... Јбг, изгледа да није.
jbg ja prositao prve dve stavke, prva koliko toliko tacna ( barem sa tehnoloskog aspekta ne vojnog ) onda procitao za Kinu i tu stao
 
Људи, немојте ме тако штрецати... мислио сам да је моја спрдња видљива из авиона... Јбг, изгледа да није.

Можда дневно избацују неке контигенте,,ако не пораниш-нема ништа-празни рафови :lol:
Био прошле Суботе после 3 године..

Зејтин-немачка.jpg



Увек,али увек 1 Лт. 1.39...
Рипнуло 150 % :))))
 
Људи, немојте ме тако штрецати... мислио сам да је моја спрдња видљива из авиона... Јбг, изгледа да није.
Cesto mi se to desi.Ne stavljam ove zelene i ljudi ne kontaju ironiju bez toga.
 
Cesto mi se to desi.Ne stavljam ove zelene i ljudi ne kontaju ironiju bez toga.
А и ја се раскуцао ко манит, исписао цијела два реда а сметнуо с ума да се чита само први и то дјеломично.
 
Kina je vec potpisala da ce od Rusa da otkupi sve viskove zitarica jer EU nece od Rusije.
Zato su sada Evropljani bacili oko na Kazahstan.
Al` ce da se ore na sve strane i da se rucka:kuvar5:, samo bez brige.
Neko ce da rucka,a neko ce racku da rucka.
 
Kina je vec potpisala da ce od Rusa da otkupi sve viskove zitarica jer EU nece od Rusije.
Zato su sada Evropljani bacili oko na Kazahstan.
Al` ce da se ore na sve strane i da se rucka:kuvar5:, samo bez brige.
Само што земља у Казахстану није плодна!
 
Neko ce da rucka,a neko ce racku da rucka.
Glad je mehanizam iz kojeg vodece sile profitiraju i sa njim racunaju. Protiv toga ne mozemo mnogo da ucinimo.
Za godinu dana ce biti vise zemlje koja se obradjuje nego pre ove krize.
 
Само што земља у Казахстану није плодна!
Pratim pomalo zbivanja u Nemackoj i oni su zadovoljni za kvalitetom Kazahstanskih oranica i bas sa tim racunaju kao zamenu za snabdevanje zitaricama iz Rusije.
 
Pratim pomalo zbivanja u Nemackoj i oni su zadovoljni za kvalitetom Kazahstanskih oranica i bas sa tim racunaju kao zamenu za snabdevanje zitaricama iz Rusije.
Терен Казахстана је разнолик. 63% територије заузимају степе, пустиње и полупустиње - 25%; 10% - планине . На северу републике преовлађују шумске степе (2%). 23% територије земље је погодно за пољопривреду
 
Терен Казахстана је разнолик. 63% територије заузимају степе, пустиње и полупустиње - 25%; 10% - планине . На северу републике преовлађују шумске степе (2%). 23% територије земље је погодно за пољопривреду
Sta znaju Nemci sta je plodno zemljiste?
Kazahstansko je bolje nego njihovo.:ok:
 
Sta znaju Nemci sta je plodno zemljiste?
Kazahstansko je bolje nego njihovo.:ok:
Са изузетком северних региона, тла у Казахстану су сиромашна и слана. Казахстан за своје потребе увози житарице из Русије.
 
Са изузетком северних региона, тла у Казахстану су сиромашна и слана. Казахстан за своје потребе увози житарице из Русије.

Hebiga sad...
Ovde pise da Kazahstanci ne znaju kuda sa zitaricama jer ih imaju previse i Nemacka ima nameru da im Kazahstan zameni Rusiju po pitanju snabdevcanja gasom, naftom, zitaricama
https://www.wiwo.de/politik/ausland...treide-nach-deutschland-liefern/28231394.html
 
Чекај мало... Је л’ управо Европа инсистира на уједначеном приступу према Русији за све чланице ЕУ (па и шире)? Е па могао би их Казахстан „вадити” таман колико су Швабе спремне да „ваде” Русију. Цврц-прц. Пукла тиква, зрела за запишавање...
 

КИНЕСКА влада не планира да "ослободи" огромне резерве житарица како би пружила помоћ западним земљама, којима прети удар рекордно високих цена хране, пише локални кинески медиј Синђанг Дејли, а преноси Раша Тудеј а за Крстарицу преноси Стојко​


Pogledajte prilog 1137272

Неки страни медији су недавно тврдили да је гомилање кинеских резерви житарица наводно "најављивало" сукоб у Украјини, пошто је изазвало раст цена на глобалним тржиштима житарица, па су чак позвали Кину да пусти на тржиште 20% својих залиха жита, како би спасли европско тржиште - пише кинески медиј, додајући да су захтеви "апсурдни и неадекватни".

У децембру је Министарство пољопривреде САД проценило да се очекује да ће Кина имати 69 одсто светских резерви кукуруза у првој половини 2022. године, 60 одсто светских резерви пиринча и 51 одсто пшенице.

У извештају се истиче да су цене житарица у Кини у ризику од раста од почетка 2022. због пандемије, као и суша у Јужној Америци и руско-украјинског сукоба. Међутим, Кина је наводно успела да одржи стабилне цене на домаћем тржишту.

Неки западни критичари оптужују Кину да доприноси глобалној инфлацији, повећању цена хране и регионалној несташици намирница, јер нација наставља да увози рекордне нивое житарица из године у годину.

Како пише кинески медиј, "акутна несташица" неких пољопривредних производа, као што су соја и сунцокретово семе, представља претњу по Кинеску привреду. Оштар пад залиха житарица ће наводно "озбиљно утицати" на одрживо снабдевање и изазвати превирања на тржишту.

https://www.novosti.rs/c/ekonomija/...-vesti-kina-cena-hrane-rezerve-hrane-zitarice

EU GO VEGAN!
LJUDI MOJI PA ZAR OVO NIJE FANTASTIČNO? LJUBITELJI TUDJE PATNJE MORAJU MALO DA GLADUJU I TO U VREME KADA JE TEHNOLOGIJA NA SAMOM VRHUNCU RAZUMEVANJA SVESTI HOMOSAPIJENSA?
Kako su posejali tako neka zanju u svakom smislu.
 

Back
Top